Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Excite X-38


Pablosz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej w tytule , pokój 22 metry kwadratowe.Słucham spokojnego jazzu, rocka (Pink Floyd , Dire Straits i wiele innych :) , trochę poważnej i elektronicznej). Za nowy wzmacniacz jestem w stanie zapłacić w okolicy 10k zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te kolumny i najbardziej zgrały się z Rotelem . którego sprzedałem i żałuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno do excite cos bez wycofanej/zaokraglonej gory i ze zwartym, konturowym basem. Przedzwon do Planety Dzwieku, tam znaja kazde excite baaaardzo dobrze i cos konkretnego zaproponuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, na pewno zwróciłbym Twoją uwagę na bardzo dobrą hybrydę lampową Vincent SV-700 (http://q21.pl/vincent-sv-700.html). To bardzo dobre połączenie z kolumnami Dynaudio. Alternatywą jest zestaw dzielony Vincent, oparty na przedwzmacniaczu SA-31MK (http://q21.pl/vincent-sa-31mk.html) oraz wybitnej końcówce mocy SP-331 (http://q21.pl/vincent-sp-331.html). Jesli budżet nie jest sztywny, warto także posłuchać integrę ATC SIA2-150 (http://q21.pl/atc-sia2-150.html). Zapowiada się także bardzo dobrze najnowsza integra Atoll IN300 (http://q21.pl/atoll-in300.html).

 

To tylko kilka moich propozycji, powyższe modele oraz jeszcze wiele innych wzmacniaczy w danym przedziale cenowym mamy fizycznie w salonie, wszystko można posłuchać, porównać w naszym salonue w komfortowych warunkach. Jest także możliwość odsłuchów w Twoim domu, wypożyczenia wzmacniacza. Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Naim będzie także świetnym wyborem, model Nait XS-2 (http://q21.pl/naim-nait-xs-2.html) już będzie ok, chociaż rozwiazaniem bezkompromisowym będzie świetna integra SuperNait 2 (http://q21.pl/naim-supernait-2.html).

 

Zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo juz tradycyjnie tam gdzie dynie tam naim

 

Atoll to prawie to samo co naim :D

 

W sumie jak one grają ciepło to baltlab będzie zacny. Ktoś testował takie połączenie? Może kolumny są zacne tylko wzmak musi być inny :P ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok 9kPLN jest całkiem mocny wzmacniacz Denon PMA-2020AE, czy się lubi z Dynaudio nie wiem ale jet to chyba jeden z solidniejszych wzmacniaczy w okolicy 10kPLN. Z testów wynika że sporo przekracza specyfikację jeżeli chodzi o moc, waga jakieś 25kg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Naima XS-2 ,Creeka 100a i Vincenta SV-237 i z Naimem według mnie zagrało najlepiej. Vincent też wypadł dobrze ale przy Naimie czułem więcej różnorodności w niskich tonach. Mam za źródło Oppo 105d i kusi mnie wzmacniacz w pełni zbalansowany aby wykorzystać XLR .Creek ma XLR ale zbalansowany nie jest więc takie połączenie nie ma sensu.Nie wiem czy w okolicy mojego budżetu coś znajdę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wejściem XLR jest np. Yamaha A-S2100.

 

Nie wiem jak Naim gra ale konstrukcyjnie do mnie nie przemawia z tymi wejściami DIN5 a RCA na osobnej płytce podłączane taśmą + brak funkcji standby. Nie wiem też czy do X-38 ciut nie za słaby jeżeli chodzi o moc. (Być może są to stosunkowo łatwe do napędzenia kolumny).

 

 

Tak swoją drogą te X38 nie duszą się w 22m2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok 9kPLN jest całkiem mocny wzmacniacz Denon PMA-2020AE, czy się lubi z Dynaudio nie wiem ale jet to chyba jeden z solidniejszych wzmacniaczy w okolicy 10kPLN. Z testów wynika że sporo przekracza specyfikację jeżeli chodzi o moc, waga jakieś 25kg.

 

Moc i waga to nie wszystko. Przekonalem sie o tym po wymianie tego Denona na Primare.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc i waga to nie wszystko. Przekonalem sie o tym po wymianie tego Denona na Primare.

 

Oczywiście że moc to nie wszystko ale w odpowiednim zestawieniu jest to szansa na zbudowanie dobrze brzmiącego zestawu.

Lekki wzmacniacz może mieć taką samą moc jak wzmacniacz ciężki niemniej jest ją w stanie dostarczać krócej. (Mówię o tej samej klasie wzmacniaczy np. AB). Wzmacniacze cyfrowe niby fajna rzecz ale jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim wyprą z rynku standardowe rozwiązania chociaż jest to raczej nieodzowne. Tutaj przetwornice są ciągle słabym punktem programu. Zwykły transformator będzie działał min kilkadziesiąt lat, przetwornica 5-10 lat i traci swoje parametry o ile się nie spali lub nie zacznie piszczeć wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że moc to nie wszystko ale w odpowiednim zestawieniu jest to szansa na zbudowanie dobrze brzmiącego zestawu.

Lekki wzmacniacz może mieć taką samą moc jak wzmacniacz ciężki niemniej jest ją w stanie dostarczać krócej. (Mówię o tej samej klasie wzmacniaczy np. AB). Wzmacniacze cyfrowe niby fajna rzecz ale jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim wyprą z rynku standardowe rozwiązania chociaż jest to raczej nieodzowne. Tutaj przetwornice są ciągle słabym punktem programu. Zwykły transformator będzie działał min kilkadziesiąt lat, przetwornica 5-10 lat i traci swoje parametry o ile się nie spali lub nie zacznie piszczeć wcześniej.

 

Ale ja zmienilem na Primare ze starej szkoly. Czyli dual mono na dwoch transformatorach toroidalnych.

Mniejsza moc od Denona, ale brzmienie bardziej mi odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablosz, Denon to kompletnie nie ta liga. Ja bym dał spokój.

A myślałeś o czymś uzywanym? Za 10 tys można mieć całkiem dobre rzeczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowię się , może faktycznie używka to dobry pomysł. Tylko nie chcę sprzętu dziesięcioletniego , max 2-3 lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co złego jest w 10 letnim wzmacniaczu? Mój Pass miał coś koło 10 lat i pewnie spokojnie drugie tyle posłuży nabywcy. Na przeglądzie nawet nie trzeba było specjalnie regulować.

A "nowa" lampa Cary też ma pewnie z 8 lat.

Moim zdaniem nie ma się czego bać. A wybór za tą kasę - ogromny

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Słuchałem Naima XS-2 ,Creeka 100a i Vincenta SV-237 i z Naimem według mnie zagrało najlepiej. Vincent też wypadł dobrze ale przy Naimie czułem więcej różnorodności w niskich tonach. Mam za źródło Oppo 105d i kusi mnie wzmacniacz w pełni zbalansowany aby wykorzystać XLR .Creek ma XLR ale zbalansowany nie jest więc takie połączenie nie ma sensu.Nie wiem czy w okolicy mojego budżetu coś znajdę?

 

Jak się osiemnastek nie boisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablosz, Denon to kompletnie nie ta liga. Ja bym dał spokój.

A myślałeś o czymś uzywanym? Za 10 tys można mieć całkiem dobre rzeczy...

 

Możesz doprecyzować co to znaczy "kompletnie nie ta liga"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excite to jedna z najbardziej udanych linii Dynaudio od wielu lat. Niektórzy mówią, że gra lepiej niż droższe linie. Dlatego wypadałoby dać im bardzo wyskoej klasy wzmacniacz.

A Denon od dawna, od kiedy weszli mocno w kino domowe, nie robi wybitnych pieców. Stąd moja uwaga o innej lidze. To nic osobistego :-)

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excite to jedna z najbardziej udanych linii Dynaudio od wielu lat. Niektórzy mówią, że gra lepiej niż droższe linie. Dlatego wypadałoby dać im bardzo wyskoej klasy wzmacniacz.

A Denon od dawna, od kiedy weszli mocno w kino domowe, nie robi wybitnych pieców. Stąd moja uwaga o innej lidze. To nic osobistego :-)

Pozdrawiam Stempur

Ja tam nie wiem większość większych producentów weszła w kino domowe. Wydaje mi się że ten problem braku wybitnych urządzeń dotyczy obecnie nie tylko Denona co nie zmienia faktu że recenzje miał raczej dobre.

 

Niestety za 10kPLN wielkiego wyboru nie ma no chyba że chcemy coś ze szrotu (ja wolałbym dołożyć niż kupować starszy sprzęt niż max kilkuletni za w sumie też niemałe pieniądze).

 

 

PS. Niektórzy Oppo łączą z Heglami. H160 może by się nadał ale czy jest to ekstra klocek nie wiem z tego co gdzieś widziałem i tak lampa wygrała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10 tys jest naprawdę spory wybór. Tylko trzeba wyjść poza zamknięty krąg 8-10 marek, o których mówią wszyscy i wszędzie :-)

A wśród tego - jak raczyłeś nazwać - "szrotu" za 10 tys można kupić wybitne urządzenia, które jeszcze dłuuuuugo będą zachwycać brzmieniem.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej w tytule , pokój 22 metry kwadratowe.Słucham spokojnego jazzu, rocka (Pink Floyd , Dire Straits i wiele innych :) , trochę poważnej i elektronicznej). Za nowy wzmacniacz jestem w stanie zapłacić w okolicy 10k zł.

 

U mnie dynaudio x38 new exite graja z heglem 160.

Doodatkowo system oparlem o oppo 105d i streamer a 851n..

Polaczone jest to kablami analogowymi...czyli xlr rca analog...(chord chameleon)..

Basu jest w sam raz...szeroka scena...a i gora jest we wlasciwym miejscu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excite to jedna z najbardziej udanych linii Dynaudio od wielu lat. Niektórzy mówią, że gra lepiej niż droższe linie. Dlatego wypadałoby dać im bardzo wyskoej klasy wzmacniacz.

A Denon od dawna, od kiedy weszli mocno w kino domowe, nie robi wybitnych pieców. Stąd moja uwaga o innej lidze. To nic osobistego :-)

Pozdrawiam Stempur

Można poszukać czegoś starszego Denon 2000 R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.