Skocz do zawartości
IGNORED

Nad 372 po wymianie kondensatorów źle gra


Jarosław_63374

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu wymieniłem kondensatory w moim wzmacniaczu nad c372, teraz wzmacniacz gra fatalne, nie ma basu, jest za dużo sopranu i średnicy, w muzyce wokal zagłusza instrumenty, ma ktoś pomysł co z tym zrobić?? , starych kondensatorów już nie mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem prawie wszystkie elektrolity

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery kondensatorów. Tak to jest jak się wymienia na pałę. Możesz zrobić zdjęcie (tylko żeby było coś widać..) środka, strzelałbym że pomyliłeś gdzieś jakąś wartość. Zlokalizuj C401/C301 i pokaż co tam wlutowałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jakiś czas temu wymieniłem kondensatory w moim wzmacniaczu

Ile czasu grał wzmacniacz?

Zaraz po wymianie będzie ostro, sucho, raz basu będzie za dużo, raz nie będzie go wcale,tak to już jest.

Musisz się liczyć z wygrzewaniem min. 100 godzin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego sie spodziewales? ze po wymianie na pałe wszystkich kondensatorow wzmacniacz zagra jak hi-end? tak wlasnie sie konczy wymiana elektrolitow bez doswiadczenia, niech ten temat bedzie kolejna przestroga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się tyle nagrzebałeś - to daj mu szansę. Niech to pochodzi tak gdzieś ze 200 godzin. Wtedy będzie wiadomo, jak to gra.

Bo teraz to nie wiadomo, bo to świeżynka jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że dla pewności lepiej byłoby wykonać pomiary pasma przenoszenia i zniekształceń, ponieważ może się okazać, że jednak pomylił wartości kondensatorów i zrobił się problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Zaraz zaraz bo nie rozumiem. Piszesz że nie było wokalu - teraz jest bas był dudniący teraz nie dudni czyli jednak osiągnąłeś to co chciałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idiotyczna wymian wszystkiego bo bylo napisane audiofilski!!!!!!

zamiast wymieniec na pale rzeba bylo dac Mudzie na warsztat on ogarnia temat Nadów, a w sumie jak skepsciles to daj mu do naprawy niech pomeczy i ogarnie, moze cos dodatkowo gmernie robiac moda.

kiedys kupilem wzmaka z jego modem i gra do dzisiaj w knajpie z duzym powodzeniem, jest bas kontrolowany i dobre wywazene tonalne,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idiotyczna wymian wszystkiego bo bylo napisane audiofilski!!!!!!

+1, nie chcę być nieprzyjemny, ale to naprawdę bezmyślna praktyka. Ale cóż, sprzedawca takie hasło rzuci i ktoś, kto się nie zna, kupi...

 

Nie zmienia to faktu, że dla pewności lepiej byłoby wykonać pomiary pasma przenoszenia i zniekształceń, ponieważ może się okazać, że jednak pomylił wartości kondensatorów i zrobił się problem.

 

Dlatego o tym pisałem - kiedyś na sąsiednim forum ktoś pomylił rząd wartości w jednym z kondensatorów wejściowych i częstotliwość filtru RC wypadła tak, że bas całkiem zniknął, bo był zwyczajnie odfiltrowany. W tym przypadku to chyba mało możliwe patrząc po zakupionych kondensatorach, ale ja bym dwa razy sprawdził czy wszystko jest jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie proponuje nie robić z autora wątku ułomka. Sądzę że wymienił poprawnie kondensatory jednak nie wiemy co tam wstawił. Jeśli wybrał niewłaściwe pod kątem brzmienia to taki efekt jest możliwy. Co do wygrzewania to trwa to 2-3 miesiące normalnego słuchania czyli kilka godzin dziennie. Wymieniałem wszystkie kondensatory w wielu wzmacniaczach jednak tylko wtedy kiedy większość oryginalnych była w kiepskim stanie technicznym ( wyschnięte, wylane itp). Brzmienie docelowe osiągały właśnie po kilku miesiącach. Nigdy nie robiłem tego dla zasady. Często byle jakie chińskie grają lepiej niż audiofilskie. Nie ma reguły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero za tydzień będę w domu, pomiaru pasma przenoszenia nie wykonam bo nie mam odpowiedniej karty muzycznej, sprawdzę kondensatory, poczekam jeszcze z 50 godzin jak nic się nie poprawi pozostanie oddać go do specjalisty, jak mogę się skontaktować z tym fachowcem "muda" ? nie wymieniałem tych kondensatorów dlatego że ktoś napisał audiofilskie, wymieniłem je dlatego że gdzieś przeczytałem że w tym wzmacniaczu są średniej jakości, gdzieś indziej wyczytałem że nichicon to dość dobra firma, jeszcze gdzieś indziej że ktoś miał takiego nada, wymienił kondensatory i znacznie poprawiła się jakość dźwięku, na pewno jest lepiej jak przed wymianą, wcześniej wokal był nie zrozumiały łupał bas i sceniczności prawie nie było, teraz wokal słychać ale w większości utworów słychać sylabizację no i wszystko jest prawie bez basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej wokal był nie zrozumiały łupał bas i sceniczności prawie nie było, teraz wokal słychać ale w większości utworów słychać sylabizację no i wszystko jest prawie bez basu

 

Musiałeś coś spartolić. Wymiana kondensatorów nie powoduje tak diametralnej zmiany. Przydałby się schemat i co gdzie wymieniłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że w tym wzmacniaczu są średniej jakości, gdzieś indziej wyczytałem że nichicon to dość dobra firma, jeszcze gdzieś indziej że ktoś miał takiego nada, wymienił kondensatory i znacznie poprawiła się jakość dźwięku,

Proponuje mniej czytać . Tzw recaping to wyższa dziedzina sztuki elekrtonicznej oparta na wieloletnim doświadczeniu ,a nie na opisach słyszących inaczej. Nie jest to takie proste i uniwersalne . Ten sam kondensator niby audiofilski w pewnych warunkach i w perwnej aplikacji będzie audiofilski natomiast w innych aplikacjach wręcz przeciwnie. Trzeba wiedzieć gdzie i jaki kondesator zaaplikować. Reguł nie ma ten sam kondensator w zasilaczu się sprawdzi natomiast w torze sygnałowym nie to jest wiedza nabyta tylko i wyłącznie przez doświadczeni i to wieloletnie ,czego zapewne nie posiadasz . Takie działanie z góry było skazane na porażkę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego autorze wątku!

 

Na moje oko sytuacja jest zła, ale nie beznadziejna.

Uważam, że w sytuacji krytycznej należy odrzucić pseudoaudiofilskie mambo-dżambo i zwrócić się ku solidnej inżynierskiej analizie.

1. Masz schemat?

2. Jażeli tak, to wrzuć go tu, zaznacz kondensatory które zmieniłeś i podaj wartości nowych,

3. Jeżeli nie masz, to zdobądż go i wróć do początku.

4. Jeżeli to zamieścisz, pomożemy!

 

Każda inna droga będzie dłuższa i bardziej kosztowna od powyższej, uwierz mi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.