Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw do baroku i nie tylko.


a.bach

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie jako wielbiciel muzyki klasycznej przeanalizowałem swoje możliwości finansowe i zamykają się one w kwocie 25tys.zł. Zestaw ma służyć do słuchania głównie baroku, ale też Beethovena, Mozarta, czy też Chopina. Mój pokój to 25m2. Myślałem nad wyborem Marantza 15s2, lub 14s1. Jeśli to dobry wybór to z jakimi kolumnami warto posłuchać? A jeśli inna opcja będzie lepsza, to czego posłuchać? Czy owe 25tys można sensownie wydać? I jak sensownie podzielić w/w pieniądze na zakup wzmaka, kolumn i źródła? Chciałbym stworzyć listę 5 zestawów na początek i przeanalizowania, jakiego brzmienia szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Sam bardzo lubię barok i mając taką kwotę do wydania zbudowałbym system w oparciu o Baltlaba Endo2. Jednak on pochłonie znaczną część tej kwoty. Kolumny zapewne także coś polskiego, bądź czeski Xavian. Co do źródła, myślę, że wybrałbym raczej DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Sam bardzo lubię barok i mając taką kwotę do wydania zbudowałbym system w oparciu o Baltlaba Endo2. Jednak on pochłonie znaczną część tej kwoty. Kolumny zapewne także coś polskiego, bądź czeski Xavian. Co do źródła, myślę, że wybrałbym raczej DACa.

Może tańsza byłaby jakaś lampka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, wielkość salonu oraz założony budżet, spójrz proszę na zestaw zbudowany na wzmacniaczu lampowym Ars Sonum Filarmonia SJ w najnowszej, drugiej polepszonej wersji (http://q21.pl/ars-sonum-filarmonia-dostawa-gratis.html) oraz zestaw francuskich kolumn Apertura Armonia (http://q21.pl/apertura-armonia.html). To konfiguracja, która moim zdaniem powinna Cię w pełni usatysfakcjonować i wyróżnić się brzmieniowo wśród zestawów alternatywnych w podobnym przedziale cenowym.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Poza wymienionym powyżej zestawem, w salonie mamy jeszcze wiele innych wzmacniaczy i kolumn, które warto odsłuchać i porównać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, wielkość salonu oraz założony budżet, spójrz proszę na zestaw zbudowany na wzmacniaczu lampowym Ars Sonum Filarmonia SJ w najnowszej, drugiej polepszonej wersji (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) oraz zestaw francuskich kolumn Apertura Armonia (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). To konfiguracja, która moim zdaniem powinna Cię w pełni usatysfakcjonować i wyróżnić się brzmieniowo wśród zestawów alternatywnych w podobnym przedziale cenowym.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Poza wymienionym powyżej zestawem, w salonie mamy jeszcze wiele innych wzmacniaczy i kolumn, które warto odsłuchać i porównać.

 

No tak kłania się czytanie ze zrozumieniem. To jakie godne tego zestawu źródło dajecie gratis?

 

Co do źródła, myślę, że wybrałbym raczej DACa.

To tez nie jest źródło.

 

Przepraszam Panowie za uszczypliwość ale... .

Dróg jest wiele można zbudować zestaw na tranzystorze. Jednak ja proponowałbym lampę i tutaj wcale nie musi być bardzo drogo. Może być SE ale wtedy uważnie trzeba dobrać głośniki. Albo mocny push pull wtedy trochę łatwiej o głośniki.

Proponuję też Jaga z Łodzi potrafi wyprodukować zestaw naprawdę fajnie grający w stosunkowo niewielkich pieniądzach. W twoim budżecie wystarczy jeszcze na niezłej klasy źródło bez względu czy oparte na dacu czy cd. Jeśli wolisz analog to powinno wystarczyć na w miarę przyzwoity tor analogowy.

Szczerze pisząc to gdybym miał możliwość sprzedaży mojego Lebena w przyzwoitych pieniądzach to odrazu uderzyłbym do Jaga w jego zestawach zawsze grała i gra muzyka w naprawdę przyzwoitych pieniądzach.

To oczywiście jest tylko sugestia tak jak wspomniałem dróg jest wiele. Najlepiej z takimi pieniędzmi byłoby pojeździć po sklepach i posłuchać.

Pozwodzenia i pozdrawiam,Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

W tym budzie proponuję odsłuch Tannoy Definition DC8T lub nawet DC10T wraz ze wzmacniaczem Cayin A70T MKII.

Jeśli chciałbyś pozostać przy tranzystorach to wówczas faktycznie Marantz.

Świętnie sprawdziły by się także kolumny PMC Twenty 24, Magnat Quantum 1009S.

 

Oczywiście to tylko przykłady. Musisz wybrać się na kilka odsłuchów aby bliżej odnaleźć swoje brzmienie.

 

W razie pytań pozostaje do dyspozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielić proponuję na połówki.

Pierwsza - to byłby np. komplet Naima; nawet podstawowy czyli 5i, albo 5 si.

Druga plus ew. reszta z pierwszej połówki - na kolumny, bo to one decydują

w 75 % o tym, co słyszymy, a tej kwocie wybór jest duży.

Do tych gatunków to w kolumnie ma być kopułka jedwabna bez ferrofluidu i gdyby

trzeba było zagrać jakiegoś Wagnera czy IX Dworzaka, to jednak woofer 18 lub większy.

Barok Goebla, Cocseta, AAM Hogwooda czy Amsterdam BO powinien zabrzmieć

jak na żywo, a już przynajmniej dobrze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podejdziesz do tego zagadnienia trochę nieszablonowo a przy tym w zgodzie z nowymi trendami, to sporo poniżej założonej kwoty.

KEF LS50 Wireless + Rega RP6. Pozostała kwota na kable lub płyty. Czy taki zestaw może zagrać na poziomie klasycznego ? Warto sprawdzić ale ma to chyba sens. Do tego masz funkcje sieciowe w pakiecie. Czego chcieć więcej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, gdyby źródłem miał być analog, to w jakiej kwocie można sensownie stworzyć zestaw gramofon, wkładka, pre? :)

 

Wszystko jest kwestią czy jesteś choć trochę zorientowany w dziedzinie analogu.

Kilka dni temu widziałem na giełdzie przedwzmacniacz RCM Sensor Prelude za 3,5kzł a to już są podwaliny do zbudowania bardzo sensownego systemu analogowego. Kwestia gramofonu nowy czy używany. Np. za około 5,5kzł masz już sensownego Projecta RPM5 carbon z wkładką MC i ze wszystkimi regulacjami ale to jest przykład.

Proponuję z tym konkretnym pytaniem przenieść się do zakładki analog najpierw poczytać FAQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do 25tys.zl mozna złożyć sensowny zestaw do baroku? Chodzi o używki. Szukam kluczowo barwy, dynamiki i pieknych wokali. Co polecacie w tej kwocie do odlsuchania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią czy jesteś choć trochę zorientowany w dziedzinie analogu.

Kilka dni temu widziałem na giełdzie przedwzmacniacz RCM Sensor Prelude za 3,5kzł a to już są podwaliny do zbudowania bardzo sensownego systemu analogowego. Kwestia gramofonu nowy czy używany. Np. za około 5,5kzł masz już sensownego Projecta RPM5 carbon z wkładką MC i ze wszystkimi regulacjami ale to jest przykład.

Proponuję z tym konkretnym pytaniem przenieść się do zakładki analog najpierw poczytać FAQ.

 

Muzyki barokowej, tej na instrumentach historycznych, praktycznie nie ma na winylu. Ruch HIP rozpędził się w latach 80-tych i najciekawsze nagrania wydawały (i wydają) małe wytwórnie na CD. Barok = cyfra, kropka.

 

Przy okazji - RCM Sensor Prelude do budżetowego gramofonu i wkładki to strzelanie z armaty do wróbli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch HIP rozpędził się w latach 80-tych

 

I jak się rozpędził, tak cały czas popyla. I czasem trzeba aż odpocząć od HIP słuchając HPP (historically performed performances) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki barokowej, tej na instrumentach historycznych, praktycznie nie ma na winylu. Ruch HIP rozpędził się w latach 80-tych i najciekawsze nagrania wydawały (i wydają) małe wytwórnie na CD. Barok = cyfra, kropka.

 

Przy okazji - RCM Sensor Prelude do budżetowego gramofonu i wkładki to strzelanie z armaty do wróbli.

 

Nie zgadzam się.

Nie będę tłumaczył dlaczego. Ale zaapeluję o czytanie ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Polecam wzmacniacze polskiej firmy Haiku Audio. Znakomicie bo baroku i muzyki akustycznej, gdzie liczy się barwa, rozdzielczość, mikrodynamika a niekoniecznie zejście basu.Zrobił na mnie świetne wrażenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Bardzo fajne do tego typu muzyki są też moim zdaniem wzmacniacze Lavardin, są tacy uważają, że ten tańszy lepszy :-)

Myślę, że trzeba zacząć od wzmacniacza i dobierać do niego system.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

I jak się rozpędził, tak cały czas popyla. I czasem trzeba aż odpocząć od HIP słuchając HPP (historically performed performances) ;)

 

Absolutnie tak! Tyle, że w czasach przedHIPowych repertuar był skromny: trochę Bacha, Handla i Vivaldiego. No i Scarlatti na fortepianie (Horowitz!). Próżno na płytach analogowych szukać Porpory, Graupnera czy Buxtehudego.

 

Ja tak się przyzwyczaiłem do baroku z cyfrowego źródła, że te kilka płyt analogowych z HIP-em, które mam, brzmi dla mnie jakoś... dziwnie :-))))

Ale nie obraziłbym się, gdyby wznowiono Christiego, Gardinera czy McCreesha na czarnych płytach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.