Jump to content
IGNORED

XBOX ONE S + DENON AVR-X2100W + DALI 5.0 = jak DTS i jaki SUB


jac now

Recommended Posts

Witam,

 

Od kilku dni używam nowej konsoli XBOX ONE S, którą podpiąłem (HDMI) do amplitunera DENON AVR-X2100W z zestawem DALI Concept 6 (5.0). Miałbym do Was 2 pytania, jeśli mielibyście chwilę coś mi podpowiedzieć to będę wdzięczny. Zaznaczam, że jestem laikiem w tematach audio, więc proszę o wyrozumiałość jeśli pytanie jest banalne :)

 

1) Konsola po odpowiednim skonfigurowaniu wysyła sygnał w DTS (a przynajmniej tak to wygląda w jej menu, że wszystko jest ok), ale ampli zgłasza że dostaje PCM. Jaka może być tego przyczyna?

 

2) Chciałbym do tego zestawu dobrać pasującego SUBa. Polecilibyście coś co nie zrujnuje kieszeni ale też zagra przyzwoicie (70% filmy w DD lub DTS, 20% konsola, 10% radio internetowe lub CD)?

 

Dziękuję z góry za poświęcony mi czas!

 

Pozdrawiam,

Jacek

Link to comment
Share on other sites

1) jak podpinasz po HDMI to PCM jest ok, przejdzie po nim 8 kanałów każdy po 192kHz i 24bit, DTS by używał przy światłowodzie - bo tam mniej przejdzie - być może one się "dogadały" i ślą po PCM wszystko

 

 

2) można ale to niewygodne przy pierwszym ustawieniu skorzystać ze wzmacniacza w ampli (jako zone2) i kupić pasywny - będzie taniej ;) ale nie wiem czy ma sen taka oszczędność

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.