Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odtwarzacz strumieniowy wybrać na tą chwilę?


Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że (wzorem odtwarzaczy ) ten amplituner nie będzie miał gapless

Natomiast co do dac'a - już kilka razy było powiedziane, że nie każdemu podchodzi sygnatura przetwornika sabreEdit:A jak się sprawuje akm w chromcast?

 

Miałem już wczoraj odpowiedzieć na Twoje pytanie odnośnie AKM w Chromecaście, ale odpowiedź byłaby krótka - jak na urządzenie za ok. 200 zł to przetwornik radzi sobie bardzo dobrze, w sumie byłem zaskoczony dźwiękiem z tego kółeczka ;)

Ale wolałem poczekać z odpowiedzią, gdyż mogłem zrobić porównanie z przetwornikiem Ess Sabre 9018 w Onkyo DP-X1 na słuchawkach Sennheiser HD598 oraz Denon AH-MM400. Filtr w Onkyo ustawiony mam na 'slow' czyli chyba najbardziej "analogowy", natomiast w Chromecaście dźwięk w trybie HDR - High Dynamic Range.

O ile na koncertowym materiale Kate Bush "Before the dawn" - nawiasem mówiąc genialna płyta - różnice między przetwornikami ciężej było mi wychwycić, raczej na krawędzi percepcji, to przy akustycznej płycie Brendana Perry'ego "Eye of a Hunter" mogłem już stwierdzić, że Sabre jest bardziej detaliczny, góra bardziej szczegółowa i wyraźna. Jest jakby delikatnie więcej powietrza, lekkości, gitara akustyczna lepiej wybrzmiewa, wokal Brendana zdaje się być troszeczkę bliżej słuchacza. Wydaje mi się, że AKM w Chromecaście bardziej atakuje średnicą a szczególiki są wycofane. Co do niskich pasm, to jest dosyć podobnie, różnice raczej znikome.

 

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

W temacie odtwarzaczy sieciowych. U mnie najlepiej zagrał Qobuz. Dosyć łatwo można obejść te wykluczenie Polski poprzez zalogowanie się poprzez aplikację mobilną i tam już widać opcje triala i subskrypcji. Rejestracja normalnie poprzez www. Wystarczy mieć zintegrowaną kartę np. Z iTunes i wszystko ładnie działa. Wersja CD 94 zł miesięcznie, ale moim zdaniem warto, bo przynajmniej u mnie jakość znacznie lepsza niż w Tidal no i proponowany materiał muzyczny jest bardziej ciekawy, wyszukany niż w Tidalu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.