Jump to content
IGNORED

mini/mikro wieża stereo z wbudowanym odtwarzaczem blu-ray, bluetooth oraz in./out HDMI

Hardi

Recommended Posts

HDMI potrzebny żeby puścić obraz z bluraya w miniwieży

Tak ? , a może przeczytaj uważnie o co chodzi, zanim coś sam napiszesz. Bo nie chodzi by puścić.... Rozróżniasz OUT od IN ?

Skoro miniwieża ma wbudowany BR to wystarczy tylko wyjście -OUT HDMI ( no norma).

Jednak dla sygnału z zewnątrz może wystarczy wejście optyczne, które jest jednak częściej w mini wieżach niż HDMI - IN ( bo o nie pytał autor tematu), lub HDMI w wersji ARC.

Stwierdzeniem, ze WEJSCIE hdmi w wiezy potrzebne do ogladania filmow z blueray dobitnie wykazales, ze sie zamotales Piotrze. Dobrze Arekm radzi, wystarczy WYJSCIE hdmi i WEJSCIE optyk.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Stwierdzeniem, ze WEJSCIE hdmi w wiezy potrzebne do ogladania filmow z blueray dobitnie wykazales, ze sie zamotales Piotrze. Dobrze Arekm radzi, wystarczy WYJSCIE hdmi i WEJSCIE optyk.

Widzę że nie czytasz ze zrozumieniem i dobitnie to właśnie wykazałeś. NIGDZIE nie napisałem że jest potrzebne WEJŚCIE w wieży do oglądania filmów. Napisałem że jest potrzebny kabel HDMI aby puścić obraz Z (czyli out-WYJŚCIE) bluraya czyli Z mini wieży. PANIATNA ?

Ja pier... ale sie motacie. Byc moze to miales na mysli, ale w kontekscie cytatu, na ktory odpowiedziales wyszlo co innego i utwierdziles kolege w bledzie. Napiszmy wprost:

Niech kolega nie szuka wiezy z WEJSCIEM hdmi bo nie jest ono do niczego potrzebne.

Mam Yamaha Pianocraft MCR-840 w sypialni, służyła do sporadycznego obejrzenia filmu nocnego ;) Wprawdzie only dvd, ale...

Synek zaczął intensywnie - 1 film dziennie - oglądać swoje bajki i po 3 miesiącach odtwarzacz padł. Niestety naprawialność - nieopłacalna. Mam wzmacniacz z radiem ;)

Zaprzyjaźniony serwisant twierdzi, że z odtwarzaczami yamahy tak jest, niestety... Sony BD za 350 pln śmiga jak na razie bez problemu ;)

Po cholerę Ci wejście HDMI we wieży, lepiej i prościej optyk dla sygnału z TV.

aby podpiąć inne urządzenia, nawet nic nie wspominałem o jakimś puszczaniu sygnału z TV, ja wiem co mi jest potrzebne a co nie, więc może się trzymajmy tematu :-)

Tak ? Też przeczytaj uważniel, koledze chodzi o HDMI a nie o wejście optyczne.

dokładnie, Piotr ma rację, wyraziłem się jasno, że potrzebuje wejścia HDMI, a nie optyczne... niektórzy tutaj nie potrafią czytać ze zrozumieniem i próbują udzielić mi rady o które nie prosiłem, ja potrzebuję mini wieże z wejściami HDMI i dobrze aby ta mini wieża miała od razu wbudowany odtwarzacz blu-ray.... widzę, że ze wszystkiego trzeba się tłumaczyć bo niektórzy nie potrafią zrozumieć prostego pytania, tak więc tłumaczę: mam duży monitor (a nie TV) z jednym wejściem HDMI, ten duży monitor postawiłem w sypialni i chcę do niego podłączyć dekoder telewizyjny, odtwarzacz multimedialny i blu-ray, potrzebuje też czegoś przez co pójdzie dźwięk, dlatego wymyśliłem sobie, że chcę mini wieże do której będę mógł podpiąć, dekoder itd. przez HDMI, dźwięk pójdzie przez głośniki z mini wieży a sam obraz pójdzie przez HDMI do monitora

No to nie ma i temat zamknięty :)

a mini wieża z wejściami HDMI ale bez wbudowanego blu-ray?

Wiem Hardi dokładnie co napisałeś jednak też wiem jakie opcje ma niedrogi sprzęt ( przynajmniej ten popularny), tak więc swoim wpisem o wejściu typu optycznego chciałem pomóc i ukrócić dywagacje i szukanie hdmi typu in.

Natomiast wpis #8 z tekstem " HDMI potrzebny żeby puścić obraz z bluraya w miniwieży " pod moim cytatem o wejściu dobitnie świadczy o braku znajomości rozróżnienia rzeczy. Bo pisanie że odtwarzacz BR ma mieć wyjście HDMI by puścić z niego obraz, jest tak oczywiste że śmieszne, szkoda tylko że autor nie ma poczucia humoru i dystansu do siebie by przyznać się do błędu, bo chyba już czuje o co chodzi.

W każdym razie bez odbioru.

Wiem Hardi dokładnie co napisałeś jednak też wiem jakie opcje ma niedrogi sprzęt ( przynajmniej ten popularny), tak więc swoim wpisem o wejściu typu optycznego chciałem pomóc i ukrócić dywagacje i szukanie hdmi typu in.

Natomiast wpis #8 z tekstem " HDMI potrzebny żeby puścić obraz z bluraya w miniwieży " pod moim cytatem o wejściu dobitnie świadczy o braku znajomości rozróżnienia rzeczy. Bo pisanie że odtwarzacz BR ma mieć wyjście HDMI by puścić z niego obraz, jest tak oczywiste że śmieszne, szkoda tylko że autor nie ma poczucia humoru i dystansu do siebie by przyznać się do błędu, bo chyba już czuje o co chodzi.

W każdym razie bez odbioru.

Kolego, gdybyś nie pisał skrótami myślowymi to niebyłoby tego problemu o którym piszesz. Ja mam dystans do siebie natomiast tobie brakuje trochę samokrytyki i niepotrzebnie ironizujesz w swojej odpowiedzi do mnie

Dobra panowie dajcie sobie na luz :-)

Z mini wieżą faktycznie będzie problem, ale trafiła mi się okazja, kumpla przycisnęło bo rozwalił brykę a nie ma AC i 1,5 miesięczny zestaw pogonił mi za - 30% ceny sklepowej: amplituner Onkyo TX-SR343, odtwarzacz blu-ray Sony BDP-S6700 i głośniki Argon Alto 4

Tym bardziej nie kojarzę.

Rozumiem że potrzebujesz i już. Ale czy możesz nam wytłumaczyć po co? Może będziemy w stanie ominąć to jakoś przez inne rozwiązanie.

kilka postów wyżej napisałem: mam duży monitor (a nie TV) z jednym wejściem HDMI, ten duży monitor postawiłem w sypialni i chcę do niego podłączyć dekoder telewizyjny, odtwarzacz multimedialny i blu-ray, potrzebuje też czegoś przez co pójdzie dźwięk, dlatego wymyśliłem sobie, że chcę mini wieże do której będę mógł podpiąć, dekoder itd. przez HDMI, dźwięk pójdzie przez głośniki z mini wieży a sam obraz pójdzie przez HDMI do monitora

No i już jesteśmy to w stanie obejść.

Bo raz możesz nabyć switcha do HDMI. Wówczas kwestie wizyjne mamy załatwione. Druha sprawa jakie wyjścia audio mają poszczególne urządzenia. Analogowe, optyczne itp i w ten sposób podłączyć je już do większego wyboru mini wież.

Więcej kabli ale można to zrobić taniej i przy najmniej jest wybór.

Pozdrawiam

A nie da rady tak, ze wszystkie nadajniki przez switch hdmi do tv, za to dzwiek juz z tv do wiezy przez optyk?

A puszczanie obrazu kablem hdmi przez wieze ma jeden minus - jak nie wlaczymy wiezy nie bedziemy miec obrazu.

Poszukuje do sypialni mini/mikro wieże stereo z wbudowanym odtwarzaczem blu-ray, bluetooth oraz in./out HDMI. Ktoś coś zna i poleca?

Poszukuje do sypialni mini/mikro wieże stereo z wbudowanym odtwarzaczem blu-ray, bluetooth oraz in./out HDMI. Ktoś coś zna i poleca?

Z tego co ja zrozumiałem to głównym pytaniem i wątkiem poszukiwań pytającego jest mini lub mikro wieża z wbudowanym bluray, bluetooth oraz HDMI. Kwestia podłączenia tego będzie następnym krokiem ale już po zakupie takowej mikro/mini wieży. Niestety ale nie udało mi się znaleźdź takiej mini wieży co też napisałem wyżej. Pozostaje rozważyć kupno innej konfiguracji klocków.

Właśnie wyszło że autor chce kupić mini wieże z HDMI w roli switcha.

Po to tak kombinuje. Switch jest nie drogi.

Szymon nie. Gdyż to jest monitor a nie TV i nie ma wyjścia optycznego. Po prostu z tych wszystkich źródeł osobno obraz do switcha i do monitora a osobno dźwięk do mini wieży.

Więcej kabli ale połączenia bez problemowe i dużo większy wybór.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.