Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio - czarno na białym


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Nie znam się

Skromość ..;))

Kondensatory ;

Też tak kiedyś miałem tylko Mudorfy , ale jak włożyłem najpierw Rike później Jupitery, a następnie Jenseny to zmieniłem zdanie .

Duelundy są troszkę drogawe, choć zmiany jakie wprowadziły w SET42 po wymianie z niezłych Audyn True Copper dają do myślenia .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chiara wykonanie i elementy wyborne- poniżej można sprawdzić, jak wypadły w również w pomiarach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

>Diogenes

Nie znam się, nie zwykłem wydawać więcej na kondensator niż na głośnik. ;-) Oczywiście, używam polipropylenów i to dobrej jakości, ale cenowo ponad np. Mundorfa Supreme SGO czy ClarityCap ME (a i to tylko w kluczowych miejscach) się nie wychylam. Ważniejsze dla mnie jest perfekcyjne działanie samej zwrotnicy niż najdroższe elementy w nią wsadzone. ;-)

Twonk, jako praktyk co myślisz o takiej zwrotnicy? Cewki w jednej osi, ale chyba na tyle daleko ze wplywu na siebie nie powinny miec, no i co myślisz o reszcie?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Gospodarza wątku o prowadzenie go zgodnie z założoną tematyka i profilem jaki został ustalony.

Apeluje o nie zgłaszanie na panel wniosków o kasowanie wpisów uczestników, z powodów osobistych urazów, czy interesu własnego w kreowaniu opinii o sprzęcie!

Uczestników, którzy pojawiają się w tym wątku wyłącznie żeby opluć założyciela i forum, proszę natychmiast banować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>plastik1989

Mimo wszystko jedną cewkę bym odwrócił. Rozumiem, że to do jakichś tanich głośników? Bo nie przepadam za tymi ceramicznymi rezystorami, a kondensatory też przeciętne. No ale istotne, że kondensatory są polipropylenowe, a cewki - powietrzne. Montaż - jak na własne potrzeby (DIY) zupełnie wystarczający. ;-) A jeśli to produkt na sprzedaż - to warto lepiej się postarać o walory wizualne. Tym niemniej i tak najważniejsze jak całość działa - a tu bez pomiarów i odsłuchów nic się nie da powiedzieć. ;-) Wolę dobrze policzoną i perfekcyjnie działającą zwrotnicę na przeciętnych częściach niż wadliwą na "wypasionych".

P.S. Zawsze można zalać taką zwrotnicę żywicą lub bitumem (jak Wilson Audio, Avalon czy parę innych hi-endowych firm) - i wtedy nie będzie widać, że nie użyto najdroższych części... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie cewek na płytce nr 3 nie jest optymalne - przy tak małej odległości ich osie powinny się przecinać pod kątem prostym, inaczej jedna będzie wpływać na drugą.

Kolega szanowny raczy się mylić. Ustawienie cewek takie, że ich osie przecinają się jest jeszcze gorsze niż równoległe ustawienie ich osi, a wzajemny wpływ w takim ustawieniu jest jeszcze większy. Żeby było dobrze, to osie cewek nie mogą się przecinać, w ogóle nie powinny leżeć na jednej płaszczyźnie. Należałoby środkową cewkę "majgnąć" tak, by jej oś była równoległa do krótszej krawędzi płytki.

O wzajemnym oddziaływaniu cewek w zwrotnicach pisałem tu na forum już chyba z dziesięć lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr .2 Szymona to Tidal .

Tutaj jest już wyraźnie źle. Największa cewka powinna celować w niebo, najmniejsza również. Wtedy byłoby do przyjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver

OK, trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Ale rysunki (i pomiary) Troelsa Gravessena doskonale wyjaśniają o co chodzi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(prawidłowo powinienem był powiedzieć: osie cewek mają w siebie nie celować i być obrócone względem siebie o 90 stopni)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Teraz proponuję porównać zwrotnicę Kaiser Chiara za 16 tys .Euro do głośników za 27 tys. Euro ....zdjęcie nr.1

Właśnie to robi różnicę .

 

Brawo dla Diogenesa!

Zgaduj zgadula ...teraz Ty , co to ?Zdjęcie nr.2

post-59766-0-58983300-1482330675_thumb.jpg

post-59766-0-27324400-1482330947_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Mike Creek spytany dlaczego jego urządzenia są takie cienkie odpowiedział, że on nie sprzedaje audiofilskiego powietrza. Widać poglądy ewoluują bo w topowym CD Creeka jest go dość dużo jak na 5000 zł:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od jakości użytych elementów proszę przeczytać wcześniejszą wypowiedź kolegi Plastik1989. Sposób doboru wartości i łączenie elementów to delikatnie mówiąc mało profesjonalne podejście a zamierzony efekt jest odwrotny. Zamiast większej dokładności jest mniejsza.

Następnie, łączenie szeregowo trzech rezystorów (z czego najmniejszy ma ulamki Ohma) ponoć po to by dobrać idealnie wartość, a równocześnie stosowanie rezystorów o tolerancji 10% i 5% jest absurdem. Jeżeli łączysz przykladowo: szeregowo rezystor 4,7ohm i rezystor 0,3ohma by osiągnąć oczekiwane 5 ohm, to stosowanie rezystora 4,7 o tolerancji 10% daje większą potencjalna odchyłkę (0,47R) niż dodany niby dla dokładności 0,3 ohm... W AA można dostrzec łączenie aż trzech rezystorów, każdy o dużej tolerancji, wiec zamierzone osgoniecie większej dokładności przynosi odwrotny efekt...

Pozwolę się nie zgodzić. Niezależnie czy łączymy rezystory szeregowo czy równolegle w najgorszym przypadku różnica będzie taka sama jak przy jednym rezystorze o tej samej tolerancji. Korzyść wynikająca z szeregowego lub równoległego łączenia rezystorów polega na "zawężeniu" rozkładu względem wartości nominalnej, mówiąc fachowo ograniczymy średnie odchylenie standardowe. A mówiąc prosto mamy większą szanse, że rezystancja wypadkowa będzie bliżej wartości nominalnej. Nie ma znaczenia czy łączenie jest szeregowe lub równoległe, zawsze będziemy mniej lub bardziej do przodu. Statystycznie więc poprawia się tolerancja.

 

Poza tym w tym konkretnym przypadku, lepiej żeby rozkład był względem wartości oczekiwanej 5 Ohmów niż względem 4.7 Ohm. Czyli podwójny zysk.

W razie czego podaje pozycję bibliograficzną: Douglas Self - The Design of Active Crossovers (Focal Press, 2012) rozdz. 12.2 - 12.4

 

A najlepiej przy tak niewielkiej produkcji jest te rezystory po prostu pomierzyć i odpowiednio dobrać. Co być może, konstruktor uczynił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą w klubie fezza też sami zadowoleni, a chyba nikt z nich przed zakupem nie postawil 3 różnych wzamnaiczy z tej samej kategorii cenowej i opartych o ta sama lampe i rzetelnie posluchal - wiec co mi z opinii z klubów? (Zwlaszcza, ze krytyczne glosy sa tam usuwane).

Barmanekm - porównałeś AA z kilkoma różnymi głośnikami i zgraly Ci lepiej. Szymon porównał AA z innymi głośnikami i zgraly mu gorzej. Jak widzisz sprawa bardzo obiektywna i dlatego pisalem ze tu brzmieniem sie nie będziemy zajmować bo każdy odbiera je inaczej.

Odpowiedziałem Ci na temat Twoich wątpliwości co do odsłuchów porównawczych. Być może zauważyłeś też, że w klubie Fezz'a sam napisałem o Titanii, że mocno wyłożyła się na odsłuchu porównawczym z Unison Research Preludio. Natomiast w montażu PCB Titanii, nie zauważyłem jakiegoś niechlujstwa. Jak wyszło nawet w tym wątku, każdemu przytrafia się zamontować elektrolit obok rezystorów o większej mocy a niekoniecznie jest to problemem.

 

Titania, jest poza moim zainteresowaniem, bo nie potrafiła zagrać dobrze kilku kawałków z którymi inne wzmacniacze poradziły sobie dużo lepiej. Więc nie mam tutaj żadnego interesu. Tak samo nie mam interesów w klubie AA, bo tych kolumn też nie sprzedaje ale muszę je oddać w ramach przegranego zakładu. I dlatego rozglądam się za Harbethami, Spendorami, Stirlingami (mam większy budżet niż kiedyś i podobają mi się wizualnie).

 

Ciekawi mnie, czemu żaden z Was nie bronil tak mocno AR? Przeciez wykazany tam błąd - kable sygnalowe XLR kolo lamp biegnące, glupota, ale drobna i prosta do poprawienia, w przypadku usterki naprawa kosztująca grosze - ale reszta wzmaniacza wykonana schludnie, choć bez szału. Tam nikt nie widzi ze robi sie nagonkę, ze o taka pierdołę sie czepia, a w przypadku np. FEZZ SL, wapltiwosci budzi: projekt (wisząca siatka EL34, odwracacz fazy i wzmocnienie sygnalu jedną(!) ecc83, brzydki montaż, brumiace trafa zasilające, naciągane parametry traf głośnikowych, niekorzystne rozmieszczenie elemntow, brak powtarzalności produkcji) to nagle robimy nagonkę i znajdują sie setki obrońców...?

Jeżeli nie zgadzają się parametry to być może można oddać towar za niezgodność towaru z umową? Niechlujny montaż to w tym wątku widziałem w zdjęciach jakiegoś urządzenia zalanego jakąś mazią. Tutaj być może nie jest optymalny ale na pewno nie jest niechlujny. Co do oceny elektrycznej nie czuję się na tyle kompetentny w temacie wzmacniaczy lampowych aby zabierać głos. Pytanie czy jest tutaj jakiś niezadowolony użytkownik Titanii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do założyciela wątku:

......................................................................./usunieto wpis czysto personalny/

Apeluję do Ciebie o ochłodzenie twoich emocji i merytoryczne prowadzenie tego wątku,a nie jak dotychczas wciskanie na siłe porównań z Fezz Audio.

 

P.s Jak widać w tym wątku Fezz nie ma się czego wstydzić,nie jedna hi-endowa firma popełniła

Kardynalne błędy w swoich konstrukcjach.

Fezz takich błędów nie ma,a wyciąganie na siłe jakiś drobnych niuansów,które nie mają żadnego znaczenia,to według mnie szczyt hipokryzji .

Pozdrawiam.

Wesołych Świąt wszystkim życzę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy projekcie kolumn, nawet na tych najdroższych elementach zwrotnic, należy rozważyć również coś takiego jak poniżej? Czy jest to tylko bajanie i nie brać do głowy, bo może nie mieć wpływu na dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jak z kierunkowością bezpieczników. Niektórzy słyszą, inni nie. Ja akurat nigdy się tym nie przejmowałem. Pytanie, czy producent się tym przejmuje nadrukowując napisy na kondensatorze? Bo jeśli tak, to montując zwrotnice zazwyczaj umieszczam elementy napisami w jedną stronę. Mam zatem 50% szans, że trafię we właściwą "kierunkowość" i 100%, że w obu zwrotnicach jednakowo. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audio jest niestety trochę inaczej – ponieważ nacięcie sie na minę nie polega tylko na tym ze sprzęt jest w złym stanie technicznym, ale w wielu przypadkach juz w momencie schodzenia z taśmy produkcyjnej (choć jak wkrótce zobaczymy raczej stodoły produkcyjnej w niektórych przypadkach) jest już sprzętem wadliwym.

Coś jak monobloki za kilkaset tyś. z rezonansami transformatorów głośnikowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisy personalne w wątku zostaną usunięte ,zgodnie z załozeniem dyskusja jedynie w temacie audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Do założyciela wątku:

......................................................................./usunieto wpis czysto personalny/

Apeluję do Ciebie o ochłodzenie twoich emocji i merytoryczne prowadzenie tego wątku,a nie jak dotychczas wciskanie na siłe porównań z Fezz Audio.

 

P.s Jak widać w tym wątku Fezz nie ma się czego wstydzić,nie jedna hi-endowa firma popełniła

Kardynalne błędy w swoich konstrukcjach.

Fezz takich błędów nie ma,a wyciąganie na siłe jakiś drobnych niuansów,które nie mają żadnego znaczenia,to według mnie szczyt hipokryzji .

Pozdrawiam.

Wesołych Świąt wszystkim życzę!

Domin01 - za życzenia dziękuję, natomiast następne wpisy skierowane stricte do mnie pisz proszę na PW, ewentualnie zachowaj dla siebie (preferowalbym drugi wariant).

 

 

Pytanie, czy producent się tym przejmuje nadrukowując napisy na kondensatorze? Bo jeśli tak, to montując zwrotnice zazwyczaj umieszczam elementy napisami w jedną stronę. Mam zatem 50% szans, że trafię we właściwą "kierunkowość" i 100%, że w obu zwrotnicach jednakowo. ;-)

 

Robię dokladnie tak samo ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Wiesz, to jak z kierunkowością bezpieczników. Niektórzy słyszą, inni nie. Ja akurat nigdy się tym nie przejmowałem. Pytanie, czy producent się tym przejmuje nadrukowując napisy na kondensatorze? Bo jeśli tak, to montując zwrotnice zazwyczaj umieszczam elementy napisami w jedną stronę. Mam zatem 50% szans, że trafię we właściwą "kierunkowość" i 100%, że w obu zwrotnicach jednakowo. ;-)

Podobno ma to znaczenie ...podobno . Miałoby to nawet uzasadnienie wynikające z budowy kondensatora .

Ja w zwrotnicach różnic nie słyszałem i postępuję podobnie jak Twonk :)) czyli zawsze w tą samą stronę .

V-cap znakuje kierunkowość , ale np. Duelund nie ..i Ci co sprawdzali twierdzą , że różnic nie ma ..

Mogę się jednak mylić , ponieważ podstawek pod kable nie słyszę , magicznych pudelek i odkurzania kabli również ..czyli trochę głuchy jestem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Panowie zdecyduja jednak czy sa kierunkowe czy nie? Dostalem te garnki.Razem 5kg I nie chce popelnic bledu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Panowie zdecyduja jednak czy sa kierunkowe czy nie? Dostalem te garnki.Razem 5kg I nie chce popelnic bledu.

Co to za wiaderka 47 mikro? Mam nadzieję, że to nie na bas bo będzie spowolnienie :)

Mogę poszukać zdjęcia wnętrza. Rozcinałem jedną sztukę 2,2 mikro :) Mam dokładne opracowanie (14 stron), pomiary i całą dokumentację fotograficzną. Nie wiem tylko czy zaburzać wasz spokój

wewnętrzny. Widać jak są połączone wyprowadzenia więc skończą się domysły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

najprawdopodobniej

No właśnie ;)))

 

 

Każdy kondensator zagra inaczej w zależnosci jak go podepniesz.

Ja oraz moj kolega mamy Duelundy wpięte: wejscie sygnalu lub masa do zewnetrznej foli, czyli najprawdopodobniej do wyprowadzenia blizej krawedzi.

A V-capy czasami grają lepiej podpięte odwrotnie niż podaje producent i bądź tu " mondry ":))

Niemniej Duelund podpięty odwrotnie będzie grał lepiej niż jakiś elektrolit ;))

Szymek ma rację Duelund spowalnia bas , trzeba uważać .

 

Moze Panowie zdecyduja jednak czy sa kierunkowe czy nie? Dostalem te garnki.Razem 5kg I nie chce popelnic bledu.

Posłuchaj najpierw w jedną , a póżniej w drugą stronę i koniecznie opisz różnicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Każdy kondensator zagra inaczej w zależnosci jak go podepniesz.

Ja oraz moj kolega mamy Duelundy wpięte: wejscie sygnalu lub masa do zewnetrznej foli, czyli najprawdopodobniej do wyprowadzenia blizej krawedzi.

Jakies techniczne uzasadnienie tego faktu?

 

Wpisy personalne w wątku zostaną usunięte ,zgodnie z załozeniem dyskusja jedynie w temacie audio

Czemu domina wpisu w takim razie nie usunales w calosci a moj tak? Takze zawieral rzeczowe informacje. Mam sie powtarzac czy sam przywrocisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Panowie zdecyduja jednak czy sa kierunkowe czy nie? Dostalem te garnki.Razem 5kg I nie chce popelnic bledu.

W kolumnach nie będą kierunkowe, bo tam występują wyłącznie prądy przemienne bez składowej stałej.

Natomiast zastosowane w elektronice do blokowania składowej stałej będą podczas pracy zawsze spolaryzowane napięciem stałym. W takiej sytuacji to, gdzie będzie podłączona zewnętrzna okładzina robi pewną różnicę. Zewnętrzną okładzinę należy (zgodnie z zaleceniami producenta) podłączać tam, gdzie występuje niższa impedancja do masy.

a, i bym zapomniał. Wyprowadzenie zewnętrznej okładziny jest tym, które znajduje się bliżej krawędzi kondensatora.

 

czy zaburzać wasz spokój

Zdecydowanie zaburzaj.

 

Duelund spowalnia bas

Koszmarne, nieuprawnione uogólnienie.

Zależy jaki Duelund. CAST oraz RS istotnie, spowalniają. Natomiast Alexander nie spowalnia nic a nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Zależy jaki Duelund. CAST oraz RS istotnie, spowalniają. Natomiast Alexander nie spowalnia nic a nic.

Masz rację , użyłem skrótu myślowego ..Cast spowalnia , RS nie testowłem .

Chochla wkleił zjęcie i te miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Panowie zdecyduja jednak czy sa kierunkowe czy nie? Dostalem te garnki.Razem 5kg I nie chce popelnic bledu.

 

Błędu nie będzie tak czy inaczej. Garnki są właściwe. :-)

Trochę mniejsze warto wrzucić na lampowe wyjście daca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.