Skocz do zawartości
IGNORED

Burson Audio Supreme Sound V5i Dual


Zydelek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jak tutaj

 

Bardzo Ci dziękuję adik. Sprawdziłem na schemacie mojego CD (Pionieer PD-S904) i C2, C3 z Twojego schematu to u mnie przy NJM5532 elektrolity 100uF/50V brązowe Nichicony. Nie ma tylko C1 i tylko dlatego jeden Burson padł? Takie np. LME49990 czy AD797 parzyły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się ściągać serwisówki tego Pioneera. Jakim napięciem zasilane są tam op ampy? Burson chyba ma max +- 16V.

 

Podesłałem Ci na PRIV schemat. Zasilanie to +/- 15V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem Audiotrak Prodigy Cube. Włożyłem w miejsce fabrycznego Muses 8820 potem 8920.

Zastanawiam się, czy będzie znaczna poprawa w jakości dźwięku jeśli wsadzę tam Burson Audio Supreme Sound V5i Dual.

Testował ktoś? A może będzie to przysłowiowy: przerost formy nad treścią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny był OPA2107.

Po zmianie na Muses8820 zniknęła "zasłona", dźwięk stał się bardziej przejrzysty.Pojawił się lepszy bas, kontrabas w utworach Diany Krall z płyty All For You 1996 lepiej wybrzmiewał.

Nie zauważyłem różnicy między 8820 i 8920.

Słuchałem na dokanałówkach Sennheiser CX 300 II i Xiaomi Mi In-Ear Hybrid Pro HD.Szału nie ma ale i tak dźwięk lepszy niż z dziurki laptopa.

Ale nie można wymagać skoro układy pracują w zakresie bodajże 5 do 16 V a gniazdo USB to max 5V. Hi-Endu się z tego nie zrobi.

Q701 i HD 600 - tu już wzmacniacz nie daje rady. Ale pod kanałówki Prodigy Cube jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś? A może będzie to przysłowiowy: przerost formy nad treścią.

 

Dziś porównałem jeszcze raz we wzmaku Burson Lycan (porównywarka opampów) z HD 600 opki Muses02 i V5i. V5i ma lepszą kontrolę basu, więcej ciepła (dolnego środka?) w wokalach (Alan Taylor, Sara K.), nieco dźwięczniejsze dzwonki, ale gra trochę bliżej, co nie musi się podobać, zwłaszcza w słuchawkach. Bursony tak raczej grają, ale to też kwestia źródła. Warto zwrócić uwagę na opampy ADA4610-2BRZ (1BRZ). Przestrzenne granie, odklejone od siebie instrumenty, może nieco szczuplejsze na basie, ale w sumie bardzo fajny dźwięk za nieduże pieniądze. Kupiłem W Audenie_PL na Allegro. Warto ich posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na opampy ADA4610-2BRZ (1BRZ). Przestrzenne granie, odklejone od siebie instrumenty, może nieco szczuplejsze na basie, ale w sumie bardzo fajny dźwięk za nieduże pieniądze. Kupiłem W Audenie_PL na Allegro. Warto ich posłuchać.

Czy taki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podpiąłem Cube pod wzm. lampowy na E88CC Telefunken potem Bugle Boy.

No tutaj DAC nabiera rozpędu, przestrzeń, rozdzielczość. Z AKG Q701czy HD600 przyjemność ze słuchania.

Ponieważ Q701 mam od kilku dni śmiem twierdzić, że AKG są stworzone do lampy. Wykonałem modyfikacje tzn. usunąłem pianki spod muszli, zamiast małych pianek tam gdzie logo Q, wyciąłem wkładki z dwóch warstw flizeliny, usunąłem zaślepkę z bass refleksu. Warto było. Teraz czekam na przewód dedykowany na bazie miedzi 7N z Audeos.

W dalszym ciągu jednak HD600 są bardziej muzykalne, lepiej radzą sobie ze słabszej jakości nagraniami. Po prostu zakładasz je i zapominasz o wszystkim.

Ale Q701 pozwalają analizować nagrania, cieszyć się ze szczegółów, które kiedyś nam umykały.

Różnicy między 8820 i 8920 nie słyszę w dalszym ciągu.

Ładny ten Burson Lycan. Widać, że zastosowano wysokiej klasy elementy. No ale cena też adekwatna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

Dziś porównałem jeszcze raz we wzmaku Burson Lycan (porównywarka opampów) z HD 600 opki Muses02 i V5i. V5i ma lepszą kontrolę basu, więcej ciepła (dolnego środka?) w wokalach (Alan Taylor, Sara K.), nieco dźwięczniejsze dzwonki, ale gra trochę bliżej, co nie musi się podobać, zwłaszcza w słuchawkach. Bursony tak raczej grają, ale to też kwestia źródła. Warto zwrócić uwagę na opampy ADA4610-2BRZ (1BRZ). Przestrzenne granie, odklejone od siebie instrumenty, może nieco szczuplejsze na basie, ale w sumie bardzo fajny dźwięk za nieduże pieniądze. Kupiłem W Audenie_PL na Allegro. Warto ich posłuchać.

 

Zastąpiłeś nimi Bursony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastąpiłeś nimi Bursony?

 

ADA4610-2BRZ wstawiłem do CD zamiast JRC NJM5532. Próbowałem z Bursonami V5D, ale jednego szlag trafił, więc dałem sobie spokój. Może spróbuję jeszcze z tymi V5i. Żeby nie było nieporozumień, ADA nie zastąpią Bursonów, ale są na tyle dobre, że niewielkim kosztem można mieć uśmiech na twarzy. Z nimi mój CD jest bardziej "przejrzysty" niż np. z Muses02. Naprawdę warto go posłuchać.

 

Czy taki?

 

Ten, który wskazałeś to singiel. Ja użyłem duala ADA4610-2BRZ, nawet jak nie jest wystawiony, można się dogadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADA4610-2BRZ wstawiłem do CD zamiast JRC NJM5532. Próbowałem z Bursonami V5D, ale jednego szlag trafił, więc dałem sobie spokój. Może spróbuję jeszcze z tymi V5i. Żeby nie było nieporozumień, ADA nie zastąpią Bursonów, ale są na tyle dobre, że niewielkim kosztem można mieć uśmiech na twarzy. Z nimi mój CD jest bardziej "przejrzysty" niż np. z Muses02. Naprawdę warto go posłuchać.

 

 

 

Ten, który wskazałeś to singiel. Ja użyłem duala ADA4610-2BRZ, nawet jak nie jest wystawiony, można się dogadać.

No faktycznie nie doczytałem. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Burson V5 zastąpił OPA 2134 w Ayonie 07s. Po założeniu WOW! Po kilku dniach dźwięk zrobił się jednak dosyć przykry, zakończyło się buczeniem w kolumnach i śmiercią Bursona. Czytałem, że firma udziela dożywotniej gwarancji, ale jakoś nie liczę na zwrot kasy.

Jest do kupienia jego starsza wersja V4. Też się wzbudzają i palą? Ktoś coś??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest jak sie bezmyslnie zamienia opampy, bo aplikacji to kolega raczej nie zmienial?

 

Zaraz tam bezmyślnie. Nie jestem elektronikiem. Ustaliłem (z elektonikiem), że ostatni BB w tym układzie odpowiada za wzmocnienie. Teoretycznie Burson mógł go zastąpić. W praktyce wyszło inaczej. Nie myli się, kto nic nie robi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że firma udziela dożywotniej gwarancji, ale jakoś nie liczę na zwrot kasy.

Ja stosowałem SSV5D w Pioneerze PD-S904. Pięknie grały, ale jeden "klęknął" i skończyło się to "pięknie". Po procedurze i uznaniu reklamacji poprzez Audeos, gdzie je nabyłem, otrzymałem zwrot gotówki. W tej chwili grają AD4610-2 BRZ, jednak chciałbym jeszcze raz spróbować z Bursonami. Pisze się o nich, że nie lubią środowiska "niskogainowego". Jestem niezbyt obeznany w elektronice i nie wiem czy praca opampa na wyjściu analogowym RCA w CD to właśnie takie środowisko. Myślałem też o obniżeniu napięcia z +/-15V do +/-12V, ale nie wiem czy to dobry kierunek. W Bursonowym wzmaku Lycan pracują właśnie z napięciem +/-12V. Sugerowałem się opisem na stronie Bursona o zastosowaniu V5D w Pioneerze PD-S703 i wieloma innymi, a tu klapa. Czy samo odsprzęganie kondami 100nF już coś pomoże? Czy ktoś z forumowiczów podpowiedziałby co zmienić w aplikacji, żeby Bursony "komfortowo" pracowały? Mogę podesłać schemat pdf na PW, bo tu to on raczej za duży będzie. Wiem, że mój CD trochę za stary na taką inwestycję, ale mam go od "nowości" w idealnym stanie i laser wciąż sprawny, to można go trochę odnowić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzyga - OPA 2134 przyjmuje max +/- 18V a V5 +/-15V, sprawdzałeś chociaż jakie napięcia są obecnie u Ciebie?

 

Czytałem na blogu Audiofanatyk, że V5 zalewane czarnym klejem to druga ich rewizja i te mają zakres napięć do +/-17V, jednak u mnie padł jeden przy +/-15V. Problem może być jednak w aplikacji. Ponadto na stronie Bursona wciąż podają max +/-15V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzyga - OPA 2134 przyjmuje max +/- 18V a V5 +/-15V, sprawdzałeś chociaż jakie napięcia są obecnie u Ciebie?

 

Burson podaje na swojej stronie, że V5 można stosować w miejsce 2134?

Tak, podaje.

Pisze, że nie powinien pracować w konwersji I/U.

Nie pracował. Zastąpił scalaka odpowiedzialnego za wzmocnienie sygnału.

 

Miałem obawy przed zakupem, pojechałem z Ayonem do serwisu RTV. Panowie obejrzeli układ w odtwarzaczu, obejrzeli schemat Bursona V5, stwierdzili, że będzie gitara. To kupiłem. Jako nieelektronik, zrobiłem więc sporo :)

 

Dzisiaj Burson został zareklamowany. Wysłane zostały zdjęcia jak i gdzie pracował. Czekam na werdykt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burson podaje na swojej stronie, że V5 można stosować w miejsce 2134?

No i co z tego że podaje?

Podaje też napięcia z jakimi pracuje - to już nieważne?

 

Panowie obejrzeli układ w odtwarzaczu, obejrzeli schemat Bursona V5, stwierdzili, że będzie gitara

Mieli chociaż miernik w ręce, schemat odtwarzacza?

 

Jako nieelektronik, zrobiłem więc sporo :)

Brawo Ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli chociaż miernik w ręce, schemat odtwarzacza?

 

 

No co Ty. Ty byś miał. Oni nie byli tacy inteligentni jak Ty. Jeden miał biblię, a drugi kadzidło.

 

No i co z tego że podaje?

Podaje też napięcia z jakimi pracuje - to już nieważne?

 

Zależy jak leży Edek.

 

Brawo Ty.

A bąk Cię w dupę ugryzł???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam grzecznie to zachowujesz się jak pospolity burak.

Jestem ciekaw czemu się uszkodziły bo byłem nimi zainteresowany ale z konkretów nic nie jesteś w stanie napisać, więc nie będę się zniżać do Twojego dość niskiego poziomu i na tym koniec z mojej strony.

 

Miałem dwa typy, opa301 które mam i właśnie v5 nad którymi się zastanawiałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzecznie pytasz?

 

To mamy w takim razie różne pojęcia na temat grzeczności.

 

Podam konkrety jak dostanę odpowiedź z Bursona. Po to wysłałem zdjęcia i model cedeka. To chyba jest zrozumiałe?

Wszystko w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adik82

 

Ja też jestem ciekaw, dlaczego się uszkodził. W serwisie weszliśmy na stronę Bursona, pokazałem co chcę kupić, gdzie nie można stosować.

Napięcia sprawdzali - od tego zaczęli. Werdykt - na ostatniego scalaka, może Pan go wymienić, tylko po? Co z tym BB jest nie tak? Przecież nie jest uszkodzony. Bla, bla,bla. Oni nie rozumieją co gra w duszy audiofila:) Jeszcze 50 zł. zapłaciłem za usługę.

V5 gra fantastycznie, ale wachlarz jego aplikacji jest ograniczony. Trudno.

Co możesz powiedzieć o tym AudioFeel 301. Teraz z wiadomych względów leży on w kręgu mojego zainteresowania.

 

PS. Przepraszam, jeśli uraziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia - jak się dowiedziałem V5 jest mocno wrażliwy na przegrzanie. Ja po wymianie kondów, faktycznie grałem 'nieco' intensywniej niż zwykle. Był gorący przy demontażu. To fakt. Z drugiej strony sprzęt ma grać. Od teraz, w kwestii odtwarzacza, będę sprawdzał tylko te dyskretne, które bez problemu znoszą pracę w konwersji I/U. Już co nieco zamówiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ww bursona jak i 301.

Oba na zmianę siedziały w pre 2810 jak i w klonie 7100.

O ile w pre z bursonem nic się nie działo, to w 7100 powodował wzbudzanie ( na szczęście szybko wyłączyłem końcówkę).

Połączenie burson(pre) + 301(wzmak) = dźwięk za suchy, wyjałowiony z emocji, za dużo tej szczegółowości...

Najlepsze połączenie wg mnie to 301 (wzmak) + muses02 (pre).

Oczywiście gdyby wzmacniacz mi się nie wzbudzał, to zapewne stosował bym na zmiane bursona z 301.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

301 gra bardzo dobrze, porównywałem je z oryginalnymi muses02 w klonie 450 i 7100.

Z tym że w jednej aplikacji zagra bardzo dobrze a w innej po prostu inaczej. Najlepiej samemu ocenić.

Uwaga na podróby musesów z allegro od "pewnych" dostawców - ostatnio w klonie 7100 sztuka grała ale nie można było ustawić jego wzmocnienia, drugi jest ok. Te co ma Michał braliśmy z Freedim niemal bezpośrednio od producenta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 Musesy 01 na konwersję I/U kupowałem w Mouser Electronic. Mam pewność, że są oryginalne. Cena jednego wychodzi 250 zł.Przesyłka z USA doszła w 4 dni. Do dziś jestem w szoku. Wystawiają dokumentację sprzedaży. Sprzedawcy na allegro mają po 120 zł, twierdzą że żadnej dokumentacji nie ma, źródło pochodzenia to tajemnica handlowa itd. Ok. Jak kto woli. 01 jak na scalaka dla mnie świetny, Burson w każdym aspekcie był jednak lepszy. Przestrzeń na linii przód - tył, mniam:) W środę powinienem mieć 3 układy dyskretne Staccato Audio. Zobaczymy z czym to się je. O ile je zmieszczę w odtwarzaczu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

SZOK! Jest dobrze. Jeszcze nigdy nie było tak dobrze:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzyga, co to za opampy? Gdzie i za ile kupiłeś? Jak "grają" w porównaniu do Bursonów?

 

To jest Staccato Audio OSC OpAmp. W klasie A. Polska marka.Są na alledrogo. Opis adekwatny do brzmienia. Nie kłamią. Możesz wypożyczyć do odsłuchu. Cena biedronkowa jak za tą jakość. Musesa 01 zmasakrował, na dzień dobry, mikrodynamiką i przestrzenią. Absolutnie konkurencyjny dla Bursona, jak nie lepszy. Bez oporów pracuje w konwersji I/U. W tym momencie podpiąłem 3 sztukę i tak zostaje. Biorę je. Nie myślałem, że tyle wycisnę z tego odtwarzacza. Żadne kable, inne pierdoły nie dają takiego przyrostu jak te małe kolorowe skurczybyki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.