Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo UDP-203 4K Ultra HD warto już teraz?


Rafał35

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie OPPO zalicza zwichę jak przez DLANA "operuję" plikami UHD - przerwę odtwarzanie i ponownie rozpocznę to mam zwichę. Pilot martwy, tylko power off działa. Jak zrobię odstęp 10s między zakończeniem a rozpoczęciem odtwarzania pliku odtwarzacz działa normalnie. Dzisiaj wrzuciłem płytkę 4k dolby atmos - odtwarzacz rozpoznaje trueHD. Dodatkowo ustawienie wyświetlacza na poziom min w moim egzemplarzu ustawia jasność wyświetlacza taką że, w totalnych ciemnościach cokolwiek widać z 5 cm. Oczywiście to są pierdoły na tle jakości obrazu dźwięku i wykonania, choć za 3850zł nie powinienem być beta testerem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie OPPO zalicza zwichę jak przez DLANA "operuję" plikami UHD - przerwę odtwarzanie i ponownie rozpocznę to mam zwichę. Pilot martwy, tylko power off działa. Jak zrobię odstęp 10s między zakończeniem a rozpoczęciem odtwarzania pliku odtwarzacz działa normalnie. Dzisiaj wrzuciłem płytkę 4k dolby atmos - odtwarzacz rozpoznaje trueHD. Dodatkowo ustawienie wyświetlacza na poziom min w moim egzemplarzu ustawia jasność wyświetlacza taką że, w totalnych ciemnościach cokolwiek widać z 5 cm. Oczywiście to są pierdoły na tle jakości obrazu dźwięku i wykonania, choć za 3850zł nie powinienem być beta testerem..

 

Nie mam żadnych z przytoczonych problemów.

Wyłącz tryb Secondary audio czy jakoś tak na Off to Ci Dolby Atmos wróci. Oba tryby audio na bitstream. Opisane w instrukcji, trzeba poczytać. Zobacz czy masz aktualny firmware.

 

test-oppo-udp203-11.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ze swojej strony też mogę powiedzieć, że problemów nie mam. Na pierwszej albo drugiej wersji softu zdarzało się, że odtwarzacz się zawieszał, teraz stabilnie jak skała. Ostatnio można znaleźć w sieci pełny m2ts nowych smerfów i byłem w szoku, że przy tak olbrzymim bitrate całość leci po wbudowanym adapterze wi-fi. Nic nie zacina, ba, nawet przy przewijaniu nie ma zawiech! A materiał ma momentami po 80mbps samego video...

 

Co do DLNA to wolę udostępnianie przez SMB - jest pewność, że NAS nie robi żadnych dodatkowych operacji na plikach i nie zabraknie mu mocy obliczeniowej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy firmware beta dodał obsługę Dolby Vision.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolby Vision to rewelka ale to nie jedyna nowość Oppiaka. Jak ginger powyżej pisał - niedawno wyciekł rip 1:1 UHD ze Smerfami 2 i 203 bez problemów go odpaliła plik z głównym filmem m2ts. Czyli jeśli pojawią się prawdziwe mkv 4K z UHD to player nie powinien miec z nimi żadnych problemów! Wkleiłbym fotę, ale mam jakiś problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No i jest Dolby Vision dla nas:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Grubo, OPPO sporo przed konkurencją, szkoda tylko że nie mam telewizora z DV :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ogólnie można było się spodziewać dobrej oceny, ale to zwróciło moją uwagę:

 

"Producent oficjalnie twierdzi, że urządzenie nie wspiera plików ISO płyt, ani struktur folderów Blu-ray, czy DVD. Szkoda, ale ponoć nie pozwalają na to umowy licencyjne. Ogromnym zaskoczeniem było więc dla mnie, gdy okazało się, że jest on w stanie odtwarzać strukturę płyty Ultra HD Blu-ray zgraną na nośnik USB! Radzi sobie wraz ze wsparciem dla pełnego menu płyty. Możemy więc odtwarzać naszą kolekcję z kopii zapasowych. Jedyne co może stanąć na przeszkodzie to zabezpieczenie Cinavia, które niestety jest zaimplementowane w odtwarzaczu. Warto jednak nadmienić, że w najnowszej wersji oprogramowania uruchamia się ono jedynie przy odtwarzaniu struktur Blu-ray, lub poszczególnych plików .m2ts. Nie uruchamia się natomiast w przypadki plików .mkv. Wystarczy więc podmienić kontener filmu, przy wykonywaniu kopii zapasowej, darmowym oprogramowaniem remuxującym"

 

Wie ktoś może, jak zgrać film UHD na USB? Nie powiem, byłoby to znaacznie wygodniejsze niż przekładanie płyt. Przejrzałem google, ale albo używam złych słów kluczowych, albo nie ma nigdzie udokumentowanego sposobu, jak można to zrobić w warunkach domowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem nowe Nero Platinum 2018 nie ma opcji do zgrywania filmow UHD ??

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem nowe Nero Platinum 2018 nie ma opcji do zgrywania filmow UHD ??

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

400 zł... dosyć drogo. No i nie widzę nigdzie wyszczególnionej opcji zgrywania. Jest możliwość ripowania, ale tylko treści bez zabezpieczenia, co też mnie nie urządza. Z kolei zrzutu do ISO nie odczyta żaden odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam. Powoli zaczynam się rozglądać za sprzętem umożliwiającym odtwarzanie filmów UHD. Co bardziej interesujące mnie filmy chciałbym już zacząć powoli nabywać w tym formacie. Póki co to posiadam telewizor Full HD i najpierw chciałbym kupić odtwarzacz a następnie dopiero TV 4K HDR. W tej chwili filmy odtwarzam na zwykłym odtwarzaczu Bluray (płyty oryginalne) oraz za pomocą nVidii Shield TV (wersja 2017) - Netflixy, Showmaxy, pliki MKV. Pod uwagę biorę między innymi Xbox One X i właśnie Oppo.

 

I teraz moje pytania:

1. Czy, zanim nabędę TV 4K, za pomocą tego odtwarzacza (bądź XOX'a) będę w stanie odtwarzać materiały z paletą barw HDR z płyty UHD bez HDR na obecnym telewizorze FullHD, tj. z paletą SDR. Wiadomo, że obraz HDR na takich ekranach jest wyblakły. Da się to jakoś pominąć i mieć kolory jak ze zwykłego BR?

2. Zainteresowała mnie ta opcja z napisami z USB. Szlag mnie trafia, gdy przeglądam internet i widzę, ile pozycji nie jest wydawane w Polsce, np. trylogia nowego Star Treka w steelbooku, czy nawet dostępne w Polsce w którymś ze sklepów wydawnictwo Ghost in the Shell (ze Scarlett Johansson) 4K+FullHD+3D, także w steelbooku, gdzie jakaś wersja PL jest tylko na jednej z trzech płyt. Sam mam kilka pozycji na BR bez żadnych wersji PL.To tylko takie przykłady na szybko. Czy ta opcja z napisami jest nadal dostępna i jeśli tak, to jakie formaty są rozpoznawalne (srt, ass czy może nawet PGS?).

3. Jak wyglądają filmy Full HD na ekranie 4K?

 

A co się tyczy zgrywania płyt na dysk, to używam płatnego makeMKV. Pozwala on zgrać całą strukturę płyty na dysk, albo bezpośrednio utworzyć plik MKV w locie w jakości oczywiście 1:1.

 

Pozdrawiam. Jak mi coś jeszcze do głowy przyjdzie by zapytać, to napiszę jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 mozna wylaczyc HDR na Oppo

2 niby mozna choc nie testowalem

3 u mnie na 65 calach roznica full hd a 4k delikatnie sie roznia. Szal jest dopiero z 4k i HDR a to juz bije Full HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joseph K., a jaki masz obecnie telewizor i na jaki planujesz zmienić? Obecnie po zakupie odtwarzacza Oppo, tak naprawdę to przede wszystkim pkt nr 2 może się u Ciebie poprawić. Chyba że obecny odtwarzacz masz z nie za wysokiej półki, to zwykłe płyty BD, a nawet DVD zyskają na jakości. Zazwyczaj jednak większe różnice są po zmianie telewizora - jeśli planujesz tutaj przeskok jakościowy/wielkościowy, to od niego bym zaczął, a nie od odtwarzacza. Zależy co masz i co planujesz mieć. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nad telewizorem się jeszcze nie zastanawiałem. Nawet nie wiem w jaką markę uderzać (LG, Samsung?). I czy najlepszy ekran to OLED czy coś innego. Jedynie wiem, żeby zwracać uwagę na to, żeby miał obsługę HDR10 i Dolby Vision. Wstępnie myślę, żeby przeznaczyć jakieś 4-5 tysięcy. Ostatnio gdzieś czytałem parę słów na temat jakiegoś LGika (zdaje się, że 55") za 7 tysięcy, ale nie pamiętam, co to był za model.

 

Co do pytania o wygląd filmów FullHD na ekranie 4K, to pytanie dotyczyło tego, czy widać znaczącą różnicę, jak pomiędzy DVD i FullHD, czy raczej nie jest to tak strasznie widoczne. Pomijam HDR, bo tutaj to na pewno bez porównania jest lepiej na rzecz HDR.

 

Na bardzo rozwiniętego Smart TV nie mam parcia, gdyż i tak używam Shielda TV.

 

Mój TV ma już ok. 7 lat, Samsung LED 40". Odtwarzacz Blu-ray to Pioneer BDP-440, kupiony też kilka lat temu.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telewizor planujesz 4-5 tysięcy, do tego ok 3,5 tys na odtwarzacz. Testowałem Oppo 203 na 40 calach. Względem biednego odtwarzacza BD dużą różnicę widać było na zwykłych płytach BD. Płyta UHD na ekranie 1080p 40" - nic specjalnie więcej się nie działo. Ale naprawdę dużą różnicę w seansach to zrobiła u mnie zmiana telewizora na 58" za... ledwie 200zł więcej niż kosztowałby mnie ten Oppo. Zdecydowanie więc polecam pójść tą drogą - najpierw telewizor, później odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 niby mozna choc nie testowalem

Napisy są odczytywane z zewnętrznego źródła podłączonego pod USB. Format napisów to "srt".

Względem biednego odtwarzacza BD dużą różnicę widać było na zwykłych płytach BD

Potwierdzam. Po przesiadce z Sony BDP-S5500 różnica w jakości obrazu zdecydowanie na korzyść Oppo.

Różnica widoczna tym bardziej, że ekran ma wielkość 110 cali. Przy materiałach UHD oglądanych przez HW55ES (FHD) odczuwalna poprawa dynamiki obrazu. Mimo, że rozdzielczość finalna jest ta sama to jednak zwiększa się znacząco bitrate materiału. To chyba wpływa na ogólne postrzeganie obrazu.

Warto zwrócić uwagę, że Oppo 203 i 205 posiadają wejście HDMI pod które można podłączyć zewnętrzne źródła i skorzystać z obróbki materiału przez procesor obrazu Oppo. W moim przypadku koncentratorem HDMI mam podłączony tuner Nc+ oraz Chromecasta Ultra. Obraz z N-ki przepuszczony przez Oppo ulega znaczącej poprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica widoczna tym bardziej, że ekran ma wielkość 110 cali. Przy materiałach UHD oglądanych przez HW55ES (FHD) odczuwalna poprawa dynamiki obrazu. Mimo, że rozdzielczość finalna jest ta sama to jednak zwiększa się znacząco bitrate materiału. To chyba wpływa na ogólne postrzeganie obrazu.

 

Czy jest to znaczącą poprawa gdy odtwarza uhd na pj fhd? Czy tylko zmiany kosmetyczne....

...ciekawi mnie to bo nie wiem czy iść w 203 czy 103d...A mam pj fhd...

 

A może złoty środek to 203 + darbee dvp5000s....do Fullhd. ... :) ;)

...bo chyba procesory autorskie oppo 203 nie są takie cudowne dla końcowego efektu przy przy fhd jak procek darbee...

 

 

I co do czytania napisów do płyt uhd z zew.nośnika... to gdzieś czytałem że jeden pendriva i jeden plik napisów do filmu... M.K chyba to pisał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne pytanie czy zanim napędzisz wszystko pod 4K to czy 8K nie stanie się prawie dostępne. CES jest i już LG ma seryjnego OLEDA w takiej rozdzielczości.

Źródła to jest odtwarzacze BD i playery HD nieco to przespały. Ampli i TV 4K mają już za sobą:D

 

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się temu wszystkiemu przyjrzeć, to zawsze tak będzie, że cokolwiek człowiek skompletuje, to zaraz się okazuje, że zaczyna być przestarzałe. 8K, Auro 3D, HDMI 2.1, ulepszone HDR. Xbox One X, na którego mam chrapkę, za 2-3 lata też przestanie być czymś z wyższej półki, bo wejdzie przykładowo PS5 a po nim jakiś nowszy Xbox...

 

Tak więc najpierw nabędę prawdopodobnie tego Xboxa głównie do giercowania i przy okazji odtwarzania płyt UHD, potem TV, jak radzą koledzy a na końcu, jak Bóg pozwoli, Oppo, bo w tym aspekcie Oppo pewnie da lepszy obraz niż XOX. Dodatkowo pozostanie możliwość odtwarzania płyt DVD-Audio i SACD.

 

Skoro odtwarzacze przespały 8K, to pewnie nieprędko powstaną nośniki z filmami w tej rozdzielczości. A to głównie dla filmów na nośnikach interesuje mnie 4K.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 8K to przerost :)... kto ogląda 80 cali z 1,5 metra...przecież to fizycznie męczące... a jak usiądziemy dalej to nie widzimy róznicy 8k vs 4k....

...to jest opinia Maćka K... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oto cytat:

 

 

"Nadchodzący rok będzie w moim przekonaniu stał popularyzacją treści Ultra HD w rozmaitych odmianach (o których zaraz), oraz pierwszym wejściem do świata rozdzielczość 8K. Na targach IFA 2017 mieliśmy okazję podziwiać telewizory 8K, z których część (np. na stosiku Sharpa) była sfinalizowanymi modelami produkcyjnymi. Zrobić matrycę 8K nie jest trudno, umówmy się, to tylko kwestia dołożenia pikseli. Mamy też już złącze HDMI 2.1, które pozwala przesyłać obraz o takiej rozdzielczości. Naturalnym jest, że producenci chcą nas zaskakiwać nowinkami i zachęcać tym samym do zakupu. Nie ma tym nic złego, ponieważ technologie tanieją. Bądźmy jednak szczerzy, w najbliższych latach 8K będzie tylko i wyłącznie chwytem marketingowym. Abstrahując od całkowitego braku dostępu do takiej treści i bardzo wątpliwych rokowaniach na przyszłość (aż do igrzysk olimpijskich 2020, które mają być transmitowane w 8K w Japonii), pozostaje jeszcze kwestia, czy taka rozdzielczość jest w ogóle widoczna dla użytkownika. Używając naszej aplikacji „Kalkulator odległości od TV” możemy dowiedzieć się, że sensownym maksimum odległości od telewizora 4K jest 4 cm / cal ekranu. W przypadku 8K ta relacja zmniejszy się o połowę, a więc do 2 cm / cal ekranu. Zastanówmy się szczerze, czy ktoś obecnie siedzi 1,5 metra od 80″ ekranu? Chyba niekoniecznie, a to maksimum jak daleko powinniśmy siedzieć od ekranu o takiej rozdzielczości. W przeciwnym razie 4K jest „aż nadto”."

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to znaczącą poprawa gdy odtwarza uhd na pj fhd? Czy tylko zmiany kosmetyczne....

...ciekawi mnie to bo nie wiem czy iść w 203 czy 103d...A mam pj fhd...

Ja widzę różnicę. Może to subiektywne postrzeganie. Powiem może inaczej. Czy widziałeś na swoim proju video z bitratem w zakresie 70-110 Mb/s ? Mimo, że wyświetlacz jest FHD to przepływność robi swoje.

A może złoty środek to 203 + darbee dvp5000s....do Fullhd. ... :) ;)

...bo chyba procesory autorskie oppo 203 nie są takie cudowne dla końcowego efektu przy przy fhd jak procek darbee...

Pewnie taka kombinacja da jeszcze lepszy efekt. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że w w tej sytuacji masz już 3 urządzenia wpływające na obraz. Procesor odtwarzacza, procesor Darbee oraz procesor HW65ES. Jak to wszystko razem zadziała to nie mam pojęcia. Ja jestem z kombinacji Oppo 203 + HW55ES super zadowolony, gdyż jak pisałem wcześniej przesiadłem się z budżetowego Sony BDP-S5500, który po prostu nie dorasta do pięt w obróbce materiału odtwarzaczowi Oppo.

I co do czytania napisów do płyt uhd z zew.nośnika... to gdzieś czytałem że jeden pendriva i jeden plik napisów do filmu... M.K chyba to pisał...

Dokładnie tak. Na pendrivie tworzysz katalog "SUB" a napisy zapisujesz pod nazwą sub.srt w tym katalogu.

 

Panowie 8K to przerost :)... kto ogląda 80 cali z 1,5 metra...przecież to fizycznie męczące...

Licząc 2cm na cal przy 8K w moim przypadku wychodzi, że musiałbym siedzieć w odległości 220 cm od ekranu. To czysty absurd. 4K jest więc praktycznie optimum dla instalacji domowych opartych na ekranach 110-130cali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksele gęstnieją... 4K w domowych warunkach to już chyba full wypas. Ciekawy jestem, jak na takich panelach będą wyglądać zwykłe filmy w formacie DVD-Video - a tych mam w większości na płytach. Chyba jak VCD albo komórkowe 3gp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K to może mieć sens jak ktoś ma ekran z 200 cali... i dodatkowo siedzi bardzo blisko niego. Inaczej to nie ma żadnego sensu. To są rozdzielczości do zastosować profesjonalnych i ogromnych ekranów.

Już pomiędzy FullHD, a 4K różnica jest głównie z powodu dużo wyższego bitrate z jakim zapisywane są materiały 4K, a nie tego, że jest większe zagęszczenie pikseli. Pisałem już to nie raz - wystarczy zapisać materiał FullHD z takim samym bitrate jak 4K i przy normalnym oglądaniu jakość będzie nie do odróżnienia.

Po 8K będą nam wciskać 16K? Gdzie jest granica tego wariactwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K to może mieć sens jak ktoś ma ekran z 200 cali... i dodatkowo siedzi bardzo blisko niego. Inaczej to nie ma żadnego sensu. To są rozdzielczości do zastosować profesjonalnych i ogromnych ekranów.

Już pomiędzy FullHD, a 4K różnica jest głównie z powodu dużo wyższego bitrate z jakim zapisywane są materiały 4K, a nie tego, że jest większe zagęszczenie pikseli. Pisałem już to nie raz - wystarczy zapisać materiał FullHD z takim samym bitrate jak 4K i przy normalnym oglądaniu jakość będzie nie do odróżnienia.

Po 8K będą nam wciskać 16K? Gdzie jest granica tego wariactwa?

 

HDR i szerokiej palety tez nie widzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam filmy w full hd, 4k i 4k z hdr. Na moim tv 65 cali nie ma znacznej roznicy miedzy full hd a 4k z oppo udp 205. Roznica jest ale to chyba normalne jak wchodzi hdr. Dlatego jesli chodzi o 4k to mi to lata ale z hdr to inna broszka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo większość jest upskalowana do 4k.

Musiał byś zobaczyć taki, który faktycznie był robiony kamerami 4k.

Wtedy byś widział różnicę.

Narazie nam wciskają kit, żeby zarobić na nowe kamery, wtedy dopiero będzie przedziwne 4k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bo większość jest upskalowana do 4k.

Musiał byś zobaczyć taki, który faktycznie był robiony kamerami 4k.

Wtedy byś widział różnicę.

Narazie nam wciskają kit, żeby zarobić na nowe kamery, wtedy dopiero będzie przedziwne 4k.

Tu troche sie niezgodze. Jamesy Bondy bodajze od 2004 sa nagrywane w 16K. Warcraft czy Niezgodna byly nagrywane chyba w 8K. To w jakiej rozdzielczosci my zobaczymy to zalezy od rynku. Przecierz mozna na jednym filmie zarobic kilka razy.

Wiem jak wyglada Upscaling do 4k bo mam Piaty Element 4K i troche mu brakuje hehe

Ale jak wlacze Warcrafta w 4k z HDR to az oczy sie ciesza.

Tak samo jest Planeta Ziemia 2 w 4K z HDR. Szczegolnie sceny w dzunglach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.