Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki projektor do 600 Euro.


KrzysiekA

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zadaniem jak to jest południowa to nic z tego nie będzie. Faktycznie mógłby pomóc jakiś ciemny ekran z wysokim gainem ale ceny są dosyć wysokie. Jak by samemu malować to wyszłoby pewnie taniej. Farba z wysokim gainem na ekran o szerokości około 2m to około 100 do 200 Euro. Są różne firmy różnej jakości ale trudno mi powiedzieć co to jest warte.

Z tego co wiem to screen goo mają farby z podniesionym gainem.

 

Tu masz przykład jak taki ekran się sprawuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie mogę polecić z czystym sumieniem. Dobrze żeby się odezwał ktoś kto próbował.

Tutaj n.p. farba do światła dziennego z powiększonym gainem. Trochę droga żeby tylko spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest napisane że nadaje się do projektorów które dają 56 ANSI lumenów na jedną stopę kwadratową. Można łatwo przeliczyć jaką powierzchnię można zastosować przy konkretnym projektorze. Po prostu podzielić jasność projektora przez powierzchnię ekranu w stopach kwadratowych.

 

A więc 11 stóp kwadratowych to 1m2 czyli na jeden metr potrzeba 600 ansi lumenów czyli przy projektorze 3000 ansi można by mieć ekran około 5 m2. ja bym dla bezpieczeństwa dał 4 m2 chociaż lepiej go używać w trybie ECO czyli około 2000 ansi. Myślę że n.p. taki Benq th681 spokojnie by się sprawdził na ekranie o szerokości 2,5 w dzień przy trybie smart ECO.

Pytanie tylko czy ci judder nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda. Na jedyne co mogę dać gwarancje to to co wypróbowałem a więc ciemny ekran który ma gain grubo poniżej 0,5 o szerokość 2m z projektorem który w normalnym trybie ma teoretycznie 2200 lumenów( nie wiem czy ansi bo nigdzie nie znalazłem) w pomieszczeniu z oknami skierowanym na północny zachód, w trybie ECO w dzień w czasie zimy przy odsłoniętym oknie o wymiarach 1.5m na 1.5 daje radę. Podejrzewam że nie będzie również problemów w lecie gdy zasłonie okno. Ja jestem w tej komfortowej sytuacji że mam w oknach rolety przy pomocy których mogę zrobić w pomieszczeniu całkowicie ciemno jak w nocy ale tej możliwości w dzień nie wykorzystuje bo nie lubię siedzieć w ciemnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Podstawą całego zestawu będzie miniDSP. Ma trzy wejścia. Analogowe, Optyczne i USB na XMOS. Zastanawiam się tylko czy będę robić dwudrożne stojące czy raczej zestaw satelity subwoofer. Jeszcze się nie zdecydowałem. Jak na razie to muszę wsadzić jakieś cztery końcówki mocy w obudowę a później spróbuję różnych wariantów.

 

Mam wprawdzie Amplituner Denona ale w telewizorze nie stosowałem bo mój zestaw stereo brzmi po prostu tysiąc razy lepiej nawet w kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża jest poprawa w całkowitej ciemnośći jeśli chodzi o kontrast?

Największa poprawa oczywiście przy świetle ale i przy zgaszonym świetle różnica jest istotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest szansa na filmiki z projekcji w trybie ECO przy odsłoniętym i zasłoniętym oknie?

nie wiem czy to ma sens, apart korzysta z dynamicznych ustawień i jakiś automatycznych korekt (widać po oknie), kolory są tragiczne, ciemny jest totalnie pozbawiony detalu a co gorsza nie jest czarny, kolory bardzo jasne są przepalone i pozabijane detalu a mimo tego obraz jest bardzo "mełty". To nie jest wina rolety tylko aparatu, kolorowe hi res dema wyglądają względnie nawet na nieprzygotowanej ścianie.

 

Choroba nieuleczalna co ? ile razy można pisać to samo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest szansa na filmiki z projekcji w trybie ECO przy odsłoniętym i zasłoniętym oknie?

Może jutro spróbuję.

 

nie wiem czy to ma sens, apart korzysta z dynamicznych ustawień i jakiś automatycznych korekt (widać po oknie), kolory są tragiczne, ciemny jest totalnie pozbawiony detalu a co gorsza nie jest czarny, kolory bardzo jasne są przepalone i pozabijane detalu a mimo tego obraz jest bardzo "mełty". To nie jest wina rolety tylko aparatu, kolorowe hi res dema wyglądają względnie nawet na nieprzygotowanej ścianie.

 

Choroba nieuleczalna co ? ile razy można pisać to samo ?

Jak cię od zaglądania do mojego tematu dupa boli to po co tu zaglądasz? Z litości żebyś nie cierpiał dostajesz ode mnie bana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest szansa na filmiki z projekcji w trybie ECO przy odsłoniętym i zasłoniętym oknie?

Filmików dzisiaj nie dam rady. Wklejam zdjęcia. Oczywiście pora jest wczesna i nie jest tak jasno a więc warunki dosyć korzystne do oglądania. Może znajdę chwilę po południu. Po południu owszem można oglądać przy odsłoniętym oknie tylko po co się tak męczyć skoro wystarczy zasłonić żeby uzyskać lepszy obraz. Wklejam również zdjęcia porównania białej kartki papieru do ekranu. Tutaj poprawa kontrastu szczególnie przy odsłoniętym oknie jest wyraźnie widoczna. Włączony tryb ECO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13669-0-90452200-1485156783_thumb.jpg

post-13669-0-61078500-1485156803_thumb.jpg

post-13669-0-59917100-1485156835_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec zdjęcia zrobione o 13.30 przy całkowicie odsłoniętym oknie w słoneczny dzień. Kolor ekranu odpowiada mniej więcej temu co widać na zdjęciu a więc że nie jest czarny tylko szary. Pomaga zasłonięcie połowy okna. Na drugim zdjęciu różnica w kontraście między ciemnoszarym ekranem a białą kartką papieru przy tym oświetleniu.

 

Oczywiście tryb ECO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13669-0-43364500-1485174637_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokładnie widać że o tyle ile ekran przyciemnia czerń to także przyciemnia biel .... i biel na ekranie to nie biel tylko szary... wystarczy porównać biel z kartki i biel z ekranu....kontrast między bielą i czernią na kartce może być podobny jak na ekranie (rolecie)....

Natomiast jednym z fenomenów ekranów ALR jest to , że mają ciemniejszą strukturę ( niż zwykłe białe ekrany) co skutkuje głębszą czernią ale mają też biel jak w przypadku zwykłego białego ekranu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i naprawdę na koniec zdjęcie pierwszej lepszej klatki z filmu. Przy różnym oświetleniu czyli odsłonięte okno, odsłonięte do połowy i zasłonięte okno.

 

Czyli dokładnie widać że o tyle ile ekran przyciemnia czerń to także przyciemnia biel .... i biel na ekranie to nie biel tylko szary... wystarczy porównać biel z kartki i biel z ekranu....kontrast między bielą i czernią na kartce może być podobny jak na ekranie (rolecie)....

Natomiast jednym z fenomenów ekranów ALR jest to , że mają ciemniejszą strukturę ( niż zwykłe białe ekrany) co skutkuje głębszą czernią ale mają też biel jak w przypadku zwykłego białego ekranu....

Ale to przecież nie jest żadne odkrycie. Ekrany ALR ponieważ są odblaskowe podbijają jasność białego nie podbijając jasności czarnego. Podstawowe pytanie tylko czy biały na ekranie z niskim gainem jest na tyle jasny żeby nie miało się dyskomfortu. Jak widać na zdjęciach w jasny dzień trzeba zasłonić okno żeby można było w miarę komfortowo oglądać. Przy ekranie białym zasłanianie okna nic by nie pomogło. Oczywiście taki ekran nie ma jakości dobrego ekranu ALR ale kosztuje ułamek jego ceny. Jeżeli teraz spełni się parę warunków czyli wystarczająco mały ekran, wystarczająco jasny projektor, częściowe zaciemnienie pomieszczenia to można uzyskać całkiem przyzwoity efekt w stosunku do wydanych pieniędzy. A czy to komuś wystarczy czy nie niech sobie oceni ze zdjęć. Jeżeli o kontrast i jasność to zdjęcia dosyć dobrze oddają końcowy efekt. Jeżeli chodzi o ostrość i kolor to niestety aparat nie jest w tanie tego oddać. W rzeczywistości jest lepiej.

 

Dodam że czy coś odbierane jest jako szare czy białe zależy nie od absolutnej jasności ale od kontrastu elementów jeżących obok siebie. Czyli to że w pewnym oświetleniu biały będzie odbierany jako szary nie znaczy że tak samo będzie gdy okno się zasłoni. Porównaj sobie jasność białego na ekranie z kolorem sufitu. To że ty odbierasz biały jako szary wynika jedynie z tego że są elementy na w obrazie które są jaśniejsze od białego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13669-0-64912700-1485176077_thumb.jpg

post-13669-0-79243700-1485176099_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam kilka zdjęć - nie mam pojęcia jak to będzie u Was wyglądało -

- dostałem "exmisje" na domek letniskowy -

będę tu jakiś dłuższy czas - to zabrałem proja i jakieś głośniczki

źródło po hdmi - laptok albo nagrania z kablówki

proj - jak w o mnie hd redy 720 staroć

 

- spostrzeżenia - ten hc 1500 jest na granicy jasności w trybie low -

a nie chce standard bo trochę dla mnie za głośny

- pokój zaciemniony

- po prawej obudowany komin pomalowany na czarno

- od góry pas czarnego - niecały metr

- po lewej szafka która musi tam zostać

- ekran mam 2 m - obraz rzucany z najbliższej możliwej odległości żeby światła nie tracić

- zdjęcia z ręki - gdybym miał statyw - byłoby lepiej - ogólnie w porównaniu ze ścianą

- to nie ma porównania - głębia obrazu i kolorów, "spokój" -

- warunek konieczny - proj o 2000 lumenów lub więcej bo może dla kogoś być za ciemno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5678-0-55041700-1485814544_thumb.jpg

post-5678-0-74726800-1485814552_thumb.jpg

post-5678-0-48326700-1485814559_thumb.jpg

post-5678-0-45633200-1485814568_thumb.jpg

post-5678-0-52149100-1485814575_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na IKEI - dlatego tu daję

A nie za ciemny ekran do twojego projektora? Jam mam w ECO tyle co ty masz normalnie i powiem szczerze wolałbym mieć włączony tryb normalny. Niestety projektor jest za głośny w trybie normalnym.

 

albo masz lepszy czarny albo masz lepszy biały

w tym wypadku - przynajmniej na zdjęciach - czarny wygląda dobrze, ale białego nie ma w ogóle (jak u Krzyśka) i jest za ciemno

 

ja osobiście wolę dobry biały i wyższą jasność kosztem dobrego czarnego

w scenie z białym, który jest dosyć jasny, źrenica się zmniejsza i odbierany poziom czarnego jest akceptowalny, choć tak na prawdę to - bardziej lub mniej - mleczny szary

do tego dołożyć podświetlenie z tyłu - jak w MagicScreen - i będzie wrażenie, że czarny jest czarny :)

 

bardzo fajny artykuł, polecam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

U mnie nie ma problemu z białym. To że na przedostatnim zdjęciu tak wygląda to wina przede wszystkim tego że okno jest oddalone o ponad metr od ekranu. Postawiłbyś tam telewizor plazmowy to też byłoby takie mydło. Próbowałem oglądać na ścianie która jest dużo jaśniejsza ale do ściany nie ma powrotu przynajmniej przy Epsonie ale przy Benq też dupy nie urywało. Kontrast był wprawdzie zauważalnie lepszy ale nie wystarczająco lepszy. Dopiero roleta rozwiązała problem kontrastu. Po ciemku czerń na ekranie komputera nie różni się od czerni na ekranie projektora. Dupy nie urywa bo to LCD ale ogląda się komfortowo. U kolegi mili jednak przydałby się jaśniejszy ekran z powodu jasności projektora. Podejrzewam że sam lepszy kontrast projektora skompensowałby gorszy kontrast z powodu jaśniejszego ekranu.

 

Nie wklejałem jeszcze porównania z i bez rolety. Chciałbym tylko zauważyć że ściana nie jest biała ale trochę ciemniejsza od sufity a więc na białej ścianie byłoby jeszcze gorzej.

post-13669-0-85212900-1485855053_thumb.jpg

post-13669-0-21929100-1485855067_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mój proj jest w eko, w standard jest lepiej z białym - ale za głośno

 

2. rzeczywiście biały jest słabszy niż czarny

- ale w całkowicie zaciemnionym pokoju jest do przyjęcia -

w porównaniu do białej ściany to nie ma porównania - zwłaszcza kontrast

 

dlatego napisałem, że roleta jest całkiem przyzwoita - ale proj musi być jasny, co oczywiste,

moje 1000 lumenów (info z AVS forum - mierzone profesjonalnie)

jest do przyjęcia - ale na granicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku, ciągle wrzucasz zdjęcia zrobione w dzień przy odsłoniętym oknie. Kto tak ogląda obraz z projektora?

Ja tak oglądam. Zauważ że na lampie zawiesiłem czarne płutno żeby nie świeciła na ekran dlatego że oglądam przy zapalonym świetle. Nie lubię po prostu siedzieć w ciemnicy. Ja rozumiem że dla ludzie którzy mają biały ekran nie mają innego wyboru i po prostu tego nie rozumieją. Mi ogląda się lepiej przy zapalonym świetle i wcale nie ma potrzeby jego wyłączenia.

 

Możesz wrzucić takie samo porównanie zrobione wieczorem?

Spróbuję to zrobić ale nie będzie to miało żadnego sensu. Roleta ma gain poniżej 0,5 czyli że jak będę robił ze sztywnymi ustawieniami to albo bez rolety będzie prześwietlone i z roletą dobrze albo bez rolety będzie dobrze ale z roletą niedoświetlone. Przecież oko też ma źrenicę i dostosowuje się do warunku dokładnie tak samo jak robi aparat fotograficzny tylko że o wiele lepiej.

Dlatego właśnie robię zdjęcia w dzień żeby automatyka jak najmniej musiała przestawiać Porównaj sobie na Photoshopie jaki poziom mają sufit, komoda, ściana. Oczywiście tak czarny ekran musi zmienić trochę ustawienia. Jeżeli już miałbym robić z manualnymi ustawieniami to właśnie w dzień bo w dzień masz jakikolwiek punkt odniesienia w postaci ścian, przedmiotów i.t.d. Poza tym światło dzienna jest najtrudniejszymi warunkami dla projektora. Jeżeli ekran daje radę przy świetle dziennym to na 100% da sobie radę po ciemku.

Wierz mi że to co widać na zdjęciach wygląda mniej więcej tak samo jak w rzeczywistości.

 

dlatego napisałem, że roleta jest całkiem przyzwoita - ale proj musi być jasny, co oczywiste,

moje 1000 lumenów (info z AVS forum - mierzone profesjonalnie)

jest do przyjęcia - ale na granicy

To teraz sobie wyobraź takiego BenQ th 681 który w Smart Eco ma 3000 lumenów na rolecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino to kino, więc ja oglądam w zupełnej ciemności.

Co do kombinowania z robieniem zdjęć po ciemku i na manualu - racja. Szkoda zachodu.

Sprawa gustu i przyzwyczajeń. Mnie po prostu męczy siedzenie w ciemnym pomieszczeniu i wpatrywanie się w jasny ekran. Jak by nie było te 1500 lumenów przy ECO które ma ten projektor z odległości 2,5 metra jest trochę oczojebne na białym ekranie. A więc już chociażby żeby przyciemnić projektor warto zastosować ciemny ekran a on za to odwdzięczy się o wiele lepszym kontrastem co zresztą widać na zdjęciach niezależnie od tego jak te zdjęcia były robione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jasność lampy (po kalibracji) wyniosła dokładnie 770 lumenów w trybie ECO i 1200 lumenów w trybie normalnym"Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To, co podaje producent, a to, co uzyskujemy, to dwie różne rzeczy :)

Oczywiście, to i tak bardzo jasno :) wystarczy na 135" w trybie eco z 3,7 m, wg hdtvpolska

Ja akurat używam trybu jasne kino. W trybie kino i naturalny projektor jest wyraźnie ciemniejszy. Podejrzewam że w tych trybach mierzyli. Najjaśniejszy jest tryb dynamiczny ale niestety biały robi się wyraźnie zielony. Podejrzewam że nie ma żadnej korekcji kolory jest to kolor natywny lampy.

 

Ale naprawdę nie miałbym nic przeciwko żeby projektor miał ze 3000 lumenów w trybie ECO. Wtedy byłby całkowity luksus. Być może na rolecie robiłoby się już za jasno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że gorąco w tym wątku się zrobiło...

KrzysiekA ta Twoja roleta to jest czarny ekran. One są dość specyficzne. Nie widziałem takiego w akcji, ale coś tam słyszałem.

Chętnie zobaczyłbym test czegoś takiego. Próbowałeś wyświetlić na nim planszę testową z płynną gradacją czarnego koloru powiedzmy 0 - 10% czarnego? Od tego bym zaczął, bo mam wrażenie, że może być jednolita czarna plama.

Różne plansze wyświetlałem.

Zresztą znajdziesz w tym temacie zdjęcia. Roleta jest ciemno szara. Tak to wygląda w praktyce. Nie sądzę żeby jakość dorównywała MS chociaż MS nie widziałem ale stosunek ceny do jakości chyba jest nie do pobicia. Osobiście bym MS nie kupił. Za tyle pieniędzy można wiele fajniejszych rzeczy kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem większość tego wątku i przyznaję, bardzo ciekawa. Dla mnie MS cenowo to jest kosmos i wolałbym już dołożyć do lepszego projektora, niż inwestować w tak drogi ekran. Z tego co piszesz to ogólnie cały obraz jest ciemniejszy, ale czernie są bardzo dobre, dlatego temat mnie zainteresował. Jestem maniakiem czerni, wolę już mieć szarawą biel, ale czerń musi być idealna :)

Problem w tym, że u mnie nie wchodzi w grę żaden ekran zwijany. Tylko ramowe - musi być idealnie gładka powierzchnia.

 

Ktoś produkuje ekrany ramowe z tak niskim gainem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem roletę, ale nie tą z Ikei, i nie jestem z niej zadowolony.

A próbowałeś ścianę malować szarą farbą. Dobra farba akrylowa albo lateksowa. Dobierzesz sobie poziom szarości idealnie do twojego projektora zwłaszcza że pisałeś że masz za jasny projektor.

 

Ta roleta z Ikei jest bardzo ciemna. Mam projektor Epsona LCD który nie ma niestety najlepszej czerni. O ile na BenQ biała ściana jeszcze uszła to przy Epsonie w zasadzie nie mam dużego wyboru. Na białym jest mydło nawet po ciemku a ponieważ nie mam możliwości pomalowania całego pokoju na ciemno to pozostał mi jedynie ciemny ekran. Owszem roleta mogłaby być troszeczkę jaśniejsza no ale jest jaka jest. Ta z Ikei ma idealną powierzchnię. Nic nie jest pofalowane może ostatnie 20 cm od dołu trochę ale ja po prostu wysuwam troszkę więcej.

Początkowo chciałem malować ścianę na szary kolor ale w Amazonie ktoś w recenzji jakiegoś projektora polecił tą roletą. No to spróbowałem. Myślałem że będzie trochę jaśniejsza. Tak przynajmniej wyglądała w Ikei przy jasnym świetle ale gdy zawiesiłem u siebie w domu to pierwsze co pomyślałem to to że jest za ciemna i że nic z tego nie będzie. Okazało się jednak że jednak się sprawdza chociaż mogłaby być troszkę jaśniejsza.

Cały pomysł ciemnego ekranu jest wyjaśniony tutaj. Pomysł jest w zasadzie prosty. Ciemny ekran i bardzo jasny projektor. Im jaśniejszy tym lepiej. A jak się nie ma wystarczająco jasnego projektora to trzeba troszeczkę rozjaśnić ekran. Wtedy być może ekran nie będzie się sprawdzał w ciągu dnia tak dobra ale za to po ciemku będzie się miało prawdziwą czerń bo taki ekran nie jest wrażliwy na światło rozproszone w pomieszczeniu. Ja osobiście oglądam w nocy przy zapalonym świetle. Jedynie na lampę zawieszam kawałek czarnego płótna żeby lampa nie świeciła bezpośrednio na ekran. Chociaż ostatnio zapomniałem zawiesić i zauważyłem to dopiero w połowie filmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.