Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio - czarno na białym


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ze Chińczycy" wykupili" volvo wraz z calym Know how. Sa wlascicielami. To nie jest Chińska firma stworzona od zera przez Chinczyka. Oni wola kupić "gotowca" z calym sztabem ludzi. Od zera nie potrafili by stworzyć marki jaka jest volvo. Do dnia dzisiejszego nie maja żadnego auta który liczy się poza granicami Chin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ze w Kanadzie większość wydobycia mineralnego..

A co w tym jest dziwnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi w tej awanturze z Heglem i jego dystrybucją, może mnie ktoś oświecić? Rozumiem, że spółka Camax z ul. Malborskiej 56 ma jakieś powiązania z Audio Eter z ul. Malborskiej 24? W sumie to chyba mało istotne. Ważne jest jak te urządzenie grają na tle reszty swojego segmentu cenowego i jak się sprawują w eksploatacji. Ja mogę powiedzieć od siebie, że dźwiękowo mi się nie podobają, ale to wyłącznie sprawa mojego gustu. Firmę Hegel postrzegam jako coś w rodzaju start-upu bez wcześniejszych doświadczeń i tradycji. Ale to rynek głosuje swoim portfelem, ta marka jest dość dobrze promowana, więc się nieźle sprzedaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi w tej awanturze z Heglem

 

Chodziło o określenie kraju produkcji. Przynajmniej ja tak to zrozumiałem. Nie chodzi o to czy Hegel brzmi dobrze czy źle , ale czy faktycznie produkowany jest w Norwegii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi w tej awanturze z Heglem i jego dystrybucją, może mnie ktoś oświecić? Rozumiem, że spółka Camax z ul. Malborskiej 56 ma jakieś powiązania z Audio Eter z ul. Malborskiej 24? W sumie to chyba mało istotne. Ważne jest jak te urządzenie grają na tle reszty swojego segmentu cenowego i jak się sprawują w eksploatacji. Ja mogę powiedzieć od siebie, że dźwiękowo mi się nie podobają, ale to wyłącznie sprawa mojego gustu. Firmę Hegel postrzegam jako coś w rodzaju start-upu bez wcześniejszych doświadczeń i tradycji. Ale to rynek głosuje swoim portfelem, ta marka jest dość dobrze promowana, więc się nieźle sprzedaje.

 

Mnie również dźwiękowo do gustu te urządzenia nie przypadły, ale przypuszczam, że nie o dźwięk w przypadku tego "brandu" chodzi, jest to po prostu bardzo dobra "marka handlowa" wsparta przez gigantyczną promocję na wielu frontach, opartą niestety na nie do końca etycznym modelu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o określenie kraju produkcji. Przynajmniej ja tak to zrozumiałem. Nie chodzi o to czy Hegel brzmi dobrze czy źle , ale czy faktycznie produkowany jest w Norwegii.

 

Dotarłem do tych zdjęć wklejonych przez Szymona kilka stron wcześniej. Faktycznie, podobieństwa są widoczne gołym okiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam nic przeciwko Chińczykom. Sam mam Chiński wzmacniacz. Kupiłem go świadomie. Jednak jak na urządzeniu jest np. made in japan , a się potem okazuje, że to właściwie przepakowany Chińczyk to już wkurza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło napisać- "fractal amplifier"...

O przepraszam "fractal CD"

 

Witam, z tego co się orientuje, Pan również zajmuje się produkcją takowych ustroi. Jestem zainteresowany pełną adaptacją pokoju o wymiarach 3x5x7, czy mógł by Pan zaprezentować swoje osiągnięcia w tej dziedzinie? Z wielką chęcią w miarę możliwości czasowych, odwiedził bym Pana pokój testowy/showroom o podobnych wymiarach lub już gotową aplikację audiofila, który zaprosi do siebie, oczywiście z kompletnym sprzętem z mojej strony, może być Pan pewien, że jeżeli zagra to "po amplifikuje" również Pana osiągnięcia w tej dziedzinie, a być może na odsłuch i recenzji się nie skończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co się orientuje, Pan również zajmuje się produkcją takowych ustroi. Jestem zainteresowany pełną adaptacją pokoju o wymiarach 3x5x7, czy mógł by Pan zaprezentować swoje osiągnięcia w tej dziedzinie? Z wielką chęcią w miarę możliwości czasowych, odwiedził bym Pana pokój testowy/showroom o podobnych wymiarach lub już gotową aplikację audiofila, który zaprosi do siebie, oczywiście z kompletnym sprzętem z mojej strony, może być Pan pewien, że jeżeli zagra to "po amplifikuje" również Pana osiągnięcia w tej dziedzinie, a być może na odsłuch i recenzji się nie skończy.

Mam wrażenie jakby to Szymon pisał :) no chyba, że mi się wydaje, taki sam styl zaczepki:)

 

Szymon pozdrawiam :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie jakby to Szymon pisał :) no chyba, że mi się wydaje, taki sam styl zaczepki:)

 

Szymon pozdrawiam :)))

 

Już pisałem to w wątku o Ktemach....to jest obłęd, wasza tęsknota za Szymkiem już po dwóch dniach zadziwia...Jestem na etapie budowy domu a co za tym idzie pokoju odsłuchowego, dzięki Szymkowi poznałem siłę akustyki, ale nie jestem zamknięty na inne rozwiązania, jeżeli kolega Cocacol ma coś do zaprezentowania z chęcią przetestuję jak napisałem w poście wyżej, nie myślisz chyba, że wydam nie małe pieniądze na adaptację nie testując/odsłuchując jej wcześniej na swoim sprzęcie? A pytam konkretnie bo sam taki jestem, chodzi mi o konkretne gotowe rozwiązania, które można przetestować...czy jest coś w tym złego?

 

Co do zaczepki... to raczej kolega Cocacol mnie zaczepił pewnie dlatego, że bardzo dobrze wyrażałem się o ustrojach Szymka...jeżeli będę miał okazję posłuchać kompletnych rozwiązań opartych na jego ustrojach, to również wyrażę pozytywną opinię jeżeli zagra. Panowie nienawiść Was zaślepia......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem to w wątku o Ktemach....to jest obłęd, wasza tęsknota za Szymkiem już po dwóch dniach zadziwia...Jestem na etapie budowy domu a co za tym idzie pokoju odsłuchowego, dzięki Szymkowi poznałem siłę akustyki, ale nie jestem zamknięty na inne rozwiązania, jeżeli kolega Cocacol ma coś do zaprezentowania z chęcią przetestuję jak napisałem w poście wyżej, nie myślisz chyba, że wydam nie małe pieniądze na adaptację nie testując/odsłuchując jej wcześniej na swoim sprzęcie? A pytam konkretnie bo sam taki jestem, chodzi mi o konkretne gotowe rozwiązania, które można przetestować...czy jest coś w tym złego?

Oczywiście.

Nie tylko na swoim sprzęcie, ale i w swoim pokoju! . Przyjedziemy...pomierzymy...wstawimy kilka gratów...zobaczymy w którą stronę idziemy...pomierzymy..skorygujemy.,,, poprzestawiamy...pomierzymy...

Za każdym razem będzie Kolega wiedział w którą stronę idą zmiany..

Możemy zrobić nawet porównania ustrojów różnych producentów. Jeśli będą chcieli..

Będzie Kolega zadowolony.

 

 

"Z wielką chęcią w miarę możliwości czasowych, odwiedził bym Pana pokój testowy/showroom o podobnych wymiarach lub już gotową aplikację audiofila, który zaprosi do siebie, oczywiście z kompletnym sprzętem z mojej strony, może być Pan pewien, że jeżeli zagra to "po amplifikuje" również Pana osiągnięcia w tej dziedzinie, a być może na odsłuch i recenzji się nie skończy."

 

Niestety nie mam żadnego showromu. Nie mam śmiałości robić również takowego w mieszkaniu Klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

Nie tylko na swoim sprzęcie, ale i w swoim pokoju! . Przyjedziemy...pomierzymy...wstawimy kilka gratów...zobaczymy w którą stronę idziemy...pomierzymy..skorygujemy.,,, poprzestawiamy...pomierzymy...

Za każdym razem będzie Kolega wiedział w którą stronę idą zmiany..

Możemy zrobić nawet porównania ustrojów różnych producentów. Jeśli będą chcieli..

Będzie Kolega zadowolony.

 

 

"Z wielką chęcią w miarę możliwości czasowych, odwiedził bym Pana pokój testowy/showroom o podobnych wymiarach lub już gotową aplikację audiofila, który zaprosi do siebie, oczywiście z kompletnym sprzętem z mojej strony, może być Pan pewien, że jeżeli zagra to "po amplifikuje" również Pana osiągnięcia w tej dziedzinie, a być może na odsłuch i recenzji się nie skończy."

 

Niestety nie mam żadnego showromu. Nie mam śmiałości robić również takowego w mieszkaniu Klienta.

 

To będę namawiał Pana do takiego projektu, który mówił by coś o Pana podejściu i doświadczeniu. Moja nieufność do tematu akustyki wynika właśnie z tego, że przez lata nie spotkałem instalacji akustycznej, która całościowo wywarła by na mnie wrażenie, dopiero kontakt z Szymkiem i jego prezentacje otworzyły mi oczy na fakt, że akustyka to 50% grania systemu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Oczywiście.

Nie tylko na swoim sprzęcie, ale i w swoim pokoju! . Przyjedziemy...pomierzymy...wstawimy kilka gratów...zobaczymy w którą stronę idziemy...pomierzymy..skorygujemy.,,, poprzestawiamy...pomierzymy...

Za każdym razem będzie Kolega wiedział w którą stronę idą zmiany..

Możemy zrobić nawet porównania ustrojów różnych producentów. Jeśli będą chcieli..

Będzie Kolega zadowolony.

 

 

"Z wielką chęcią w miarę możliwości czasowych, odwiedził bym Pana pokój testowy/showroom o podobnych wymiarach lub już gotową aplikację audiofila, który zaprosi do siebie, oczywiście z kompletnym sprzętem z mojej strony, może być Pan pewien, że jeżeli zagra to "po amplifikuje" również Pana osiągnięcia w tej dziedzinie, a być może na odsłuch i recenzji się nie skończy."

 

Niestety nie mam żadnego showromu. Nie mam śmiałości robić również takowego w mieszkaniu Klienta.

 

Panowie: tb82, pitor112, Cocacol. Bardzo proszę o przeniesienie dydskuji w inne miejsce. Tu rozmawiamy, o faktach, pomiarach - do dyskusji trzeba fotek, pomiarów itp. Jesli cocacol zachce zaprezentować wyniki swojej pracy i zanajdzie sie ktoś zdolny rzetelnie przeanalizować jego pracę - to OK, ale w innym wypadku proszę dydtkutowac poza tym miejscem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Używam u siebie ustrojów autorstwa Cezarego i jestem bardzo z nich zadowolony. Konkretnie tego modelu:

 

AM-2D-60x60-7+1-A01.jpg

 

Dalej to tylko obiektywna opinia, zero konkretów...

 

Wykonanie ładne, natomiast konstrukcja to nic nadzwyczajnego, lub nic czego byśmy wcześniej nie widzieli. Nie chce zaczynać kolejnej sprzeczki, ale skoro juz tak bardzo chcecie konfrontować to z wyrobami Szymona, to trudno chyba nie przyznać, ze jego adaptacje sa znacznie bardziej zaawanasowane niz zwykły dyfuzor ze sklejki...

 

Ja sam zawaliłem swoj pokój podobnymi ustrojami akustycznymi i Oczywiscie zmiany słyszalne, ale w stosunku do nakładu czasu, zagracenia pokoju, efekt u mnie mizerny. By cos sensownego zdziałać trzeba by kilkanaście sztuk, Oczywiscie srtrojenie dobrane do pomieszczenia (a nie na pale jak ja to zrobilem) miejsca wyliczone, a nie tam gdzie nam plasuje położyć itd.

 

Słyszałem wiele rożnych systemów, wiele z nich mialo bardziej lub mniej zrobiona adaptacje akustyczna, ale wszędzie to byl dodatek tylko, natomiast projekty Szymona to bylo cos calkiem innego - tam od razu widać i słychać ze gwoździem programu jest akustyka i moim zdaniem wyprzedza na tym tle cala znana mi branże akustyczna. Po prostu nigdy nie slyszalem żeby kompletna akustyka miala tak duży wplyw na granie póki nie mialem kontaktu z jego projektami. Mysle ze nie jestem w tym odosobniony i stad tez tak wielu „obrońców” Szymona. Jak widać jego przygoda z as dobiegła końca, wiec nie ma chyba juz co drążyć tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmę Hegel postrzegam jako coś w rodzaju start-upu bez wcześniejszych doświadczeń i tradycji. Ale to rynek głosuje swoim portfelem, ta marka jest dość dobrze promowana, więc się nieźle sprzedaje.

 

Bent Holten start up'em

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i

 

Jak już ktoś wcześniej zasugerował , nie pisałbym że to jego projekty. Już wcześniej ktoś robił podobne. No ale bronić szymcia będziecie do upadłego :)

 

Zapytam konkretnie, masz jakieś doświadczenie w tej materii? Słuchałeś "tych podobnych robionych wcześniej"? Porównywałeś z tym co zrobił Szymek? Czy to jednak nienawiść do byłego usera Tobą kieruje?

 

Dodam tylko, że miałem okazję odwiedzić audiofila ze Słowacji z pełną adaptacją wg. przepisu naszych południowych sąsiadów "którzy robili to wcześniej" więc jakieś tam porównanie co do zastosowanych tam technologi oraz efektu akustycznego mam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

i

 

Jak już ktoś wcześniej zasugerował , nie pisałbym że to jego projekty. Już wcześniej ktoś robił podobne. No ale bronić szymcia będziecie do upadłego :)

 

Ja jednak uwazam ze sa to Jego projekty. Bo to ze jakis wzór ustroju akustycznego gdzieś istniał jako projekt teoretyczny wyliczony w necie, to dla mnie żaden problem. Przecież prawa fizyki sa wszędzie takie same i głębokość studni w ustroju o wymiarach X strojonego na częstotliwość Y zawsze da wartość Z.

Ale Szymon potrafił te projekty wykorzystać odpowiednio, dostosować do warunków w których bedzie aplikować, wykonać z materiałów bardziej zaawansowanych niz sklejka i kształtach bardziej skomplikowanych niz inni. Zreszta ja oceniam tylko po tym co slyszalem i nie wiem jakich technik użył, co projektował a co wziął gotowego, ale wiem co słyszałem na własne uszy i wiem jak ma sie to do innych adaptacji które dane mi bylo słychać innych firm czy DIYowcow.

 

Oczywiscie sa osoby takie jak Hi_Aro, które twierdzą ze sa w stanie wykonać to za 10% ceny - no cóż bardzo chętnie chcialem od ww użytkownika kupic taki ustrój i dawałem 25% ceny Szymona czyli 15% zarobku by mial, ale oprócz pustych przechwalanek przelewanych tutaj nie chcial sie podjąć pracy - dla jednej osoby mu sie nie opłaca.

Znalazłem wiec 6 osób chętnych na taki deal i możliwość płatności zaliczki z góry, ale nadal dla Hi_ara to za mało.

Nie wiem czemu nie chcial sie podjąć, skoro projekty z neta, wykonanie banalne - ponoć jeden telefon i projekt w Corelu wystarczy, a przebitkę mialby na tyle duża ze spokojnie kilkanaście-kilkadziesiąt tys do przodu by byl...

 

No ale mieliśmy nie rozmawiać o rzeczach przez pryzmat własnych preferencji, tylko suchych faktów.

Nie chce by roztrząsano tu ustrojów Cocola i tak samo nie widze podwód by brać pod lupę ustrojów Szymona, póki nie będziemy rozmawiać o czymś więcej niz tylko własnych preferencjach.

Jakies pomiary, wymiary, materiały z których wykonany i wtedy możemy dyskutować.

 

P.S. Prosze, nie przekręcaj nickow forumowiczów, a zwłaszcza tych zbanowanych ktorzy nawet nie mogą odpisać na twoja „ripostę”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawałem 25% ceny Szymona czyli 15% zarobku by mial

 

No to proszę wpisać jeszcze mnie na listę oczekujących, u mnie będzie potrzebnych ponad 30 m2, to może jeszcze coś potarguje przy takiej ilości ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie sa osoby takie jak Hi_Aro, które twierdzą ze sa w stanie

 

Jeśli kontynuujesz rozmowę z hi aro zamieszczając zarzuty wobec niego, to nie blokuj banem na watek możliwości odpowiedzenia na te zarzuty. To nic innego jak to co zarzucasz piszącym tu w stosunku do Szymona.

Zdejmuje ban z Hi aro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli kontynuujesz rozmowę z hi aro zamieszczając zarzuty wobec niego, to nie blokuj banem na watek możliwości odpowiedzenia na te zarzuty. To nic innego jak to co zarzucasz piszącym tu w stosunku do Szymona.

Zdejmuje ban z Hi aro.

 

+1

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Jeśli kontynuujesz rozmowę z hi aro zamieszczając zarzuty wobec niego, to nie blokuj banem na watek możliwości odpowiedzenia na te zarzuty. To nic innego jak to co zarzucasz piszącym tu w stosunku do Szymona.

Zdejmuje ban z Hi aro.

Ok nie ma problemu, ban z Hi-Aro ściągałeś juz 6 razy w tym watku i za kazdym razem po powrocie robil jeszcze większy gnój. Pewnie teraz będzie lepiej, oby tylko znów nie zaczął pisac co to on nie jest i czego on nie zrobi - Oczywiscie na papierze bo jak dochodzi do konkretów tovgo nie ma...

 

Prosiłem by dyskusja o ustrojach Szymona, Cocacola i ew. Hi-ara przenieść do innego watku. Tu mieliśmy dyskutować o sprzętach przez pryzmat czystej techniki, pomiarów, ew. Zdjeć. A rozmowa po raz kolejny zeszła na tory „kto i czemu nie lubi Szymona”.

 

PS rozumiem ze skoro z Hi Aro zostal ściągnięty ban, bo zostal w tej dyskusji przywołany, podobna sytuacja będzie miala z Szymonem? Od ostatnich kilku dni glownie i nim sie rozmawia w tym watku... Wiec można liczyć na to ze moderacja postąpi podobnie względem Szymona?

 

 

 

 

+1

������ Standard praktyka

Gdyby to byla standardowa praktyka dawno bys byl zbanowany. Każdemu daje możliwość wypowiedzenia sie. Jednak Hi Aro bardzo mocno na ten ban zasłużył zreszta miał go chyba 6 razy ściągalnego i za kazdym razem gdy dostawał szanse bylo tylko gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.