Skocz do zawartości
plastik1989

Sprzęt audio - czarno na białym

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego że kłamiesz pisząc że fikus sprzedaje badziew robiony byle jak i na deskach z glutami w środku.

Czy byłbyś łaskaw wskazać cytat z tego wątku, gdzie ktoś napisał (pozwól, że zacytuję ciebie), że "fikus sprzedaje badziew robiony byle jak i na deskach z glutami w środku".

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy byłbyś łaskaw wskazać cytat z tego wątku, gdzie ktoś napisał (pozwól, że zacytuję ciebie), że "fikus sprzedaje badziew robiony byle jak i na deskach z glutami w środku".

@ rochu ,

czyżbyś zapomniał co napisałeś nie tak dawno o Łukaszu Fikusie i jego produktach ??? Mam Ci przypomnieć ??? Ty hejtujesz jego produkty.

W poście # 589 w wątku ' Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI - END . Bez względu na wiek ' napisałeś..........

"Generalnie nie przepadam za bufoniasto piszącymi gostkami, kreującymi się na guru i to pomimo tego, że jeszcze niedawno zostawiali gluty z cyny a trafa wiązali sznurkiem konopnym "

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(...)

Zarzut uczyniony rzez Pana Misio1973 tyczył tego, iż w wątku padło twierdzenie odnośnie rzekomego sprzedawania (czas teraźniejszy) produktów o pewnych właściwościach.

Zatem Proszę Pana, kula w płot.

No nic, zdarza się - w końcu jest piątek, piąteczek, piątunio ; )

Edytowane przez rochu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zarzut uczyniony rzez Pana Misio1973 tyczył tego, iż w wątku padło twierdzenie odnośnie rzekomego sprzedawania (czas teraźniejszy) produktów o pewnych właściwościach.

Zatem Proszę Pana, kula w płot.

No nic, zdarza się - w końcu jest piątek, piąteczek, piątunio ; )

Jesteś jak ten kotek z nicku który czasami wie o co chodzi a czasami tylko udaje że nic NIE WIE. Misio 1973 napisał prawdę .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Misio 1973 napisał prawdę .

Jak powiadał pewien klasyk - punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

Albo bardziej w kontekście tego miejsca - moje przekonania zależą od tego co będę miał do sprzedania.

Edytowane przez rochu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze raz zaznaczam, przez ten wątek przewinęło się kilkanaście-kilkadziesiąt marek i rzadko kiedy są problemy, jedynie te Lampizatory mają jakiś szczególny parasol ochronny, który nie pozwala rzeczy nazwać po imieniu.

Nie wyczuwasz chyba czasów w których przyszło na żyć i atmosfery jaka się porobiła na AS.

Teraz to co rodzime, narodowe czy patriotyczne - należy chronić, pieścić i stawiać na piedestał.

To nic, że nie było, nie ma i zapewne nigdy nie będzie polskiego Nelsona Passa, Michaela Creeka, Pierra Lumiere czy Tima de Paravicini.

Janusze i tak dadzą rady, jak polski lotnik co na drzwiach od stodoły...

To nic, że chińskie płytki, że montaż czasem nie teges, że kilo kociego żwirku udaje dwumetrowy płaszcz ołowiany albo, że zasilający pyton to kilka drutów z Castoramy ubranych w wąż ogrodowy.

Ważne że klocek jest owocem sprytu jakiegoś syna Tej Ziemi, Naszej Ziemi ; )

• Lubię to 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

.wklejcie jeszcze jakieś fotki Lampizatorów

Edytowane przez babatular

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moje przekonania zależą od tego co będę miał do sprzedania.

Nareszcie , chwila prawdy.........

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wyczuwasz chyba czasów w których przyszło na żyć i atmosfery jaka się porobiła na AS.

Teraz to co rodzime, narodowe czy patriotyczne - należy chronić, pieścić i stawiać na piedestał.

To nic, że nie było, nie ma i zapewne nigdy nie będzie polskiego Nelsona Passa, Michaela Creeka, Pierra Lumiere czy Tima de Paravicini.

Janusze i tak dadzą rady, jak polski lotnik co na drzwiach od stodoły...

To nic, że chińskie płytki, że montaż czasem nie teges, że kilo kociego żwirku udaje dwumetrowy płaszcz ołowiany albo, że zasilający pyton to kilka drutów z Castoramy ubranych w wąż ogrodowy.

Ważne że klocek jest owocem sprytu jakiegoś syna Tej Ziemi, Naszej Ziemi ; )

Zła diagnoza, przynajmniej jeśli o mnie chodzi. Dobrze że nie jesteś lekarzem. Obecny nurt patriotyczno-grajdołowy to zupełnie nie moja bajka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bartosz_55239

http://www.audiostereo.pl/lampizator-dsd-dac_111628.html/page__st__2460

O "desce" w starych egzemplarzach wiadomo od 2015 . Są zdjęcia i było to wysmiane przez tych samych userow dawno temu i kilkanaście razy. To pierwszy z brzegu dowód że tu uprawia się zwykły hejt . Nie jest to w najmniejszym stopniu troska o ludzi zainteresowanych audio.

Zdjęcia te są na innych forach od dawna, np na headfi czy monoandstereo. Nie są żadna tajemnicą.

Edytowane przez bartosz_55239
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcia te są na innych forach od dawna, np na headfi czy monoandstereo. Nie są żadna tajemnicą.

Skoro są znane od dawna to gdzie Panicz widzi ten hejt w niniejszym wątku?

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bartosz_55239

Skoro są znane od dawna to gdzie Panicz widzi ten hejt w niniejszym wątku?

Post 1601. Przeczytaj raz lub kilka razy jeśli nie zrozumiałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Post 1601. Przeczytaj raz lub kilka razy jeśli nie zrozumiałeś.

W tym poście widzisz jakiś hejt?

Poważnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś może wkleić jakieś fotki wnętrza rzeczonych urządzeń ale nie prasowe tylko jego własne "klocki". Zwykli użytkownicy a nie branża. Jeśli to możliwe? Ja mogę wrzucić WooAudio WA2 które też wydaje się jest niezbyt wielka manufaktura i rodzinnym biznesem. BTW to jest mój egzemplarz i może się nie znam ale dla mnie to pierwsza klasa wykonanie.

4c630230e3a8014d323fab98a41ca01b.jpg2b17663396419157386d11365f4f2e85.jpgd3e93ebc2838cd8845bba2aa22ebfbb1.jpg

To chyba jeden z wcześniejszych egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś może wkleić jakieś fotki wnętrza rzeczonych urządzeń ale nie prasowe tylko jego własne "klocki". Zwykli użytkownicy a nie branża. Jeśli to możliwe? Ja mogę wrzucić WooAudio WA2 które też wydaje się jest niezbyt wielka manufaktura i rodzinnym biznesem. BTW to jest mój egzemplarz i może się nie znam ale dla mnie to pierwsza klasa wykonanie.

4c630230e3a8014d323fab98a41ca01b.jpg2b17663396419157386d11365f4f2e85.jpgd3e93ebc2838cd8845bba2aa22ebfbb1.jpg

To chyba jeden z wcześniejszych egzemplarzy.

Tutaj wszystko wyglada conajmniej dobrze.

Co to za firma? Nigdy się z nią nie spotkałem. To rodzimy produkt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie to Woo Audio - manufaktura z USA głównie wzmacniacze słuchawkowe, bardzo cenione zresztą.

Wklejam żeby pokazać że można oczekiwać wysokiej jakości bez względu na to czy to początek istnienia firmy czy koniec. Płacimy za produkt i powinniśmy wymagać pewnych standardów. Nie hejtuje żadnej z firm bo jak mówiłem sam kiedyś przymierzałem się do Lampiego ale teraz np. Na ebay jest aukcja Transportu na bazie Logitech i zdjęcie środka nie wygląda źle ale też szału nie ma że tak powiem.

Jestem za tym by bez tzw. Hejtu ale rzeczowo krytykować czy polecać wyjątkowe konstrukcje. Dopóki nie łamiemy praw autorskich or prawa cywilno-karnego nie naruszamy niczyich dóbr. Na innych forach też są wątki "rozbieranych" urządzeń a przy okazji wielkie firmy też się jakoś nie burza jeśli pokazane w środku urządzenie zawiera "malinkę", zasilacz impulsowy i masę powietrza.

Z teraz z drugiego bieguna małych manufaktur.

c244720c2010398e05029162be2e0e0a.jpg

Edytowane przez Aethelred

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukając kolumn Vintagowych do drugiego systemu trafiłem na „ciekawą” ofertę.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/retrospekcja-bowers-amp-wilkins-matrix-3-seria-3-i7463781306.html

Na pierwszy rzut oka nic nadzwyczajnego poza ceną 6000-6500zl bo tyle chciał za nie sprzedawca (w USA gdzie są cenione 1000-1100$ to max ile się płaci za idealny stan, u nas nie są popularne i można je dorwać znacznie taniej).

Oczywiście stan idealny, technicznie bez zarzutu:

Cytat

WSZYSTKIE URZĄDZENIA AUDIO OFEROWANE PRZEZ NASZE STUDIO RETROSPEKCJA VINTAGE AUDIO SĄ BARDZO STARANNIE WRĘCZ SKRUPULATNIE SERWISOWANE I TESTOWANE TAK ABY PRZYSZŁY NABYWCA BYŁ W 100% ZADOWOLONY Z WYBORU I ZAKUPU W NASZYM SKLEPIE RETROSPEKCJA VINTAGE AUDIO W ŁODZI.

SPRZEDAJEMY WYŁĄCZNIE SPRAWNY SPRZĘT W WIĘKSZOŚCI PO PROFESJONALNYM ODRESTAUROWANIU DLATEGO CENY SA NIECO WYŻSZE NIŻ U INNYCH SPRZEDAWCÓW KTÓRZY W WIĘKSZOŚCI SPRZEDAJĄ URZĄDZENIA KTÓRE NIE SĄ SERWISOWANE I NIE POSIADAJĄ ŻADNEJ GWARANCJI A ICH STAN DALEKO ODBIEGA OD RZECZYWISTEGO.

Pierwsza sprawa która rzuca się w oczy to nie oryginalny fornir. Kolumny mają zeszlifowany oryginalny fornir, położony nowy (całkiem ładnie) ale nie za ładnie wylakierowane. OK, są to stare kolumny, czasem renowacja tego wymaga, ale klient został uświadomiony więc nie ma się co czepiać. Tak samo jak braku maskownic (ciekawe co to znaczy, że dorobią "oryginalne maskownice" - skoro sami je dorobią to chyba nie są oryginalne? )

Druga sprawa, z przodu brakuje jednego elementu frontu kolumny, prawdopodobnie sama obudowa była w kiepskim stanie i ten element był uszkodzony. Po położeniu nowego forniru pominięto ten element, a logo B&W wydłubano z brakującego elementu wklejono bezpośrednio na  fornir.  Tyle jeśli chodzi o kosmetykę, tragedii nie ma, ale ciężko tu mówić o 100% oryginale i doskonałym stanie technicznym… Dolny cokół w również oryginalnie nie występował i ktoś go dokleił na własną rękę. 

1719947964_Zrzutekranu2019-02-10o20_50_40.thumb.png.9404faa667f8c3bd2a396906542bf084.png

(tak powinny wyglądać orginalnie):

1793256967_Zrzutekranu2019-02-10o21_51_24.thumb.png.f11cc0868475d759c7139aeb6fc77e40.png

Dalej robi się już dużo gorzej… :-( Głośnik wysokotonowy w Matrix3 Series 1 to kopułka tekstylna, w Series 2 kopułka aluminiowa, tutaj natomiast mamy „Series 3” i jakąś tubkę wyglądającą jak żywcem wygrzebaną z Tonsila.

1817235809_Zrzutekranu2019-02-10o20_51_04.thumb.png.4b5ee4ffce48177a3e376724d20193e5.png

Dochodzimy do sedna problemu B&W NIGDY NIE WYPUŚCIŁ SERIES 3! Jest to prywatna inicjatywa sprzedającego, miał egzemplarz z uszkodzonymi wysokotonówkami i naprawiając po najmniejszej linii oporu wsadził na pałę jakąś tubę… By zamaskować odchyłkę od oryginału dopisał bajeczkę, że to (nie istniejąca w rzeczywistości) Series 3…

Brnąc dalej w swej historyjce podrobił nawet plakietkę znamionową i dopisał tam „Series 3”. Nr seryjny zostawił prawdziwy - odpowiada on egzemplarzowi wyprodukowanemu jako  „Series 1”...

785719495_Zrzutekranu2019-02-10o20_50_51.thumb.png.ac4cbea366a86bc1f86d5cd6834aa5d2.png

Także jak widać, bez obszernej wiedzy na temat sprzętu który chcemy kupić, nawet kupując od "renomowanych" sprzedawców trzeba bardzo uważać... Widziałem setki takich przekrętów w sprzęcie vintage, ale "przebicie"  tabliczki znamionowej to dla mnie nowość...

Edytowane przez plastik1989
  • Lubię to 6
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wygląda plakietka oryginalnej serii 1:

1978971458_Zrzutekranu2019-02-10o22_01_03.thumb.png.74f23500c96170f708417206571485f7.png

Tak z kolei wygląda plakietka serii 2:

374951154_Zrzutekranu2019-02-10o22_02_59.thumb.png.71c0cc7d2c3858c7db252b8a0d97152a.png

I jeszcze raz dla przypomnienia stworzona przez handlarza "series 3":

274462830_Zrzutekranu2019-02-10o20_50_51.thumb.png.95aed6b4aa288d2d62a91ddbe5ac9fc0.png

Gniazda głośnikowe również zmienione. Czyli oryginalne są tylko głośniki niskośredniotonowe i być może zwrotnica z okablowaniem. W "series 3" plus jest odwrotnie z minusem, ciekawe czy kable przelutowane, czy po prostu z niedbalstwa wstawione na odwrót i czerwony leci do minusa w zwrotnicy... Może dlatego trzeba było głośnik wysokotonowy zmieniać :-)

Edytowane przez plastik1989
  • Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, plastik1989 napisał:

(...) Czyli oryginalne są tylko głośniki niskośredniotonowe i być może zwrotnica z okablowaniem. (...)

Nawet i te nie są oryginalne.

Oryginały mają kopułkę przeciwpyłową wypukłą a te z aukcji - wklęsłą.

Jakoś dziwnie przypominają membrany z czeskich ARN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, rochu napisał:

Nawet i te nie są oryginalne.

Oryginały mają kopułkę przeciwpyłową wypukłą a te z aukcji - wklęsłą.

Jakoś dziwnie przypominają membrany z czeskich ARN.

W serii 1 kopułki są wklęsłe, w serii 2 wypukłe, więc tu akurat mogą być nie ruszane. Ale patrząc na przygody tego sprzętu wcale nie można zakładać, że nie było w nich coś grzebane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobne nowalijki pojawiały się w przypadku tego handlarza już wcześniej. Tworzył on nieistniejące modele gramofonów,jeśli mnie pamięć nie myli,chodziło o Micro Seiki.

Omijać szerokim łukiem.

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nieźle z tymi kolumnami faktycznie trzeba być czujnym w tych czasach bo na każdym zakręcie czeka oszust i to jeszcze takie pieniądze sobie życzy za sprzęt nie oryginalny tylko przerabiany przez jakiegoś Janusza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi