Skocz do zawartości
IGNORED

NETFLIX - jakie vodeo podają ?


janunio

Rekomendowane odpowiedzi

- PC Win 7 (odpada, bo zawsze na przeglądarkach mamy 60 Hz),

Każdy windows wypuści taki sygnał jak ustawisz na karcie graficznej. Nie wiem skąd pomysł, że zawsze jest 60 Hz. Mimo wszystko to nie znaczy od razu, że klatki filmu zsynchronizują się z odświeżaniem tv... w końcu to tylko przeglądarka, która nie powinna służyć do streamingu. W każdym razie warto spróbować.

 

Czy strumień video od USA NETFLIX dostarczy 24 fps/ 25 fps (wszystkie europejskie produkcje PAL/SECAM) czy wszystko idzie w 30 fps po resampligu.

A czy ktoś już na to nie odpisał, że wszytko jest 24 fps? Po co to dalej wałkować???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy założyć, że aplikacja NETFLIX Player jest wywoływana na wszystkich TV z takim dedykowanym przyciskiem na pilocie.

Macie NETFLIX i taki przycisk na pilocie ?

nie mamy takiego guzika na pilocie a netflix chodzi b.dobrze, filmy ładują się szybko i odtwarzane są płynnie. //AS650.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to wałkować, że nasi "spece" dostają z internetu info o materiale filmowym, że został zarejestrowany film jako 24 fps i piszą, że dostają video 24 fps. I to jest problem.

 

Powtarzam pytanie kluczowe:

Jakie parametry mają ich streamowane video ? Np.: PAL/SECAM. Nie mylimy z NTSC. Cały czas mowa o fps.

Nikt tego nie wie nadal. Sorka.

Zmierzam to tego, że ...

NETFLIX poda płynność wyłącznie dla materiałów 30 fps = niektóre dokumenty i niektóre treści muzyczne.

 

Dla przykładu:

NARCOs 4K jest w natywnym 24 fps i na ekranie TV widać zawsze dramatyczny brak płynności nawet na super netowej transmisji ( 50 Mbps).

SOrka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby było wszystko dobrze zoptymalizowane, jak widzisz Janunio, ma jakieś "super podzespoły" i nie działa mu dobrze.

Mam roku3 i na nim mi świetnie działa, może kupię roku4 albo NVIDIA shield, zobaczymy.

odnoszę dziwne wrażenie że przyczyną problemu jest "właściciel" urządzenia a nie ono samo. Jeśli chodzi o odtwarzacz to dla idealny kombajn netflix + kodi + BD, niestety konsole nie spełniają oczekiwać... a szkoda :(

 

24 fps, opencv bitrate zmienny. Czego jeszcze nie wiesz ? i po co Ci to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałeś o dane strumienia to Ci KOLEJNY raz podałem dane stremowania.

 

Od kiedy kodek czy bitrate jest cechą matrycy / ekranu ?

 

W jaki sposób masz 24 fps na ekranie ?

windowshas23.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

@fetek:

pokazujesz jak karta graficzna może sterować odświeżaniem matrycy.

W ogóle nie o to chodzi.

Postawione pytanie jest co do nas dochodzi od NETFLIXa ?

Czy podobnie jak treści na BluRay są 24/25/30 fps czy tylko 30fps.

Z rozróżnieniem na aplikacje w TV i na różne urządzenia mobilne.

 

Brak płynności jest dolegliwy ale dla osób które to widzą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janunio jaki ty masz tv że łapiesz judder'a?

 

Też mam suba netflixa ale nie traktuje go jako dobre medium, jakość gorsza od br, spore śmietnisko filmowe (mało ciekawych tytułów).

U mnie działa na AppleTV i TV1080p/60Hz, łącze 250 Mb/s. żadnych ścinek i lagów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz na stałe odświeżanie 60Hz.

Jeżeli NETFLIX podaje w wersjach źródłowych video 24/25/30 fps to tylko 30 fps będzie płynny na matrycy wysterowanej 1080p/60Hz.

Ale jeżeli podają zawsze 60Hz to źle korygują sygnał.

Chodzę za tematem i oglądam różne konfiguracje. Płynności porównywalnej z BD nie stwierdziłem nigdzie.

Bez ustalenia co podaje NETFLIX nie ruszymy tematu.

Zwróć uwagę na płynność drugich planów przy paningu kamery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Poniżej test jakości z obrazu z netflixa vs oryginalnego obrazu z płyt, klikać w tabelce na, SD/HD/4K i pojawi się odpowiedni wykres dla każdej rozdzielczości :

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawilnie przypominam że oglądając Netflix na kompie macie rozdzielczość max 720p z Firefoxa.

Jeśli chcecie 1080p to odpalajcie Netflix na IE czy jak to teraz się nazywa... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czasami nie jest tak, że jeśli Netflix strumieniuje w HEVC to na dzień dobry oszczędza bitrate niemal o połowę tego co jest potrzebne dla h264 przy zachowaniu takiej samej jakości obrazu?

 

youtube.com/watch?v=qL22L0mRSDs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co podają....ważne co widzimy i słyszymy. ... jak oglądam NC+ (110") to często odechciewa mi się projektora. ..ale jak leci Netflix to zapominam o wcześniejszej niechęci... oczywiście jak odpale płytę blu-ray to już szczena na glebie.... DDPlus z Netflixa bardzo przyjazny dla ucha format.

 

A tak na marginesie ,z tym strumieniowaniem i zasysanymi danymi Netflixa zaszła jakaś zmiana bo widzę po pobieranych pakietach ,że mniej tego zaciąga ale jakość obrazu i dźwięku pozostała bez zmian... mnie to bardzo cieszy bo mam internet LTE od Plusa, chociaż jest bez limitu i nigdy po przekroczeniu podstawowego pakietu nie założyli mi lejka ale mają prawo bo istnieje coś takiego jak FUP i wielu abonentów ma takowe lejki pozakładane (po przekroczeniu abonentowego pakietu) jak dany BTS jest za bardzo obciążony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Yodas, to masz podobne odczucia do moich. Jakość z UPC nie powala. To co można znaleźć i akurat mnie interesuje z Kodi ma beznadziejnie zakodowany dźwięk. Obraz też taki jakiś wyprany. Przełączenie na Netflix to jak opad koca z głośników w audio. Obraz ostry, wyraźny a audio też super. Ten sam film oglądany z Kodi i Netflix to jak dwa różne światy na niekorzyść tego pierwszego (mowa oczywiście o streamingu). Blu-ray nie posiadam więc się nie wypowiem.

Dodatkowo dowiedziałem się z powyższego artykułu, że mam beznadziejny TV UJ6307 (tryb Kino- ciemny pokój). Jednak porównując te co autor poleca to w minusach są te same rzeczy co w moim z tym, że cena tamtych jest ok 1k PLN wyższa. Mam za to magiczny przycisk na pilocie z N :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pytanie czy faktycznie dobrze widzę że większość filmów jest dostępna w jakości SD? Pomijam seriale, chodzi mi o treść większości filmów w tym stosunkowo nowych?

W szczegółach "dostępne w rozdzielczości SD" , nadmieniam że korzystam teraz z firefoxa, ale to chyba bez znaczenia , chodzi o dostępność a nie co wyświetli przeglądarka. Liczyłem że na projektorze będzie fajnie a tu treści HD bez szału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefox to jakość max 720p. Przerzucasz się na IE i masz fullhd.

Aplikacja w tv przyłącza się automatycznie na HDR jeśli film jest tak zakodowany. To samo z 4K - 2160 jest w info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oglądasz na komputerze z aplikacji netflix,spróbuj kombinacji klawiszy shift ctrl alt s i zmień bitrate na maksymalny i wciśnij override pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to że przeglądarka chodzi 720p max to wiem, ale wchodzę dla przykładu choćby w Grawitację, trylogię Batman wszystkie części, Krwawy diament, Sherlock Holmes, Szybcy i Wściekli, LOTR, i wiele innych i w "szczegółach" przesyłanie strumieniowe jako "dostępne w rozdzielczości SD". Pytanie więc czy ja mam coś nie tak ustawione czy to żart ze strony Netflixa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim abonamencie (najwyższym) wszystkie pozycje podane przez @Risto mam HD....I wszystkie pozycje HD wyglądają na 110" naprawdę dobrze...platformy cyfrowe i ich Hd przy Netflix to porażka... oczywiście najlepiej smakuje płyta blu-ray lub plik z sieci który waży powyżej 10giga...oczywiście to też zależy od długości filmu...teraz mam najnowszego Tansformersa(2,5h) na twardym , film waży 17 giga (w DTS Hd Ma) i jest mega dobrze... ale płyta to płyta. .. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wznawiam pytanie proste jak drut:

Co trafia na tunery naszych TV w streamingu od NETFLIX-a ?

Jak widać nie ma prostej odpowiedzi.

Firma NETFLIX uchyla się od podania danych.

 

Czy więc ich stream treści video steruje odświeżaniem matrycy telewizora ?

Pytam od zawsze bo brak jest płynności (synchronizacji odświeżania matrycy z fps-em video).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wznawiam pytanie proste jak drut:

Co trafia na tunery naszych TV w streamingu od NETFLIX-a ?

Jak widać nie ma prostej odpowiedzi.

Firma NETFLIX uchyla się od podania danych.

 

Czy więc ich stream treści video steruje odświeżaniem matrycy telewizora ?

Pytam od zawsze bo brak jest płynności (synchronizacji odświeżania matrycy z fps-em video).

Mnie nie interesuje co trafia...bo oglądam obraz a nie liczby...

 

...i jest bardzo dobrze jeśli chodzi obraz , a i dźwięk DD+ też jest ok...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.