Skocz do zawartości
IGNORED

Winyl z Biedronki


Świetlicki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno Blondie jak i Cream widziałem w co najmniej 2 sklepach, Blondie to chyba nawet w 3. Kupiłbym nawet gdyby nie to, że mam cd w szafce.

Dzis zrobiłem tour po pozostałych biedronkach, Blondie już mam, ale Cream nie było - coż trudno. będę sluchal z CD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wszystko i pisałem, 6 reklamacji, nie odbieram tylko wkładamy karty z kierownictwem sklepu, nie moje, a ich żeby była pewność, że karty są sprawne i za każdym razem nie działa gniazdo 1, obecnie nie działają już oba gniazda sim i 1 i 2. To gówno jeździ od sklepu do Kostrzyna do serwisu, średnio 2-3 tyg mija i mam tel, że jest do odebrania. Jadę, nie odbieram, bo dalej niesprawny, dzwonią z centrali, bo złożyłem reklamację również telefonicznie na te działania i pani z uśmiechem mówi, że oni nic nie mogę, bo to decyzja serwisu i tak w kółko od września. Raz właśnie się wrobili i dali mi kwit na piśmie, że uszkodzone jest gniazdo sim1 i naprawa jest nieopłacalna, teraz 6 raz chcieli mi oddać jako sprawny, po sprawdzeniu dalej to samo, a usterka pogłębiła się o kolejne gniazdo i to tyle. Kierownictwo tej placówki się uśmiecha i twierdzi, że nic nie mogą tylko dalej przyjmować, centrala to samo, mam złożyć kolejną reklamację, dają mi nr do serwisu, pan w serwisie mówi żeby złożyć z adnotacją co jest i tyle. To przecież jakieś zapętlenie i nie ma z kim rozmawiać, pisanie nic nie daje, dzwonienie nic nie daje, rzecznik praw konsumenta nie może zrozumieć nic z tego, nie mam tez czasu na korowody, jeżdżenie do rzecznika, latanie za tym, ale może przyjdzie moment, że znajdę jakiś luz w czasoprzestrzeni, to się rzeczywiście za to wezmę, bo niby 300zł ale dla czego mam tym złodziejom darować.

 

Ciebie nie obchodzi żaden serwis, jeśli złożyłeś reklamację w Biedronce (NIE na podstawie gwarancji producenta), to tylko Biedronka jest stroną postępowania reklamacyjnego. Jeśli złożyłeś reklamację na podstawie gwarancji, mogą robić co chcą, bo gwarancja może zawierać niekorzystne dla Ciebie zapisy – trzeba czytać warunki gwarancji.

 

Zawsze możesz zakończyć postępowanie z tytułu gwarancji i rozpocząć nowe z rękojmi, a wtedy ustawowo odpowiada tylko sprzedawca na warunkach określonych prawem. Nie ma tam możliwości odrzucenia roszczeń bo naprawa nieopłacalna, jeśli nieopłacalna, to należy się wymiana na sprawny lub zwrot pieniędzy.

 

Żadnych reklamacji telefonicznych, wszystko na piśmie. Z tego co widzę, masz uznaną reklamację, ale oni po prostu bezczelnie odmawiają naprawy. Rzecznik konsumenta musi pomóc, o ile dobrze zrozumiałem Twój problem. W ostateczności sąd, co niestety wielu kupujących odstrasza i oni to wykorzystują, a tutaj sprawa w mojej ocenie będzie wygrana i dodatkowo poniosą koszty postępowania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozpatrzenie reklamacji jest 30 dni, po przekroczeniu tego terminu i braku odpowiedzi ze strony sklepu, reklamację uznaje się za uznaną i pozostaje zadzwonić na infolinię i udać się do sklepu po pieniądze.

 

Moim zdaniem nie jest źle, kupiłem ostatecznie 16 płyt, do reklamacji oddałem ostatecznie 3 i oczywiście kupiłem jeszcze raz te tytuły, ponieważ reklamacja polega na zwrocie pieniędzy po miesiącu i kontakcie z infolinią. Dla porównania na Amazon.de kupiłem 10 płyt i były do reklamacji, tutaj oczywiście dostajemy nową płytę i odsyłamy starą starą w ciągu 30 dni, wszystko na koszt sklepu.

 

Czy ktoś kupiłby dla mnie Blondie i Morricone? W zamian mogę poszukać u siebie innych tytułów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozarta dziś kupiłem. Gra dziś jako mój winyl na sen. Śliczna muzyka i płyta czyściutka w dobrej antystatycznej kopercie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, przerwa na reklamę!

Nie jest to jednak reklama firmy, czy branży, lecz wątku w AS, gdzie opisałem prosty sposób na pozbycie się

elektrostatyki płyty. Sprawdziłem bo w praktyce, urządzenie pokazałem w wątku o MILTY ZEROSTAT. Polecam wszystkim winylofilom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozpatrzenie reklamacji jest 30 dni,

 

To nie jest prawda.

 

„Termin rozpatrzenia reklamacji

Jeżeli żądanie złożone przez konsumenta przy reklamacji dotyczy:

• naprawy towaru,

• wymiany towaru na nowy,

• obniżenia ceny towaru,

to na przedsiębiorcy spoczywa obowiązek rozpatrzenia reklamacji w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. W przypadku niedotrzymania tego terminu uznaje się, że reklamacja jest zasadna. Sprzedawca nie może po jego upływie odmówić spełnienia żądania konsumenta, nawet jeżeli wada powstała z jego winy i np. zalał urządzenie wodą.

Ważne!

Przez rozpatrzenie reklamacji należy rozumieć możliwość zapoznania się konsumenta ze stanowiskiem przedsiębiorcy. Nie jest więc wystarczające wysłanie przez sprzedawcę odpowiedzi na reklamację przed upływem 14 dni, jeżeli dojdzie ona do konsumenta po upływie tego terminu.

Podstawa prawna – art. 561(5) Kodeksu cywilnego”

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda.

 

„Termin rozpatrzenia reklamacji

Jeżeli żądanie złożone przez konsumenta przy reklamacji dotyczy:

• naprawy towaru,

• wymiany towaru na nowy,

• obniżenia ceny towaru,

to na przedsiębiorcy spoczywa obowiązek rozpatrzenia reklamacji w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. W przypadku niedotrzymania tego terminu uznaje się, że reklamacja jest zasadna. Sprzedawca nie może po jego upływie odmówić spełnienia żądania konsumenta, nawet jeżeli wada powstała z jego winy i np. zalał urządzenie wodą.

Ważne!

Przez rozpatrzenie reklamacji należy rozumieć możliwość zapoznania się konsumenta ze stanowiskiem przedsiębiorcy. Nie jest więc wystarczające wysłanie przez sprzedawcę odpowiedzi na reklamację przed upływem 14 dni, jeżeli dojdzie ona do konsumenta po upływie tego terminu.

Podstawa prawna – art. 561(5) Kodeksu cywilnego”

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, przerwa na reklamę!

Nie jest to jednak reklama firmy, czy branży, lecz wątku w AS, gdzie opisałem prosty sposób na pozbycie się

elektrostatyki płyty. Sprawdziłem bo w praktyce, urządzenie pokazałem w wątku o MILTY ZEROSTAT. Polecam wszystkim winylofilom

 

Pistolecik za 400zł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najpierw poczytaj, to nie będziesz wprowadzał w błąd.

 

Z podanego linku;

 

"Przy czym ta ogólna zasada będzie mieć zastosowanie w sytuacjach, gdy przepisy szczególne nie regulują inaczej tej kwestii. W przypadku przysługującej konsumentom rękojmi termin na ustosunkowanie się przez sprzedawcę do reklamacji nadal będzie wynosić 14 dni (art. 5615 Kodeksu cywilnego). Termin 30-dniowy będzie miał zastosowanie np. w przypadku reklamowania różnego rodzaju usług."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pistolecik za 400zł :)

Albo jako alternatywa za 10-20zł.

Działa tak samo- nawiasem mówiąc, bardzo skutecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 plyty u mnie zagoscily:

 

- Hey : calkiem callkiem

- Jackowski : nie da sie sluchac , wszystko zespolone, dzieki zakladaja sie na siebie , nie mowiac juz o wokalu...... tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mojego pierwszego w życiu zakupu płyt w Biedronce narzekałem na płytę Ella i Louis. Napisałem że wokal "syczy"- wszystkie głoski "S" "F" trzeszczą. Ktoś się ze mną nie zgadzał. W między czasie wymienił mi się gramofon, a w zasadzie całe urządzenie do słuchania płyt z wyjątkiem kolumn. Mogę potwierdzić, że ta płyta technicznie jest do dupy- cała, niezależnie czy to początek, środek czy koniec strony. Zarówno A i B.

 

To przykre, bo możliwe, że trafił Ci się felerny egzemplarz. Ta płyta tak zachwyciła mnie jakością nagrania, że pokupowałem ten tytuł na prezenty świąteczne. Obdarowani tak samo zachwyceni. Poziom sprzętu, od budżet do... sporo.

 

Ciekawe jak u innych na forum.

 

Właśnie przypomniało mi się, że mój egzemplarz "I'm Your Man" Cohena jest chyba coś nie tego. Czasami przychodzą falami jakby wyciszenia czy przytłumienia dźwięku i jest to powtarzalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mickey6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do mieszkańców Białegostoku, szukam dwóch płyt z biedronki Coltrane - Blue Train i Cream - Disreali Gears, może ktoś gdzieś widział ostatnio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cream - Disreali Gears leżała 2 dni temu na Gajowej k. stacji BP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Waluch

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Jackowski - nie sprawdziłem przed zakupem co kupuję. Radiowy POP.... Wtopa.

 

To jest pierwszy winyl, który chciałem sprzedać ale olalem sprawę. Nawet po pijaku boję się go na talerz położyć. A to przecież kompozytor nie najgorszy. Nie wiem co się stało, ze takie coś powstało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w najbliższej Biedronce, płyty są. Co to za płyta "Untitled Unmastered"? Kendrick Lamar? Pierwszy raz słyszę o takim artyście...

Kupiłbym Simple Minds, gdyby nie to że ten album mam na CD. Kupiłbym też Supertramp, ale część z tych utworów mam na winylowej składance "The Very Best Of". Więc nie wiem... Chyba wolę jednak zbierać maksisingle z lat 80. na bazarach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k.mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kendrick Lamar to bardzo znany wykonawca top w hip hopie , zresztą świetna płyta zarówno zawartość jak i brzmienie , zaznaczam że słucham tez rocka 70, prog rocka , elektroniki typu Chemical Brothers , jazz ale wole małe składy trio itp , nie przejde również obojętnie obok Slayera czy Testament ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panem Lamar pan Urbaniak się zachwyca.Ale do brzegu.Coś mi ten zrzut śmierdzi.Wyciągam Koltrejna z pogniecionej koperty wewnętrznej,pierwszy smrodek,a drugi to jak zaczął na talirzu falować to mi prawie igłę wywróciło.Pytanie,czy reklamację mam składać w miejscu zakupu,czy mogę w biedrze pod blokiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno załatwiałem reklamację towaru kupionego w innej biedrze, w sklepie niedaleko domu. Nie było problemu.

 

Nie była to płyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddałem Jackowskiego po odsłuchu na YT. Faktycznie materiał jest słaby, trochę Muniek wprowadził mnie w maliny z tą płytą.

W jednym sklepie kierowniczka odmówiła mi zwrotu zafoliowanej, nieśmiganej płyty powołując się na regulamin zawieszony przy wejściu, gdzie jest napisane "płyty nie podlegają zwrotowi". Udałem się zatem do drugiego sklepu w mieście i tutaj zwrot był bezproblemowy. Informacyjnie - zakup płyty był zrobiony w innym mieście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym sklepie kierowniczka odmówiła mi zwrotu zafoliowanej, nieśmiganej płyty powołując się na regulamin zawieszony przy wejściu, gdzie jest napisane "płyty nie podlegają zwrotowi".

 

To był akurat zgodny z prawem zapis. Nic nie podlega zwrotowi (odstąpieniu od umowy bez podania przyczyny) w sklepie stacjonarnym, nie tylko płyty, natomiast wszystko podlega reklamacji z powodu wad. W drugim sklepie zwrot przyjęto grzecznościowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jackowski faktycznie wybitnie cieniutki materiałowo.

Za to Soyka śpiewający Niemena swietny. Z każdym odsluchem coraz lepszy, chociaż niektóre interpretacje mi nie podchodzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyuwazylem Tubular bells oldfielda, tears for fears big chair i Stonesów some girls na lp u nas w okolicy w Biedronce. Ceny 35 zł. Gdyby takie ceny były oficjalnie to może i kupiłbym gramiak. A tak, sorry cyfra

Nie koniecznie tylko biedronka... jest rynek wtórny, giełdy.Mam to szczęście że mam to i to, właśnie słucham ZZ Top z giełdy za 15zł..i powiem - sorry cyfra.

 

Wracają do biedronkowych, to mam kilka pozycji raz przesłuchanych, które mi nie podeszły i są po kosztach do oddania lub zamiana na coś czego nie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi biedronkowymi płytami jest naprawdę różnie. Przekonałem się na płycie ABBY.

Kupiłem parę dni temu na giełdzie taką płytę z epoki bo było tanio i mimo, że używana to jakość dźwięku o klasę (albo i dwie) wyżej.

Albo taki Dire Straits. Jeden placek gra dość dobrze, poprawnie (Communiqué) a drugi jest przykładem jak absolutnie nie powinno się tłoczyć płyt (Making Movies).

Klepią te placki z różnych źródeł cyfrowych i skopanych masterów i weź tu potem losuj. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.