Skocz do zawartości
IGNORED

DAC - Stello DA100 Signature vs. TEAC UD-501


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Ci którzy śledzą moje wpisy/tematy na forum wiedzą że czasem zakładam jakiś temat "VS". Były piece Marantza VS Denona i Denon VS Yamaha. Ostatnio poszukuję jakiegos DACa w zastęstwo Stello. Nie to żebym miał jakieś większe uwagi do brzmienia, ot tak mam chęc na coś innego. W zasadzie to mam uwagi, nie tyle co do brzmienia, a aspektów technicznych. Brak power na przedniej ścianie, mało wejść i ten nieszczęsny za duży prąd na XLR! Ogólnie mam Stello już od ponad roku chyba. A że opinii nt jego i Teac jak na lekarswo postanowiłem coś tam nabazgrać. Między czasie miałem Hegla HD12 (tutaj nawet nie było co "fałesować") i Electrocompanieta ECD1 (ten już zacny, ale ta cena...). Dziś przyszedł TEAC UD-501. Od dawna chodził mi po głowie, zaglądając do środka widać, a raczej nie widać zbytnich oszczędności, do tego mnogość wejść, to były dla mnie atuty. Trafił sie w dość znośnej cenie więc kupiłem (szkoda że nie srebrny, ale cóż, standardowo nie można mieć wszystkiego - i kto to mówi, heh, odwieczny fan czarnych gratów).

Co do brzmienia, czyli meritum. W porównaniu do Stello, Teac jest nieco spokojniejszy. Nieco mniej górnej średnicy, nieco mniej podbicia górnego basu. To głowne różnice. Siedze już od dwóch godzin i zmieniam repertuar. Na każdym te same wnioski. Ma sie wrażenie że Teac gra równiej, przez mniejszą ilość górnej średnicy mamy wrażenie, nieco bardziej czytelnych górnych rejestrów, podobnie z basem. Na początku przez to, Teac wydawał się mniej dynamiczny, jakby mało zaskakujący. Słabsze uderzenie na basie powodowało jakby muzyka była nudna. Warto przy tym wspomnieć że ogólnie Teac gra nieco ciszej więc przy przeskakiwaniu między źródłami Stello grał po prostu głośniej i częściowo przez to mógł być przezemnie odbierany jako lepszy w sensie głośniejszy. Ale powiem szczeże że im dłużej gra Teac coraz bardziej czaruje, nie ma niczego na siłę. Aż po godzinie zacząłem wierzyć w te opisy na stronie producenta o mega czystości brzmienia, bo rzeczywiście wydaje się jakiś bardziej poukładany, mniej "wyskokowy". Niby w muzyce mniej się dzieje, ale się dzieje, czytelniej. Muszę jeszcze rozrzyforwać te ustawienia w Teacu, bo jest tego trochę, upsamplery czy co tam. Warto wspomnieć że na raz nie mogą być aktywne oba wyjścia tj RCA i XLR, trzeba wybierać z menu te, albo te (wszystko dla tej czystości brzmienia jak to producent pisze :)), trochę denerwujące. Poza tym można ściemniać ekran itd. Teac ma też jakis zacny wzmak słuchawkowy, ale ja tego nie uzywam. nawet nie mam na czym za bardzo sprawdzić, a też mam cheć, bo w moim wzmaku też jest coś lepszego. Jeszcze nie wiem, który DAC u mnie zostanie, bedzie trzeba wnikliwiej przesłuchac.

 

206d40d560cfe1edfb9e922d72e06471_1.jpg

 

Ogólnie to zastanawim się gdzie tu umieścił bym Electrocompanieta, o Hegla jakby co nie pytajcie. Bo zaraz ktoś napisze że hejtuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

ładna maszynka, do suchych pieców najfajniejsze są dac z charakterem, m2tech, schiit, aune, myryad - co kto lubi. Będę czytał dalsze postępy bo możliwe że będę sam szukał dac porządkującego wszystko bez wszelkich udziwnień i mocnej góry (Caspian ma jej od cholery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ja gram na UD-503

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem wkleić linka ale o ten program chodzi. Czy po zainstalowaniu sterowników odpalałeś na komputerze TIDAL ? U mnie na NT-503 pokazuje parametry TIDAL jako 24/192 . Różnicę słychać. Ogólnie TEAC bardzo fajnie sobie radzi z funkcją Upconvert ale to wychodzi mu po mistrzowsku. Kolejna fajna funkcja programu to możliwość przerabiania plików wav do DSD i DoP. Sztuka dla sztuki ale można się pobawić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wyżej praktycznie nie podłączam komputera, robi tylko za serwer. Odtwarzam praktycznie wszystko z playera Yamahy widocznego na foto lub z CD.

Stello tez ma ten cały upsampling, ale dwa poziomy. A do czego jest ten PCM - Off, Slow, Sharp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny test ,najgorsze jest to że dalej nie masz jendoznacznej odpowiedzi co lepsze .

Może byś teraz spróbował daca lampowego Stelaudio albo Protagonist od McGyver. Bo wydaje mi się że to może być to czego szukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanie Teac. Gora jest nieco lepsza, bas ma może ciut mniejszy wykop, ale jest naturalniejszy. Średnica tez jakby czytelniejsza. Do tego w końcu działa jak należy po XLR, choć też z tlumikami i ma odpowiednią ilość wejść.

 

Możne ktoś chce się wymienić na srebrne to proszę pisać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie to zmieniają brzmienie.

Mógłbyś wypróbować te filtry na testowych utworach:

- slow na jazzie z lat sześćdziesiątych lub rocku z lat siedemdziesiątych,

- sharp na popie lub elektronice (możesz testować kapelą, którą masz w awatarze).

Jestem ciekawy Twoich spostrzeżeń, na razie nie chcę Ci sugerować kierunku w którym zmieniać się będzie dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny test ,najgorsze jest to że dalej nie masz jendoznacznej odpowiedzi co lepsze .

Może byś teraz spróbował daca lampowego Stelaudio albo Protagonist od McGyver. Bo wydaje mi się że to może być to czego szukasz

Ja niedługo poślę mój Blacknote DAC30 na testy, może też trafi kolegi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Blacknote to już jest poważny kombajn

 

W tym budżecie nikt nie oferuje nic więcej w kwestii DACa a tu jeszcze Pre i wyjście cyfrowe.

 

Jest grubo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możne ktoś chce się wymienić na srebrne to proszę pisać :)

 

Tu masz używanego srebrnego na Allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może warto pogadać o podmiance, lub jeżeli bardzo zależy Ci na kolorze kupić ten a sprzedać swój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem go kupić, ale gość uparty byl. Za swojego dałem mniej.

 

 

 

Taka jak Hegel HD12 w salonie ;-)))

Oby jakość do ceny była inna :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos wiecej o HD12 w porownaniu do Teaca bo sie nad nimi zastanawiam. Wszedzie polecaja Hegla, ktory ma jednak sporo pozytywnych recenzji, ale nie na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz płaskie granie do granic możliwości bez zadnego zejścia i zróżnicowania basu to bierz. Teac też jest równy, ale ma zejscie na basie i ogólnie bas jest zroznicowany. Stello jest trochę inny, to już w ogóle co innego niż Hegel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos wiecej o HD12 w porownaniu do Teaca bo sie nad nimi zastanawiam. Wszedzie polecaja Hegla, ktory ma jednak sporo pozytywnych recenzji, ale nie na tym forum.

 

Kup HD10 i będzie git! HD12 to już nowa koncepcja marketingowa, przerost formy nad treścią. Jak i cała nowa linia ;-) zaczynają się "żniwa" HD10 to zdecydowanie faworyt. Gładki, barwny, subtelny ... fajny DAC.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie, nie dodalem, ze potrzebuje DACa ze wzmacniaczem sluchawkowym - chociaz najprawdopodobniej najlepiej (ale tez drozej) byloby kupic osobny wzmacniacz i DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie, nie dodalem, ze potrzebuje DACa ze wzmacniaczem sluchawkowym - chociaz najprawdopodobniej najlepiej (ale tez drozej) byloby kupic osobny wzmacniacz i DAC.

 

Wzmacniacz słuchawkowy w HD12 to krew z uszu!

 

Sprawdziłem.

 

Z tego co widzę i co pisze kolega R to chyba ten TEAC jest ok.

 

Za 1500zł można jeszcze zainteresować się czymś takim:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Coś czego jeszcze nie miałem, a korci za takie pieniążki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dachach Hegla widzę pewne podobieństwo do dac ów Marantz (mam na myśli głównie streamery)

Grają poprawnie ale bez tego czegoś. Można kombinować przewalac klocki i kolumny ale dopiero jak się Daca wywali to wtedy jest dopiero efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .. Po przeczytaniu opinii tez zastanawiam się nad tym dackiem Teac wygląda fajnie itd.

 

Ale zastanawiam się tez nad modelem 301 .. Ktoś może porównywał oba Teac ud 501 z ud 301 są różnice w brzmieniu ?

 

Z tego co zauważyłem to w modelu 301 nie ma wyświetlacza oraz ma mniej wejść .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.