Skocz do zawartości
IGNORED

yamaha BD-S77 nie czyta DVD, reszta ok...


Lito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim odtwarzaczem yamaha BD-S677.

 

Mianowicie nie czyta płyt DVD, tylko DVD. Z reszta płyt czyli Cd i Blu-ray nie ma problemu. Sprzęt nowy, soft najnowszy. Macie może jakieś pomysły. Sprawdzałem na kilku filmach DVD, oryginałach.

 

Ps. nie mogę zmienić w tytule postu symbolu na właściwy...

 

Aktualizacja problemu. Sprawdzałem na płytach DVD i nie czytał. Wcześniej czytał Cd i Blu-ray ale teraz sprawdziłem i już nie czyta żadnych. Obstawiam zabrudzenie lasera. Biorąc pod uwagę, że to sprzęt z ekspozycji, nie uruchamiany, tzn. bez odczytania płyty bo włączony był przy mnie ale nie miał setupu zrobionego i nie było można płytki załączyć bo pilot był gdzie indziej na magazynie, wiec trochę ten laser się "przykurzył" . Tak sobie gdybam... Jeżeli tak to jak go wyczyścić i czym?

 

Ps. jak zmienić tytuł postu?

 

Czy ten sam laser, soczewka odczytuje wszystkie rodzaje płyt czy może są tam np. dwie takie soczewki, lasery?

 

Wiem, że są płytki do czyszczenia CdDeków i takie kiedyś używałem ale czy te same są dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o czyszczenie blu ray? Czy trzeba mieć taką specjalnie do tego przeznaczoną, nie ze zwykłymi szczoteczkami ale z jakąs "gąbeczką" czy coś, z czyms delikatniejszym i np. z jakimś specyfikiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx. Czy takim zabiegiem w jakiś sposób nie narażam się na, że będę miał problem z gwarancja? Np. stwierdzą "mikro zarysowania" po takim zabiegu i powiedzą, że to jest przyczyna problemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Gwarancji i tak ci nie uznają ,powiedzą że to twoja wina że padła soczewka. Miałem to samo ze swoją Yamahą, Audio-Klan olał naprawę gwarancyjną i kazał mi zapłacić 800 pln za wymianę lasera. Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wina? Niby od czego? Sprzęt kupiony 25 listopada, około pól miesiąca temu... ??? Płyt odczytał może z 8... Po jakim czasie ci padł laser?

 

nawet nie zdążyłem się pożądnie nacieszyć... do tego mam rx-v481 i ns-555 i fajnie to grało ale krótko... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie pamiętam po jakim czasie padł mi laser, w każdym razie sprzęt był jeszcze na gwarancji.

Skończyło się jak skończyło i nie chcę do tego wracać.

Zresztą to nie jedyny taki przypadek jaki miałem, teraz kupuje sprzęt za granicą i jak na razie

miałem tylko jedną usterkę (padł mi moduł w tunerze satelitarnym) . Jeden mail do sklepu i miałem po paru dniach nowy,poproszono mnie tylko o odesłanie starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info, nie wracajmy do tego.

 

A więc zrobiłem tak... Wyłączyłem z prądu, przywróciłem ustawienia fabryczne, ustawiłem po swojemu i cud, działa bez zarzutu, czyta wszystko. Co było przyczyną nie wiem ale jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.