Skocz do zawartości
IGNORED

Mission 703 czy warto inwestować ?


Paweł Świerczyński

Rekomendowane odpowiedzi

Hey ,

 

Mam "okazje" kupić od znajomego głośniki mission 703 , w idealnym stanie mało używane ze względu na mały pokój, sprzedaje bo chce kupić jakieś monitory.

 

Sam na codzień korzystam z mission m33i plus nad 316bee, i mam dwie opcje podmienić je za moje m33i, nie wiem czy różnica będzie znacząca ?, lub podmienić je z zestawem na wsi wysłużone już altusy 120 plus jakiś " Techniks" nie pamiętam jaki :).

 

Słuchałem u kolegi tych 703 i mają ewidentnie głębsze niskie tony, u mnie jednak jest to wszystko bardziej wyważone .

 

Dzięki za jakieś rozjaśnienie sprawy, prosił bym o ewentualnie podpowiedzenie jak te głośniki kształtują się cenowo , bo mam ustaloną kwotę ale chciałbym ją jeszcze skonfrontować .

 

Dzięki

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

703 to kolumny podłogowe, a Twoje M33i to monitory w obudowie podłogowej.

Podobnie, jak np. Liberty 5+ - też wyglądają jak podłogówki a to monitor z podstawką.

Ten jak piszesz "jakiś Technics" jak to Technics basu za dużo nie ma i nadmiaru bym się

nie obawiał. Wobec Altusa to może być "krok we właściwą stronę" ale to kwestia smaku

muzycznego i przyzwyczajeń; no może jeszcze przeznaczenia np. na imprezę.

Tu wyższość Altusa jest nie do podważenia ...;-)

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. w Myślenicach stoją 73' za 6 stówek;

za 764' w Ciechanowie chcą 6,5;

na olx są m33i za 7,

więc inaczej nie potrafię powiedzieć. Zależy to od wielu czynników, a targować się trzeba.

Jak podłączysz, to zobaczysz, ale te kolumny nie bywały zbyt trudne dla wzmacniaczy.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał że w takim razie wyskoczył ze sporą kwotą 800 zł :/, wiec negocjacja musi być , ale czytam że z rotelem te kolumny fajnie graja więc kwestia pomyślenia. Zastanawiam się czy rotel +703 zagrają lepiej niż nad316bee+m33i .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 700 miała dwie generacje, choć oficjalnie o tym cisza. Mission w trakcie "życia" tej serii zmienił podwykonawcę z tajwańskiego potentata NMB na ... Tonsila. W pierwszej wersji z bardzo dobrym wooferem NMB łączono równie dobre tweetery Peerlessa (odmiana WA10). W drugiej wersji oba głośniki pochodziły od Tonsila, ale o ile woofer był nadal dobry, to tweeter był niestety mierny.

Po wyglądzie ciężko odróżnić. Wskazówka: u Peerlessa panel frontowy tweetera miał błyszczący plastik, u Tonsila był on jednolicie matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 700 miała dwie generacje, choć oficjalnie o tym cisza. Mission w trakcie "życia" tej serii zmienił podwykonawcę z tajwańskiego potentata NMB na ... Tonsila. W pierwszej wersji z bardzo dobrym wooferem NMB łączono równie dobre tweetery Peerlessa (odmiana WA10). W drugiej wersji oba głośniki pochodziły od Tonsila, ale o ile woofer był nadal dobry, to tweeter był niestety mierny.

Po wyglądzie ciężko odróżnić. Wskazówka: u Peerlessa panel frontowy tweetera miał błyszczący plastik, u Tonsila był on jednolicie matowy.

Dzięki za takie super informację.Nawet nie wiedziałem,że Tonsilowcy coś tam mieszali.

 

Nie będę ukrywał że w takim razie wyskoczył ze sporą kwotą 800 zł :/, wiec negocjacja musi być , ale czytam że z rotelem te kolumny fajnie graja więc kwestia pomyślenia. Zastanawiam się czy rotel +703 zagrają lepiej niż nad316bee+m33i .

To raczej będą dwie szkoły grania.Rotel i Nad jak to niektórzy piszą to dwa bieguny.Z własnego doświadczenia zdecydowałbym sie na Nadzika.Jeżeli jednak miałbyś możliwość bezpośredniego porównania to sam byś się przekonał co warto brać.

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 703 lepiej pasuje Rotel.

Z NADem może być niemożebny muł.

Wersji 703 robionej w Tonsilu unikać. Ten tweeter naprawdę do niczego się nie nadaje. No chyba że trafi się tania oferta, a nabywca od razu przeznaczy te kolumny do tuningu wraz z wymianą tweeterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 703 lepiej pasuje Rotel.

Z NADem może być niemożebny muł.

Wersji 703 robionej w Tonsilu unikać. Ten tweeter naprawdę do niczego się nie nadaje. No chyba że trafi się tania oferta, a nabywca od razu przeznaczy te kolumny do tuningu wraz z wymianą tweeterów.

Nie będzie za ostro z Rotelem?

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super właśnie o taki smaczki mi chodzi mam u siebie na mieszkaniu salon 18 metrów nad 316 bee plus mission m33i, dla mnie jeżeli chodzi o budżet 7 lat temu do 3k to przy odsłuchu kilku setów ten wyszedł przepięknie . Fajna separacja , bardzo ciepły i nie przesadzony bass chociaż ja ma walnąć to walnie :)

 

 

Ten zestaw z missionami 703 wrzuce do siebie do drugiego domu z albo do domu który buduje i będzie miał salon 50 metrów.

 

Chodzi tylko czy warto się w to bawić , jeżeli tak to właśnie jak dobrać wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.