Skocz do zawartości
IGNORED

Winyl z Biedronki


Świetlicki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

No powinno być ok i również spodziewałem się że będzie. Niestety to tłoczenie jakoś nie zrobiło na mnie wrażenia.

Bo kupowanie współczesnych tłoczeń starych płyt to strata kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Sojkę. Swietna plyta z piosenkami Niemena, ciekawe aranżacje. Warto.

i dobre tłoczenie - potwierdzam,

Tad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem płytę Soyki.

Bardzo dobre tłoczenie, płyta równa, przyjemne brzmienie.

Ale mam trefny egzemplarz: na stronie A są wyraźne trzaski a w końcówce dochodzą zniekształcenia w obu kanałach.

Kupiłem też Oldfielda: trzeszczy niemiłosiernie ale dźwięk jest bardzo dobry.

 

Nie wiem, może to moja 2M Black wyciąga te wszystkie trzaski?

 

Prośba do posiadaczy Soyki: sprawdźcie proszę, czy w utworach 4 i 5 występują zniekształcenia, szczególnie w lewym kanale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myłeś płytę? Pamiętaj, że czasami zdarza się, że nowe płyty mają jakiś dziwny osad. Po za tym dobrze to robi na elektrostatyczność, płyty umyte zbierają mniej kurzu:)

 

Umyj i posłuchaj jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob Marley z biedry jest 180g?

 

Tak, i dobrze brzmi. Deep Purple i Supertramp też bardzo w porządku.

 

Ktoś kupił The Who, jak gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei dobiega końca Abba - Arrival po dzisiejszych zakupach. Wcześniej odsłuch Bad Boys Blue - The Best Of. Mówiąc szczerze, jestem bardzo miło zaskoczony, bowiem z Biedrony nie spodziewałem się niczego szczególnego, a tymczasem obie płyty grają świetnie, równo, nie ma żadnych zniekształceń i nie trzeszczą. Moim zdaniem warto było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ryzykowna oferta ze strony Lidla, same składanki, myślę że się nie sprzedadzą. Biedronka wypuściła same uznane tytuły w dobrych cenach, większość 180g.

 

Kupilem Sojkę. Swietna plyta z piosenkami Niemena, ciekawe aranżacje. Warto.

 

Ona jest świetnie zrealizowana, wydanie na CD też brzmi bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Oldfielda, Sex Pistols i Nosowską. Płyty niesamowicie naelektryzowane, nałapały pełno kurzu i drobnych śmieci, przy zdejmowaniu podnosiły filcową matę z talerza. Po umyciu jest w porządku, czyściutkie, nie trzeszczą. Oldfield ma na jednej stronie jakąś plamkę, odbarwienie niemożliwe do usunięcia, ale bez wpływu na dźwięk, więc nie reklamowałem. Płyty grają przyzwoicie, bez zniekształceń, ale z jakby lekko uwypuklonymi skrajami pasma.

 

Zajechałem też do innej Biedronki, a tam płyty zamknięte na kłódkę w przezroczystej gablocie, nawet obejrzeć nie było można, bo widać tylko grzbiety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvin Gaye "I Want You" gra tak jak piszą na discogs: "superb audiophile quality" :-) bez mycia, tylko przeleciałem szczoteczką i gra jak miazga!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdżałem dzisiaj przez niewielką miejscowość i ciekawości zajrzałem do Biedronki.

Były wszystkie płyty w komplecie nawet te, które były dostarczone w jednym egzemplarzu :

Dire Straits, Hey, Nosowska, Kombi.

Podejrzewam, że niedługo będzie akcja wyprzedaży za pół ceny.

Nie wiem jak u was, ale w Biedronkach gdzie kupowałem płyty przez ponad tydzień ubyły

z pudełek praktycznie pojedyncze egzemplarze.

Obejrzałem ofertę Lidla i faktycznie nie będzie co wybrać. Nie wróżę sukcesu handlowego.

 

Andrzej L.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "miazga" to dobrze czy żle ? :-)

Dobrze :-) nawet bardzo dobrze. Nie mam tłoczenia tego Marvina z epoki ale to BTB brzmi świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj widziałem jak na winyle w biedronce napiera sterta książek wyginając je w łuk...

trzeba to wszystko upchnąć bez wyobraźni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdżałem dzisiaj przez niewielką miejscowość i ciekawości zajrzałem do Biedronki.

Były wszystkie płyty w komplecie nawet te, które były dostarczone w jednym egzemplarzu :

Dire Straits, Hey, Nosowska, Kombi.

Podejrzewam, że niedługo będzie akcja wyprzedaży za pół ceny.

Nie wiem jak u was, ale w Biedronkach gdzie kupowałem płyty przez ponad tydzień ubyły

z pudełek praktycznie pojedyncze egzemplarze.

Obejrzałem ofertę Lidla i faktycznie nie będzie co wybrać. Nie wróżę sukcesu handlowego.

 

Andrzej L.

 

Wczoraj w empiku widziałem kilka tych samych płyt które były w poprzedniej promocji biedronki w cenie po 46,99 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda promocja winyla z Biedronki jest dobra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez azri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj widziałem jak na winyle w biedronce napiera sterta książek wyginając je w łuk...

trzeba to wszystko upchnąć bez wyobraźni...

Mam taki odruch psychola że szkoda mi uciśnionych winyli :-) jak jestem w saturnach, mediach czy innych empikach i stoją krzywo, poupychane, to przełożę, poprawię tak żeby nie cierpiały ;-) podobnie ostatnio w biedzie zrobiłem, bo smutnie przewalone leżały na pysk w oberwanym tym kartoniku ich. Nie można tak kultury i sztuki poniewierać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona sprawiła mi dzisiaj niespodziankę kupując płytę Soyki , tłoczenie stoi na przyzwoitym poziomie , ciut ciut więcej energii dla mnie by się przydało ale , Staszek już tak ma że lubi przeciągać , więc mu wybaczam . :)

Kurka nie brałem tego Staszka pod uwagę a tym rozdaniu biedy ale chyba się kopnę i przegrzebię kartonik ;-) fajnie to puka. Poprzednio były jakieś standardy jazzowe w wykonaniu Soyki ale też to olałem...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez thrak

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dołączę do zbieraczy stonki – tego zdradliwego kapitalistycznego chrabąszcza.

Jeździłem w ostatnia sobotę po biedronkach z osobą płci przeciwnej (siostra) w poszukiwaniu jakiegoś obrusu bawełnianego. Aż tu w jednej biedronce doznaję fatamorgany bo widzę WINYLE wciśnięte między jakieś ścierki kuchenne. Mało tego, że winyle, to jeszcze same bdb tytuły, i na dodatek jaka cena? „Rachunek sumienia” wykonany po powrocie do domu, skierował mnie ponownie do tej biedronki po zakup 5 winyli. Poniżej wykaz i podsumowanie:

 

ABBA – Arrival – po wyjęciu z koperty zakurzona drobnymi pyłkami Doś mocno porysowana powierzchniowo z lekkim przebarwieniem, wewnętrzna koperta zagięta i pomięta, po umyciu odtwarza ok. tzn. bez trzasków, dźwięk jak na winyl w porządku, ale nie urywa czegoś tam.

 

 

MARVIN GAYE - I WANT YOU – prawie to samo, czyli po wyjęciu z koperty zakurzona drobnymi pyłkami, naelektryzowana, z lekkim miejscowy przebarwieniem po umyciu odtwarza bdb., dźwięk znakomity! wygląda na to, że nie był remasterowany, w każdym razie w porównaniu z wydaniem na CD to ogromna przepaść jakościowa (jakby zdjąć dwa grube koce z kolumn)!!

 

 

MIKE OLDFIELD - TUBULAR BELLS - po wyjęciu z koperty zakurzona drobnymi pyłkami i niestety lekko porysowana powierzchniowo co mnie wkurzyło bo chciałem mieć IDEAŁ – a nie zareklamuje bo kupowałem poza Krakowem a w Krakowie ni ma co reklamować bo ni ma winyli – czyli mycie płyty jak i pozostałych konieczne, jak tez zakup nowych antystatycznych kopert. Brzmienie oczywiście to remaster, ale bardzo przyzwoity na poziomie remasteru Pink Floyd Dark side…(zakupionego w MM). Jest tu loudnessowe mięcho ale naprawdę słucha się tego z przyjemnością, bo bez żadnych szumów i trzasków. Ktoś wcześniej pisał, że kupił tą płytę i szumi – albo reklamować albo przyczyna szumu inna.

 

 

DEEP PURPLE - MACHINE HEAD – niespodziaka tylko drobny kurz i naelektryzowanie - winyl ideał, brzmienie bardzo dobre! ale czuć, że to remaster, ktoś tu pisał że nowe winyle grają skrajami pasma, może nie całkiem skrajami ale z załączonym loundessem. Nie mam porównania do oryginalnego tłoczenia ale to jest naprawdę bdb pomimo tego remasteru - i nie ma co porównywać z wydaniem na CD.

 

 

THE VELVET UNDERGROUND - The Velvet Underground and Nico – to na szczęście druga perełka żadnych rysek trochę kurzu – brzmienie ideał, i cena marzenie.

 

Koperty zewnętrzne wszystkich płyt bez żadnych zastrzeżeń, no ale tu to widziały gały co brały.

 

 

p.s.

wcześniej kupowałem wyłącznie stare tłoczenia.

Niedawno „przełamałem się” kupując w MM Led Zepppelin Presence oraz III a potem Pink Floyd Dark side…

Wszystkie płyty zaraz po wyjęciu były lekko zaśmiecone najbardziej Presence i naelektryzowane, zarysowań nie zauważyłem może jakieś minimalne– konieczne było na wejściu mycie i zakup dobrych antystatycznych kopert – świadczy to o nie najlepszej kontroli jakości pakowania. Poza tym, brzmienie jak na nowe płyty przystało, tzn. bez trzasków z dźwiękiem ogólnie ujmując remasterowanym.

Celowo zakupiłem LED Zeppelin III bo posiadam również stare wydanie III Zeppelinów, które brzmi bardziej „zadziornie” ale to nowe tłoczenie daje dużą frajdę bo remaster naprawdę jest na bdb poziomie, pomimo, że kotły Bonhama w bezpośrednim porównaniu z oryginalnym tłoczeniem już nie takie potężne – coś za coś - mniejsza potęga brzmienia (dynamika) i dźwięk trochę bardziej audiofilski, wokal Planta wyczyszczony z niechcianych naleciałości oryginalnego nagrania – ale czy to pasuje do hard rocka? Tutaj Page’owi się chyba udało bo remaster LZ III naprawdę niezły – ale jeżeli mnie ktoś zapyta o nowy remaster płyt The Doors popełniony przez Brucea Botnicka, to mu się zaśmieję w twarz – bo to nie była kapela w mundurkach śpiewająca o kuligu, dlatego tylko oryginalny master gdzie jest bardziej chropowato bez stereofonicznych fajerwerków - tu remaster zubaża całość przekazu tej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez homer_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta Soyki jest swietnie nagrana, nie wspomne juz o utworach .... pelen relaks.

 

w takim razie sprobuje jeszcze upolować Soyke, bo lubię też te klimaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o winylach z biedry,a o lidlu cisza i to jest błąd. Kupiłem Ultimate Divas,płyta w okładce antystatycznej , czysta,zero trzasków. Jakość nagrania bdb + . Jestem mega zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o winylach z biedry,a o lidlu cisza i to jest błąd. Kupiłem Ultimate Divas,płyta w okładce antystatycznej , czysta,zero trzasków. Jakość nagrania bdb + . Jestem mega zadowolony.

Bo to temat o winylach z biedy :-] mnie te lidlowe kompletnie nie zaciekawiły bo nie kupuję składanek, poza tym pojawiły się "recenzje" że to tzw. performed by - przynajmniej niektóre z tych płyt - czyli utwory znanych i lubianych wykonują cover bandy... to już kompletnie nie moja bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej: kupiłem płytę Soyki.

Świetnie zrealizowana, idealnie płaska ale na końcu strony A, w 2-3 miejscach pojawiły się przestery.

Myślałem, że może mam coś źle z ustawieniem ramienia i wkładki, chciałem już nawet regulować ale kupiłem drugą płytę.

Druga miała kształt talerza (wklęsła na stronie A), trzaski z obu stron ale żadnego przesteru.

Więc zostawiłem w spokoju ramię i oddałem drugą płytę do sklepu.

 

Miałem też Tubular Bells. Wydanie B2B, 180 gram, równiutka ale nieprzyzwoicie trzeszcząca. Brzmienie bardzo dobre. Oddałem.

 

Z ciekawości i trochę z sentymentu kupiłem BBB. Płyta równa, cieńsza niż 180 gram, dźwięk rozjaśniony ale mało trzasków.

 

Mam też Boba Marleya, wydanie B2B, 180 gram, płyta równa ale na razie nie chce mi się myć, więc nie słuchałem.

 

Żadna płyta nie miała/nie ma mechanicznych uszkodzeń ani rys, w tym kopertówek.

 

Mam wrażenie, że to moja bardzo dokładnie ustawiona Shibata 2M Black wyciąga z rowka więcej niż inne wkładki i paradoksalnie, zabiera przez to przyjemność słuchania.

 

Największym zaskoczeniem i odkryciem jest płyta Soyki. Super aranżacje i dźwięk. Interpretacje Niemena w wykonaniu Soyki niesamowite. Utwory 3 i szczególnie 8, nieziemsko poprowadzone.

Ciągle sobie uzmysławiam ile jeszcze muzy przede mną do odkrycia.

 

I pomyśleć, że to dzięki Biedronce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyrwalem Marleya i z przykroscia musze stwierdzic ze srednie tloczenie. Slychac wszystko jakby koncertowo ale chyba za bardzo koncertowo. Wokal jest wycofany, tez tak macie czy moja jest jakas felerna?

 

Btw Soyka u mnie rowniez jak talerz ale wyprostuje ja ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soyka zbiera pochlebne opinie, więc kupiłem. Technicznie płyta bez zastrzeżeń, po umyciu czysta i prawie bez trzasków, bo winyla zupełnie pozbawionego trzasków jeszcze nie słyszałem, a słucham od czterech dekad. Bardzo dobre, naturalne brzmienie, jakby wokalista śpiewał na żywo u mnie w pokoju - ale po co się tak zachwycać? To powinien być standard i tak powinna brzmieć każda płyta obecnie zrealizowana, a nie jedna na sto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.