Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze odkrycia i audio okazje w 2016 r.


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja te Percony zamawiam od grudnia - też mnie zaciekawiły - cena skacze, terminy realizacji wydłużone, chyba faktycznie reklama zadziałała. Zobaczymy ile są warte :-). Mam je mieć w przyszłym tygodniu teoretycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma wzmacniacza w wersji z usb na pokładzie? Byłoby prościej podłączyć ;)

Hehe to nie jest firma skierowana do home audio tylko studia estrada filharmonie itp. Tam sie nie uzywa usb ;)

 

co do percona to mam nadzieje ze nikt nie wpadnie na pomysl ze robie tu jakis product placement :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te Percony zamawiam od grudnia - też mnie zaciekawiły - cena skacze, terminy realizacji wydłużone, chyba faktycznie reklama zadziałała. Zobaczymy ile są warte :-). Mam je mieć w przyszłym tygodniu teoretycznie.

Zamówiłem 6 metrów sk2140 29 grudnia wysłane 30-go odebrałem 89zł z przesyłką po podłączeniu banan na twarzy

Dzięki biniek za info

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 6 metrów sk2140 29 grudnia wysłane 30-go odebrałem 89zł z przesyłką po podłączeniu banan na twarzy

Dzięki biniek za info

 

z czym porównywałeś? jakiś punkt odniesienia? co się zmieniło i w jakim systemie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest biniek temat z prawdziwego zdarzenia. ;)

 

Z dobrych niedrogich kabli głośnikowych Furutech µ-2T. Kabel gruby, ale o alternatywę naprawdę ciężko. 28EUR za metr można przeżyć.

 

Skrobnij coś więcej. Jest stłumiona?

 

Dla mnie w tym kablu Percona po prostu brakuje trochę otwarości i blasku na górze. Jest za bardzo dociążona, chciałbym więcej otwartości, iskier, lekkości i oddechu. Porównywałem z QED, MIT-em, Melodiką - te miałem pod ręką.

Natomiast tak jak biniek napisał - średnica jest boska. Połączenie czystości, dzwięczności z masą i wypełnieniem.

Jak ktoś ma kolumny bi wiringowe, to na górę może dac coś innego, a na średnicę/dół - Percona

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda ale zeby zostawić jakość srednicy i basu a poprawić te górę o większy oddech i perlistość trzeba wydac duzo wiecej. nie wiem ile bo nie obracam sie w takich budzetach

w tym zakresie budzetowym i mysle ze do 200zl/m góra perconów nie ustępuje konkurencji i trudno wytknąć jej ulomonosc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym zakresie budzetowym i mysle ze do 200zl/m góra perconów nie ustępuje konkurencji i trudno wytknąć jej ulomonosc

 

Ja mam Chord Odyssey 2 - szybki sprężysty bas, rozdzielczy i otwarty na górze, ciekawy jestem pojedynku z tym Perconem...

Dla mnie przygaszona góra dyskwalifikuje kabel przy lampie. Owszem, przy przejaskrawionym, jazgotliwym tranie - będzie służyć.

Dam znać po odsłuchach jak dotrze i polutuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w tym kablu Percona po prostu brakuje trochę otwarości i blasku na górze. Jest za bardzo dociążona, chciałbym więcej otwartości, iskier, lekkości i oddechu.

W tej cenie trudno nie spróbować, choć dla mnie właśnie złagodzenie góry może być problematyczne. Może nie musi. Ze średnicą i basem to ja problemów nie mam żadnych. Góra też jest ok, ale delikatne rozświetlenie było by jeszcze lepsze.

 

Jak ktoś z Was trafi na taki kabel (może być droższy), ale przesadnego wyostrzenia w górze to dajcie znać. W grę wchodzą i IC i głośnikowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich ic ktore mialem w zeszlym roku z bardzo dobra gora to polece m&b cables

Swietny stosunek jakosci do ceny i w sumie tez odkrycie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z czym porównywałeś? jakiś punkt odniesienia? co się zmieniło i w jakim systemie?

Przepraszam że tak późno ale pracuje na trzecią zmianę, wracając do tematu to nie jestem testerem kabli szukałem czegoś bo grałem na pożyczonym kablu i na dosyć budżetowym zestawie, terminal z daphile, Hegel h80, AkustyK rd12. Kable który miałem to KIMBER KABLE KWIK 12 niby ok ale wysokie czasami trochę za bardzo dawały o sobie znać średnicy jak na lekarstwo a bas szybki punktowy ale lekko odchudzony, po zmianie na Percony dźwięk bardziej jest dociążony, bas może nie jest już tak szybki, ale jest go więcej, jest bardziej zróżnicowany, średnica w końcu się pojawiła a wysokie, no właśnie może nie wycofanie ale grają bardziej delikatnie przy czym, co mnie zdziwiło potrafią zagrać dużo detali bez ostrości

Tak to słyszę, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tej cenie trudno nie spróbować, choć dla mnie właśnie złagodzenie góry może być problematyczne. Może nie musi. Ze średnicą i basem to ja problemów nie mam żadnych. Góra też jest ok, ale delikatne rozświetlenie było by jeszcze lepsze.

 

Jak ktoś z Was trafi na taki kabel (może być droższy), ale przesadnego wyostrzenia w górze to dajcie znać. W grę wchodzą i IC i głośnikowe.

Jeśli Twój zestaw gra tak jak powinien i kablami chcesz modyfikować jak najmniej, polecam:

Stereovox HDSE RCA- kabel który nie ogranicza żadnego pasma i niewiele wnosi od siebie.

Auditorium 23 głośnikowe- jak wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrycie roku - sluchaweczki oppo pm 3, co zabawne jeszcze ich nie kupilem, caly czas walcze... Dlaczego oppo pm3? Za niesamowicie muzykalne odtwarzanie wokali, w tym sa kapitalne, polecam posluchac, banan na gebie gwarantowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaweczki oppo pm 3

 

Materiał wierzchni to PVC lub PU czy też może naturalna skóra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Sztuczna skora, ale ja nie czuje roznicy a przynajmniej nigdy na to nie zwrocilem uwagi. Patrze czy ciaza na globusie i czy maja silny docisk ( oppo niestety maja ale podobno mozna to jakos oslabic, podobno...). W kazdym razie potrafia zabrac w swiat muzyki - zwlaszcza, gdzie wokale graja pierwsze skrzypce, ich sila to kapitalny srodek pasma, ze tak po audiofilsku powiem a po mojemu - jest magia. Tadeo - prosze Cie... za stary kon jestem na to co sugerujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczna skora

 

Dzięki za informacje. Dla mnie to niestety dyskwalifikuje słuchawki. Po 2 latach łuszczące się kawałki gumy przylepiające się do twarzy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LabGruppen IPD1200 to jest kompletny wzmacniacz w klasie D z DSP

 

A jak się w tym reguluje głośność po "zasileniu" przez AES/EBU?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aplikacją na ipada/pc lub gałką na wzmacniaczu

 

ale to nie jest sprzęt w stylu domowego hifi nie ma co liczyć na wygody jak usb, laurki, stylowy software i inne audiofilskie udogodnienia

to jest studyjny kombajn wymagający żmudnej konfiguracji i wiedzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie odkryciem roku 2016 jest Questyle CMA600i .

 

Przerzuciłem już trochę tego żelastwa przez te lata ,do tego jako beznadziejnie zakochany w brzmieniu lampowym nie

wierzyłem,że spodoba mi się tranzystor .

Nie jest to może poziom mojego zestawu Nr 1 ,Eurydyki i Staxów SR-009 ale jak za te pieniądze nie jest żle .

Z Sennkami HD800 nie sposób się nudzić a z Audeze LCD-3 jest bardziej lampowo niż na lampie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekaw jestem tej konfrontacji

rzeczywiscie do lampy lepszy moze byc chord

 

Mam, porównywałem w 2 systemach (lampa i tranzystor) i póki co w porównaniu do Chorda jest wyraźnie słabszy (ale lepszy od Qed Signature X-Tube 400). Percon ma wyraźnie gorszą rozdzielczość i separację źródeł pozornych od Chorda. Liczę, że się wygrzeje. U Ciebie zagrał od razu czy musiałeś wygrzewać (długo?)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm trudno powiedziec bo kupilem go razem z nowym wzmacniaczem podlaczylem i gral tak z tydzien

dopiero pozniej podlaczylem qeda i zrobilem porownanie

rozdzielczosc masz na mysli czystosc i wnikanie w szczegoły niezaleznie od tonów czy otwartosc gory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozdzielczosc masz na mysli czystosc i wnikanie w szczegoły niezaleznie od tonów czy otwartosc gory?

czystość i wnikanie w szczegóły niezależnie od tonów

poczekam, najwyżej sprzedam, bo jak wspomniałem dobre w swojej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten aspekt jest u mnie bardzo dobry

jesli chord jest jeszcze lepszy to szacun

daj mu chwile moze cos sie zmieni

ale jedyne uwagi jakie do niego mam to mala perlistosc wysokich tonów

chyba puszcze go na bas i srodek a na soprany dam jakies srebro

 

a jak średnica i bas w porownaniu do chorda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak średnica i bas w porownaniu do chorda?

 

bas jest mniej punktowy i sprężysty, ale i troszkę bardziej głęboki i ciepły

do średnicy nie mam zastrzeżeń w Perconie - jest dobra

natomiast najbardziej doskwiera mniejsza przestrzeń i rozdzielczość

scena jest w Peronie zwężona a źródła pozorne zlepione ze sobą (w porównaniu do Chorda, bo ten Qed zdecydowanie droższy od Percona wypadł słabiej w każdym aspekcie od Percona)

Oczywiście w/w to w moim i kolegi systemie i wg mojej opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.