Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny/zestaw 2.1 1000-1500zl


filipek65

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jako że jestem januszem audio, jeśli chodzi o audio do domu, zwracam się do Was z takim oto pytaniem.

Obecnie w pokoju mam już nieco zabytkową wieżę Sony MHC-771 podłączoną do komputera.

Jakość dźwięku jak dla mnie jest dosyć dobra, nie mogę narzekać, jedyne co mi brakuje to basu, bo słucham dużo muzyki elektronicznej, tj. dnb, trap, house (rozwydrzyłem się odkąd wożę w samochodzie subwoofer :D )

Dlatego zacząłem zastanawiać się nad jakimś upgrade'em zestawu grającego;

Pierwszą kwestią jest to, czy za 1000 czy 1500 jestem w stanie zakupić coś, co faktycznie poprawi mi odsłuch, bo jak przeszedłem się tak popatrzeć do jakiegoś Saturna czy Euro to ceny raczej 2-3razy większe niż wstępnie zakładany przeze mnie budżet...

Doradźcie, zwiększać budżet, czy w tych pieniądzach idzie coś kupić?

Mogą być to jakieś głośniki, nie musi być to wieża, zasadniczo tylko z auxa na tej wieży korzystam ;)

Byłem już na odsłuchu monitorów studyjnych (krk i adam) i szczerze mówiąc ładnie grają, ale to nie to czego szukam, więc wstępnie myślę może o jakimś zestawie 2.1, chciałbym jednak żeby ten bas "trząsł" :)

Dziękuję z góry za zainteresowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną propozycję, która dostarczy równie dużo basu co w aucie a i możemy mówić tu też o dobrej jakości średnich i wysokich tonów.

Sprzedaj swoją wieżę i kup trochę wyższy i ceniony model sony mhc nx1. Tam jest wyjście na sub więc możesz dokupić

potężny sub np hkts 11 na 10" głośniku. Całość będzie Cię kosztować około 700-900 zł.

Sama wymieniona przeze mnie wieża " wciągnie nosem" Twój obecny sprzęt. Poczytaj w sieci i się zastanów.

 

 

np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku zakup suba jest najlepszym wyborem (obecną wieżyczkę zostaw ... tylko ją uzupełnisz o sub).

o tym myślałem, tylko jak to podłączyć, wieża ma tylko wejście na 2x rca i nic więcej...?

A ja mam inną propozycję, która dostarczy równie dużo basu co w aucie a i możemy mówić tu też o dobrej jakości średnich i wysokich tonów.

Sprzedaj swoją wieżę i kup trochę wyższy i ceniony model sony mhc nx1. Tam jest wyjście na sub więc możesz dokupić

potężny sub np hkts 11 na 10" głośniku. Całość będzie Cię kosztować około 700-900 zł.

Sama wymieniona przeze mnie wieża " wciągnie nosem" Twój obecny sprzęt. Poczytaj w sieci i się zastanów.

też nie głupi pomysł, chociaż tak na prawdę wieża którą mam no szału nie ma, ale też nie jest taka tragiczna pod tym względem, a że dostałem ją kiedyś za darmo (bo ma zepsuty CD) to taką mam jaką mam :D

a w samochodzie dokładnie to mam suba JL Audio 12W0 V2 w małej skrzyni zamkniętej, o ile się nie mylę jest 12" ;)

o tej wieży zaraz zrobię research, dzięki ;)

 

a ewentualnie co myślicie o dokupieniu do tego zestawu jakiejś karty dźwiękowej na PCI lub ew. interfejsu na USB tj np m-audio m-trak? ile taka karta do kompa by kosztowała, taka żeby co warta była?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego harmana można podpiąć wysokopoziomowo więc do Twojej wieży też się da. Jaki będzie tego efekt? nie wiem ale jeżeli

w Twoim aucie jest przedni zestaw seryjny podpięty pod radio i do tego wszystkiego sub to efekt bedzie podobny.

Bas zagłuszy resztę pasma no ale jak kto lubi. Bawiłem się kiedyś w CA i miałem do czynienia z JL audio. Twój też

fajnie gra pomimo, że jest to sam początek możliwości tego producenta.

3maj się i powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli

w Twoim aucie jest przedni zestaw seryjny podpięty pod radio i do tego wszystkiego sub

u mnie w aucie jest helix b62c z przodu i z tyłu (16.5cm) podpięty pod radiem pioneer deh9500bt i ten sub JL pod wzmakiem audiosystem twister f2 130, tak dokładnie wygląda mój zestaw.

jak mówię, jestem trochę januszem, też nie miałem jakiegoś super budżetu na to więc mam co mam, nie jest źle, jak kiedy będę miał przypływ to go uprgrade'uje ;) głównie myślałem o wzmaku pod helixy, ale to temat na inną dyskusję.

Tego harmana można podpiąć wysokopoziomowo więc do Twojej wieży też się da. Jaki będzie tego efekt? nie wiem

co to oznacza podpięcie wysokopoziomowe?

tak jak wspomniałem, jestem januszem i chcę to trochę zgłębić co i jak z tym.

nie no ja chętnie bym i tą wieżę zakupił tylko problem taki że pewnie ciężko będzie to wysłać a mam ok. 200km w 1 stronę do białegostoku (tam skąd przytoczone ogłoszenie przez Ciebie), a nigdzie bliżej nic nie znalazłem, to też po prostu rozważałem taką opcję żeby kupić sub, jakimś cudem podłączyć do tego co mam, a potem polować na tą wieżyczkę gdzieś bliżej i kupić jak się trafi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym subie są z tyłu wejścia głośnikowe. Na IN dajesz sygnał z głośników z wieży a z out puszczasz obecne głośniki ( taka przejściówka)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapuję ;)

a co myślisz o jakieś karcie dźwiękowej do tego, warto? na usb lepsza czy na pci? i ewentualnie w jakiej kasie tego szukać?

 

kurde ten sub też bardzo daleko ode mnie (jestem z okolic wawy) a koleś nie chce wysłać :(

 

puszkin, a może same kolumny od nx1 kupić? bo mam niedaleko też w dobrej kasie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze modele ts7 2bq chyba 15. Na kartach dźwiękowych się nie znam. Co do głośników to fajnie grają ale nie wiem czy wieża Twoja da radę je napędzić

Warte są nie więcej niż 100 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej myślałem o kupieniu ich i podpięciu pod ten sub aktywny lub dokupić jakiś wzmacniacz (czy to ma sens?), kolumny od nx1 wiszą za 150zł, na Allegro widzę nawet na licytacjach osiągają podobne ceny, bo na kup teraz są wyższe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym myślałem, tylko jak to podłączyć, wieża ma tylko wejście na 2x rca i nic więcej...?

Podłączasz źródło do wejścia 2xRCA suba, a wyjścia 2xRCA Suba podłączasz do wzmacniacza/wieży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz źródło do wejścia 2xRCA suba, a wyjścia 2xRCA Suba podłączasz do wzmacniacza/wieży.

i sub sobie wtedy sam "rozdzieli" pasma czy jak? :D

zagra to jakoś? ;)

jestem na etapie poszukiwań tego TS11, tamte co puszkin przytoczyłeś inne są wyraźnie słabsze, a cenowo nadal ta sama półka... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sub sobie wtedy sam "rozdzieli" pasma czy jak? :D

Tak, suby mają wbudowane filtry, dzielące pasmo między kolumnami a subem ... np. ADAM Sub7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, suby mają wbudowane filtry, dzielące pasmo między kolumnami a subem ... np. ADAM Sub7

okej, zaczynam łapać mniej więcej o co chodzi :D

fakt ts 11 jest najsilniejszy z ekipy ale tamte też sobie radzą.

nie wątpię, choć jak mówię, przy budżecie określonym po co kupować słabszy model jak można mocniejszy :)

jakieś ewentualnie inne propozycje poza HK TS11 masz? w sensie innej firmy, bo z HK tak sobie na portalach, będę kombinował z tym TS11 ale jak coś żeby poszerzyć spektrum szukania...

bo tak zdecydowałem że skupię się na razie na subie i ew. pokombinuje z kartami muzycznymi, a wieżyczkę to jak trafię gdzieś w pobliżu to kupię, były niedawno, a ogólnie to na aukcjach większość z padniętymi ekranami... no chyba że jak podłącze z obecną i będzie straszna bryndza to będę mocniej dumał w stronę nx1 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wyświetlacze to ich słaby punkt ale sterować można bez problemu.

Subwooferów na rynku jest cała masa. Poszukaj na all... ale nie wydawaj na to za dużo. to ne ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wyświetlacze to ich słaby punkt ale sterować można bez problemu.

Subwooferów na rynku jest cała masa. Poszukaj na all... ale nie wydawaj na to za dużo. to ne ma sensu.

mówisz że nawet bez wyświetlacza można brać, aby sprawna? :D

bo właśnie dumam, może coś z wysyłką wziąć jednak, jedna jest za 250zł ale wyświetlacza prawie że nie ma, druga za 400 i jest z wyświetlaczem, poza tym obie sprawne...

a co do suba, pytałem może o jakieś konkretne marki, może na co zwracać uwagę po prostu przy poszukiwaniach..? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem to co znam z autopsji. Innych nie słuchałem więc się nie wypowiadam. Może jakieś Jamo,

To wszystko to konstrukcje do kina domowego. Do stereo to inna półka cenowa np REL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem to co znam z autopsji. Innych nie słuchałem więc się nie wypowiadam. Może jakieś Jamo,

To wszystko to konstrukcje do kina domowego. Do stereo to inna półka cenowa np REL

jasne, to w porządku, szukam tylko tego :)

a powiedz mi jeszcze taką rzecz, w jednym z ogłoszeń nx1 jest napisane tak: "jedna z końcówek mocy jest spalona ale gra na mostku bez problemu"; co to dla mnie oznacza, duży to problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.