Skocz do zawartości
IGNORED

Odnowa poligrafii na wzmacniaczu.


davero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z was bawił się może w odnawianie poligrafii ? Mam przymazane dwie cyfry na wzmaku i chciałbym je odnowić. Ciekaw jetem czy da się dobrać grubość i czcionkę zgodną z oryginałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowy zadrukowywane są sitograficznie. Generalnie szkoda czasu bo koszta i ułomność samej technologii jest na nie.

 

Ok a fabrycznie jak to robili, że źle nie wygląda. Pytałem jeszcze o druk UV. Czekam na odpowiedź. Jeden mi odpowiedział, że za małe cyfry żeby to wyszło dobrze ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a fabrycznie jak to robili, że źle nie wygląda. Pytałem jeszcze o druk UV. Czekam na odpowiedź. Jeden mi odpowiedział, że za małe cyfry żeby to wyszło dobrze ...

Napisz co ustalisz gdyż sam byłbym zainteresowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a fabrycznie jak to robili, że źle nie wygląda. Pytałem jeszcze o druk UV. Czekam na odpowiedź. Jeden mi odpowiedział, że za małe cyfry żeby to wyszło dobrze ...

Zależy od firmy, konieczny jest szablon lub wręcz matryca. Jak druk jest mały, to może być problem. Jeśli to coś taniego możesz poszukać dawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co ustalisz gdyż sam byłbym zainteresowany.

 

W Krakowie wszyscy mnie olali ... tzn do tych których dzwoniłem do kilku firm, albo że za małe i nie trafi (technologa UV) drugi mówi że w tej technologi będzie rozmazane. W innej firmie od sitodruku że nie bawią się w pojedyńcze egzemplarze. W innej min tampodruk że dobry grafik zrobi , a marny nie da rady, ale oni się w to nie bawią. Tak więc kogel mogel. Zadzwoniłem do Wieliczki , facet się zgodził po świętach. Mówi że to będzie jako prototyp i tak powinno się liczyć, ale że to dla hobbysty to 180 netto sitodruk (brakujące 3 cyferki) ewentualnie 90 netto w innej technologii. Trzeba mu dostarczyć panel (w technologi UV ponoć problemem jest szyba wystająca około 3/4mm) zeskanować (niestety ma skaner a4 , więc na dwa razy) dobrać czcionkę , wrzucić do maszyny i po wydruku całą nockę ma schnąć. W tej drugiej technologi krócej. Jeśli dobrze zrozumiałem to naklejają ...

 

Zależy od firmy, konieczny jest szablon lub wręcz matryca. Jak druk jest mały, to może być problem. Jeśli to coś taniego możesz poszukać dawcy.

 

Sczerze nie realne ... akai am 2950. Jeśli się pojawia to albo rupieć powycierany i poobijany, albo cena na ebay około 1tys usd na dzień dzisiejszy i tak na prawdę ja nie widziałem ostatnio. Tak więc bardzo wręcz ekstremalnie trudny do zdobycia na dzień dzisiejszy. Ja mam am 2650 ale jest jak nowy jeśli można tak powiedzieć o wzmaku z 79r. Nadażyła się okazja mieć 2950 stąd wymiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie wszyscy mnie olali ... tzn do tych których dzwoniłem do kilku firm, albo że za małe i nie trafi (technologa UV) drugi mówi że w tej technologi będzie rozmazane. W innej firmie od sitodruku że nie bawią się w pojedyńcze egzemplarze. W innej min tampodruk że dobry grafik zrobi , a marny nie da rady, ale oni się w to nie bawią. Tak więc kogel mogel. Zadzwoniłem do Wieliczki , facet się zgodził po świętach. Mówi że to będzie jako prototyp i tak powinno się liczyć, ale że to dla hobbysty to 180 netto sitodruk (brakujące 3 cyferki) ewentualnie 90 netto w innej technologii. Trzeba mu dostarczyć panel (w technologi UV ponoć problemem jest szyba wystająca około 3/4mm) zeskanować (niestety ma skaner a4 , więc na dwa razy) dobrać czcionkę , wrzucić do maszyny i po wydruku całą nockę ma schnąć. W tej drugiej technologi krócej. Jeśli dobrze zrozumiałem to naklejają ...

 

 

 

Sczerze nie realne ... akai am 2950. Jeśli się pojawia to albo rupieć powycierany i poobijany, albo cena na ebay około 1tys usd na dzień dzisiejszy i tak na prawdę ja nie widziałem ostatnio. Tak więc bardzo wręcz ekstremalnie trudny do zdobycia na dzień dzisiejszy. Ja mam am 2650 ale jest jak nowy jeśli można tak powiedzieć o wzmaku z 79r. Nadażyła się okazja mieć 2950 stąd wymiana.

Innymi słowy jest problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druk laserowy?Mamy taki na firmie. Trzcionkę trzeba dobrać ale myślę że to nie problem.Można by całość odnowić.Poszukaj może coś da się znaleźć w okolicy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowy zadrukowywane są sitograficznie. Generalnie szkoda czasu bo koszta i ułomność samej technologii jest na nie.

Nic nie wiem o ułomności sitodruku. Gdy zamawiam wykonanie nadruków na panelach moich urządzeń tą metodą, to nigdy potem nie mam zastrzeżeń jakościowych, wychodzi to jak z fabryki.

Natomiast co do kosztów, to pierwszy egzemplarz kosztuje dużo, bo płaci się również za przygotowanie sita i wszelkie koszty startowe. Za to każdy kolejny egzemplarz kosztuje już nawet dziesięciokrotnie mniej niż pierwszy.

Gdy się to uwzględni, oraz doda do tego koszt opracowania projektu i liternictwa u grafika komputerowego w odpowiednim dla zakładu poligraficznego formacie, to faktycznie renowacja panelu jakiegoś budżetowego urządzenia może się okazać całkowicie nieopłacalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiem o ułomności sitodruku. Gdy zamawiam wykonanie nadruków na panelach moich urządzeń tą metodą, to nigdy potem nie mam zastrzeżeń jakościowych, wychodzi to jak z fabryki.

Natomiast co do kosztów, to pierwszy egzemplarz kosztuje dużo, bo płaci się również za przygotowanie sita i wszelkie koszty startowe. Za to każdy kolejny egzemplarz kosztuje już nawet dziesięciokrotnie mniej niż pierwszy.

Gdy się to uwzględni, oraz doda do tego koszt opracowania projektu i liternictwa u grafika komputerowego w odpowiednim dla zakładu poligraficznego formacie, to faktycznie renowacja panelu jakiegoś budżetowego urządzenia może się okazać całkowicie nieopłacalna.

chyba,że darzymy klocek szczególnym sentymentem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druk laserowy?Mamy taki na firmie. Trzcionkę trzeba dobrać ale myślę że to nie problem.Można by całość odnowić.Poszukaj może coś da się znaleźć w okolicy.

Laser wychodzi dość dobrze na aluminium anodowanym na czarno, spali cienką warstwę czarnej anody odsłaniając gołe, jasne aluminium znajdujące się pod nią. Całkiem dobrze to wygląda pod warunkiem że całość poligrafii jest wykonana tą metodą. Natomiast po dorobieniu trzech literek w jakimś wyrazie najprawdopodobniej okaże się że mają wyraźnie odmienny odcień. Raczej należałoby zetrzeć cały napis i wypalić go od nowa. Jeżeli znajduje się on wystarczająco daleko od pozostałych napisów, to taki numer może się udać i ewentualne różnice przejdą niezauważone.

Wypalanie grafiki na jasnym aluminium natomiast całkowicie mija się z celem, nie uzyska się zmiany koloru aluminium lecz jedynie zmianę faktury powierzchni. Nie będzie to wystarczająco widoczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser wychodzi dość dobrze na aluminium anodowanym na czarno, spali cienką warstwę czarnej anody odsłaniając gołe, jasne aluminium znajdujące się pod nią. Całkiem dobrze to wygląda pod warunkiem że całość poligrafii jest wykonana tą metodą. Natomiast po dorobieniu trzech literek w jakimś wyrazie najprawdopodobniej okaże się że mają wyraźnie odmienny odcień. Raczej należałoby zetrzeć cały napis i wypalić go od nowa. Jeżeli znajduje się on wystarczająco daleko od pozostałych napisów, to taki numer może się udać i ewentualne różnice przejdą niezauważone.

Wypalanie grafiki na jasnym aluminium natomiast całkowicie mija się z celem, nie uzyska się zmiany koloru aluminium lecz jedynie zmianę faktury powierzchni. Nie będzie to wystarczająco widoczne.

 

Panowie tragedii nie ma

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale chętnie bym dorobił 1000 i cyfry 0 i 2 obok pokrętła. Ktoś musiał maznąć czymś czym nie powinien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podejmie się tego profesjonalista, to inaczej nie będzie.

 

Ciekawe czy by była opcja dokupić naklejki o podobnej czcionce i wielkości i te cyferki dokleić.

 

Gość mi mówił o skanowaniu tego panela , ale na skanerze małym ja w domu nie dałem rady na małym po prostu wychodzą głupoty, więc nie wiem jak to można lepiej zrobić na sprzęcie małym. Też trzeba mieć kogoś zaufanego żeby nie zrobiło się gorzej niż jest. Wiadomo denerwuje, ale po miesiącu czy dwóch będzie już mniej denerwować (.i tylko to śię ściera jakbym palcem mocno po tym jeździł - reszta się trzyma się mocno. Nie wiem czemu tylko to miejsce jest takie słabe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie sam sito i nanieś na czołówkę.Nie będzie drożej a być może szybciej i bez marudzenia pod warunkiem że nie będziesz miał specyficznej i drogiej farby gdyż to jest najwyższy koszt całej operacji.

Sito pwinieneś zrobić za kilkadziesiąt złotych.

 

Zrób sobie sam sito i nanieś napis na czołówkę.Nie będzie drożej a być może szybciej, taniej i bez marudzenia Pod warunkiem że nie będziesz miał specyficznej i drogiej farby gdyż to jest najwyższy koszt całej operacji.

Sito pwinieneś zrobić za kilkadziesiąt złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym najpierw gdzieś podpatrzeć jak to się robi itd ... dochodzi jeszcze precyzja. Plus taki że w domu mogę mazać jak mi nie wyjdzie i poprawiać i nie muszę nigdzie zostawiać panelu :-) bo jest on nie do zdobycia raczej :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym najpierw gdzieś podpatrzeć jak to się robi itd ... dochodzi jeszcze precyzja. Plus taki że w domu mogę mazać jak mi nie wyjdzie i poprawiać i nie muszę nigdzie zostawiać panelu :-) bo jest on nie do zdobycia raczej :P

Możesz wkleić fotkę jak to wygląda przed malowaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę co nieco powiedzieć o nadruku UV. Mam w pracy takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Detal do nadruku musi być płaski w tolerancji 1,5mm co gwarantuje odpowiednią jakość nadruku, przy czym jako bazę przyjmowana jest najwyżej wystająca część detalu. W praktyce da się drukować powierzchnie oddalone nieco dalej od głowic ale im dalej tym gorsza jakość.

Gdybym miał tą technologią uzupełniać brakujące napisy, to raczej całe wyrazy niż pojedyncze litery, a najlepiej cały panel naraz. Co do doboru czcionki, to faktycznie skan na dobrym skanerze w dużej rozdzielczości i przygotowanie grafiki w krzywych z odtworzonymi brakami. Myślę że przygotowanie pliku będzie najbardziej pracochłonne a zatem i kosztowne. Koszt samego nadruku jest praktycznie pomijalny. "Trafialność" z dokładnością do setnych części mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel jest płaski - trzeba by było szybę odklejać ona trochę odchodzi panela, nie wiem czy są to 2mm czy może 3mm (nie sprawdzałem tak dokładnie) , a to jedynie w ostateczności bo się trzyma ładnie. Cały wzmacniacz jest w świetnej kondycji jak na 79 rok. Brakuję 0 i 2 na gałce do częstotliwości 1000hz 1 i 0 też są przymazane z tym że, 0 przy 1000hz sam przymazałem próbując jak się trzyma. Całą reszta nie jest do zmazania czyszcząc normalnie czy nawet grzebiąc pazurem. Nie wiem czemu akurat ta część poligrafii jest słaba. Tak na dobrą sprawę nie drażni to no ale jakby się dało poprawić to czemu nie, Zdjęcie wzmacniacza gdzie jest przymazane jest wyżej link podany do dropboxa. Co do urządzenia jest fajne :) no ale nie kupię :D. Na skanerze domowym nie da się tego zeskanować wychodzą bzdury zamydlone.

 

Możesz wkleić fotkę jak to wygląda przed malowaniem?

 

Masz zdjęcie na dropboxie wyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tragedii nie ma

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale chętnie bym dorobił 1000 i cyfry 0 i 2 obok pokrętła. Ktoś musiał maznąć czymś czym nie powinien.

Tragedii nie ma ale jeżeli lubisz porządek to działaj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.