Skocz do zawartości
IGNORED

kabel HDMI 2.0 lub HDMI 2.0a dobrej i bardzo dobrej jakości


Kamyk79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przeszukałem google, ale jakoś nie mogłem nic specjalnego znaleźć.

 

Szukałem b. dobrego kabla HDMI 2.0 lub HDMI 2.0a do telewizora, ale z uwzględnieniem zachowania jakości do ceny.

 

Szukałem rankingu najlepszych jakościowo kabli HDMI 2.0a i HDMI 2.0 w 2016 roku, ale nie mogłem znaleź takiego rakingu. To co znalazłem to był tylko ranking najlepszych sprzedaży przewodów HDMI w dużych sklepach sieciowych, a to jak wiadomo nie wiąże się z zachowaniem jakości.

 

Znalazłem w USA taki kabel firmy ONYX, który w sklepie miał 5 gwiazdek / 5 możliwych do zdobycia.

 

Koszty wysyłki masakryczne. Nie wiem do końca czy ten producent jest do zaakceptowania, ale w Polsce nie znalazłem dokładnie takiego samego przewodu tej firmy.

 

Czy możecie mi polecić sklep lub producenta, którego przewody są bardzo dobrej jakości.

 

Widziałem przewody po tysiąc zł i w górę, które nawet nie były 2.0 tylko 1.4, ale takie coś mnie nie zadowala.

 

Chodzi mi o markowy przewód z zachowaniem jakości do ceny i który jest dostępny najlepiej w Polsce w sklepie internetowym.

 

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lindy Cromo . Mam 10 mb , chodzi idealnie . Kolega używa pod UHD i HDR , leci bez zajęknięcia . Jakiej długości potrzebujesz ? Polecam sklep RMS .

 

Potrzebuje dwie sztuki: 3 m i 1 m.

 

Co to znaczy dobra cena?

Czego od niego oczekujesz - to kabel cyfrowy.

 

Oczekuję zadowalającej lub bardzo dobrej jakości obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wyzej napisano kabel cyfrowy wiec albo przepusci sygnal albo nie hehe, nie poprawi ani zer ani jedynek, wiec jedynie jakosc wykonania sie liczy wiec nie ma co przesadzac z kwota na niego do 100 kupi sie bdb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz b. dobry hdmi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja mam 10m i kupilem za 400ziko odrazu sprawdzony testerem, krotsze beda odpowiednio tansze a jak chcesz konieniecznie wiecej wydac to maja i taki w materialowym oplocie z pincioma gwiazdkami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel cyfrowy wiec albo przepusci sygnal albo nie hehe, nie poprawi ani zer ani jedynek

 

A właśnie że poprawi. Słowo klucz: korekcja błędów.

 

Tak trochę teorii (przepraszam, wiem że mocno upraszczam - ale brak czasu na dłuży wywód na poziomie akademickim):

Obraz FullHD ma rozdzielczość 1920x1080 co daje ponad 2mln punktów. Przy 16-bitowej palecie barw jest to ponad 33 mln bitów.

A teraz pomyśl, że chcesz przesyłać obraz ruchomy. Czyli będzie się on zmieniał 24 lub 30 lub 50 razy na sekundę.

Dzisiejszy standard HDMI nie ma takiej przepustowości, więc zastosowano kompresję.

I proste przekłamania pojedynczych bitów (eliminowane przez algorytm korekcji błędów) są niezauważalne.

Ale przy większej ilości obraz zaczyna siać artefaktami (takie ruszające się kolorowe bloki obrazu, zwane "macro-blockami").

Fakt, że z takim ułomnym kablem HDMI spotkałem się tylko raz w życiu :)

 

Do autora wątku: kup dowolny kabel który będzie wyglądał solidnie (solidne wtyczki, mocno trzymające się na przewodzie). Jednakowej długości żył i tak nie sprawdzisz, a to ma największy wpływ na problemy w transmisji cyfrowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańszy kabel HDMI. Budowa kabla HDMI jest zawsze taka sama.

KABEl HDMI JEST PODŁĄCZANY STATYCZNIE.

HDMI łączy nadajnik z odbiorcą. Medzianym szlakiem kabla, płaskim lub okrągłym. To wszystko w temacie. Kup kabel za 9 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze moge polecic oelhbacha, chociaz znam ta marke z produktow car audio z przed 20 lat, ale juz wtedy to byla klasa sama w sobie, jednak nie wydalbym na kabel wiecej niz 50-100 zl, ale tez nie kupilbym takiego za 9 bo jakosc wtyczek, izolacji czy tez ekranowania moze byc kiepska, czesto na iboodzie sa fajne kable hdmi za pol ceny, przewaznie dwupaki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W transmisji cyfrowej odbiorniki potrafią rekonstruować sygnał i odfiltrowywać zbędne dane. Im danych będzie mniej tym rekonstrukcja będzie gorsza.

 

tanie kable położone w niewielkiej odległości od kabli zasilających potrafią czasem tak zdegradować sygnał że odbiornik nie wyświetla obrazu. Kabel markowy za 3x zł eliminuje problem w 100%. Więc jak wszędzie, kupuj markowy środek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy standard HDMI nie ma takiej przepustowości, więc zastosowano kompresję.

HDMI nie stosuje kompresji. Jaki byłby tego sens, żeby obraz się degradował przy przesyłaniu go kablem, a dodatkowo odbiornik musiałby go jeszcze zdekodować?

 

A co do kabla HDMI to takiego za 5 zł nie polecam, ale też nie ma co przesadzać. Każdy w miarę dobrze wykonany kabel się sprawdzi. Kamyk79 daj sobie spokój z testami kabli HDMI. W większości to marketingowy bełkot, żeby ktoś te kable w ogóle kupował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje kable do 100zł jak tam przekroczy 50zł to dokładam i nie mam z nimi żadnych problemów używam polskich Firm Begli z serii High-End1.4 i Alphard DaVinci z serii High-End1.4.Najlepszy marketing to robi w HDMI Van Den Hul gdzie pisze że w kablach płaskich typu Flat mamy mniejszy jitter i lepszy dźwięk.Podobnie jak Monkey Cable wydał Hdmi z certyfikatem i logiem THX i pisał tylko z tym kablem poczujesz się jak w prawdziwym kinie.Jak czytam to nie wiem śmiać mam się czy płakać.Poza tym Hdmi 2.0 to zabieg bardziej softwarowy niż hardwarowy jak pisano w AV w dużym felietonie o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Maciej Koper napisał że jest absolutnie niemożliwe aby kabel HDMI za 20 zł dawał gorszy obraz od kabla za 100 zł. :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A ma chyba wystarczający sprzęt pomiarowy i doświadczenie wzrokowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mu wierzę. Właśnie takich ludzi trzeba. Którzy pokierują resztą. Dzięki temu nasz naród odzyska świetność z czasów Kazimierza Wielkiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ciekawe do czego autorowi wątku taki kabel hdmi???

Masz odtwarzacz UHD??? Bo jesli masz zwykły bluray to tam masz standard 1.4b, to samo TV się tyczy jeśli masz UHD TV a źródło to FHD to hdmi 2.0 kabel nic nie poprawi a Ty nie wykorzystasz jego możliwości. Jeśli chodzi o najtańsze kable to też nie polecam ale ze względu na wykonanie, wtyczki hdmi potrafią się psuć :)

Mówisz hdmi 2.0 a są też hdmi 2.1 :)

b54339379d58252524a433fed9570123.jpgf17f0abd358d6b35804bac6cdffb5808.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakości obrazu czy dźwięku nie będzie różnicy miedzy hdmi bo to kabel cyfrowy. Jedynie powyżej 5m zalecany jest już dobry ekran w kablu bo może rwać i to tyle. Autor wątku już sie dawno nie odzywał ciekawe czy coś kupił czy chciał sprawdzić tylko ranking HDMI i spytać się co o tym myślimy.

Osobiście jeszcze w żadnym prasie się nie spotkałem z rankingiem HDMI jedynie AV prowadzi rankingi RCA i coaxialów z testów swoich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel to kabel ale ... spróbuj taki dowolny kabel jak piszesz na 20 metrów tak aby przeniósł 18 Gbps. Powodzenia.

Dlatego ja nie stosuję kabla HDMI tylko rozwiązanie z protokołem HDBaseT. I wyszło mnie taniej niż dobry kabel 22 metry dla ścisłości.

 

Każdy kabel pójdzie na dwa metry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W jakości obrazu czy dźwięku nie będzie różnicy miedzy hdmi bo to kabel cyfrowy. Jedynie powyżej 5m zalecany jest już dobry ekran w kablu bo może rwać i to tyle. Autor wątku już sie dawno nie odzywał ciekawe czy coś kupił czy chciał sprawdzić tylko ranking HDMI i spytać się co o tym myślimy.

Osobiście jeszcze w żadnym prasie się nie spotkałem z rankingiem HDMI jedynie AV prowadzi rankingi RCA i coaxialów z testów swoich

Coaxiale o optyki też są cyfrowe. Różnią się tylko wtyczką :)

Kolejne potrzebne wszystkim testy.

 

 

Kabel to kabel ale ... spróbuj taki dowolny kabel jak piszesz na 20 metrów tak aby przeniósł 18 Gbps. Powodzenia.

Dlatego ja nie stosuję kabla HDMI tylko rozwiązanie z protokołem HDBaseT. I wyszło mnie taniej niż dobry kabel 22 metry dla ścisłości.

 

Każdy kabel pójdzie na dwa metry.

Dokładnie. My w instalacjach stosujemy konwertery na skrętkę i ciągniemy na dłuższe odcinki. Wszystko działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Co polecicie do około 100zł, długość około 2m ?

 

Tylko żeby był w miarę elastyczny. Mam dobrego prolinka, ale raczej już go nie kupię bo za sztywny, co czasem sprawia kłopoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć elastyczny to jakiś płaski kup.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel to kabel ale ... spróbuj taki dowolny kabel jak piszesz na 20 metrów tak aby przeniósł 18 Gbps. Powodzenia.

Dlatego ja nie stosuję kabla HDMI tylko rozwiązanie z protokołem HDBaseT. I wyszło mnie taniej niż dobry kabel 22 metry dla ścisłości.

 

Każdy kabel pójdzie na dwa metry.

 

Bez najmniejszych problemów

https://sklep.rms.pl/lindy-41118-kabel-hdmi-2-0b-4k-hdmi-high-speed-z-ethernet-3d-20m

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez najmniejszych problemów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Robiliście próby z sygnałem UHD 10 bit, 60fps, 4:4:4? Stawiam, że będą kłopoty. Bo na 8bit, 30fps i 4:2:0 to prawie wszystko poleci.

Nie generalizowałbym. Firmware niektórych urządzeń jest bardzo kapryśny. Kabel pójdzie na jednej konfiguracji, a na innej urządzenia się nie dogadają i będzie ciemność. Przed zamurowaniem warto sprawdzić w swojej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coaxiale o optyki też są cyfrowe. Różnią się tylko wtyczką :)

Kolejne potrzebne wszystkim testy.

 

Pierwszy raz widzę, żeby branża pisała takie rzeczy, zamaist po prostu zaproponować gościowi jakiś kabel cyfrowy za 2k :)

Ppowinni wam jakiś medal dać :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.