Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz do Sonus Faber Olympica II

barok7
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie, czy wzmacniacz do 12tys. będzie w stanie poradzić sobie z kolumnami Sonus Faber Olympica II? Czy jednak jest to wkładanie silnika ferrari do malucha? (lub na odwrót) ;) czy jednak wzmacniacz w tej cenie będzie w stanie wyciągnąć dużo z tych kolumn? Chodzi o uroki muzyki klasycznej, w szczególności barok, Strauss. Wiem, wiem, pytam i pytam, ale tworzę listę do odsłuchów i wtedy będę działał. Więc proszę o wybaczenie :)

Dzień dobry.

Na pewno warto byłoby trochę zwiększyć budżet, wybór integry ATC SIA2-150 (http://q21.pl/atc-sia2-150.html) byłby moim zdanie wzmacniaczem bezkompromisowym do Twoich kolumn i preferencji muzycznych.

Natomiast w założonym budżecie na pewno namawiam na posłuchanie świetnej hybrydy lampowej Vincent SV-700 (http://q21.pl/vincent-sv-700.html). Obydwa wzmacniacze oferują wysoką moc, rezerwę prądową, która jest niezbędna do dobrego wysterowania kolumn. Ich charakter brzmienia także pasuje do kolumn i Twoich preferencji.

Nie mieliśmy jeszcze mozliwosci odsłuchu, ale prawdopodobnie bardzo dobrym wzmacniaczem okaże się najnowszy, wprowadzany w najbliższych dniach do sprzedaży Atoll IN300 (http://q21.pl/atoll-in300.html).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej urządzeniami na miejscu w salonie znajdziemy jeszcze kilka innych, równie ciekawych rozwiązań. Oczywiście jest także możliwość zorganizowania odsłuchu w Twoim domu lub wypożyczenia sprzętu, co gwarantuje Ci odsłuch całego systemu w Twoim pomieszczeniu (kwestie akustyki).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Witaj,

Warto jeśli dobierzesz optymalnie.

Do twoich brzmień polecam raczej ciepłe granie wzmacniacz lampowy cayin czy ayon wysteruja Twoje kolumny i zapewnia optymalne połączenie.

Z konstrukcji tranzystorów polecam musical m6si.

W razie pytań lub wycen pozostaje do dyspozycji.

Dostałeś propozycje ciepłych wzmacniaczy do ciepłych kolumn. Ja zaproponuje Ci chłodno, przejrzyście grający wzmacniacz, żeby zrównoważyć system, poprawić przestrzenność i selektywność brzmienia

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m5si-m-5si-audiofilski-wzmacniacz-zintegrowany-2x-150w

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Ten Musical to może być dobry trop. Do Sonusów raczej coś neutralnego

Ale w Twoim budżecie jest jeszcze np. Audia Flight czy znakomity polski Haiku, warto posłuchać:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Ale polecam też rynek wtórny - sporo tam fajnych rzeczy. W ogłoszeniach są Accu, Luxmany, Leema, AR.

No i w tym budżecie można poszukać już czegoś dzielonego.... Bardzo dobre opinie zbierają Emotivy: podobno doskonała jakość grania za bardzo umiarkowane pieniądze. Jest polski dystrybutor:

Hidden Content

Pozdrawiam Stempur

Jeśli miał bym polecić to warto odsłuchać..

Hidden Content

Hidden Content

Edited by ajacz

Z mojej strony: jakbys posluchal gdzies musicala i spodobalby CI sie to mam swojego na sprzedaz - jesli masz ochote to zapraszam na pw.

Jesli natomiast musical to nie Towj typ a udaloby Ci sie dorwac Leema Tucana 2 to bylaby swietna rzecz - sluchalem jej z Dali Epicon oraz ATC - bardzo dobre granie.

Mam pytanie, czy wzmacniacz do 12tys. będzie w stanie poradzić sobie z kolumnami Sonus Faber Olympica II? Czy jednak jest to wkładanie silnika ferrari do malucha? (lub na odwrót) ;) czy jednak wzmacniacz w tej cenie będzie w stanie wyciągnąć dużo z tych kolumn? Chodzi o uroki muzyki klasycznej, w szczególności barok, Strauss. Wiem, wiem, pytam i pytam, ale tworzę listę do odsłuchów i wtedy będę działał. Więc proszę o wybaczenie :)

Nic sobie z tymi kolumnami nie poradzi bo są z gruntu nieudane. Mają bezbarwny, matowy dźwięk.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Nic sobie z tymi kolumnami nie poradzi bo są z gruntu nieudane. Mają bezbarwny, matowy dźwięk.

Kiedys slyszalem je z lampa i powiem szczerze ze to bylo dosc dalekie od suchego grania - gralo z SoulNote - nie najgorzej - mysle ze to jak w wiekszosci przypadkow kwesita dobrania klockow.

Najgorzej że ktoś to przeczyta i jeszcze uwierzy.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Rms to moja propozycja m6si jest ciepła a twoja m5si chłodna? :)

Czy to nie do tego było.

Leema także się sprawdzi.

Pozdrawiam

Z czym sluchales?

Mam Sonus Faber Olympica III - czyli prawie to samo co II i nie zgodzę się z tobą!!

Z czym u ciebie grają?

• 4 years later...