Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo UDP-203 4K Ultra HD warto już teraz?


Rafał35

Rekomendowane odpowiedzi

[1]Darbee to bardzo sprytne wyostrzanie słabych treści video.

Obecnie podobną technologię stosuje TV SONY nawet na tanich TV.

 

Niestety to nic nie zmienia dla fanów TV TRWAM i.t.p.

Wygląda na to, że koncepcja sztucznego majdrowania na treściach video zachwyca posiadaczy materiałów VHS.

Dziś VIDEO-FIL oczekuje jakości w fazie rejestracji a nie odtwarzania ...

 

[2]Nie kumam po co płacić za super klasy sekcje AUDIO po analogu ? !

Lepiej środki ulokować w monitory studyjne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. Czy UDP-203 odczyta napisy .txt lub .srt przy odtwarzaniu plików mkv ?

Skoro poprzednie czytały to na pewno ten też czyta, ale fakt że np stare oppo 95 czytało pliki ISO a od jakiejś aktualizacji zlikwidowano tą opcję. Trzeba spytać u dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Wymieniłem bdp-103eu na 203 Większych różnic w materiale FHD nie widzę. Materiał UHD wygląda doskonale, lecz wiele zależy od materiału źródłowego, i tu widać kolosalne różnice. Możliwość czytania napisów z usb do płyt 4K jest strzałem w dziesiątkę. Na brytyjskim amazonie można kupić dobre pozycje do 15 funtów. HDR mnie nie powala, filmy są jak dla mnie za ciemne, a paleta barw sztuczna. Może to wina telewizora OLED. Z obecnym firmware odtwarzacz trochę niestabilny w odtwarzaniu treści DLNA z sieci Potrafi się pogubić (może to też być wina moich sewerów) Generalnie jestem zadowolony z zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem bdp-103eu na 203 Większych różnic w materiale FHD nie widzę. Materiał UHD wygląda doskonale, lecz wiele zależy od materiału źródłowego, i tu widać kolosalne różnice. Możliwość czytania napisów z usb do płyt 4K jest strzałem w dziesiątkę. Na brytyjskim amazonie można kupić dobre pozycje do 15 funtów. HDR mnie nie powala, filmy są jak dla mnie za ciemne, a paleta barw sztuczna. Może to wina telewizora OLED. Z obecnym firmware odtwarzacz trochę niestabilny w odtwarzaniu treści DLNA z sieci Potrafi się pogubić (może to też być wina moich sewerów) Generalnie jestem zadowolony z zakupu.

 

Nie, to wina zapewne nieskalibrowanego telewizora OLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być. Widziałem skalibrowany telewizor i moje preferencje (czytaj przyjemność z oglądania) nie idą w parze z takim TV. Lubię obraz zimny, sztucznie ostry, skrzący się i kontrastowy, To co widziałem po kalibracji to "ciepły" widoczek z okna, a ich mam sześć i siódme mi nie potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię obraz zimny, sztucznie ostry, skrzący się i kontrastowy, To co widziałem po kalibracji to "ciepły" widoczek z okna, a ich mam sześć i siódme mi nie potrzebne.

Prawidłowe podejście. To właśnie cały czas mówię na temat wszelkiego rodzaju "profesjonalnych" kalibracji. Obraz ma się Tobie podobać, a nie być 100% zgodny ze standardami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być. Widziałem skalibrowany telewizor i moje preferencje (czytaj przyjemność z oglądania) nie idą w parze z takim TV. Lubię obraz zimny, sztucznie ostry, skrzący się i kontrastowy, To co widziałem po kalibracji to "ciepły" widoczek z okna, a ich mam sześć i siódme mi nie potrzebne.

 

A świat dookoła tak wygląda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na tańsze projektory UHD bo cene odtwarzacza oppo to jeszcze jakoś bym zniósł, ale jakoś te ceny nie chcą spadać tak jakbyśmy tego chcieli i to projek blokuje mi przeskok technologiczny:-)Ciekaw jestem za ile lat będzie można kupić nowego soniaka 4k za około 15 tysi. Pzd all

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na tańsze projektory UHD bo cene odtwarzacza oppo to jeszcze jakoś bym zniósł, ale jakoś te ceny nie chcą spadać tak jakbyśmy tego chcieli i to projek blokuje mi przeskok technologiczny:-)Ciekaw jestem za ile lat będzie można kupić nowego soniaka 4k za około 15 tysi. Pzd all

Raczej mało prawdopodobne, ponieważ projektory z wyższej półki trzymają cenę nawet jak wchodzą nowe modele. Zejdą napewno kilka tys. Ale nie do ceny którą podałeś.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo projektory to jednak nadal sprzęt niszowy i dlatego będą trzymać cenę. Co innego tv, gdzie jest to masówka i z ceną można schodzić.

Na szczęście zostaje nam jeszcze sprzęt używany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na tańsze projektory UHD bo cene odtwarzacza oppo to jeszcze jakoś bym zniósł, ale jakoś te ceny nie chcą spadać tak jakbyśmy tego chcieli i to projek blokuje mi przeskok technologiczny:-)Ciekaw jestem za ile lat będzie można kupić nowego soniaka 4k za około 15 tysi. Pzd all

Jeśli chcesz projektor 4K Sony poniżej 20k zł to mam na sprzedaż w idealnym stanie VPL-VW500ES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo wymaga niestety jeszcze pracy nad firmware - nie używam go za często (do zwykłych BR mam 105D), ale już po kilku razach widać, że ma kilka denerwujących błędów...

Miałem też Panasonic'a i od tej strony jest to zdecydowanie bardziej dopracowany odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo wymaga niestety jeszcze pracy nad firmware - nie używam go za często (do zwykłych BR mam 105D), ale już po kilku razach widać, że ma kilka denerwujących błędów...

Miałem też Panasonic'a i od tej strony jest to zdecydowanie bardziej dopracowany odtwarzacz.

 

przy odtwarzaniu płyt BD-UHD nie znalazłem żadnych błędów.

O jakich błedach piszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy odtwarzaniu płyt BD-UHD nie znalazłem żadnych błędów.

O jakich błedach piszesz?

Np. u mnie tak jest, że jak odpalę odtwarzacz a później projektor, to nie można ustawić wyższej rozdzielczości niż 1080p - co bym nie ustawiał na Oppo, włączam wymuszenie 4k, nawet może pisać, że jest 4k ale wychodzi tylko 1080... dopiero muszę go wyłączyć i włączyć ponownie i wtedy jest ok.

 

Potrafił mi się także zawiesić. Oprócz tego, zmieniłem kody pilota w menu i przełącznikiem koło baterii - nadal reaguje na pilota od 105 co jest strasznie wkurzające (power, wysunięcie szuflady).

Jak już odtwarza płytę, na szczęście jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

piszą że...

"UDP-203 ma dwa wyjścia HDMI. Inaczej jednak niż u konkurentów, dodatkowy interfejs nie jest przeznaczony dla samej fonii, lecz pracuje w starszym standardzie HDMI 1.4, co pozwala na przesyłanie obrazu Full HD do starszych modeli telewizorów – bez względu na to, jaki rodzaj płyty jest aktualnie odtwarzany."

 

Może o to chodzi ? :)

 

Co ciekawe z opisu na wyjściach wynika co innego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. u mnie tak jest, że jak odpalę odtwarzacz a później projektor, to nie można ustawić wyższej rozdzielczości niż 1080p - co bym nie ustawiał na Oppo, włączam wymuszenie 4k, nawet może pisać, że jest 4k ale wychodzi tylko 1080... dopiero muszę go wyłączyć i włączyć ponownie i wtedy jest ok.

 

Potrafił mi się także zawiesić. Oprócz tego, zmieniłem kody pilota w menu i przełącznikiem koło baterii - nadal reaguje na pilota od 105 co jest strasznie wkurzające (power, wysunięcie szuflady).

Jak już odtwarza płytę, na szczęście jest ok.

 

A nie czytałeś, że przy problemach z HDCP, bo to zapewne jest przyczyną, sprzęt powinno odpalać sie od tyłu czyli najpierw projektor, potem amplituner i na końcu źródło?

A skąd wiesz, że problemem jest firmware OPPO, a nie Twojego projektora?

 

W menu OPPO 203 nie ma żadnych parametrów do ustawiania HDMI2 tak jak było w modelach 93/95/103/105 czy z tego co pamietam na HDMI1 ustawienie jedynie sygnału video.

Szczerze mówiąc nie sprawdzałem "co" wychodzi po HDMI2. Na pewno wychodzi dźwięk i ja jestem zadowolony. Na 99,99% jak napisano jest to HDMI 1.4 choć instrukcja na ten temat milczy.

Korzystałem jedynie z HDMI1 do procesora, a potem do projektora. Co nie jest czasem dobrym rozwiązaniem ponieważ jeśli TV jest fullHD, a proj 4K to i tak pomimo standby w TV na proju odpala się fullHD. Ale taka jest zasada działania. Musze więc albo odpinać ręcznie kabel HDMI do TV albo wyłączać TV wyłącznikiem sieciowym.

 

Podsumowując żeby pisać o ew. błędach oprogramowania trzeba troche wiedziec jak to działą ;).

 

Problem z pilotem miałbyś także zapewne mając BD UHD i BD np. Panasonica. Nalezy sie cieszyć, że masz dwa kody do pilotów bo inne firmy zazwyczaj takiej możliwości nie dają.

Player nie zawiesił mi się ani razu.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz jest podłączony jednym wyjściem HDMI (1), drugie jest niepodłączone. Co do problemów z HDCP, rozdzielczością etc. to z Panasonic'em nie miałem żadnych problemów z tym związanych.

Ok, problem może być w kolejności włączania, ale wymuszenie 4K powinno załatwić sprawę. Co ciekawe, Oppo podaje, że wypuszcza 4K, a sygnał jest 1080p - stąd wnoszę, że problem jest raczej z firmware Oppo.

W projektorze mam ostatni update:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz jest podłączony jednym wyjściem HDMI (1), drugie jest niepodłączone. Co do problemów z HDCP, rozdzielczością etc. to z Panasonic'em nie miałem żadnych problemów z tym związanych.

Ok, problem może być w kolejności włączania, ale wymuszenie 4K powinno załatwić sprawę. Co ciekawe, Oppo podaje, że wypuszcza 4K, a sygnał jest 1080p - stąd wnoszę, że problem jest raczej z firmware Oppo.

 

Jak rozumiem z HDMI1 do projektora. A dźwięk ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem z HDMI1 do projektora. A dźwięk ?

 

Dźwięk też tym samym, procesor obsługuje HDCP 2.2 i HDMI 2.0a

 

Problem z pilotem miałbyś także zapewne mając BD UHD i BD np. Panasonica. Nalezy sie cieszyć, że masz dwa kody do pilotów bo inne firmy zazwyczaj takiej możliwości nie dają.

To po jest możliwość przełączenia skoro nie działa? Co ciekawe, wydaje mi się, że jak już odtwarzacz się odpali, to przestaje reagować na podstawowy zestaw kodów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk też tym samym, procesor obsługuje HDCP 2.2 i HDMI 2.0a

 

Czyli masz OPPO, potem procesor, potem projektor. Teraz jasne.

To podłącz na próbę: HDMI1 do projektora, HDMI2 do procesora tylko dla dźwięku.

 

Jak masz ustawione w OPPO parametry obrazu? Nie korzystaj z auto tylko wybierz ręcznie: rozdziałkę z fps, 10 bit, 4:2:0 itp.

W ten sposób jak tu:

 

 

OPPO%20203%20-%20VIDEO%20OUTPUT%20SETUP%20SETTINGS%20%28SML%29.jpg

 

 

[1]Darbee to bardzo sprytne wyostrzanie słabych treści video.

Obecnie podobną technologię stosuje TV SONY nawet na tanich TV.

 

 

 

Nie tylko. U mnie znakomite efekty dawało na sygnale fullHD z projektorem fullHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.