Jump to content
Świetlicki

Winyl z Biedronki

Recommended Posts

Podobnie jak z nowymi płytami z empiku, Merlina i innych. Tego chyba nie unikniemy...

Arcam & Heybrook

Też mi się wydaje że 31 nowości jest. Czekam na 2za1, 3za2 czy co tam sie nawinie 😄

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic na przeciwko, ale..."

Jak dla mnie z tego rzutu to jedynie R.E.M Out of time i Massive Attack Protection... Reszta tak sobie...

Arcam & Heybrook

Kupiłem "That's Life", "Night Train" i dla równowagi 😉 Beastie Boys.

Jeszcze tylko to puścić i posłuchać...

Ja zapoluję na 7 tytułów m.in Cream i Who

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Na te chwilę przygarnąłem Jessie Ware... 

Arcam & Heybrook

44 minuty temu, sheyyk2 napisał:

night train -  krzywa jak miska do sałatki owocowej -jutro zwrot

Ile tych Petersonów było w kartonie? Tylko 1 czy więcej?

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic na przeciwko, ale..."

Posted (edited)

Może źle przechowywana, bo ja kupiłem w którymś poprzednim rzucie i jest ok, więc może magazyn zniszczył.

Kupiłem "Loverly" - C. Wilson, "Days Of Future Passed" - The Moody Blues, "When I'm Alone I Cry" - M. Gaye

i wszystko super, 180g proste i świetny dźwięk wg mnie. Czaiłem się na Franka ale ani sztuki u mnie, gdzie

zawsze bywał komplet z listy i byłą 8 rano, bo przelatywałem tak wczesną porą ale zerknę w drodze do innej.

Edited by Shrek.pl

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

U mnie w mieście zero płyt z nowego rzutu ;(

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Posted (edited)

Kupiłem już w sobotę to co chciałem, na półce był komplet z gazetki razy 2.

Edited by Ricambi
duplikat

Kupiłem już w sobotę to co chciałem, na półce był komplet z gazetki razy 2.

Uważajcie na Dire Straits. Kupiłem trzy sztuki. Dwie już zwróciłem a trzecią zwracam jutro. Falowania jak nie w pionie to w poziomie. Masakra, straciłem czas na podróże po sklepach i pieniądze na benzynę. Mam już dosyć, poddaje się z tą płytą. Kupiłem też kilka innych i z nimi zero problemów. Dire Straits jakieś pechowe w tym rzucie.

2 godziny temu, tomba7 napisał:

Uważajcie na Dire Straits. Kupiłem trzy sztuki. Dwie już zwróciłem a trzecią zwracam jutro. Falowania jak nie w pionie to w poziomie. Masakra, straciłem czas na podróże po sklepach i pieniądze na benzynę. Mam już dosyć, poddaje się z tą płytą. Kupiłem też kilka innych i z nimi zero problemów. Dire Straits jakieś pechowe w tym rzucie.

A może to są zwroty z poprzednich rzutów , zafoliowane raz jeszcze ???

dzisiaj zwrot ,w innej biedronce kupiłem nową i znowu krzywulec ,trochę mniejszy ,jutro następne podejście.

kupiłem 5 płyt inne ok. tylko night train jakiś Jonasz 

Moje zakupy sprzed roku, dwóch lat w zasadzie bezproblemowe. W listopadzie 2018 roku kupiłem dwie płyty i obie z widocznymi rysami, głośno pykające w tych miejscach. Przeglądałem płyty z obecnego rzutu i może bym coś kupił, ale mam już dość loterii, reklamacji itp.

Zakupiłem parę i jest ok: Cassandra Wilson, Nina Simone, Frank Sinatra.

Nie ma powodu do narzekań, choć ceny jakby deko wyższe od tych z jesieni, chyba że się mylę?

elektronika bywa fascynująca; lecz to akustyka w audio ekscytuje najbardziej

www.hifijaity.pl

Z mojego skromnego doświadczenia wynika że nie tylko z płytami w Biedronce jest loteria. Miałem kilka płyt z Empiku, Swiata książki czy Media Markt i też z kilkoma był problem. Plus że również nie było problemu ze zwrotem.

Arcam & Heybrook

dzisiaj zwrot ,w innej biedronce kupiłem nową i znowu krzywulec ,trochę mniejszy ,jutro następne podejście.

Przepraszam coś żle dodałem ,THe Who ok, Fank z  JOBIM  ok inne ok . tak bywa  .

Posted (edited)
W dniu 16.04.2019 o 12:34, tomba7 napisał:

He ... he. A i smutek ogarnia...😟

Dlategom memu kumplowi pracującemu  w pewnym wieeeelkim, paryskim sklepie rzekł: " zostaw mi trzy nowe Kejle". Coś wybiorę.

Nie wierzę w te  nowe tłoczenia...

Natomiast stare wydania "Fire Sutków" - mam tego masę, za grosik nabytą. 

A to holenderski wytłok, a to hamerykancki, a to - mjemjecki...

Wszystkie grają cudnie. A i problemów z falowaniem brak.

W "moim" sklepie - już odpuścili sprzedaż winyli. Chamstwo deptało, otwierało, i płyty porozrzucane pod półkami z masłem się znajdowały.

Nie żałuję. Choć - może trochę tak.

Ale "biały Queen" za 16 euro - nie był taką aż okazją, bym do rana nie spał...

Pozdrawiam, Chłopaki.

Edited by Bezlitosna Niusia

Ja kupiłem Mayalla z Claptonem-wszystko OK, choć jest minimalna falka na winylu, ale nie jest to słyszalne. Brzmienie w porządku, ale też nic wybitnego. W tej cenie nie żałuję zakupu:)

Wydania z epoki tego tytułu to niestety dużo $$$ więc zadowolę się tym co mam.

Większość z tego rzutu to nie moja bajka, mało jest jazzu i bluesa.

W dniu 16.04.2019 o 12:34, tomba7 napisał:

Uważajcie na Dire Straits.

To prawda. Moja też lekko faluje, jednak nie na tyle bym ją oddawał. Jest to pierwszy taki problem u mnie z płytami z biedry.

Grado Black - Cyrus DAD1.5 -> Cyrus ONE HD -> Arcus TM65. Słuchawki: Korg DAC 100m, O2, K701, K501, K272, SR225.

Mija rok odkąd zaczęła się moja fascynacja winylami. Najpierw dostałem kilkadziesiąt płyt z polską muzyką, głównie rockową. No to, na urodziny kupiłem sobie gramofon. Akurat wtedy ukazały się promocje na albumy PF w MM i dalej inne w Biedronce. Po roku muszę stwierdzić że wyleczyłem się z zakupów płyt w Biedronce, chociaż jest najtaniej,  i ogólnie z nowych remasterów. Na początku brałem prawie większość z promocji w moim guście, na bo tanio. Mam tego teraz sporo i mogłem na spokój słuchać i porównać. W międzyczasie dorobiłem się sporo płyt z epoki, pierwszych, drugich  wydań, trochę Japan  i trzeba przyznać że te dzisiejsze wydania nie mają szans w odsłuchach. Na szczęście pierwsze moje płyty te z MM Pinków grają bardzo dobrze, mam kilka też z epoki i porównywałem a DSOTM mam 1 press Japan , MFSL i wydanie z lat 80 tych angielskie, polskie i te z MM. Te z MM można śmiało polecać. Z tego co czytałem na forum stevehoffmana to są podobno edycje z analogu, co jest możliwe, bo grają cudnie. Reedycja z 2011 gra podobno koszmarnie.

Myślę, że nie ma sensu kupować płyt z nowych cyfrowych remasterów,  jeżeli ma się płytę CD i też z niej słucha. Jakość z takiej płyty wcale nie będzie lepsza. Oczywiście fajnie mieć i takiego winyla i cieszyć się ceremonią odpalenia z gramofonu. Ja jednak wolę mieć wydanie pełne analogowe,  nawet za sporo większą cenę, Wolę kupić jedną zamiast trzy nowe remastery, które większość podczas odsłuchu nie urzekają tym analogiem co powinny, A potem leżą na półce zajmując innym miejsce.

Problem z zakupami płyt z epoki jest duży. Ciężko trafić dobrą kopie. Ja już parę razy się przejechałem. Ale mam coraz większe doświadczenie w zakupach i myślę , że dopiero teraz po roku mając gramofon, prawdziwa przygoda  z winylami się zaczęła. Wiem już w co gram i za jaką stawkę.

Miałem ochotę iść do Biedry i kupić tą opisywaną płytę Dire Straits, ale po wpisach kolegów mi już przeszło.

Może mi się trafi jakieś tanie pierwsze wydanie niemieckie, holenderskie, francuskie, a nie gorzej grają płyty z Australii i Kanady od pierwszych pressów USA czy UK, chociaż i te mają cenę i trudno upolować. Trzeba najpierw poczytać, na co warto polować i za ile

• Like 2

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

9 godzin temu, śpiewać każdy może... napisał:

Od 26 do 28 kwietnia drugi winyl za - 50% ceny. Pozdrawiam😃

Podziękował 😄 na to czekałem.

He okazało się, że koło mnie zamykają jedną biedrę na 1,5 miesiąca, na czas remontu. Artykuły przemysłowe 50 %.

Patrzę, cały karton płyt. Biorę, idę do kasy. Wyprzedaż obowiązuje. 25 zł.

I jak tu nie skorzystać z okazji 😁