Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze odkrycia i audio okazje w 2016 r.


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu taką okazją były Ushery S-520 które grały lepiej niż droższe konstrukcje

 

Przykładów jest kilka w różnych budżetach

 

W tym roku moje odkrycia to:

 

Soekris DAC który w dobrej aplikacji kosztuje ok 2500zł a gra lepiej niż znacznie droższe DACi

 

kable głośnikowe Percon za 15 zł/m lepsze od niektórych hi-endowych przewodów

 

nowoczesne wzmacniacze w klasie D

 

RPi w roli streamera z masą dedykowanych rozwiązań

 

może komuś się przyda w podjęciu decyzji zakupowych

 

plus zapomniałem dodać odkrycie AVS monitory Buchardt za 3500zł co prawda jeszcze nie zweryfikowane ale nadzieje rozbudziły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegapiony Alchemist Nemesis :/

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Percon za 15 zł/m lepsze od niektórych hi-endowych przewodów

 

czy mógłbyś przypomnieć który to model?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, SK2140 - innych nie próbowałem

 

ten kabel ma genialną średnicę i poukładany dzwiek - warto spróbować ryzyko finansowe nie jest duże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odkrycia wiążą się głownie z muzyka a nie sprzętem.

 

Bobby Blue Bland, pierwsze wydania denona z lat '80 (jazz, klasyka), wydania japońskie jezzowych arcymistrzów blue note i prestige. 99% brzmi fantastycznie. Ted Nugent. David Bowie :)

 

Ze sprzętu to moje Pmc 26 w połączeniu z Leema. Nowe Pmc kupiłem z salonu za ok 16,500zl (włącznie z dostawa). Szok dzwiękowy przy każdej muzyce a trochę się sprżetu przesłuchało.

 

Po raz kolejny przekonałem się w tym roku, ze kable "grają" i do tego kiepsko wypadające na jednym systemie, mogą zabrzmieć bajecznie na innym.

 

Z małych systemów denon pm i pcd50 (dość małe są obydwa, nie wiem, czy dobrze numery podałem) z dali opticon 1. Do sypialni jak znalazł.

 

Temat o odkryciach, wiec podam tez jeden negatyw: nowa płyta Claptona, nawet cieżko mi określić czy jest dobra czy nie, po pierwszym kawałku nie byłem w stanie dalej słuchać. Jakość nagrania jest poniżej poziomu żenady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odkryje ameryki, NAD 356. Za takie pieniądze, granie jest świetne.

Wzmacniacz gra 100% pod mój gust/oczekiwania.

 

Z muzyki, Jonathan Antoine płyta Believe. Bardzo dobry głos ale to co mnie cieszy to to, że chłopak się spełnia i robi to zajefajnie dobrze. Jeszcze dwa lata temu widziałem go w x-factorze UK a dzisiaj proszę jaki dojrzały vokal.

 

Z negatywów to odkrycie, że żaden komputer bez DSP nie potrafi zagrać muzyki.

Oraz to, że wzmacniacze lampowe są dla mnie zbyt, jakby to określić zbyt wyrafinowane i mało uniwersalne.

Płyta Claptona faktycznie coś z tym jest nie ten teges, również wyłączyłem po pierwszej pieśni o pomstę do nieba.

Nie wiem, może nie czaje przesłania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też ten rok był rezygnacją z lampy z powodu braku uniwersalności i małej ilości dedykowanych kolumn

szkoda bo jednak parę zalet jest

muzycznie wiele nowych inspiracji i nie odżałowanych odejść wielu znakomitych muzyków - 2016 r zebrał wyjątkowe żniwa :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku osobiście przekonałem się o tym że kable zasilające mają wpływ na brzmienie. Nie chcę wzniecać ognia więc proszę to przyjąć jako moje zdanie do którego nie chcę nikogo przekonywać :-)

A jeśli chodzi o okazje to udało mi się kupić w dobrych pieniążkach wzmacniacz (Nad c356bee po modyfikacji muda44) i kolumny (Monitor Audio gs20 jak nóweczki nie wygrzane) dzięki którym słuchanie muzyki sprawia mi mnóstwo radości :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku osobiście przekonałem się o tym że kable zasilające mają wpływ na brzmienie. Nie chcę wzniecać ognia więc proszę to przyjąć jako moje zdanie do którego nie chcę nikogo przekonywać :-)

A jeśli chodzi o okazje to udało mi się kupić w dobrych pieniążkach wzmacniacz (Nad c356bee po modyfikacji muda44) i kolumny (Monitor Audio gs20 jak nóweczki nie wygrzane) dzięki którym słuchanie muzyki sprawia mi mnóstwo radości :-)

Gratulację!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim odkryciem w tym roku zdecydowanie była muzyka, otworzyłem się psychicznie, a co za tym idzie organoleptycznie na gatunki muzyki, które były mi całkowicie obce i nigdy nie przypuszczałem, że mój słuch i ciekawość skieruję się w ich stronę tj. np. jazz i jego wszelkie odmiany, który kiedyś był dla mnie jazgotem bez sensu. Coraz częściej poszukuję muzyki z którą nigdy nie miałem styczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie odkryje ameryki, NAD 356. Za takie pieniądze, granie jest świetne.

Wzmacniacz gra 100% pod mój gust/oczekiwania.

 

Z muzyki, Jonathan Antoine płyta Believe. Bardzo dobry głos ale to co mnie cieszy to to, że chłopak się spełnia i robi to zajefajnie dobrze. Jeszcze dwa lata temu widziałem go w x-factorze UK a dzisiaj proszę jaki dojrzały vokal.

 

Z negatywów to odkrycie, że żaden komputer bez DSP nie potrafi zagrać muzyki.

Oraz to, że wzmacniacze lampowe są dla mnie zbyt, jakby to określić zbyt wyrafinowane i mało uniwersalne.

Płyta Claptona faktycznie coś z tym jest nie ten teges, również wyłączyłem po pierwszej pieśni o pomstę do nieba.

Nie wiem, może nie czaje przesłania.

Daj go do Mudy na modyfikacje będzie zrobiona profesjonalnie a zyskasz jakości x2 przynajmniej.

Miałem dwa Nady to wiem co pisze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można zrezygnować z lampy :)Ja mam lampe i tranzystor.Tranzystor nie zagra jak dobra lampa :)

Wydaje mi się że wiekszość pragnie wrócić do dobrej lampy po przesiadce na tranzystor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawilem sobie lampe bo trudno z niej zrezygnowac ale lezy w szafie i sie kurzy

Do tranzystora nie wrocilem tylko mam teraz wzmacniacz cyfrowy z dsp ktory laczy moc i kontrole basu z trana i reszte zalet lampy. Dolozmy do tego brak konwersji d/a i na dzien dzisiejszy to moj zwyciezca :)

A jak chce znieksztalcenia lampy to sobie ustawiam suwaki na aplikacji sterujacej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne rozwiązanie, tylko że cyfrowo na kompie player dodaje harmonicznych, zmienia faze tu i tam :)

Dynamika też ruchliwa i gra muzyka

 

A z lampy można zrezygnować można, kwestia gustu thomaz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie jak wieczorem swiecą lampy.Za tą cene nie kupiłbym nic lepszego a tranzystor o takiej jakości

dźwięku kosztował by z 4 razy więcej.

 

Podejrzewam, ze znaczna cześć właścicieli tranow o swoim wzmaku uważa podobnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje odkrycie: kondensatory w zwrotnicy głośnikowej zmieniają brzmienie znacząco, coś na poziomie lamp sterujących. Góra pasma ma wpływ na odbiór reszty pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar na Percony - przetestuje z ciekawości. Bardzo fajny wątek. Wg mnie nie warto go zanieczyszczać plebiscytem lampa vs tran tym bardziej, że grają systemy a i lampa lampie nierówna i podobnie z tranami.

 

Moim odkryciem były modyfikacje muda44, które wprowadziły sprzęt do innej klasy. Były to kolejno:

- Yaqin MC100 B (wakacje 2016) - poprawa w przejrzystości, mikrodynamice i rozdzielczości (bardzo wyraźna, całkiem inny wzmacniacz)

- Pioneer PD50 (11-2016) - przejrzystość, separacja, rozdzielczość - a byłem sceptykiem czy da się z tego coś wycisnąć. Teraz to zupełnie inna klasa, co ciekawe synergicznie zgrywa się z Yaqinem.

Główny efekt to diametralne zwiększenie uniwersalności. Przechodzi testy dużych składów jak Carmina Burana, grają na nim też doskonale dynamiczne rockowe utwory (a nie grały wcześniej). Mody nie wprowadziły też degradacji np. typu suchość (z tego co czytam to i to się często zdarza).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odkrycie to wzmacniacz Yamaha s2100, który kupiłem w połowie roku i którego bardzo długo nie zamierzam zmieniać chyba, że się zepsuje. Druga rzecz to niedawno zakupiony 30-letni gramofon Kenwood KD-8030 ( to samo co KD-990 tylko wersja z wykończeniem mahoń/politura) w stanie "gabinetowym". Po prostu cacko wizualnie,a dźwiękowo w połączeniu z dobrym PRE tej Yamahy i wkładką MC Ortofona też na tyle dobrze, że przeprosiłem się z moją starą kolekcją winyli i nawet kupiłem sobie kilka nowych z biedronkowej promocji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiaja sie na rynku wzmacniacze z modulami dsp ktore ze starym graniem klasy D maja juz malo wspolnego. Poki co na rynku pro studyjnym ale i w hifi cos sie znajdzie np Lyngdorf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nigdy w życiu. Po to kupiłem NAD-a żeby mieć nadowskie brzmienie. Muda ma Swój gust ja Swój.

Tylko że Nadowkie brzmienie pozostaje tylko w dużo lepszej jakości. Fabryczny C356 jest kiepski mimo wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie kolumny BMN o których mało kto słyszał, a grają zacnie. Stosunek cena/ jakość jeden z lepszych. Nie zamierzam ich zmieniać jeszcze długo. A jak mi się zechce to się zrobi upgrade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.