Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio - czarno na białym


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Moze Panowie zdecyduja jednak czy sa kierunkowe czy nie? Dostalem te garnki.Razem 5kg I nie chce popelnic bledu.

Oprócz rezystorów (są wyjątki) wszystko jest kierunkowe.

Kondensator ma z reguły jedną okładzinę na zewnątrz a cewka również "uprzywilejowany" jeden z końców.

To jak podłączyć takie elementy jest inżynierskim zadaniem a nie kwestią audio voodoo.

Na przykład kondensator łączy się zewnętrzną okładziną w stronę "zimnego". Chyba, że nie wie się albo trudno określić to "zimniejsze"... ;-)

Cewki to już hardcore. To nie tylko kwestia odsunięcia i zwrotu osi prostopadle ale, o czym się zapomina kierunek; bo albo w razie wpływu strumienie będą się dodawały albo odejmowały. To ostatnie tylko w przypadku nieidealnego prostopadłego ustawienia, a przecież ideałów nie ma.

Przesadzam?

Kable słyszycie a ustawienia elementów w zwrotnicy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable słyszycie a ustawienia elementów w zwrotnicy nie?

 

Stawiam tezę, że na tym branży będzie trudno zarobić ;) .

 

Ale np. Wiesio Bazodrut mógłby juz mieć pole do PO-PISu :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Oprócz rezystorów (są wyjątki) wszystko jest kierunkowe.

Kondensator ma z reguły jedną okładzinę na zewnątrz a cewka również "uprzywilejowany" jeden z końców.

To jak podłączyć takie elementy jest inżynierskim zadaniem a nie kwestią audio voodoo.

Na przykład kondensator łączy się zewnętrzną okładziną w stronę "zimnego". Chyba, że nie wie się albo trudno określić to "zimniejsze"... ;-)

Cewki to już hardcore. To nie tylko kwestia odsunięcia i zwrotu osi prostopadle ale, o czym się zapomina kierunek; bo albo w razie wpływu strumienie będą się dodawały albo odejmowały. To ostatnie tylko w przypadku nieidealnego prostopadłego ustawienia, a przecież ideałów nie ma.

Przesadzam?

Kable słyszycie a ustawienia elementów w zwrotnicy nie?

Eeee, kable to wiadomo ale ..podstawki pod kable , rezonatoty i jonizatory są bardziej istotne niż jakość komponentów w zwrotnicy ..

Każdy ałdiofil to wie .

Przecież ważniejsze jest mieć drogi bezpiecznik ze srebra i kabel za 39 tys..a to , że prund płynie póżniej przez cewkę rdzeniową z drutu 1 N i cewka ma kilkaset metrów długości nie ma zupełnie znaczenia .

I ważne też jest pryskać specjalnym płynem styki , i koniecznie zostawić w kolumnie wstawione przez producenta kondensatory elektrolityczne po 20 groszy (ale producent mówi , że to tak specjalnie , bo lepiej grają i były dobierane przez 2 lata ).

Ważny też jest rodzaj lakieru na listwie zasilającej Verictum , a pierdoły takie jak jakość obudowy głośnikowej nie...

Podobno na obudowy najlepszy jest cienki MDF i płyta wiórowa ..koniecznie bez wzmocnień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobno na obudowy najlepszy jest cienki MDF i płyta wiórowa

 

Zupełnie się nie znasz... wyłącznie sklejka "strojona" drewnowkrętami :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy w kolumnie jest głośnik i umiejętne strojenie. Scanspeak w "pudełku po butach" lepiej zagra niż chiński no name za dolara w najgenialniejszej kompozytowej obudowie. Ratowanie gównianego przetwornika drogimi podzespołami też nie ma sensu.

Kształt obudowy , nawet same zaokrąglenia mają wpływ na charakterystyki . Materiał obudowy też ma wpływ. Odpuściłem sobie tradycyjne obudowy na rzecz klejonych warstwowo gdzie mogę sobie formować dowolny kształt dodatkowo mam możliwość usztywniania "szkieletu" prętami stalowymi / karbonowymi. Sztywność takiej obudowy jest znacznie wyższa . Sonicznie porównując identyczne strojone kolumny słychać wyższość warstwowej obudowy głównie na basie i niższej średnicy. Tak czy owak głośnik i strojenie jest najważniejsze ale obudowę bym stawiał przynajmniej na równi z komponentami zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Najważniejszy w kolumnie jest głośnik i umiejętne strojenie. Scanspeak w "pudełku po butach" lepiej zagra niż chiński no name za dolara w najgenialniejszej kompozytowej obudowie. Ratowanie gównianego przetwornika drogimi podzespołami też nie ma sensu.

Kształt obudowy , nawet same zaokrąglenia mają wpływ na charakterystyki . Materiał obudowy też ma wpływ. Odpuściłem sobie tradycyjne obudowy na rzecz klejonych warstwowo gdzie mogę sobie formować dowolny kształt dodatkowo mam możliwość usztywniania "szkieletu" prętami stalowymi / karbonowymi. Sztywność takiej obudowy jest znacznie wyższa . Sonicznie porównując identyczne strojone kolumny słychać wyższość warstwowej obudowy głównie na basie i niższej średnicy. Tak czy owak głośnik i strojenie jest najważniejsze ale obudowę bym stawiał przynajmniej na równi z komponentami zwrotnicy.

Ta ze zdjęcia jest z dziurami ...coś się nie udała ;)) chyba , że to jakaś obudowa wentylowana ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o jedne z najlepiej wykonanych (od A do Z) firmowych kolumn to polecam dwie marki: TIDAL AUDIO i Kaiser Acoutics. Niestety obie bardzo drogie - ale jakość to SOTA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Jeśli chodzi o jedne z najlepiej wykonanych (od A do Z) firmowych kolumn to polecam dwie marki: TIDAL AUDIO i Kaiser Acoutics. Niestety obie bardzo drogie - ale jakość to SOTA.

Tak , w tych firmach nie ma ściemy z obudową .

Nikt nie udawania , że MDF czyli trociny są najlepsze na obudowy .

Kolejna firma bez ściemy to Rockport .

Drogo , ale przynajmniej wiadomo za co się płaci i grają super .

post-59766-0-86095000-1484468647_thumb.jpg

post-59766-0-72759400-1484468656_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś ma jakieś lane kompozytowe grube żebrowane ściany, waży prawie pół tony na zestaw głośnikowy, jest układem w zasadzie aktywnym, ma wyoblone krawędzie (antydyfrakcyjne)...

... to musi grać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejna firma bez ściemy to Rockport .

 

 

Naprawdę? Toż to takie magico, tylko z czego innego - mam na myśli oczywiście myśl marketingową ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się analizować tych konstrukcji. Ale to ta sama pólka marketingowa co magico.

 

Jak się to komuś podoba, jego sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Nie chce mi się analizować tych konstrukcji. Ale to ta sama pólka marketingowa co magico.

 

Jak się to komuś podoba, jego sprawa.

Mnie się podoba .

Wystarczy porównać wkład materiałowy i technologiczny do adekwatnych cenowo aktualnych produktów Focala , Sonusa itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale i obecny Sonus to też marketing ....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Finalizado: 14 jun 2016 , 8:40p. m.

Oferta ganadora: 460.00 EUR [ 46 ofertas de subasta ]

Envío: 33.60 EUR La Poste - Colissimo International

Ubicación del artículo: CHINON, Francia

Vendedor: spacebubble (1695)

s-l1600.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>

Koszt płyty z włókna węglowego 645x445x20 mm to 5 tysięcy brutto

Gdzie w tej kolumnie jest płyta karbonowa o gr. 20 mm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Gdzie w tej kolumnie jest płyta karbonowa o gr. 20 mm?

Nigdzie:)

Odniosłem się do porównania ceny materiału płyta drewna vs płyta karbonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Tak , w tych firmach nie ma ściemy z obudową .

Nikt nie udawania , że MDF czyli trociny są najlepsze na obudowy .

Kolejna firma bez ściemy to Rockport .

Drogo , ale przynajmniej wiadomo za co się płaci i grają super .

Po zapoznaniu się z ceną powyższych głośników wycofuję się z moich poglądów ..

150 tys . dolarów !!??? Chyba ich poje....ło...;)

Za co ??? Za głośniki odlane w drewnianych formach z jakiegoś lamiatu ?

Odnosiłem to do aktualnych cen na poziomie kilkudziesięciu tysięcy dolarów , taka cena byłaby do przyjęcia .

I podobno mają pełny portfel zamówień na ten model ..600 tys zł ..łapiemy leszczy nowe motto Rockporta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 ty$ięcy, 114 ty$ięcy, 266 ty$ięcy... itd. Nie znam muzyka ani inżyniera od nagrań, który nie puknąłby się w łeb i z politowaniem popatrzył na hi-endowych fanów. Pomijając już ceny ekskluzywnych samochodów, to naprawdę za dwieście ty$ięcy można kupić całkiem niezły dom. I nawet jakby przyjąć dewizę, że punkt widzenia zależy od doopy, to te q ceny, to jest jakiś q surrealizm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High-end jako taki umiera, albo już umarł. Te ceny z kosmosu to ostatnia deska ratunku dla producentów. Liczą, że jedną parę kupi jakiś szejk, który nawet nie będzie ich słuchał. Kupi wyłącznie dla poprawy wizerunku, podobnie jak topowego transrotora, który stoi u niego w holu dla ozdoby (prawdziwa historia). O upadku hi-endu od dawna pisze Ken Kessler. Tylko nieliczne firmy poszły po rozum do głowy i obok swoich absurdalnie wycenionych produktach, zaoferowały coś dla ludzi. Wiadomo, o jakie firmy chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Wiadomo, o jakie firmy chodzi.

Np. ta firma , tutaj nie ma ściemy marketingowej ;)

Czysta technologia i jakość wykonania w atrakcyjnej cenie .

Dwie klepki drewniane trochę drutu z metra i gniazda po 100 zł .

Aha , no i najważniejsze specjalnie odsłuchowo dobierany lakier .

Cena 22800 zł ...normalnie okazja ;)

Cytat :

"Wielomiesięczne, żmudne dobieranie lakieru było kolejnym wyzwaniem przy realizacji projektu strojenia listwy sieciowej. Próby i odsłuchy z różnymi lakierami pozwoliły nam na wypracowanie optymalnego rodzaju i marki lakieru oraz technologii lakierowania, który doskonale wpisuje się w naszą koncepcję dźwięku i sprawdza się znakomicie w przypadku listwy Cogitari.

 

Podobnie sprawa wygląda sprawa ze srebrnymi bezpiecznikami po 400 zł .

Ma ktoś ochotę ?

http://www.aliexpress.com/store/product/HIFI-Fuse-Pure-Silver-99-250V-1A-2A-3A-4A-5A-5mm-Diameter-20mm-Length-DIY/725205_1993822889.html

post-59766-0-83612500-1484810325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak weżmiesz na warsztat najnowsze topowe produkty Transparent, Nordost, MIT, Siltech... to i tak w 90% jest to ściema, a głupoty wypisywane o super technologiach niczym z kosmicznego promu są po prostu karmą dla naiwnych. Komplet zasranych kabli kosztuje tyle co najlepsze fortepiany - gdzie tu sens i gdzie logika. Wzmacniacz, albo kolumny głośnikowe w cenie domu w fajnym miejscu - tu to już w ogóle import export nowoczesny czarownik. Z drugiej strony, gówno artysty (zawartość netto 30g, zachowane w stanie świeżości, wyprodukowane i zakonserwowane w 1961) wycenione zostało na 25-30 ty$i za puszkę, więc nie ma się co dziwić. Kosmitów na Ziemi nie brakuje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. ta firma , tutaj nie ma ściemy marketingowej ;)

Czysta technologia i jakość wykonania w atrakcyjnej cenie .

Dwie klepki drewniane trochę drutu z metra i gniazda po 100 zł .

Aha , no i najważniejsze specjalnie odsłuchowo dobierany lakier .

Cena 22800 zł ...normalnie okazja ;)

Cytat :

"Wielomiesięczne, żmudne dobieranie lakieru było kolejnym wyzwaniem przy realizacji projektu strojenia listwy sieciowej. Próby i odsłuchy z różnymi lakierami pozwoliły nam na wypracowanie optymalnego rodzaju i marki lakieru oraz technologii lakierowania, który doskonale wpisuje się w naszą koncepcję dźwięku i sprawdza się znakomicie w przypadku listwy Cogitari.

 

Podobnie sprawa wygląda sprawa ze srebrnymi bezpiecznikami po 400 zł .

Ma ktoś ochotę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ilu jednak w dalszym ciągu jest wyznawców tej magii można poczytać nadal na forach,

Gdyby udostępnić dostęp do treści z "saloniku" to by była dopiero uciecha , chociaż i na ogólnodostępnej części jest sporo przykładów przewago wiary nad rozumem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli obecną cenę kabli można uznać za wariactwo ( a tak jest) to powinniśmy sprzyjać tym wszystkim którzy robią kable dobre i tanie..a tak nie jest.....przykład...WILE.... za IC rca nie pamiętam dokładnie ale chyba 800zł dałem...

....(dobra impreza).... przecież taką taniochę to można nawet w ciemno kupić.....i przymknąć oko na jakość

wykonania ....mnie to nie przeszkadza....nawet jak się dowiem że chłopina siedzi w garażu i w oparach dymu alkoholu robił te kable....jak ktoś chce mieć drogie kable to juz jest mile widziane zaplecze technologiczne i biały fartuch ....dlatego powinniśmy dawać przykłady kabli tanich i dobrych

moja propozycja do 2 - 3tys (za nowy) to właśnie wyżej wymieniony IC...

jakieś inne propozycje ? ....lepsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić dobrej jakości kabel , wykonywany fabrycznie w kontrolowanych warunkach i z gwarantowaną powtarzalnością parametrów produktu.

Rynek kablarski to patologia już od długiego czasu ale do puki są wyznawcy kablowej magii i chcą płacić ta sytuacja będzie trwać tak jak grono obrońców kablowej teorii dźwięku , którzy albo zapłacili krocie albo firmowali swoim nazwiskiem marketingowy pseudonaukowy bełkot i bajki o "kolosalnych zmianach słyszalnych natychmiast" , których nie potrafią w żaden racjonalny sposób udowodnić poza stwierdzeniem że "słyszą" a wycofać się wstyd podobnie jak przyznać że pozwoliło się zrobić z siebie głupca płacąc krocie za drucik z dorobioną ideologią przez speca od socjologii w handlu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

jeżeli obecną cenę kabli można uznać za wariactwo ( a tak jest) to powinniśmy sprzyjać tym wszystkim którzy robią kable dobre i tanie..a tak nie jest.....przykład...WILE.... za IC rca nie pamiętam dokładnie ale chyba 800zł dałem...

....(dobra impreza).... przecież taką taniochę to można nawet w ciemno kupić.....i przymknąć oko na jakość

wykonania ....mnie to nie przeszkadza....nawet jak się dowiem że chłopina siedzi w garażu i w oparach dymu alkoholu robił te kable....jak ktoś chce mieć drogie kable to juz jest mile widziane zaplecze technologiczne i biały fartuch ....dlatego powinniśmy dawać przykłady kabli tanich i dobrych

moja propozycja do 2 - 3tys (za nowy) to właśnie wyżej wymieniony IC...

jakieś inne propozycje ? ....lepsze...

A gdybyś wiedział,że koszty wykonania to 50 zł to też byłbyś taki zachwycony ?

I, ze można kupić kabel pro za 100 zł grający lepiej ?

Jaki to kabel , pisał Moreno , trzeba odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś wiedział,że koszty wykonania to 50 zł to też byłbyś taki zachwycony ?

I, ze można kupić kabel pro za 100 zł grający lepiej ?

Jaki to kabel , pisał Moreno , trzeba odszukać.

 

...nie chodzi o to że jestem zachwycony i na paluszkach drepczę z radości

ale zaznaczam że IC kosztuje 800zł i moim zdaniem jest to dobra oferta

jeżeli ktoś zaczyna składać kable a nie chce wydać dużo kasy to może spokojnie zacząć od WILE

Miałem drogie kable i wiem że można lepiej... tu nie ma żadnego zaskoczenia....najlepszy IC który się u mnie idealnie wpasował to Acrolink 6300...ale jego cena też jest kosmiczna

zdaję sobie sprawę że WILE zle się kojarzy....o ile kable mogę polecić o tyle topowy wzmacniacz WILE

moim zdaniem to nie jest żadna okazja.....za mniejsze pieniądze można kupić Krella FBI albo Maka MA800

i wiele innych wzmacniaczy

ale rozmawiamy o kablach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.