Skocz do zawartości
IGNORED

Rozbudowany zestaw do rocka/metalu do 20,000 pln - cd, winyl, pliki, radio, spotify, czyli wszystko


Toolman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Czytam od dawna, a dzisiaj napiszę :-). Chcę kupić rozbudowany zestaw stereo (wzmacniacz, cd, gramofon, odtwarzacz sieciowy lub jakaś przystawka do wzmacniacza do odtwarzania plików cyfrowych) z kolumnami. Komplet ma umożliwić odtwarzanie płyt CD (mam dużą kolekcję), winyli (też duża kolekcja) oraz plików flac (wszystko co mam zgrałem na pliki i muszę stwierdzić, że to bardzo wygodne rozwiązanie) bezprzewodowo i przez USB. Plus dostęp do radia oraz rozwiązań typu Spotify. Ogólnie więc ogarnięcie praktycznie wszystkiego chyba, że coś pominąłem :-).

 

Pomieszczenie ok. 50 m2, wysokie ok. 5 m, niestety z kilkoma skosami.

 

Muzyka: dobra :-). Słucham praktycznie wszystkiego, co mi się podoba, nawet jazz i klasykę, ale preferencje ( i pod tym kątem należy budować zestaw) to hard rock/metal - Led Zeppelin, Black Sabbath, Iron Maiden, Rush, Dream Theater, Meshuggah, Neurosis, itd.

 

Budżet: 20,000 pln - sprzęt nowy.

 

Proszę o pomoc i podpowiedzi, najlepiej od osób, które zmontowały sobie coś podobnego i co fajnie gra. Wiem, że odsłuchy osobiste, itd., ale zanim to zrobię, chciałbym mieć ogólny przegląd, żeby nie dać się zmanipulować w sklepie i wrócić do domu niekoniecznie z tym, co chciałem mieć.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,jak nowe klocki to napisz lub czekaj aż branża coś zaproponuje,jakiś rabat pewnie dostaniesz jak kupisz wszystko u jednego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie bardzo duże wiec i sprzęt nie tuzinkowy jest potrzebny do tego. Metal nie łatwa muzyka. 20k na tyle elementów (dac, gramofon, cd) i to nowych może być ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, wielkość salonu oraz budżet, proponowałbym zwrócić uwagę na zestaw Cambridge Audio, oparty na serii CX (http://q21.pl/cambridge-audio-cxa80-cxc-cxn.html), który połączyłbym z kolumnami Pylon Audio Diamond 28 (http://q21.pl/pylon-audio-diamond-28-13277.html). Do odsłuchów winyla sugerowałbym gramofon Rega Planar 3 (http://q21.pl/rega-planar-3-elys-2.html).

 

To jedna z wielu konfiguracji, które moim zdaniem powinna Cię brzmieniowo usatysfakcjonować. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania wielu konfiguracji w komfortowych warunkach. Oczywiście w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od wyboru kolumn. Tutaj wg mnie najszybciej zobaczysz jaki dźwięk Tobie odpowiada.

 

Masz jakieś propozycje co do kolumn? Paradigm? Focal?

 

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, wielkość salonu oraz budżet, proponowałbym zwrócić uwagę na zestaw Cambridge Audio, oparty na serii CX (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), który połączyłbym z kolumnami Pylon Audio Diamond 28 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Do odsłuchów winyla sugerowałbym gramofon Rega Planar 3 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

 

To jedna z wielu konfiguracji, które moim zdaniem powinna Cię brzmieniowo usatysfakcjonować. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania wielu konfiguracji w komfortowych warunkach. Oczywiście w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza służę pomocą.

 

Dzięki za prpozycję. Jakieś inne warianty? Dobrze mieć wybór. Gramofon Rega jest na mojej liście preferencji :)

 

Pomieszczenie bardzo duże wiec i sprzęt nie tuzinkowy jest potrzebny do tego. Metal nie łatwa muzyka. 20k na tyle elementów (dac, gramofon, cd) i to nowych może być ciężko.

 

Nastolatkiem już niestety nie jestem, więc jeśli mam płacić za coś czego nie usłyszę, to lepiej zostać w budżecie. Naturalnie lekkie przekroczenie w razie potrzeby jest do przejścia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm miałem, serię studio i polecam. w sumie zapomniałem ostatnimi czasy o tej marce :(

ostatnio słuchałem focali aria z lampą UnisonResearch S6 i przy płycie Slash krew z uszu, sam sprzedawca zaproponował zmianę kolumn :)

sam mam AP i po ostatnich sesjach odsłuchowych w sklepach utwierdzam się w przekonaniu o ich uniwersalności

 

może jakieś combo z linii Oppo, czy CoctailAudio. osobiście nie słyszałem, ale wielu forumowiczów bardzo chwali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastolatkiem już niestety nie jestem, więc jeśli mam płacić za coś czego nie usłyszę, to lepiej zostać w budżecie. Naturalnie lekkie przekroczenie w razie potrzeby jest do przejścia :)

 

Odnoszę wrażenie ze większość tutaj, a juz na pewno Ci którzy dysponują tak dużymi pomieszczeniami lub kwotami 20k to nie są nastolatkowie ;)

Tu nie chodzi o pasmo którego nie usłyszysz, bo załóżmy ze słyszysz tylko do 15kHz, a nawet jak niżej to i tak słyszysz różnice miedzy głosem żony a np sąsiadki. W sprzęcie jest tak samo, są milsze i mniej miłe grania, a Ty decydujesz co Ci odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomieszczenie ok. 50 m2, wysokie ok. 5 m,

 

Budżet: 20,000 pln - sprzęt nowy.

 

£4k na nowe, w tej kubaturze? Szukaj na angielskich stronach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Także polecił bym elektronikę Cambridge z Seri CX, lub Marantza PM8005, CD6006 i NA6005. Jednak do takiego pomieszczenia potrzebujesz większych kolumn.

Prześlij proszę układ swojego pomieszczenia abyśmy mogli dobrać odpowiednio sprzęt. Na wstępie pomyślałem o Magnat Quantum 759 TOTL czy Heco Celan GT902.

 

Zapraszam Cie na odsłuch i prezentację sprzetu. Podłączymy oczywiście także inne rozwiązania abyś mógł odnaleźć sprzęt dla siebie.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Także polecił bym elektronikę Cambridge z Seri CX, lub Marantza PM8005, CD6006 i NA6005. Jednak do takiego pomieszczenia potrzebujesz większych kolumn.

Prześlij proszę układ swojego pomieszczenia abyśmy mogli dobrać odpowiednio sprzęt. Na wstępie pomyślałem o Magnat Quantum 759 TOTL czy Heco Celan GT902.

 

Zapraszam Cie na odsłuch i prezentację sprzetu. Podłączymy oczywiście także inne rozwiązania abyś mógł odnaleźć sprzęt dla siebie.

W razie pytań lub wycen zapraszam

 

Czy zestaw Cambridge nie będzie zbyt "miękki"? Lubię kiedy sprzęt daje konkretnego kopa. Co sądzisz o zestawie z firmy NAD? Pojawiła się nowa seria wzmacniaczy i CD z możliwością streamowania poprzez przystawkę do wzmaka.

 

Wiem, że duże znaczenie mają głośniki. Jak mają się Paradigmy w zestawie z Cambridge? Czy to może dać odpowiedni łomot? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge miękki? Nie to przeciwieństwo. Gra twardy punktowym zwartym basem.

Ale do parafigmow nie polecam. Góra będzie męcząca przy głośniejszy szybszych numerach.

 

Nowy nad 368 może faktycznie być lepszym pomysłem jeśli wybierzesz jednak paradigmy. Chodź cd nie robi za dobrych.

 

Ewentualnie pomysł jeszcze o Polk audio rti a9 tu dynamiki ci nie zabraknie.

 

Pozdrawiam i zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toolman, trochę Cie chyba zmartwie. Mowie z autopsji. Do takiego pomieszczenia za 20k za NOWE nic, powtarzam nic ciekawego nie kupisz. Te propozycje wyżej to jest dopasowanie do ceny, a nie do Twoich potrzeb.

 

No chyba że chcesz sprzet do okazjonalnego posłuchania, a nie do słuchania. Jeżeli złożysz dobrze klocki, to nie będzie się chciało wyłączać:)

 

15k (za nowe) to musisz dać za same kolumny.

Jeszcze jedno podstawowe pytanie. Jak daleko siedzisz od głosników? Bo samo 50m2 to za mało danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje słuchać MF i myśle ze będzie lepsze niż CA, NAD,itp niestety używka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zostaje Ci za to ponad 14k na kolumny i CD. A jak wolisz to sprzedam Ci mojego prawie nowego Roksan K2 (3 m-czny, na 5 letniej gwarancji) za 3,5k i sam kupię MF ;)

K2 i tak lepiej niż CA i NAD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toolman, trochę Cie chyba zmartwie. Mowie z autopsji. Do takiego pomieszczenia za 20k za NOWE nic, powtarzam nic ciekawego nie kupisz. Te propozycje wyżej to jest dopasowanie do ceny, a nie do Twoich potrzeb.

 

No chyba że chcesz sprzet do okazjonalnego posłuchania, a nie do słuchania. Jeżeli złożysz dobrze klocki, to nie będzie się chciało wyłączać:)

 

15k (za nowe) to musisz dać za same kolumny.

Jeszcze jedno podstawowe pytanie. Jak daleko siedzisz od głosników? Bo samo 50m2 to za mało danych.

 

Mogę siedzieć gdziekolwiek, bo to pomieszczenie wyłącznie do mojej dyspozycji, a nie salon rodzinny ;). Mogę też wydać więcej kasy, o ile to będzie mieć sens, ale wolałbym nie. Jak będzie zbyt pięknie to też niedobrze, bo nie będzie chciało mi się wychodzić z domu. ;-)

 

Miałem okazje słuchać MF i myśle ze będzie lepsze niż CA, NAD,itp niestety używka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zostaje Ci za to ponad 14k na kolumny i CD. A jak wolisz to sprzedam Ci mojego prawie nowego Roksan K2 (3 m-czny, na 5 letniej gwarancji) za 3,5k i sam kupię MF ;)

K2 i tak lepiej niż CA i NAD :)

 

Dzięki za propozycję, ale chcę nowy sprzęt. Wiem, że teoretycznie można zmontować lepszy zestaw z używek, ale można też się sparzyć, a nie mam czas i ochoty na jakieś przepychanki w razie kłopotów z jakością używanych rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie podasz podstaw to mozemy sobie tak pisac kilka dni.

Pytasz czy jest sens wydac wiecej. Tak, jest. Klasyka, jazz, metal to wymagajace gatunki dla sprzetu.

Jak usiadziesz 2m od kolumn to da rade nawet monitor, ale szału nie bedzie.

Jak usiadziesz pod samą ścianą i kupisz wielkie 3drożne to tez szału nie będzie, a być może będzie gorzej niż przy monitorach.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwacy ale tak samo powie osoba która ma budżet 50 000 zł.

No jak nowe w tej cenie? A gdzie tylko używka.

 

Grafii nie moja sprawa ale trochę dużo. Na Allegro jest caspian m2 za tysiąc więcej.

 

Ten musical warty zakupu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Cambridge Audio - męczący, jazgoczący dźwięk, suchy, niemuzykalny, twardy, sztuczny. Robi wielkie wrażenie na początku, po kilku tygodniach nie można z nim wytrzymać.

Jest masa, masa sprzętu. Najlepiej pochodź po salonach, niech w każdym ustawią Ci trzy systemy i porównaj.

 

Trudno coś Ci poradzić, bo nawet nie napisałeś, jaki dżwięk Cię interesuje: miękki czy bardziej konturowy, twardzy; bardziej ciepło i wypełnienie, płynność i homogeniczność - czy detal, szybkość, kop.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje słuchać MF i myśle ze będzie lepsze niż CA, NAD,itp niestety używka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zostaje Ci za to ponad 14k na kolumny i CD. A jak wolisz to sprzedam Ci mojego prawie nowego Roksan K2 (3 m-czny, na 5 letniej gwarancji) za 3,5k i sam kupię MF ;)

K2 i tak lepiej niż CA i NAD :)

Ja sie przylaczam - Musical bylby niezlym rozwiazaniem, Hegel tez - oba znacznie lepsze niz CA. Sam mam M5Si ktorego sprzedaje po to zeby moc nabyc M6 500i - dla mnie proporcje dzwiekowo/brzmieniowe Musicala sa praktycznie idealne.

Nowy M5 kosztuje chyba kolo 10 w Polsce - ale masz w tej cenie calkiem niezly DAC USB i zintegorwany przedwzmacniacz gramofonowy - czyli na poczatek mozesz sobie podarowac nowy DAC i przedwzmaczniacz do gramofonu. 150W przy 8omach da sokojnie rade (wydajnosc pradowa to ok 65A w szczycie).

Jesli lubisz duza detalicznosc to sklanialbym sie w strone Hegla, jesli bardziej zalezy Ci na rozmachu i muzycznej jednosci (homogenicznosci) to polecam Musicala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grafii nie moja sprawa ale trochę dużo. Na Allegro jest caspian m2 za tysiąc więcej.

 

Pozdrawiam

 

Za 1200 więcej i nie 3 m-czny na gwarancji, tylko nie wiadomo jak stary ;) Ale ja wcale nie chce sprzedać, chyba ze ktoś by się skusił to mogę pójść w MF :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Cambridge Audio - męczący, jazgoczący dźwięk, suchy, niemuzykalny, twardy, sztuczny. Robi wielkie wrażenie na początku, po kilku tygodniach nie można z nim wytrzymać.

Jest masa, masa sprzętu. Najlepiej pochodź po salonach, niech w każdym ustawią Ci trzy systemy i porównaj.

 

Trudno coś Ci poradzić, bo nawet nie napisałeś, jaki dżwięk Cię interesuje: miękki czy bardziej konturowy, twardzy; bardziej ciepło i wypełnienie, płynność i homogeniczność - czy detal, szybkość, kop.

Pozdrawiam Stempur

 

Z pewnością wybiorę się na odsłuch, ale te 4-5 systemów chciałbym mieć na liście przed wizytą i stąd moja prośba o pomoc tu na forum.

 

Lubię szybkość, kop, fajnie słyszeć detale. Na pewno nie chcę dźwięku zamulonego, gdzie wszystko totalnie się miesza, a bas rozlewa się i huczy jak szalony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myśle ze autor wątku dał wyraźnie do zrozumienia ze chce nowy sprzęt. Nie ma się co upierać i narzucać komuś coś innego niż oczekuje.

Pytanie zatem co polecilibyście innego niż zaproponowane CA i NAD? Ma byc nowe i w kwocie ok 20k, autor sam zaznacza ze nie musi byc za dobrze. Nie sugerujcie się swoimi oczekiwaniami, tylko zaproponujcie możliwie najlepszy sprzęt w tej kwocie. Autor sobie odsłucha i sam wybierze co mu odpowiada.

Jak coś pokręciłem to przepraszam, nie chodziło mi o to żeby kogokolwiek denerwować.

 

Ja polecam do sprawdzenia z kolumn Kef R500 (7k), z odtwarzaczy auralic aries mini (2k), wzmacniacz Roksan K2 (3,5k), odtwarzacz CD K2 (3,5k). Zostaje 4k. Do tego gramofon, kabelki i gramy ;)

 

Podane ceny orientacyjne. Ale jak kupisz w jednym sklepie to sadze ze zejdziesz nawet niżej z cenami. Nie mowię ze to jest lepsze od tego co zaproponowali ludzie z branży. Lepsze będzie to co autor wybierze, ważne żeby miał w czym wybierać. Pomóżcie koledze nakierować go na lepsze propozycje w tej kwocie. Nie każdy musi od razu mieć MF, Baltlab, Krell, itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupuj CA. Po trzech miesiącach będą w ogłoszeniach :-)

 

Dziwny wniosek wyciągasz...

 

Panowie, myśle ze autor wątku dał wyraźnie do zrozumienia ze chce nowy sprzęt. Nie ma się co upierać i narzucać komuś coś innego niż oczekuje.

Pytanie zatem co polecilibyście innego niż zaproponowane CA i NAD? Ma byc nowe i w kwocie ok 20k, autor sam zaznacza ze nie musi byc za dobrze. Nie sugerujcie się swoimi oczekiwaniami, tylko zaproponujcie możliwie najlepszy sprzęt w tej kwocie. Autor sobie odsłucha i sam wybierze co mu odpowiada.

Jak coś pokręciłem to przepraszam, nie chodziło mi o to żeby kogokolwiek denerwować.

 

Ja polecam do sprawdzenia z kolumn Kef R500 (7k), z odtwarzaczy auralic aries mini (2k), wzmacniacz Roksan K2 (3,5k), odtwarzacz CD K2 (3,5k). Zostaje 4k. Do tego gramofon, kabelki i gramy ;)

 

Podane ceny orientacyjne. Ale jak kupisz w jednym sklepie to sadze ze zejdziesz nawet niżej z cenami. Nie mowię ze to jest lepsze od tego co zaproponowali ludzie z branży. Lepsze będzie to co autor wybierze, ważne żeby miał w czym wybierać. Pomóżcie koledze nakierować go na lepsze propozycje w tej kwocie. Nie każdy musi od razu mieć MF, Baltlab, Krell, itp.

 

Dzięki za propozycje. Notujemy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś dorzucę:

 

DAC:

M2TECH YOUNG DSD - 5,5k

Hegel HD12 - 5,5k

 

Końcówka mocy:

Atoll AM200 - 6,5k

 

Odtwarzacz plików:

Aries Mini + Tomanek - 2,7k

 

Wg mnie kolumny dobierzesz pod zestaw końcówka + DAC.

Ja proponuję:

Pylon Diamond 28 6k

KEF R700 7k

Xavian Neox 2 7k - tu nie mam pewności czy nie zagra to zbyt detalicznie

Opera Seconda 8k (allegro)

 

Gdybyś rozważał powiększenie budżetu to można pokusić się o ciekawą klasę D:

Odtwarzacz plików:

Aries Mini + Tomanek - 2,7k

 

Wzmacniacz + DAC:

Lyngdorf TDAI-2170 - 15k

 

Kolumny:

Pylon Diamond 28 6k

KEF R700 7k

Opera Seconda 8k (allegro)

 

 

Zamiast kupować transport CD proponuję zainstalować dysk do Ariesa i przekonwertować płyty do flac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te kefy r700 to gdzie mozna za 7k kupic??

20 k na wszystko to faktycznie moze byc troche malo... ale mozna pojsc na maly kompromis i zlozyc naprawde dobrze brzmiacy system.

Ja skoncentrowalbym sie na dobrym wzmacniaczu z funkcja DACa i jesli sie uda pre gramofonowego. Do tego dobralnym kolumny. Jesli nie jestes na bakier z komputerami to za max 700 zl mozesz miec swietny player sieciowy dorownujacy jakosci ariesowi mini i przewyzszajacy go jesli chodzi o funkcjonalnosc (bazujacy na Raspberry Pi) - jesli masz ochote poczytaj o tym troche na necie jest sporo informacji.

Transport CD i gramofon - tutaj cudow nie bedzie w kwocie ktora zostanie - ja np uzywam cd transportu projecta za 1,5 k i chwale go sobie.

Powtorze - najwiecej mozesz stracic oszczedzajac na parze wzmacniacz/kolumny.

Zycze dobrego wyboru :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam polski sprzęt - w grę wchodzą kolumny i wzmacniacz - zwykle jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dobry, szybki, dynamiczny dźwięk masz na przykład z Haiku Audio SOL II:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Także Baltlab gra w sposób podobny do tego, jaki szukasz, na przykład Epoca 3:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego jakieś fajne kolumny: Studio 16 Hz, Audio Academy, RLS, Pylony...

Resztę systemu dobierzesz

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 500 a 700 jest różnica.

Ją także polecam produkty studio 16hz.

Pylony to już różnie, trzeba odsłuchać.

 

Fakt powinieneś się udać na jaki kolwiek odsłuch żebyśmy mieli punkt odniesienia. Widzisz że teraz kto nowy to doda swój typ i nic więcej z tego nie wynika.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.