Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do filmu do 120 zł.


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Zamierzam kupić słuchawki do 120 zł, które będą służyć w 95% do oglądania filmów i będą używane tylko w domu.

Czyli kilka razy w tygodniu będę je miał na głowie, od 1,5 do 2,5h jednorazowo.

Wyszukałem kilka modeli które zwróciły moją uwagę ale sam nie ogarnę tematu i proszę o pomoc.

 

~ SUPERLUX HD681

~ HD681 EVO MKII

 

Myślałem też może o jakiś unitrach np SN-30 lub SN-40 ale to już chyba tylko z sentymenu bo raczej to niższa półka.

Wiadomo że dźwięk jest priorytetem ale też muszą wygodnie leżeć na głowie nie uściskać, nie być za ciężkie itd

Dzielnie przez 21 lat służyły mi Technics RP-F290 ale czas na zmianę bo pękł pałąk.

Zresztą wiecie o co mi chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też może o jakiś unitrach np SN-30 lub SN-40 ale to już chyba tylko z sentymenu bo raczej to niższa półka.

 

miałem ale z basem to one niemiały wiele wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

miałem ale z basem to one niemiały wiele wspólnego.

No bas musi być nawet jeśli będę ich używał do innych celów niż muzyka.

Ale miałeś jedne i drugie?

Aż tak blado wypadają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno kupiłem superlux HD 669 i jestem więcej niż zadowolony.

Nie wiedziałem, że za taką małą kasę, takie fajne słuchawki można kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno kupiłem superlux HD 669 i jestem więcej niż zadowolony.

Nie wiedziałem, że za taką małą kasę, takie fajne słuchawki można kupić.

Dokładnie - Superlux HD 669. Znakomite brzmienie za śmieszne pieniądze. Jakością dźwięku nie odstają, a nawet przewyższają 2-4 krotnie droższe modele ze znanym firmowym znaczkiem. Mam je ponad 5 lat, zaliczyły kilka upadków na panele podłogowe i nic. Wyglądają i działają jak nowe. Poczytaj o HD 669 - jest masa opinii i profesjonalnych testów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem różne testy i wiem co sobą te słuchawki reprezentują ale jest jedno ale a mianowicie cena 120 zł to już maksymalny maks. A poniżej 145 zł nie uda mi się kupić HD 669.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie warto oszedzać te 25zl. Bo prezentują wartość o wiele wyższą niż 150zl.

Bardzo rzadka cecha w dzisiejszych czasach.

Ja je kupiłem właśnie dzięki forum i nie wiem czy nie dzięki Tobie Gokart.

Nie mogę znaleźć tematu w którym o nich przeczytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie warto oszedzać te 25zl. Bo prezentują wartość o wiele wyższą niż 150zl.

Bardzo rzadka cecha w dzisiejszych czasach.

Ja je kupiłem właśnie dzięki forum i nie wiem czy nie dzięki Tobie Gokart.

Nie mogę znaleźć tematu w którym o nich przeczytałem.

No ok dźwięk warty milion dolarów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno kupiłem superlux HD 669 i jestem więcej niż zadowolony.

Nie wiedziałem, że za taką małą kasę, takie fajne słuchawki można kupić.

Tak te słuchawki są dobre też je kupilem ale od pewnego czasu mam problem bo przestała mi działać prawa słuchawka i nie wiem co robic :((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No więc minęło pół roku i temat słuchawek powrócił. Dzisiaj byłem w jedynym miejscu gdzie można odsłuchać kilka modeli w moim mieście i jestem niemile zaskoczony nędzną jakością brzmienia słuchawek do 100 zł.

 

Jak pisałem wyżej używam i czas na wymianę moich Technics RP-F290 które też zabrałem do sklepu celem porównania.

 

Przesłuchałem kilka modeli sony, panasonic i philipsa do 100 zł nie komentuje tego co usłyszałem.

Sprawdziłem również SENNHEISER HD 201 za 99 zł w porównaniu do moich staruszków RP-F290 dno dobrze, że w ciemno ich nie kupiłem.

Kolejne to juź trochę lepsze przynajmniej cenowo SENNHEISER HD 202 II za 150 zł i grały owszem lepiej ale myślę na poziomie technicsa.

 

Czegoś tu nie rozumiem czy naprawdę muszę wydać 200 zł żeby dźwięk był chociaż trochę lepszy niż w słuchawkach z przed 20 lat.

 

Przesiedziałem w necie kilkanaście godzin nad tematem i w grę wchodzą :

 

Superlux HD681 EVO MKII nowe 140 zł

 

 

Sennheiser HD439 używane 90 zł

 

pytanie czy coś jeszcze ? brać pod uwagę. Cena maks 150-160 zł do czego mają służyć napisałem w pierwszym poście

 

Dla kontrastu posłuchałem BOSE QUIETCOMFORT 25 wyciszenie mega, dźwięk rewelacja tylko ta cena

 

Sprzęt testowałem na galaxy S4 więc szału nie ma. Ale jakies porównianie mialem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to ostatnio przechodziłem. Dopiero Senki HD40.2 (nie pamiętam dokładnie modelu) coś za ponad 350 zł zaczynały fajnie grać.

Wracając do głównego pytania to Maxell Retro DJ mają mocne czyste krótkie brzmienie. Żadne pasmo nie dominuje o co ostatnio ciężko bo jakaś moda na bas nastała, im więcej to niby lepiej. Ich minus to krótki przewód 1,2m. Mechanicznie bardzo wytrzymałe. Na minus pękające pady, u mnie po 2 latach codziennego męczenia w pracy po minimum 4 godziny dziennie się skruszyły, biała wersja. Kumpel ma czarne i się trzymają. Uszy nie do końca mieszczą się w środku. Dość mocno dociskają do głowy ale to kwestia przyzwyczajenia. W porównaniu do HD201 są jak objawienie, zrzucenie grubego koca z głośników.

Jak gdzieś spotkasz to koniecznie wypróbuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś miał wybierać między tymi dwoma bo muszę coś kupić a raczej nie będę miał możliwości usłyszeć nic innego.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retro DJ są niezłe i kosztują do 80 zł, w podobnej cenie są HD201 które z pewnością są bardziej komfortowe ale wg mnie brzmienie mają dużo słabsze (przynajmniej podłączone do smartfona). Osobiście nie słuchałem ale z opinii znajomego nieźle brzmią SUPERLUX HD681EVO MK2 to już kwoty od 120 zł - tu mógłbyś zaryzykować bo wyglądają na wygodne, wymienne pady na welury i mają długi przewód, idealnie pod TV.

Podałeś używanego Sennheisera.. mi akurat w oko wpadł model HD451, tylko nie ma gdzie posłuchać. Tak samo AKG K72 i K92 - tylko tutaj już budżet rośnie.

W niskiej cenie są jeszcze SHP-2500, wygodne i z bardzo długim przewodem, który jednak trochę ciągnie słuchawki w dół. Do filmów to mogą jeszcze być bo grają obszernym dźwiękiem z nisko schodzącym basem. Wybuchy itp efekty dają ciekawą prezentację. W muzyce zbyt dominują a wręcz zagłuszają i zalewają pozostałe pasma. Tworzy się chaos. Testowane z PC jak również zasilane ze wzmacniacza - nie kupiłbym ich, to nie moje granie.

Wiem, że nie pomogłem :) ale wyboru musisz dokonać sam.

 

PS>

Retro kupiłem w ciemno i dostałem to czego oczekiwałem a myślałem, że będzie gorzej a jest całkiem nieźle w porównaniu do JVC HA-RX700 i Philips SHP-5401.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu słuchałem używanych Sennheiser Model HD 439 dla mnie dźwięk nie do przyjęcia jak na słuchawki w tej cenie już moje stare grają lepiej.

A co myślicie o Technics RP HT300 używane mogę je mieć za kilkadziesiąt złotych. W tych latach tą firmą produkowała naprawdę dobry sprzęt.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam creative aurvana live.

Ostatnio je nabyłem, porównywałem z HD600 i Q701 i muszę przyznać że w tej cenie są rewelacyjne.

Na zwykłym kablu, wymiana przewodu na Canare daje jeszcze lepszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.