Skocz do zawartości
IGNORED

EL34 RFT NOS


cygaret
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym roku na alledrogo były nówki z jednej serię za 110 zł można było kupić bez problemu ile się chciało. Na początku tego roku widziałem również, ale już za 140 zł. Więc trzeba polować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napsałeś ...kwadra za 110zł jak to rozumieć że z jednej serii ,czy piszesz o jednej lampie ?

Godzinę temu, Roman_66094 napisał:

Moim zdaniem te lampy są używane, napisy pościerane, na podstawkach ślady używania. 

Mają  ok 10% rozrzutu prądu anodowego, jeżeli pomiar jest rzetelnie podany, ale nie wiadomo jakie nachylenie.  

Czy te 10% rozrutu to wzasadzie ile procent złuzycia lamp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zbyniu 360 napisał:

Czy te 10% rozrutu to wzasadzie ile procent złuzycia lamp?

Nie nie, to niema nic wspólnego ze zużyciem. Jest to rozrzut prądu anodowego w kwadrze.

lampy mają, już fabryczną rozbieżności parametrów np. jedna będzie miała 80mA a druga 110mA prądu anodowego w katalogowym punkcie pomiarowym. Do wzmacniaczy przeciwsobnych dobiera się lampy po to żeby ten rozrzut był jak najmniejszy.  Ma to wpływ na zniekształcenia i ogólnie na poprawną prace wzmacniacza.  Podobnie nachylenie charakterystyki (transkonduktancja) fabrycznie wychodzi różna a w PP lampy powinny mieć zbliżoną. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zbyniu 360 napisał:

Jak napsałeś ...kwadra za 110zł jak to rozumieć że z jednej serii ,czy piszesz o jednej lampie ?

Nie pisałem nigdzie o kwadrze, głodnemu chleb na myśli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ok. To innaczej , czy wszystkie cztery , powiny mieć bardzo zbliżone parametry.  Czy to wtedy lepiej przełoży się na granie tych lamp  Czy parami i to wystarczy?.Ale parami może być , że jedna kolumna  może grać np:słabiej , itd. Możecie mi opisać jak te lampy wypadają na dole pasma , ogólnie charakter grania lamp el 34 rft , będę wdzięczny postawię piwo , obiecuję!.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbyniu 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbyniu 360 o tych lampach jest już wszystko napisane I wszystko powiedziane, wystarcz tylko poszukać na audiostereo lub w Google.

Ten temat był walkowany nie 100razy ale 1000 razy. 

RFT to bardzo dobre Lampy. Chyba najlepsze z NOS, Które jeszcze można dostać bez dużych problemów oczywiście nie od ręki. Były jeszcze lepsze jak Telefunken, Siemens czy GE ale te to już nawet najstarsi górale nie pamiętają. 

Oczywiscie najlepiej dobrana kwadra lub z jednej serii to to samo.

Są to lampy szczegółowe na górze, dobrze kontrowany bas bez tak zwanej buły na dole i przede wszystkim porządek. Z nowej produkcji nie ma już takiego dźwięku. 

Jak dostaniesz w naprawdę dobrej kondycji to są nie do zajechania. W najlepszych latach wiele firm brandowało lampy RFT swoimi markami. Więc można je spotkać pod różnymi nazwami. Jednka po wyglądzie można łatwo je rozpoznać. Kiedyś były bardzo tanie, teraz zaczynają osiągać wysokie ceny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to piwo się należy:). Każdy umie liczyć ja tam sobie liczy .Jak twoim zdaniem , ile rozsądnie te lampy powiny kosztować obecnie ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zbyniu 360 napisał:

No to piwo się należy:). Każdy umie liczyć ja tam sobie liczy .Jak twoim zdaniem , ile rozsądnie te lampy powiny kosztować obecnie ?.

Za nówki w pudełkach z jednej serii (nie każda z innej ) max 150 - 160 zł long base. 

Nówki z różnych serii w tym pojedyncze max 110 zł. Bo trzeba więcej ich kupić aby dopasować. 

Używki w zależności od parametrów od 50-100 zł. 

Coś Ci podpowiem jak się tak napaliłeś. Za wschodnią granicą zwlasza na Ukrainie i Rosji jest ich dużo oczywiście w lepszych cenach. Jak masz zaufaną osobę to niech Ci kupi, a następnie wyślę do Polski. Za kilka stówek (500 zł) powinieneś kupić z 90% odczytem przynajmniej 10 - 15 szt. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gustwao napisał:

Oczywiscie najlepiej dobrana kwadra lub z jednej serii to to samo.

To że lampy są z jednej serii, nie oznacza że mają zbliżone parametry, oznacza że wyszły z tej samej fabryki w tym samym czasie, ale były składane ręcznie, przez różne osoby. Maja normalne rozrzuty parametrów i nie są w żaden sposób fabrycznie dobierane. Dobieranie lamp robiło się dopiero w sklepie w czasie sprzedaży.  

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zastanawiam się bo ciekawi mnie co możecie mi powiedzieć o współczesnych lampach takich jak 6za7-z treasure , .Pytanie czy ktoś sluchał lub nawet zrobił porównanie tych dwóch lam 6ca7-z vs Rft.To pewnie podejmne zdecydowane kroki o podmiane chinskich lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinskich Shuguang 6Ca7 nie miałem ale miałem, KT88 tego producenta, brzmienie dobre ale jakość, trwałość fatalna. Nie wiem może teraz się poprawili, ale obiecałem sobie że już nigdy więcej nie kupię lamp mocy z Shuguanga. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roman_66094 napisał:

To że lampy są z jednej serii, nie oznacza że mają zbliżone parametry, oznacza że wyszły z tej samej fabryki w tym samym czasie, ale były składane ręcznie, przez różne osoby. Maja normalne rozrzuty parametrów i nie są w żaden sposób fabrycznie dobierane. Dobieranie lamp robiło się dopiero w sklepie w czasie sprzedaży.  

  

Nawet dobrane pary mają rozrzut to normalne. Jednak są bardzo zbliżone parametrami to samo z lampami nowymi z jednej serii. 

Godzinę temu, zbyniu 360 napisał:

Jeszcze zastanawiam się bo ciekawi mnie co możecie mi powiedzieć o współczesnych lampach takich jak 6za7-z treasure , .Pytanie czy ktoś sluchał lub nawet zrobił porównanie tych dwóch lam 6ca7-z vs Rft.To pewnie podejmne zdecydowane kroki o podmiane chinskich lamp.

Jedne z lepszych lamp nowej produkcji 6CA7-Z Shuguang Treasure Black, znane były jako "50 Years Limited Edition". Jednak były troszeczkę loterią, gdy produkcja została wznowiona poprawiono proces ich produkcji. Jednak dalej to "chińczyk; dzisiejszym wyrobom daleko do standardów z okolic połowy zeszłego wieku.

Charakterystykę opisana jest w wątku audiostereo poświęcony rankingowi lamp EL34. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.