Skocz do zawartości
IGNORED

B&W 685s2 + pianocraft: upgrade


Wawrzyniec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od dwóch lat jestem użytkownikiem zestawu Yamaha PianoCraft MCR-750 i monitorów B&W 685 s2. Generalnie jestem zadowolony z uniwersalności jaką daje mi PianoCraft (dvd, tuner, wejście usb) + podłączony do niej Chromecast Audio (korzystam z serwisu TIDAL), ale zacząłem szukać czegoś więcej brzmieniowo. Widzę, że mała Yamaha ma problem, żeby napędzić kolumny, a te w moim odczuciu mają jeszcze duże rezerwy.

 

W pierwszym odruchu sprawdziłem ofertę Yamahy i tam wypatrzyłem amplituner sieciowy r-n602.

 

Rozważałem też same wzmacniacze:

NAD c368 - ten z opisu najlepiej powinien zgrać się z posiadanymi przeze mnie kolumnami lub

Cambridge CXA60 - czytałem jednak, że może być nie za dobrym wyborem do moich 685-tek z uwagi na jasna charakterystykę.

 

Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z 685s2 i wskazanymi wyżej wzmacniaczami, ewentualnie mógłby polecić jakąś alternatywę?

 

Wiem, wiem... Powinienem udać się na odsłuchy, ale jest to dośc kłopotliwe w moim wypadku. Poza tym chciałbym wcześniej wiedzieć, czy może nie pomijam jakiegoś sprzętu, który warto by posłuchać.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

od dwóch lat jestem użytkownikiem zestawu Yamaha PianoCraft MCR-750 i monitorów B&W 685 s2. Generalnie jestem zadowolony z uniwersalności jaką daje mi PianoCraft (dvd, tuner, wejście usb) + podłączony do niej Chromecast Audio (korzystam z serwisu TIDAL), ale zacząłem szukać czegoś więcej brzmieniowo. Widzę, że mała Yamaha ma problem, żeby napędzić kolumny, a te w moim odczuciu mają jeszcze duże rezerwy.

 

W pierwszym odruchu sprawdziłem ofertę Yamahy i tam wypatrzyłem amplituner sieciowy r-n602.

 

Rozważałem też same wzmacniacze:

NAD c368 - ten z opisu najlepiej powinien zgrać się z posiadanymi przeze mnie kolumnami lub

Cambridge CXA60 - czytałem jednak, że może być nie za dobrym wyborem do moich 685-tek z uwagi na jasna charakterystykę.

 

Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z 685s2 i wskazanymi wyżej wzmacniaczami, ewentualnie mógłby polecić jakąś alternatywę?

 

Wiem, wiem... Powinienem udać się na odsłuchy, ale jest to dośc kłopotliwe w moim wypadku. Poza tym chciałbym wcześniej wiedzieć, czy może nie pomijam jakiegoś sprzętu, który warto by posłuchać.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Żebyś tylko nie przesadził z tą Jasnością!Cambodża i B&W?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś tylko nie przesadził z tą Jasnością!Cambodża i B&W?

O, i własnie o to mi chodziło, żeby ktoś od razu wyplenił moje głupie pomysły w zarodku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i własnie o to mi chodziło, żeby ktoś od razu wyplenił moje głupie pomysły w zarodku :-)

Jeżeli nie masz daleko do jakiegoś Salonu to wypadałoby posłuchać przed zakupem.Będziesz spokojniejszy,że nie dałeś ciała!Twoja zabawa z Audio własnie się zaczyna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno zakup klasycznego, dobrego wzmacniacza będzie brzmieniowo lepszy niż amplituner. W przypadku urządzenia NAD najnowszy model C368 także jest raczej jasno grającym urządzeniem, podobnie jak CXA60, dlatego z taką konfiguracją uważałbym. Lepiej pod względem brzmienia sprawdzi się nawet starsza seria NAD, np. model C356 BEE (http://q21.pl/nad-c356-bee.html).

Natomiast z mojej strony sugerowałbym wzmacniacz i raczej spokojniejszym usposobieniu i bardziej gęstym dźwięku. Idealnie z B&W sprawdziłaby się integra Advance Acoustic X-i75 (http://q21.pl/advance-acoustic-x-i75.html) lub model wyższy i lepszy Advance Acoustic X-i105 (http://q21.pl/advance-acoustic-x-i105.html). Równie ciekawe brzmienie uzyskasz z hybrydy lampowej Vincent SV-500 (http://q21.pl/vincent-sv-500.html). Natomiast trochę szybszy, muzykalny, dynamiczny dźwięk - świetna francuska integra Atoll IN100SE (http://q21.pl/atoll-in100se.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie na odsłuchy do naszego salonu. Na miejscu będziesz miał do wyboru kilkanaście wzmacniaczy w danym przedziale cenowym, które można w komfortowych warunkach odsłuchać i porównać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Cambridge jednak nie do tych Bowersow. Model NAD 368 już prędzej. Starszy NAD 356 BEE nie dość że tańszy to spasuje całkowicie.

Możesz także zwrócić uwagę na promocyjną cenę wzmacniacza Denon PMA1520.

Biorąc pod uwagę natomiast amplitunery stereo to funkcjonalnie model Yamaha RN602 i Onkyo 8150 na pewno spełnią swoje wymagania. Będą natomiast gorzej grały od wspomnianych wyżej "czystych" wzmacniaczy.

 

Zapraszam Cie na odsłuch oraz po rabat dla forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy autor wątku zdecydował się na coś?

Również stoję przed takim samym dylematem - chce wymienić elektronikę do 685s2 .

 

Czy ktoś odsłuchiwał już Yamahe N-602 z Bowersami i może opisać swoje wrażenia z tego połączenia? Czy taki zestaw sprawdzi się w nieco cięższej muzyce - R&B, HipHop, House?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Cambridge jednak nie do tych Bowersow. Model NAD 368 już prędzej. Starszy NAD 356 BEE nie dość że tańszy to spasuje całkowicie.

Możesz także zwrócić uwagę na promocyjną cenę wzmacniacza Denon PMA1520.

Biorąc pod uwagę natomiast amplitunery stereo to funkcjonalnie model Yamaha RN602 i Onkyo 8150 na pewno spełnią swoje wymagania. Będą natomiast gorzej grały od wspomnianych wyżej "czystych" wzmacniaczy.

 

Zapraszam Cie na odsłuch oraz po rabat dla forumowiczów.

Demon jak najbardziej to bardzo fajny wszak od 1500 i nowsze potrafią napedzić duże droższe konstrukcje. Jeśli lubisz cokół w małych rozmiarach polecam arcam solo oraz świetny Minn classic ale starsze modele są zdecydowanie lepsze od nowszych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nawiązuję do tematu, bo mam zastrzeżenia do zbliżonego zestawu: głośniki B&W 685 S2 oraz Yamaha MCR-670 Grand Pianocraft. Przez wiele lat słuchałem muzyki z zestawu Sony CMT-GP7, ale jego zużycie wymusiło poszukiwanie czegoś nowego. Opcja padła na B&W oraz Yamahę, w miarę korzystne cenowo oraz lansowane w salonie, gdzie je nabyłem. Oczekiwałem, że niemal wszystko w tej kategorii (sprzętu audio do ok. 4 000) musi brzmieć lepiej od starego zestawu Sony. Nie poświęciłem wystarczająco dużo czasu na odsłuch (Yamahę słuchałem, ale nie z głośnikami B&W) ani na dalsze eksploracje. Nie miałem ponadto dotychczas żadnego zainteresowania w sprzętach audio, więc moja wiedza na ten temat była dość uboga :) Teraz, po zakupie, pojawił się jednak problem, może kosztem własnej naiwności:

- odnoszę bowiem wrażenie, że dźwięk jest znacznie ostrzejszy, chociaż zaraz czystszy oraz wrażliwszy na detale. Otrzymałem informację, że tzw. wygrzewanie ma znaczenie na początku, ale nie powinno ono trwać dłużej niż 15 - 20 h. Podobna informacja znajduje się w manualu do głośników. Tymczasem po blisko dwutygodniowym graniu wciąż doskwiera mi mało łagodne, jaśniejsze brzmienie (chociaż zauważam poprawę). Dodam, że bardzo lubię słuchać muzyki, która najprawdopodobniej bazuje na niskich częstotliwościach: ambient, dream pop, drone, slowcore etc. To pewnie było jego wadą, ale sprzęt Sony dawał mi poczucie fajnej wibracji oraz mgiełki, przetapiającej słuchanej muzyki. Połączenie B&W wraz z Yamahą daje w moim odczuciu wrażenie "suchości"... Czy wygrzewanie przynosi znaczącą zmianę w dźwięku? Część stron podaje, że w przypadku membran z kevlaru trwa to ok. miesiąca. Warto się uzbroić w cierpliwość czy doszukiwać przyczyn w źle dobranej elektronice? Czy Yamaha rzeczywiście ogranicza możliwości B&W i do takiej muzyki, jaką preferuję, nadaje się coś innego? A może padłem ofiarą moich przyzwyczajeń i nie potrafię jeszcze docenić dobrej jakości nowego sprzętu? Dziękuję za ewentualne odpowiedzi, uwagi i wyrozumiałość dla rozterek laika ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszelką cenę spróbuj inne kolumny - z kopułką jedwabną, a nie metalową.

To może być klucz do lepszego dźwięku.

Jakieś Magnaty, Dali itp...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lansowane w salonie, gdzie je nabyłem

To już powinno dać Ci do myślenia.

Niestety to połączenie tak gra. Bowersy Seria 6 grają dość jasno.

Z racji że rozumiem system masz nowy, to wymiana kolumn była by nie bardzo opłacalna.

Spróbuj zastosować inne kable. Które może w delikatny sposób skorygują wysokie tony. To w zasadzie najtańsze rozwiązanie.

Spróbuj Oehlbacha, to basowy kabelek o delikatnej górze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wawrzyniec, - rn-600 będzie ostrzejsza ale szybsza i bardziej dynamiczna, onkyo/pioneer będą bardziej barwne, plastyczne ciepłe, mam sx-n30 tyle ze z bronze 5, nie słuchałem go z B&W,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Obecnie używam kabla Evergreen. Rozumiem, że jasność zawiera się raczej w charakterystyce głośników B&W niż w ich konfiguracji z Yamahą? Ew. w przyszłości skłaniałbym się raczej do zamiany elektroniki niż głośników. Czy np. wspomniane wyżej NAD 356 BEE wzmacniają niskie tony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Obecnie używam kabla Evergreen. Rozumiem, że jasność zawiera się raczej w charakterystyce głośników B&W niż w ich konfiguracji z Yamahą? Ew. w przyszłości skłaniałbym się raczej do zamiany elektroniki niż głośników. Czy np. wspomniane wyżej NAD 356 BEE wzmacniają niskie tony?

Przesiadka na NAD 356 BEE z pewnością przesunie brzmienie w kierunku na którym Tobie zależy, czyli złagodzi górę i dociąży bas.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Yamaha i Bowersy grają jasno więc zestawienie ich razem powoduje że jest jak jest.

Tak NAD zdecydowanie poprawi odbiór basów. Jednak model 356BEE także jest bardziej krzykliwy od modelu np 326 bee.

Więc przed zakupem także go sprawdź.

Bardziej bym obstawiał Marantza albo Denona 1520 który jest właśnie wyprzedawany.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.