Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio - czarno na białym


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę otrzymać jeden egzemplarz do testów?

 

Szymon, odpowiedz już dostałeś...jak widzisz Wódz nie każdemu pożyczy

w moim przypadku stracił czujność i na polowaniu został ranny.... krwawi ;-)

ciekawe czy Siltech, Mit i Transparent też wykazują się taką czujnością ;-)

to jest jaskrawy przykład jak branża reaguje gdy nie idzie po jej myśli...

...najdziwniejsze jest to że w innym wątku napisał kilka pozytywnych zdań na temat ''brzmienia''

Sulka jak również wskazałem słabą stronę tych kabli (wypełnienie) ale to było juz z mojej strony za dużo

dlatego Wódz się obraził ;-)

 

Jak fajnie się kłócicie , może wróćmy do tematu wątku .

Kto zgadnie jaki to kabel ?;)

Cena nowego 4500 dolarów ...koszt wykonia wg. mnie góra 40 dolarów .

Drut rozwinięty z cewki taśmowej i dwa wtyki ..

Zdjęcie własne , dlatego nie podam marki ;)

Będzie później niesprzedawalny .

Podpowiedź bardzo kultowa hamerykańska marka ..

 

...strzelam....Electraglide ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Ty moja troskliwa cytrynko :)

Jak to ładnie ... działa. :)

Napisałem swój post w klubie 16Hz aż tu "nagle" dziś z rana tu wylądował. I od razu mi na niego odpowiedziałeś.

Cóż za wspaniała koincydencja! XD

Szacun

Wu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie przenosi wpisów z zakładki Kluby do innych zakładek

piszesz nieprawdę

 

Ale można zrobić cytat z innego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie przenosi wpisów z zakładki Kluby do innych zakładek

piszesz nieprawdę

 

Tak, piszę nie, prawdę.

Przepraszam.;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ładnie ... działa. :)

Napisałem swój post w klubie 16Hz aż tu "nagle" dziś z rana tu wylądował. I od razu mi na niego odpowiedziałeś.

Cóż za wspaniała koincydencja! XD

Szacun

Wu

Obawiam się, że najwyższy czas na bilobil :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty te Sulki wcześniej przetestowałeś czy kupiłeś na pałę? Porównałeś je z innymi?

 

nie kupiłem i nie miałem takiego zamiaru, dostałem do porównania z kablami które miałem na odsłuchu

więc to zrobiłem i opisałem....na pałę to mogę kupić Transparenta a nie Sulka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje fraktale zrobione własnymi ręcyma. 7 sztuk Schroeder 1D trzasnąłem ostatnio i połamało mnie kompletnie. Roboty od cholery a wydaje się prosta. Nigdy więcej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-18481-0-61186500-1493972446_thumb.jpg

 

 

post-18481-0-89911500-1493973813_thumb.jpg

 

Napisano dziś, 10:36

Użytkownik chochla dnia 05.05.2017 - 09:39 napisał

Czy Ty te Sulki wcześniej przetestowałeś czy kupiłeś na pałę? Porównałeś je z innymi?

 

 

nie kupiłem i nie miałem takiego zamiaru, dostałem do porównania z kablami które miałem na odsłuchu

więc to zrobiłem i opisałem....na pałę to mogę kupić Transparenta a nie Sulka ;-)

Jeśli ich nie kupiłeś to dlaczego one ciebie prześladują? Nie utopiłeś przecież kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje fraktale zrobione własnymi ręcyma. 7 sztuk Schroeder 1D trzasnąłem ostatnio i połamało mnie kompletnie. Roboty od cholery a wydaje się prosta. Nigdy więcej.

Zaraz się hieny przyczepią żeś branża i fraktal to nie fraktal. Zresztą i tak nie mogą działać itd itp :)

Moim zdaniem kawał dobrej roboty i kolejne ważne doświadczenie w kwestii akustyki. Każdy kto choć raz coś takiego wykonywał wie ile potrzeba pracy na ukończenie choćby jednej sztuki.

O radości i satysfakcji nawet nie wspominam. Trzymam kciuki za kolejne modele. Nie poddawaj się!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje fraktale zrobione własnymi ręcyma. 7 sztuk Schroeder 1D trzasnąłem ostatnio i połamało mnie kompletnie. Roboty od cholery a wydaje się prosta. Nigdy więcej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-18481-0-61186500-1493972446_thumb.jpg

 

 

post-18481-0-89911500-1493973813_thumb.jpg

 

 

Jeśli ich nie kupiłeś to dlaczego one ciebie prześladują? Nie utopiłeś przecież kasy.

 

Piękna robota...gratuluję ;-)

 

... ,, prześladują ,, ....bo muszę się tłumaczyć, czego im brakuje w brzmieniu

i dlaczego uważam że są tandetnie wykonane .....

Sulek jako firma kablarska kompletnie mnie nie interesuje ale jakbym musiał z nimi żyć

bo innych kabli by nie było - mówi się trudno ale bym je adoptował ;-) ...natomiast

 

Sulek jako firma która robi kolumny spowodowałaby że odszedłbym od audio ;-)

 

Chochla, nie pytaj mnie więcej o Sulka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto choć raz coś takiego wykonywał wie ile potrzeba pracy na ukończenie choćby jednej sztuki.

O radości i satysfakcji nawet nie wspominam. Trzymam kciuki za kolejne modele. Nie poddawaj się!

 

8 lat temu wykonałem 7 Schroederów 2 D (20 i 15cm głębokie) i Sky Line wg wskazówek osoby któa robiła mi pomiary. Dłubałem to 4 miesiące i wówczas powiedziałem sobie nigdy więcej. To była gehenna.Tym razem to już naprawdę koniec. Lepiej kupić gotowca, chociaż ja to robię z materiału 3 razy grubszego. Szkoda zdrowia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18481-0-57461700-1493976331_thumb.jpg

post-18481-0-66831000-1493976418_thumb.jpg

post-18481-0-62838300-1493977219_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waryjot !;)

 

Masz rację. 8 lat temu porywanie się na coś takiego było jeszcze uzasadnione bo byłem "młody i głupi", ale obecnie, to już nieusprawiedliwione szaleństwo po poprzednich doświadczeniach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18481-0-91491200-1493981255_thumb.jpg

post-18481-0-41105800-1493981961_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne. Brawo!

Był jakiś zamysł prognozowany- akustyczny? Co chciałeś zmienić? Osiągnąć? Pomierzyleś może efekty działania? Sytuację przed i po. Jaka jest skuteczność zastosowania tych rozwiązań?

Ciekawe ( choć przyznam, ze dla mnie raczej obyczajowo) jak na tym tle odbierasz subiektywnie ew. zmiany?

 

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się hieny przyczepią żeś branża i fraktal to nie fraktal. Zresztą i tak nie mogą działać itd itp :)

Moim zdaniem kawał dobrej roboty i kolejne ważne doświadczenie w kwestii akustyki. Każdy kto choć raz coś takiego wykonywał wie ile potrzeba pracy na ukończenie choćby jednej sztuki.

O radości i satysfakcji nawet nie wspominam. Trzymam kciuki za kolejne modele. Nie poddawaj się!

 

Szymonie nie wiem kogo nazywasz hieną, ale jeśli coś się sprzedaje, to warto wiedzieć co to jest i jakie ma parametry. Jak zauważyłeś, słusznie wytknięto Ci, iż posługujesz się nazwą fakrtal w stosunku do dyfuzora, który nie jest dyfuzorem fraktalnym. Dodatkowo zakres podawanych wartości dość trochę naciągany. Nie raz wytknięto Ci działalność wzmacniającą, którą na forum uprawiasz. Więc bądź skłony nie rzucać epitetami typu hiena, mając nie do końca czyste sumienie.

 

Zaś dyfuzor użytkownika chochla jest koncepcyjnie fraktalem, dla odmiany.

 

 

Oto moje fraktale zrobione własnymi ręcyma. 7 sztuk Schroeder 1D trzasnąłem ostatnio i połamało mnie kompletnie. Roboty od cholery a wydaje się prosta. Nigdy więcej.

 

Podziwiam bo wymaga to naprawdę dużej ilości pracy, więc gratuluję zapału. Widać że lubisz to hobby, bo kojarzę Cię z innego wątku gdzie było widać, że muzyki też słuchasz :).

Jeśli się nie mylę, to skorzystałeś z gotowych listw z podwójnym rowkiem, 3 studnie z 5 na listwie posiadają, tę samą wysokość. Odnoszę wrażenie, że podszedłeś do tego fraktala dość "twórczo" ;) jeśli chodzi o sekwencję. Nie chciałeś skorzystać z gotowych sekwencji lub ewentualnie wyliczyć samodzielnie?

No na koniec powtórzę że kawał solidnej roboty i gratuluję zapału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymonie nie wiem kogo nazywasz hieną, ale jeśli coś się sprzedaje, to warto wiedzieć co to jest i jakie ma parametry. Jak zauważyłeś, słusznie wytknięto Ci, iż posługujesz się nazwą fakrtal w stosunku do dyfuzora, który nie jest dyfuzorem fraktalnym. Dodatkowo zakres podawanych wartości dość trochę naciągany. Nie raz wytknięto Ci działalność wzmacniającą, którą na forum uprawiasz. Więc bądź skłony nie rzucać epitetami typu hiena, mając nie do końca czyste sumienie.

 

Zaś dyfuzor użytkownika chochla jest koncepcyjnie fraktalem, dla odmiany.

Kolejny snafca teoretyk. Pokaż swoje dzieła i przestań się ośmieszać bo zielonego pojęcia nie masz o ustrojach hybrydowych, ich budowie i działaniu. Ustroju na oczy nie widziałeś, efektów działania nie znasz a prowadzisz jakieś zbędne dyskusje ku uciesze,( wpis obraźliwy). Nie pasuje Ci mój ustrój to zrób lepszy i omijaj go z daleka. Od mojej osoby racz się odstosunkować bo już mnie to nudzi. Buźka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny snafca teoretyk. Pokaż swoje dzieła i przestań się ośmieszać bo zielonego pojęcia nie masz o ustrojach hybrydowych, ich budowie i działaniu. Ustroju na oczy nie widziałeś, efektów działania nie znasz a prowadzisz jakieś zbędne dyskusje ku uciesze grupki tępych trollików. Nie pasuje Ci mój ustrój to zrób lepszy i omijaj go z daleka. Od mojej osoby racz się odstosunkować bo już mnie to nudzi. Buźka

 

Zdarzyło mi się kilka książek przeczytać, cieszę się że zauważyłeś. Ja nic nie sprzedaję, więc i pokazywać nie mam co. Ty sprzedajesz i pokazujesz dużo, więc jest o czym rozmawiać. Mówimy o konkretnym dyfuzorze z oferty. Przypomnę że opis na stronie wskazywał jasno na dyfuzor fraktalny i tego tyczyła się rozmowa. Mijasz się z prawdą, co jest dość oczywiste o czym wspomniałem wcześniej.

 

Wracając do "stosunków" o których wspominasz, to nie ja obrażam ludzi nazywając ich hienami. Więc mój wpis jest odpowiedzią na twój atak personalny. Bo jak widzisz, nic tak nie cieszy jak rozmowa i dokonania hobbystów. Jako ostatni pochwalił się pan chochla i nikt nie narzeka.

 

No ale jeśli wspomniałeś o ustrojach hybrydowych (cokolwiek może to znaczyć), możemy rozwinąć temat. Przecież jesteśmy na forum audio i każdy chętnie czyta o tym hobby.

 

Postawienie wyżej wymienionego dyfuzora na rezonatorze helmholtza z płyty perforowanej nie tworzy cudownego ustroju hybrydowego, co widać na niżej zamieszczonym zdjęciu. No ale jak już jest to można się zastanowić, jak to wygląda dokładniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przyjmując że ma głębokość 130 mm tak jak wspomniany dyfuzor (patrz zdjęcie wyżej), to możemy już coś tam policzyć. Porównując panel perforowany ze zdjęcia jest to jeden z 3 paneli perforowanych w twojej ofercie. Otwory mają 5mm średnicy, rozstawy 15mm lub 25mm, zaś grubości płyt to 3mm i 5mm.

Ta ilość informacji pozwala na wstępne wyliczenie zakresu działania tego rezonatora (raptem kilka wariantów). Oczywiście ważny jest rdzeń, w twoim przypadku będzie to zapewne pianka, którą też sprzedajesz. Tutaj jest problem bo owa pianka nie posiada żadnej specyfikacji (znaczy jakąś ma ale jej nie udostępniasz dla kupujących), ale przyjmiemy średnią dla tego typu produktu.

 

Wstawiając dane wylicza nam mniej więcej coś takiego:

post-21737-0-82147600-1494081351_thumb.png

 

Oczywiście nie jest to idealne wyliczenie, bo kilka zmiennych trzeba było przewidzieć. No ale jak już wspomniałeś, jestem "snafca teoretyk", chętnie przeczytam gdzie popełniłem błędy. Przecież jako autor tych rozwiązań bez problemu je wskażesz. Będąc inżynierem zapewne wyliczyłeś sobie wszystkie ustroje, pomierzyłeś i skorygowałeś. Więc bez problemu można wskazać mi błędy. Pozwoliło by to na wskazanie braku wiedzy, no i jak to wspomniałeś "trole" nie miały by uciechy.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diogenes zamiast zęby szczerzyć przeczytaj uważnie opis, stoi jak byk że to sprzęt używany a nie żaden chiński klon. Może się chinczykowi znudził i oddaje za darmo :) Kto bogatemu zabroni..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się kilka książek przeczytać, cieszę się że zauważyłeś. Ja nic nie sprzedaję, więc i pokazywać nie mam co. Ty sprzedajesz i pokazujesz dużo, więc jest o czym rozmawiać. Mówimy o konkretnym dyfuzorze z oferty. Przypomnę że opis na stronie wskazywał jasno na dyfuzor fraktalny i tego tyczyła się rozmowa. Mijasz się z prawdą, co jest dość oczywiste o czym wspomniałem wcześniej.

 

Wracając do "stosunków" o których wspominasz, to nie ja obrażam ludzi nazywając ich hienami. Więc mój wpis jest odpowiedzią na twój atak personalny. Bo jak widzisz, nic tak nie cieszy jak rozmowa i dokonania hobbystów. Jako ostatni pochwalił się pan chochla i nikt nie narzeka.

 

No ale jeśli wspomniałeś o ustrojach hybrydowych (cokolwiek może to znaczyć), możemy rozwinąć temat. Przecież jesteśmy na forum audio i każdy chętnie czyta o tym hobby.

 

Postawienie wyżej wymienionego dyfuzora na rezonatorze helmholtza z płyty perforowanej nie tworzy cudownego ustroju hybrydowego, co widać na niżej zamieszczonym zdjęciu. No ale jak już jest to można się zastanowić, jak to wygląda dokładniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przyjmując że ma głębokość 130 mm tak jak wspomniany dyfuzor (patrz zdjęcie wyżej), to możemy już coś tam policzyć. Porównując panel perforowany ze zdjęcia jest to jeden z 3 paneli perforowanych w twojej ofercie. Otwory mają 5mm średnicy, rozstawy 15mm lub 25mm, zaś grubości płyt to 3mm i 5mm.

Ta ilość informacji pozwala na wstępne wyliczenie zakresu działania tego rezonatora (raptem kilka wariantów). Oczywiście ważny jest rdzeń, w twoim przypadku będzie to zapewne pianka, którą też sprzedajesz. Tutaj jest problem bo owa pianka nie posiada żadnej specyfikacji (znaczy jakąś ma ale jej nie udostępniasz dla kupujących), ale przyjmiemy średnią dla tego typu produktu.

 

Wstawiając dane wylicza nam mniej więcej coś takiego:

post-21737-0-82147600-1494081351_thumb.png

 

Oczywiście nie jest to idealne wyliczenie, bo kilka zmiennych trzeba było przewidzieć. No ale jak już wspomniałeś, jestem "snafca teoretyk", chętnie przeczytam gdzie popełniłem błędy. Przecież jako autor tych rozwiązań bez problemu je wskażesz. Będąc inżynierem zapewne wyliczyłeś sobie wszystkie ustroje, pomierzyłeś i skorygowałeś. Więc bez problemu można wskazać mi błędy. Pozwoliło by to na wskazanie braku wiedzy, no i jak to wspomniałeś "trole" nie miały by uciechy.

 

Pozdrawiam Serdecznie

No popatrz popatrz a dopiero 300hz było niemożliwe. Pomyśl jeszcze troszkę a dojdziesz do właściwej dolnej granicy działania. Czekam z niecierpliwością na Twoje dokonania w praktyce bo jakoś nie miałem okazji nic zobaczyć. Radzę przeczytać dokładnie moje wcześniejsze posty, słowo klucz już podałem. Podpowiedź: Hybryda może zawierać kilka elementów składowych i łączyć więcej niż 2 zasady działania. Rozumem że zdjęcia posiadasz? Z teoretykami z radiem kuchennym już nie mam siły polemizować. Zawsze jestem gotowy na porównanie całych systemów łącznie z adaptacją. Sprawdzimy teorię w praktyce. Miłej zabawy życzę.

 

Ha, ha , ha ...fantastyczne ;)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja czekam na Kondo Ongaku za 3 tys . dolarów ...;))))

Siltech i Levinson już jest. Teraz czekamy na medżiko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Diogenes zamiast zęby szczerzyć przeczytaj uważnie opis, stoi jak byk że to sprzęt używany a nie żaden chiński klon. Może się chinczykowi znudził i oddaje za darmo :) Kto bogatemu zabroni..

Tak i można zamawiać nawet 10 sztuk tygodniowo ...ktoś ma cały magazyn Marka L. na zbyciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz popatrz a dopiero 300hz było niemożliwe.

 

Rozumiem że w projektowaniu dyfuzorów rozróżniasz coś takiego jak diffusion, scattering i absorption.

Piszesz o pochłanianiu przez rezonator a podajesz w ofercie dyfuzora ? Kręcisz i to strasznie.

Więc kilka postów wyżej wskazałem że przedstawiony dyfuzor kończy swoje działanie w okolicy 1,3 KHz.

Temat dyfuzora jak dla mnie jest jasny. Żadne 300Hz -17KHz tylko 1,3KHz -17KHz

 

Pomyśl jeszcze troszkę a dojdziesz do właściwej dolnej granicy działania.

 

Dolnej granicy działania czego? Dyfuzor masz policzony, jeśli chodzi o rezonator z płytą perforowaną też masz podany przedział w którym należy oczekiwać jego działania.

Rozróżniajmy absorpcję od rozproszenia czoła fali, dwa zupełnie inne zjawiska.

 

Rozmawiam z tobą konkretnie i merytorycznie, więc skoro wskazuje ci nadużycia których dokonujesz, to wypadało by się do tego ustosunkować.

Jeśli nie stanowi to problemu to jestem otwarty na merytoryczną dyskusję.

 

Czekam z niecierpliwością na Twoje dokonania w praktyce bo jakoś nie miałem okazji nic zobaczyć.

 

Nie prowadzę działalności zarobkowej, więc na forum reklamować się nie muszę. Chętnie poczytam co masz w tym temacie do powiedzenia. Jakie parametry są prawdziwe.

 

Podpowiedź: Hybryda może zawierać kilka elementów składowych i łączyć więcej niż 2 zasady działania.

 

Napisałem Ci w prost że na stronie przy produkcie dyfuzor podajesz parametry z kosmosu. Nie ma tam nic o hybrydach, cyborgach czy innych tworach tylko o dyfuzorze. Więc pasmo działania podane bardzo optymistyczne.

 

Mówienie o hybrydzie to też wygodne, to że postawisz jedno urządzenie na drugie nie tworzy hybrydy. Ale brzmi fajnie a mało obeznanym w temacie można dużo opowiadać.

 

Z teoretykami z radiem kuchennym już nie mam siły polemizować. Zawsze jestem gotowy na porównanie całych systemów łącznie z adaptacją. Sprawdzimy teorię w praktyce. Miłej zabawy życzę.

 

Radia kuchennego nie posiadam. Wiesz w pewnych kręgach uchodzisz za tytularnego akustyka, więc ja jako hobbysta widząc przekłamania na stronie czy błędy, dopytuję się. Mawiają że mądrego zawsze warto posłuchać. Więc pytam i słucham.

 

Jeśli chodzi o porównywanie sprzętów to przyjmijmy z góry, że masz lepszy i droższy, miejmy to za sobą.

 

Będąc już przy porównaniu adaptacji, to dość dobrze to określa ustandaryzowany pomiar pomieszczenia. Myślę że to niebywała okazja by się pochwalić maluczkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jestem gotowy na porównanie całych systemów łącznie z adaptacją

Czy tzn. że na porównanie pomiarowe też? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Rozwój sytuacji nabrał niebywałej dynamiki. Pomiarowej.

 

No przecież ma być "czarno na białym"?! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika dynamiką i czarne na białym, co nie zmienia faktu że jeden w kolegów jest zwykłym aroganckim skurwys..em

 

Uuu ostro, ale czasami tak bywa...tylko proszę o większą precyzję wypowiedzi bo zauważ że grono piszących

w tym wątku jest dość spore...kto jest tym ,, aroganckim sk***ysynem,, ?

jeżeli chodzi o mnie to wal śmiało - kij ma dwa końce z pewnością się zrewanżuję ;-)

....Arczi87 ? ...nie znam człowieka ale myślę że odpowiedz będzie kulturalna

.... Szymon ? ...nie znam człowieka ale myślę że poradzi sobie bez mojego wsparcia

..... Diogenes ? ... no stary....zagalopowałeś się ....już wyjmuję obrzyna ;-)

...jak wskazywałem firmę kablarską która ma tandetne produkty to nie napisałem ..firma na literę ,,S,, ..

.... precyzja jest zalecana nie tylko przy opisie brzmienia ,, czarno na białym,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Diogenes ? ... no stary....zagalopowałeś się ....już wyjmuję obrzyna ;-)

A mnie za co ...siedzę cicho ..na akustyce się przecież nie znam ;)

Marka Levinsona na Alibabie zamówiłem już cały kontener;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.