Jump to content
IGNORED

The Dumplings

suluben

Recommended Posts

Zespół stworzony kilka lat temu przez dwóch totalnych młodzików, Jakuba Karasia i Justynę Święs (w roku Pańskim wg Dionizego Małego 2016 upływają jej 19 urodziny). Co ciekawe, karierę rozpoczęli nie, jak spora część współczesnych wykonawców, w telewizyjnych "talent show", ale poprzez wysłanie swojego materiału do prowadzącego... kanał na Youtube. Potem jakoś to się szybko potoczyło, "przejął" ich potężny wydawca (Warner Music Group), zaczęli wydawać single, teledyski, potem przyszła płyta, koncerty, nagrody.

Tworzą niby prostą muzykę, opartą o głos Justyny i raczej skromne instrumentarium Jakuba, ale... Głos wokalistki jest jednym z ciekawszych w tabunie głosów młodego pokolenia, rzekłbym nawet, że w niektórych momentach osiąga stopień hipnotyzujący. To samo można powiedzieć o rytmice, tekstach i teledyskach, które daleko wykraczają poza współczesny elektro-pop-rockowy standard. Jest w tym niebanalność, nastoletnia świeżość zmieszana z dojrzałością przykazu, abstrakcja i psychodelia formy teledyskowej. Z przyjemnością wkracza się w ten nowy świat (no dobra, na razie "światek"), a po zapoznaniu się z nim, z nadzieją wypatrujemy horyzontu, zastanawiając się, jakie też niespodzianki czekają nas w kolejnej tawernie, gdzie być może trafimy na odświętny wystrój i zaserwują nam wykwintne pierogi, jakich jeszcze w życiu nie spożywaliśmy.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staroć to... no tak, czas leci, w sumie już dawno miałem założyć ten temat, ale jakoś nie mogłem się zsynchronizować z klawiaturą. W sumie sekunda temu to już odległa historia, he he.

Ale pisząc poważnie, to warto trochę rozruszać towarzystwo na Audiostereo, bo muzycznie dominuje tutaj zeszły wiek, a tu już mamy 16 lat nowego i warto się pochylić nad tym, co on nam przynosi.

Co do innych projektów Święs podoba się mi "Przyjmij brak" z Ziołem:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja mimo dobrych chęci (i prób) przez Dumplings nie mogę przejść, tak jak i przez Rebekę, Xxanaxx, czy tez inne Rysy.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.