Skocz do zawartości
IGNORED

Który odtwarzacz CD?


Maciej Kupriańczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam na oku kilka odtwarzaczy CD do około 200/250zł. Zależy mi na jakości (dźwięku i wykonania)

Moim podstawowym źródłem jest gramofon...lubię ciepły dźwięk, jak z LP. Moje typy to:

-ONKYO DX 1200

-MARANTZ CD273

-YAMAHA CDX-593

`

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy użytkownik powinien najpierw zapoznać się z forum, a potem zakładać wątek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozwolę sobie "się podpiąć" z podobnym pytaniem: Jaki byście polecili odtwarzacz CD o analitycznym, wręcz ostrym dźwięku?

Posiadam system hybrydowych Vincentów, w tym CD-s7, i czasem mam wrażenie, że jest zbyt ciepło. Chciałbym kupić dodatkowy CD, który swoim dokładnym, absolutnie nie-ciepłym dźwiękiem pasowałby do hybryd (słucham klasyki).

Myślę o primare cd22. Czy macie jakieś inne propozycje? Budżet do 3k (za używany).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S7 to specyficzny cd. Pamiętam, że swego czasu jak go chciałem kupić to w końcu zostałem z s4. Moim zdaniem są 2 wyjścia - rzeczywiście zmienić cd (chyba najrozsądniejsze), albo próbować innych kabli. Wydaje mi się, że te hybrydy mają tak mocną swoją sygnaturę dźwięku, że kable...chyba nie.

Prócz Primare to może exposure 2010/3010? - szczegółowo, analitycznie, bez przegięć w żadną stronę. Poprawnie. Powinno się wszystko uspokoić.

Jakie masz kolumny, z ciekawości zapytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozwolę sobie "się podpiąć" z podobnym pytaniem: Jaki byście polecili odtwarzacz CD o analitycznym, wręcz ostrym dźwięku?

Posiadam system hybrydowych Vincentów, w tym CD-s7, i czasem mam wrażenie, że jest zbyt ciepło. Chciałbym kupić dodatkowy CD, który swoim dokładnym, absolutnie nie-ciepłym dźwiękiem pasowałby do hybryd (słucham klasyki).

Myślę o primare cd22. Czy macie jakieś inne propozycje? Budżet do 3k (za używany).

Pozdrawiam

Odsłuchiwałem Primare cd22 ze swoim - też raczej ciepłym wzmakiem (Heed Obelisk) i kolumienkami Focus 110, dźwięk był pełny, naprawdę fajny ale miałem wrażenie pewnego spowolnienia. Nie odniosłem wrażenia, że jest to źródło analityczne. Jaśniej i szybciej (choć z mniejszą klasą) zagrał K2, którego kupiłem. Wzmak Primare 22 uznawany jest za szybki i analityczny ale odtwarzacz taki nie jest. Razem mogą grać super. Tak, że bez odsłuchu nie kupuj.

 

Może spróbuj Arcama, miał zawsze fajne szybkie źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozwolę sobie "się podpiąć" z podobnym pytaniem: Jaki byście polecili odtwarzacz CD o analitycznym, wręcz ostrym dźwięku?

Posiadam system hybrydowych Vincentów, w tym CD-s7, i czasem mam wrażenie, że jest zbyt ciepło. Chciałbym kupić dodatkowy CD, który swoim dokładnym, absolutnie nie-ciepłym dźwiękiem pasowałby do hybryd (słucham klasyki).

Myślę o primare cd22. Czy macie jakieś inne propozycje? Budżet do 3k (za używany).

Pozdrawiam

 

 

Mysle, ze gdybys dolozyl troche to Primare cd31 spelnilby Twoje oczekiwania. Moze zwroc swoja uwage rowniez na cos ze stajni Rotela lub Cambridge Audio.

 

Ja po paru probach postanowilem polaczyc Primare z Primare i chyba tak jest najlepiej. Jest czysciutko, klarownie, detalicznie a jednak bez wyostrzen, ktore sa nieprzyjemne dla ucha. Nawet w polaczeniu z aluminiowa kopulka B&W 703 da sie tego sluchac z przyjemnoscia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

brawo glodyga, to co kojarzymy z brzmieniem wzmaków nie przekłada się na cd tych firm, ponieważ one właśnie dopełniają cechy wzmaków. CD Exposure wcale nie są ostre, no nie tak jak wzmaki, są bardzo dobre, cd Primare wcale nie są zimne i precyzyjne jak piece. Dlatego też odtwarzacze Roksana wcale nie mulą itp itd.

 

Nie wiem czy ostre źródło załatwi sprawę, może wyjść coś dziwnego. Kompletowałbym brzmienia firmowo, jak Vincent to Vincent. Może po prostu równy przejrzysty Audiolab? Ale jak wyżej, próbowałbym kablami, akustyką też. Rotele i CA jak najbardziej, wpasować się może też HK, Atoll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być tak złożony tor, który tworzy kaskadę nieprzejrzystych elementów.

Podejrzewam, że dość często się zdarza.

Dobrej klasy odtwarzacz jest bez śladu agresji, kable ciepłe, potem zaokrąglający

przedwzmacniacz, jeszcze ciepły kabelek do tego ciepłe końcówki znów kable;

tu nawet zakładam, że idealnie transparentne i świetne kolumny, którym już nic

nie zostało do "ugrania" po tych wszystkich elementach pośredniczących.

Obawiam się, że wymiana JEDNEGO elementu pomoże niewiele; chyba, że ten

efekt występuje tylko na kilku nagraniach i w ogóle nie ma o czym gadać...

Może starszy Rotel, może Naim...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.