Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odtwarzacz strumieniowy wybrać na tą chwilę?


Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

O fuck. Gdyby to kosztowało 400zł to można pomyśleć, ale 4000zł?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Masz na myśli tego Lumina? Też wczoraj popołudniu znalazłem cenę i stwierdziłem, że to jednak za dużo. Jak będę kombinował jakiś serwer to pewnie jednak jakieś Synology z zainstalowanym MinimServerem (obsługa m. in. DSD). A może z Roonem na pokładzie?

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fuck. Gdyby to kosztowało 400zł to można pomyśleć, ale 4000zł?

 

Spokojnie Panowie, nie zapłaciłem za to ani złotówki.

Wątek jest o odtwarzaczach strumieniowych, bez uwag o troskę w temacie mojego zdrowia poproszę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumin inna bajka. Miałem na myśli te x block ktore Roxi testuje.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

A Auralica już kupiłeś, czy testujesz? Jak się ma do najtańszego Lumina np?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Auralica już kupiłeś, czy testujesz? Jak się ma do najtańszego Lumina np?

 

 

Auralicka kupiłem, ten xblock mi znajomy dał do testu, ale sam sceptycznie podchodzę do takich rozwiązań i jeszcze za tą kasę. Jest okazja coś za darmo sprawdzić, to trzeba to zrobić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Auralicka kupiłem, ten xblock mi znajomy dał do testu, ale sam sceptycznie podchodzę do takich rozwiązań i jeszcze za tą kasę. Jest okazja coś za darmo sprawdzić, to trzeba to zrobić :)

 

Audiofilia juz dawno przekroczyła granice absurdu, więc polakierowana deskę można sprzedać za 3800 pln. W sumie nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, ale o tak nigdy nie mogę wyjść z podziwu ze ktokolwiek kupuje takie rzeczy w takich cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilia juz dawno przekroczyła granice absurdu, więc polakierowana deskę można sprzedać za 3800 pln. W sumie nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, ale o tak nigdy nie mogę wyjść z podziwu ze ktokolwiek kupuje takie rzeczy w takich cenach.

 

Pomijając cenę i zakup, to na tą chwilę wydaje mi się, że ten X Block działa na Altaira dokładnie jak opisują w recenzji. Dźwięk choćby z Tidala stał się bardziej aksamitny i subtelny. Nie wiem jeszcze czy to sprawa wygrzewającego się streamera, czy tego xblocka. Muszę pograć na tym dłużej i ocenić. Cena jest faktycznie z kosmosu, ale z tego co wiem, to rodowód producenta jest mało audiofilski, a swoje korzenie firma ma w sieciach GSM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba czas na audiofilskie wirusy. Wpuszczasz to to do sieci: czajnik mrozi, lodówka wybucha, ale dźwięk systemu, P-O-E-Z-J-A...

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba czas na audiofilskie wirusy. Wpuszczasz to to do sieci: czajnik mrozi, lodówka wybucha, ale dźwięk systemu, P-O-E-Z-J-A...

 

Panowie, jestem w totalnym szoku jak działa to Verictum!

Pomijając sprawę wpływu na dźwięk, a wnosi znaczną poprawę... te jest jeszcze inny efekt, którego się nie spodziewałem. Całkowicie uciszyło się w moim wzmacniaczu Krell FPB300cx trafo. W żadnym przypadku nie mogłem się pozbyć brumienia wzmacniacza. Nie pomagała osobna linia, listwy z filtrami itd. Ze względu na to, że problem występował w identycznej formie w czwartym wzmacniaczu nie może być mowy o wadzie urządzenia. Nie ma również mowy o pętli masy itd. Zbierałem się właśnie na złożenie reklamacji do energetyki. Po położeniu tego xblocka wczoraj, dzisiaj wzmacniacz całkowicie się uspokoił. Działa to dokładnie jak opisuje Pacuła! Proszę się powstrzymać od złośliwych komentarzy, bo sam należę do sceptyków takich rozwiązań i ciężko mnie do takich rozwiązań przekonać, ale to faktycznie tak działa jak filtr eliminując zakłócenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ok. Wierzę, że ma wpływ na pracę trafo. Ale nie za tą cenę.

 

Nawet nie pomyślałem że w ten sposób można się pozbyć przydźwięków z sieci energetycznej. Już wyłączyłem wszystkie urządzenia łącznie z wifi. Problem taki sam o każdej porze i dni świąteczne gdzie sieć jest mniej obciążona. Przez kilka lat nie mogłem sobie z tym poradzić. Teraz cisza całkowita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomijając cenę i zakup, to na tą chwilę wydaje mi się, że ten X Block działa na Altaira dokładnie jak opisują w recenzji. Dźwięk choćby z Tidala stał się bardziej aksamitny i subtelny. Nie wiem jeszcze czy to sprawa wygrzewającego się streamera, czy tego xblocka. Muszę pograć na tym dłużej i ocenić. Cena jest faktycznie z kosmosu, ale z tego co wiem, to rodowód producenta jest mało audiofilski, a swoje korzenie firma ma w sieciach GSM.

A to nie jest tak ze Auralic jest lepiej dociążony i nie wpada w jakąś wibracje?

Zdejmij to coś za tyle kasy i postaw w to miejsce jaki inny kawałek czegoś

PS to samo dotyczy krela

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak ze Auralic jest lepiej dociążony i nie wpada w jakąś wibracje?

Zdejmij to coś za tyle kasy i postaw w to miejsce jaki inny kawałek czegoś

PS to samo dotyczy krela

 

 

X Block to urządzenie eliminujące zakłócenia EMI/RFI. Poczytaj sobie na ten temat. Jeśli ktoś takiej potrzeby nie ma, to może ten filtr nic nie wniesie. W moim systemie daje niesamowity progres w sensie słyszalności m.in. mikrodzwięków oraz ich wyrafinowania. Taki plankton u siebie miałem dotychczas tylko z gramofony, a nigdy z cyfry...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę.

Do wczoraj byłem święcie przekonany że najlepsze granie jest z dysku zamontowanym w streamerze, mając do testu Lumin'a L1 kopara mi opadła. Granie po lanie, a to było najlepsze granie jakie słyszałem.

 

Żadna ameryka. Od dawna wiadomo, że po lanie jest lepiej jak po usb lub wewnetrznym dysku w streamerze. Sam się przekonałem w moim auralicu. jadę tylko na dysku po rj45.

Wadą tego połączenia jest słaba jakość wyświetlanych na Ipadzie okładek. Z dysku wpiętego po USB w auralica okładki są w dobrej rozdzielczości

 

HDD sieciowe , nie są przeznaczone typowo pod Hifi , puszczają wszystkie syfy itp.

 

O jakich hdd sieciowych piszesz?

Przecież sieciowe dyski słucha się po lanie.

Chyba, że myślisz o strumieniowaniu po wifi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X Block to urządzenie eliminujące zakłócenia EMI/RFI. Poczytaj sobie na ten temat. Jeśli ktoś takiej potrzeby nie ma, to może ten filtr nic nie wniesie. W moim systemie daje niesamowity progres w sensie słyszalności m.in. mikrodzwięków oraz ich wyrafinowania. Taki plankton u siebie miałem dotychczas tylko z gramofony, a nigdy z cyfry...

Można też dokładniej wyeliminować zakłócenia emi/rfi za pomocą specjalnych arkuszy 3M i bez porównania duuużo taniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też dokładniej wyeliminować zakłócenia emi/rfi za pomocą specjalnych arkuszy 3M i bez porównania duuużo taniej

 

Stosowałeś je u siebie? Szkoda, że nie znałem tych rozwiązań kilka lat temu. Tak to jest jak człowiek znajduje coś, to okazuje się, że już wszyscy o tym wiedzą :) Sprawę ceny całkowicie pomińmy, bo jak z wieloma urządzeniami audio "ceny żyją własnym życiem", ale to już sprawa indywidualna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

O jakich hdd sieciowych piszesz?

Przecież sieciowe dyski słucha się po lanie.

Chyba, że myślisz o strumieniowaniu po wifi?

 

Nie potrafię odpowiedzieć (bo się na tym nie znam) czy to jest EMI/RFI, czy jakieś tam RIFI, może PIFI, a może SIFI. Powiedzmy SIFI ,będzie łatwiej :)

 

1. Synology wpięte USB do Audiobyte- masa SIFI, do tego stopnia że słyszę pracujący dysk w głośnikach, dziwne chropowatości itp, słucham 15s i of.

2. Słuchanie po LAN z Synology - mniej SIFI , ale u mnie jakoś muza bez emocji , zero radości słuchania, brak powietrza w głośnikach (podobny efekt jak z mojego lapa, foobar2000)

3. Słuchanie z dysku montowanego w X50 jest lepiej - zaczyna się coś dziać ,jest jakiś przekaz (mniejszy wpływ SIFI), można już cieszyć się słuchaniem.

4. Lumin L1 wpięty w LAN - dźwięk mocno oczyszczony z SIFI, muza dla mnie prawie idealna, całkowita poprawa sceny itp.

 

Więc jeśli ktoś ma np. terminal HP, do tego kabel USB za 2,50zł ,ok -jego sprawa , właściciel jest z tego zadowolony (i tak trzymać), może oczyszcza mu SIFI na jakimś tam poziomie jego klocków stereo, albo po prostu w jego konfiguracji sprzętowej nie słyszy SIFI , lub nie ma SIFI w pomieszczeniu odsłuchowym. :)

Osobiście wczoraj kupiłem drewniane podkładki pod kable głośnikowe, no i cholera jest lepiej, ale jak wiadomo SIFI jest najwięcej na podłodze, kabel głośnikowy nie chwyta dodatkowego SIFI. :)

 

Widocznie mamy różne SIFI w domach, jednemu gra lepiej to ,innemu tamto. U mnie sprawdził się ów Lumin L1, więc tylko jak moja druga połowa, zaakceptuje zniknięcie z konta tych "parę złociszy", to......

Bynajmniej warto testować ,jednemu zagra auralic aries, drugiemu "lakierowana deska"

 

pozdrawiam serdecznie tych co mają SIFI, jak i tych co nie mają SIFI :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Już prościej nie umiem tego opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Kabelek USB jest zupelnie niepotrzebny :) - wot zagwozdka ;)

 

Jedziesz po Lan, lub Wi-Fi, co i tak nie zmienia faktu o istniejącym wszędzie SIFI :)

Tak nawiasem, miałem przyjemność słuchać Terminal HP, a połączenie po coaxial z Oppo 105, jedno i drugie wpięte do DAC. Ten terminal to ewentualnie można sobie drzwi podeprzeć, jeśli jest taka potrzeba.

Oczywiście muszę dodać, jeśli właścicielowi to pasuje, to spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to jest ciekawe urządzenie w cenie auralica mini

 

 

Tak nawiasem, miałem przyjemność słuchać Terminal HP, a połączenie po coaxial z Oppo 105, jedno i drugie wpięte do DAC. Ten terminal to ewentualnie można sobie drzwi podeprzeć, jeśli jest taka potrzeba.

Oczywiście muszę dodać, jeśli właścicielowi to pasuje, to spoko :)

 

tutaj bardziej roznice wynikaly z wejścia DAC - moze po prostu implementacja konwertera usb kulała

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz po Lan, lub Wi-Fi, co i tak nie zmienia faktu o istniejącym wszędzie SIFI :)

Tak nawiasem, miałem przyjemność słuchać Terminal HP, a połączenie po coaxial z Oppo 105, jedno i drugie wpięte do DAC. Ten terminal to ewentualnie można sobie drzwi podeprzeć, jeśli jest taka potrzeba.

Oczywiście muszę dodać, jeśli właścicielowi to pasuje, to spoko :)

Tzn sluchales przez konwerter USB/coax rozumiem (czyli jakis konwerter musiales zastosowac - jaki?) czy tez wpiete do DACA po USB? a z jakim systemem? Winda czy Linux?

Widzisz ja nie uzywam terminala jako odtwarzacza jak pisalem juz wczesniej - to tylko transport dla Maliny - a to olbrzymia roznica. Takiego zestawienia zapewne nie sluchales i mozesz tylko wyobrazac sobie jak to gra (badz nie gra) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Widzisz ja nie uzywam terminala jako odtwarzacza jak pisalem juz wczesniej - to tylko transport dla Maliny - a to olbrzymia roznica. Takiego zestawienia zapewne nie sluchales i mozesz tylko wyobrazac sobie jak to gra (badz nie gra) :)

 

fakt ,nie słuchałem, nie mogę się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awietek skąd taka nietypowa konfiguracja? jakie są jej zalety? dlaczego nie uzywasz maliny jako grajka?

Daphile ma lepsza implementacje Spotify - w ogole LMS dziala tu szybciej.

 

fakt ,nie słuchałem, nie mogę się wypowiedzieć.

Raspberry Pi jest wykorzystany jako serce odtwarzacza dobrze znanej kandyjskiej firmy Bryston:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A np rozwiazanie softwarowe czyli oprogramowanie Logitech Media Server wraz z softwarowym playerem Squeezelite z powodzeniem uzywanym w Raspberry Pi mozna znalesc u takiego producenta jak Musical Fidelity w jego calkiem nowym produkcie sieciowym Encore:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Raspberry Pi jest wykorzystany jako serce odtwarzacza dobrze znanej kandyjskiej firmy Bryston: http://bryston.com/products/digital_audio/BDP-Pi.html

A np rozwiazanie softwarowe czyli oprogramowanie Logitech Media Server wraz z softwarowym playerem Squeezelite z powodzeniem uzywanym w Raspberry Pi mozna znalesc u takiego producenta jak Musical Fidelity w jego calkiem nowym produkcie sieciowym Encore: http://www.musicalfidelity.com/products/encore/m6-encore-connect

 

zaintrygował mnie Twój wpis, mógłbyś coś więcej kliknąć , co mam mieć, jak to pospinać, jakieś pomocne linki ?

Chętnie się tym pobawię, porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest sporo informacji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podstawa to Raspberry Pi najlepiej z dedykowanym DACiem I2S np takim jak tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystko ok 500 - 600 zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

 

Jest możliwość z tego wyjść sygnałem USB na DAC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.