Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz Na 7004


DamianLukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobry odtwarzasz sieciowy i dac. Mam w domu jakościowo porównywalny nawet do CA SM6. Po USB gra bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do ca sm6 porównywalny to raczej cienki dźwiękowo..:-D u mnie do tego ca sm6 porównywalny był tylko denon dnp-720ae, bo 730ae już dużo lepszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mówić o ocenach bezwzględnych bo większość na forum ma jakąś niesamowitą łatwość ich wyrażania, Miałem DNP720 i 730 i nie widzę wyższości nad CA SM6, miałem też Pioneera n50, którego jednak lepiej oceniam od Denona DNP 730. Ale to jest moje zdanie i był sprzęt testowany z urządzeniami, które mam w opisie. Ważne jak w tym wszystkim co stanowi źródło dźwięku i co je później wzmacnia.

 

Charakter grania NA7004 w stosunku od CA SM6 jest inny, ale to nie oznacza, że coś gra źle lub dobrze. Urządzenia mają zupełnie inną barwę dźwięku, zupełnie różne przetworniki.

 

Do jakiego wzmacniacza chcesz podłączyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trzeba zwrócić uwagę na wzmacniacz, ja grałem na Denonie PMA-1520AE, stąd pewnie i lepsze zgranie. Szczerze to miałem też NA6005 Marantza i ten zgrał się chyba gorzej nawet od dnp720ae, gorsza srednica za to wiecej basu, do mocnego rocka może i lepszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sobie porównać NA6005 z NA7004 ( w mojej ocenie mają się oba odtwarzacze tak jak wzmacniacz PMA720AE do PMA1500AE celowo podaje PMA1500AE ). Założyciel postu słuchu radia i żaden z wymienionych poza DNP720 radia zwykłego nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trzeba przyznać, że i zwykłe radio jak i DAB+ (u mnie 9 programów z anteny pokojowej) jest na dobrym poziomie i wyszukuje nawet z anteny pokojowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Marantz pm7000 i fakt radio to ważny argument tego 7004

Tzn. czekasz na potwierdzenie słuszności zakupu, którego już dokonałeś?

 

Nie marnuj czyjegoś czasu, nie każdy ma dwadzieścia lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobG1974

 

porownywales 6005 i 7004? 6005 nie ma dabu ani analoga tylko stream wiec jak to porownales na polskich stacjach? Cos sie miotasz z deczko. Poza tym 6005 i 7004 a nawet 8005 to te same podzespoly. roznice to dab i analog troche w zasilaniach czy wifi. Baza ta sama. Kolega pewnie wyczail na alle uzywke 7004 stad sie pyta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś złe mnie rozumiecie.....

Mam wzmacniacz Marantz pm7000

I pytam o Na7004 chcę go używać jako radio,i jako dac do odtwarzacza cd

I ja nic nie porównywałem nie znam urządzeń tego typu

Więc pytanie moje czy radio gra przyzwoicie?i jak się sprawuje dac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobG1974

 

porownywales 6005 i 7004? 6005 nie ma dabu ani analoga tylko stream wiec jak to porownales na polskich stacjach? Cos sie miotasz z deczko. Poza tym 6005 i 7004 a nawet 8005 to te same podzespoly. roznice to dab i analog troche w zasilaniach czy wifi. Baza ta sama. Kolega pewnie wyczail na alle uzywke 7004 stad się pyta

Proszę powiedz mi gdzie napisałem że porównywałem na6005 i 7004 pod kątem obsługi radia, odpowiadałem na post przedmówcy, który twierdził, że musi NA7004 być słaby jeżeli porównuję go do CA SM6. I to przedmówca twierdził, że DNP 730 jest lepszy od CA SM6 i NA6005. Dlatego zaproponowałem mu porównanie tych dwóch urządzeń. Tak się składa, ze wymieniane urządzenia miałem na odsłuchu, a niektóre mam cały czas i porównuje jakość dźwięku otrzymywaną po analogu przez urządzenie podpięte do wzmacniacza. I też napisałem na początku, że ważne jest co jest źródłem dźwięku, bo niektóre urządzenia inaczej zagrają po DLNA inaczej z dysku usb, a inaczej podpięte po usb do komputera. I raczej się nie miotam, a tylko staram się komuś pomóc w wyborze, bo chyba taki jest cel forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobG1974

 

"Proponuję sobie porównać NA6005 z NA7004 ( w mojej ocenie mają się oba odtwarzacze tak jak wzmacniacz PMA720AE do PMA1500AE celowo podaje PMA1500AE )."

Skąd to porownanie?

 

" Założyciel postu słuchu radia i żaden z wymienionych poza DNP720 radia zwykłego nie ma. "

nieprawda na7004 ma i dab i analog

 

"I trzeba przyznać, że i zwykłe radio jak i DAB+ (u mnie 9 programów z anteny pokojowej) jest na dobrym poziomie i wyszukuje nawet z anteny pokojowej. "

 

DNP-720AE ma tylko analog wiec skad dab - logicznie z 7004?

trzeba porownywac albo stream ze wszyskich lub pliki przez usb lub dac ltp. a nie pisac ze ten fajnie gral z dabu a tamten analogu. analog do streamu polskich stacji ma sie nijak jakosciowo - stream to tragedia.

Marantze praktycznie zagraja podobnie na7004 jaest starszy jedyny plus to dab i analog. uzywka to ok 1800pln. w tej cenie nowy na6005 tez moze jako dac robic tyle ze tylko po optyku. za ok 3000 nowy na8005 mozna dostac, dopllacasz do pelnego dac i dab reszta wg porownan kolegow to pawie percepcja. mozna poczytac bo i srodek prawie ten sam. czy ca czy denon zy marantz to inne charakterystyki brzmien. co do fuunkcjonalnosci to jak jest ktos wrazliwy do wszyskiego sie przep..li jak bedzie chcial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobG1974

 

"Proponuję sobie porównać NA6005 z NA7004 ( w mojej ocenie mają się oba odtwarzacze tak jak wzmacniacz PMA720AE do PMA1500AE celowo podaje PMA1500AE )."

Skąd to porownanie?

 

" Założyciel postu słuchu radia i żaden z wymienionych poza DNP720 radia zwykłego nie ma. "

nieprawda na7004 ma i dab i analog

 

"I trzeba przyznać, że i zwykłe radio jak i DAB+ (u mnie 9 programów z anteny pokojowej) jest na dobrym poziomie i wyszukuje nawet z anteny pokojowej. "

 

DNP-720AE ma tylko analog wiec skad dab - logicznie z 7004?

trzeba porownywac albo stream ze wszyskich lub pliki przez usb lub dac ltp. a nie pisac ze ten fajnie gral z dabu a tamten analogu. analog do streamu polskich stacji ma sie nijak jakosciowo - stream to tragedia.

Marantze praktycznie zagraja podobnie na7004 jaest starszy jedyny plus to dab i analog. uzywka to ok 1800pln. w tej cenie nowy na6005 tez moze jako dac robic tyle ze tylko po optyku. za ok 3000 nowy na8005 mozna dostac, dopllacasz do pelnego dac i dab reszta wg porownan kolegow to pawie percepcja. mozna poczytac bo i srodek prawie ten sam. czy ca czy denon zy marantz to inne charakterystyki brzmien. co do fuunkcjonalnosci to jak jest ktos wrazliwy do wszyskiego sie przep..li jak bedzie chcial.

" Założyciel postu słuchu radia i żaden z wymienionych poza DNP720 radia zwykłego nie ma. "

A może tak wszystkie watki po kolej można byłoby czytać. A odpowiedź była do urządzeń wskazanych przez osobę z poprzedniego postu.

A NA6005 można kupić za 1200 zł a trochę drożej, skądś ta wycena też się bierze na rynku jego użytkowników. NA6005 nie ma usb daca, 7004 ma i jeżeli chcemy podłączać do komputera to znowu przewaga 7004. Niestety jest to urządzenie używane i zapewne jego żywotność jest ograniczona jak większości sprzętu i to jest jego minus.

Porównanie NA6005 i 7004 do Denona PMA ze względu na nowszy model niższej serii do starszego wyższej i tylko stąd.

Ale faktycznie niektórzy lubią się czepiać. A to że NA7004 ma radio, to chyba już wynikało z pierwszego postu, dla mnie to jest oczywiste.

 

Jeżeli zależy komuś na radiu (DAB+ /FM) i odtwarzaczu strumieniowym jest jeszcze Onkyo NS-6170. Niestety tego urządzenia jeszcze nie testowałem. Ma fajny przetwornik oparty o 2 układy AKM 4490.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK w sklepie internetowym. 219 GBP

 

Nie jest nowy, albo z wystawy albo refurbished. Ale z roczną gwarancją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak branża podpowiada. Widać niektórzy z branży śledzą ceny za granicą i im się to chwali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś złe mnie rozumiecie.....

Mam wzmacniacz Marantz pm7000

I pytam o Na7004 chcę go używać jako radio,i jako dac do odtwarzacza cd

I ja nic nie porównywałem nie znam urządzeń tego typu

Więc pytanie moje czy radio gra przyzwoicie?i jak się sprawuje dac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.