Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo UDP-203 4K Ultra HD warto już teraz?


Rafał35

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież wiecie doskonale że każde skalowanie to tymczasowa czynność zastępcza. Zazwyczaj bowiem jest tak, że sprzęt w nowym standardzie wyprzedza materiał do oglądania/słuchania. Na samym początku obecności na rynku BD dużo się mówiło o upskalowaniu DVD. Teraz mamy to samo, tyle że na większych rozdzielczościach.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo 203 a np 103 jest jakas rozniaca w ogladaniu/odpalaniu plyty BD ??

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiecie doskonale że każde skalowanie to tymczasowa czynność zastępcza. Zazwyczaj bowiem jest tak, że sprzęt w nowym standardzie wyprzedza materiał do oglądania/słuchania. Na samym początku obecności na rynku BD dużo się mówiło o upskalowaniu DVD. Teraz mamy to samo, tyle że na większych rozdzielczościach.

...ten nowy wymysł to podobno "AI"... więc może to "to coś" coś zmieni... oczywiście jestem zwolennikiem natywnych materiałów... ale może kiedyś powstanie lub już powstało (to od samsunga) "urządzenie" które sprawi , że zmienimy zdanie na temat skalowania "UP".... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oppo 103d masz derbee a w 203 brak. Przy oglądaniu na projektorze filmów blu ray 103d z derbee robi dużo lepszą robotę.

Też stałem przed zakupem 203 czy 103d , z uwagi że nie będę jeszcze przez kilka lat zmieniał projektora na 4k oraz mam dużą kolekcje płyt blu ray wybrałem 103d.

Do filmów z płyt blu ray nr 1 jest oppo z derbee potem długo nic... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W oppo 103d masz derbee a w 203 brak. Przy oglądaniu na projektorze filmów blu ray 103d z derbee robi dużo lepszą robotę.

Też stałem przed zakupem 203 czy 103d , z uwagi że nie będę jeszcze przez kilka lat zmieniał projektora na 4k oraz mam dużą kolekcje płyt blu ray wybrałem 103d.

Do filmów z płyt blu ray nr 1 jest oppo z derbee potem długo nic... :-)

Ale 203 + Darbee5000S da to samo... co 103d... przy filmach fhd....

...i dodatkowo jeszcze Darbee 5000S Netflixa upiększy. .. bo podobno w 103d darbee Netflixa nie obrabia. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ten nowy wymysł to podobno "AI"... więc może to "to coś" coś zmieni... oczywiście jestem zwolennikiem natywnych materiałów... ale może kiedyś powstanie lub już powstało (to od samsunga) "urządzenie" które sprawi , że zmienimy zdanie na temat skalowania "UP".... :)

 

Nie sądzę. Od samego mieszania herbata nie stanie się słodsza. Trzeba dosypać cukru. Wyższe rozdzielczości to 4x (4K) lub 16x (8K) więcej informacji na wejściu. To przesądza o lepszej jakości, lepszej szczegółowości obrazu. Upskaling jest takim mieszaniem herbaty bez dodawania cukru i różne zgrabne marketingowo nazwy (np. Artificial Intelligence) nie zmieni jego istoty. Nie przeczę, że algorytmy obróbki mogą być coraz bardziej zaawansowane, lecz żadnej nowej informacji nie ma, bo i skąd miałaby się wziąć.

 

Dwa lata temu na (jak to się wtedy jeszcze nazywało) Warsaw Audio Show była po raz pierwszy prezentacja 4K. Pokazywano porównawczo ten sam materiał nagrany w FHD, nagrany w FHD ale upskalowany do 4K oraz natywnie nagrany w 4K. Nawet były takie chwile, gdy na połowie ekranu było FHD pociągnięte do 4K a na drugiej połowie natywne 4K. Nie trzeba było być specjalnie bystrym czy wnikliwym obserwatorem aby zauważyć różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oppo 103d masz derbee a w 203 brak. Przy oglądaniu na projektorze filmów blu ray 103d z derbee robi dużo lepszą robotę.

Też stałem przed zakupem 203 czy 103d , z uwagi że nie będę jeszcze przez kilka lat zmieniał projektora na 4k oraz mam dużą kolekcje płyt blu ray wybrałem 103d.

Do filmów z płyt blu ray nr 1 jest oppo z derbee potem długo nic... :-)

 

Na wyświetlaczu 4K upscalowany materiał z BD odtworzony przez OPPO 203 wygląda duzo lepiej niz natywny full HD z Darbee z OPPO 103.

 

Pozdro

 

Ale 203 + Darbee5000S da to samo... co 103d... przy filmach fhd....

...i dodatkowo jeszcze Darbee 5000S Netflixa upiększy. .. bo podobno w 103d darbee Netflixa nie obrabia. ..

 

Nie. Napisałem. Upscalowanie do 4K daje lepszy efekt niz Darbee.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...samsung wymyślił procesor do skalowania wszystkiego do 8K...

Też osiągnięcie... madVR stosuje algorytmy skalujące oparte na uczeniu maszynowym od kilku lat w różnych wersjach, do wyboru, do koloru. Ostatni wprowadzony algorytm NGU daje całkiem niezłe rezultaty, ale różnicę widać na obiektach o wyraźnych krawędziach. Kreskówki upscalowane do FullHD czy 4K wyglądają rewelacyjnie, wszelkie napisy, loga itp. też. Gorzej jest z normalnymi filmami - tam efekt już nie jest tak widoczny. Poza tym film musi być bardzo dobrej jakości, bo algorytm uwypukla wszelkie niedoskonałości obrazu - coś jak dorabia sobie nieistniejącą treść do zakłóceń obrazu. Tak więc równie dobrze efekt takiego skalowania może być na minus.

To co widać w ok. 1 min. tego filmiku to zdecydowanie prawda - tak to właśnie wygląda, ale reszta jest raczej naciągana.

 

W sumie dobrze, że takie układy powstają, bo robienie tego za pomocą komputera wymaga bardzo mocnego sprzętu. Poza tym z tego co wiem to max. możliwości skalowania przez PC kończą się na 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 203 + Darbee5000S da to samo... co 103d... przy filmach fhd....

...i dodatkowo jeszcze Darbee 5000S Netflixa upiększy. .. bo podobno w 103d darbee Netflixa nie obrabia. ..

 

Przez Darbee 5000 s nie puścisz materiału 4K. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede bral juz wkrotce 203, a pozniej kolej na jakis nowszy ampli.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok, chyba niecały.

 

Tylko po co OPPO ma wprowadzać model 204? Co takiego miałby mieć czego nie ma 203-ka? To nie samochody, że co pół roku trzeba robić lift.

 

Na dziś 203-a ma wszystko co powinien mieć BD-UHD player plus ... mnóstwo extrasów, których nie ma konkurencja. Jak ktoś chce to może zrobić "jailbrejka" albo hardwareowe mody. Ja wymieniłem zasilacz na liniowy. I mam lepsze samopoczucie. Lepiej śpię ;).

 

Z tego co mam dane z Polski sprzedaje się jak ciepłe bułki. Mój sąsiad musi poczekać, stocki we Wrocławiu po świętach wyczyszczone.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Od samego mieszania herbata nie stanie się słodsza. Trzeba dosypać cukru. Wyższe rozdzielczości to 4x (4K) lub 16x (8K) więcej informacji na wejściu.

Jeżeli procesor nie będzie próbował obrobić tego co dostał ale wymyślał albo pobierał sobie z bazy danych brakującą informacje na podstawie tego co dostał to może to działać całkiem nieźle. Jeżeli n.p. po rozpoznaniu twarzy będzie dorabiał odpowiednią strukturę skóry albo n.p. bedzie rozpoznawał liście na drzewach i nakładał na nie dodatkowe tekstury zwiększające ostrość i.t.d. Myślę że AI może jednak zmienić zasadniczo zdanie większości na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Odnawiam temat, gdyż niedawno, na początku kwietnia pojawiła się informacja o zaprzestaniu przez Oppo produkcji sprzętu AV i jedynie w obiegu będą te egzemplarze, które są w salonach bądź u dystrybutorów. Dotyczy to m. in. tytułowego odtwarzacza (obok 205, Soniki i słuchawek PM). Nie wiem, czy to informacje w 100% potwierdzone, ale w internecie trafiłem na kilka takich artykułów czy wzmianek, ponadto odwiedzając u siebie w Rzeszowie salony Nautilusa2 i Magellana, panowie też to poniekąd potwierdzili.

 

Tak więc pomimo rad kolegów z forum kilkadziesiąt postów wyżej, by najpierw zainwestować w TV 4K, a potem myśleć o odtwarzaczu - co zresztą chciałem zrobić, myśląc że jak nie ten model Oppo zakupię, to może jakiś nowszy, który wejdzie na rynek (powiedzmy nowsza seria 300) - zakupiłem odtwarzacz wczoraj. W Nautilusie zostały więc jeszcze dwie sztuki, panowie nie potrafią powiedzieć, czy dostaną kolejne, jeśli będzie zapotrzebowanie. Wersji regionfree już nie mieli. Tak więc może okazać się, że za "chwilę" odtwarzacze w ogóle nie będą dostępne. Więc postanowiłem nie czekać.

 

Czy warto zakupić? Pewnie niebawem będę to wiedział.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat, gdyż niedawno, na początku kwietnia pojawiła się informacja o zaprzestaniu przez Oppo produkcji sprzętu AV i jedynie w obiegu będą te egzemplarze, które są w salonach bądź u dystrybutorów.

Już pojawiają się kłopoty z obsługą sprzętu z CA, kto wie czy nie związane z w/w informacją. CA jest mocno związane z Oppo. Nikomu w dzisiejszych czasach nie można wierzyć, że wszystko co robią jest dla dobra klienta. Polska strona wsparcia dla Oppo zniknęła zaraz po pojawieniu się informacji o zaprzestaniu produkcji odtwarzaczy BD przez firmę Oppo. To mały skandal na rynku, ale cóż rynek jest wredny ;-). Polscy dystrybutorzy ratują się "ręcami" i nogami ;-).

 

W Nautilusie zostały więc jeszcze dwie sztuki, panowie nie potrafią powiedzieć, czy dostaną kolejne,

A będzie wsparcie softwarowe dla tych odtwarzaczy ? Lepiej jest zwrócić się na parę innych firm, równie dobrych jak Oppo, ale stabilnych na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będzie wsparcie softwarowe dla tych odtwarzaczy ? Lepiej jet zwrócić się na parę innych firm, równie dobrych jak Oppo ale stabilnych na rynku.

 

Wsparcie software'owe oraz po- i serwisowe ma być. Użytkownicy mają nie być zostawieni samym sobie. Zobaczymy.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie software'owe oraz po- i serwisowe ma być.

Ale strona polska wsparcia zniknęła. To na coś wskazuje ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A będzie wsparcie softwarowe dla tych odtwarzaczy ? Lepiej jet zwrócić się na parę innych firm, równie dobrych jak Oppo ale stabilnych na rynku.

 

Wsparcie software'owe oraz po- i serwisowe ma być. Zobaczymy.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie software'owe oraz po- i serwisowe ma być. Zobaczymy.

Ale pewnie tylko na stronie amerykańskiej, polska jest zamknięta, choć trzeba przyznać że po zsumowaniu aktualizacji są one na dzień dzisiejszy bardzo kompletne, więc nie wymagają korekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...) choć trzeba przyznać że po zsumowaniu aktualizacji są one na dzień dzisiejszy bardzo kompletne, więc nie wymagają korekt.

 

Nawet wczoraj przy pierwszym uruchomieniu od razu pobrało aktualizację.

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

(...) choć trzeba przyznać że po zsumowaniu aktualizacji są one na dzień dzisiejszy bardzo kompletne, więc nie wymagają korekt.

 

Nawet wczoraj przy pierwszym uruchomieniu od razu pobrało aktualizację.

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wczoraj przy pierwszym uruchomieniu od razu pobrało aktualizację

To dobrze, należy się z tego cieszyć. Pobrało ze strony polskiej czy amerykańskiej ?

U mnie nie ma problemu bo najnowszy model jaki mam to 105 (starszy używany to 95), więc aktualizacji do niego już dawno nie ma, ale mi to nie przeszkadza, może trochę brak odtwarzania "gap less" w drogim odtwarzaczu serii 95. Wiem że na takie firmy jak Oppo nie można już liczyć, będę wybierał bardziej stabilne i co ciekawe dużo tańsze mimo oferowania podobnej do Oppo jakości zarówno obrazu jak i audio.

205 z w/w przyczyn bym nigdy nie kupił. 203 też, ale co kto lubi ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, należy się z tego cieszyć. Pobrało ze strony polskiej czy amerykańskiej ?

U mnie nie ma problemu bo najnowszy model jaki mam to 105 (starszy używany to 95), więc aktualizacji do niego już dawno nie ma, ale mi to nie przeszkadza, może trochę brak odtwarzania "gap less" w drogim odtwarzaczu serii 95. Wiem że na takie firmy jak Oppo nie można już liczyć, będę wybierał bardziej stabilne i co ciekawe dużo tańsze mimo oferowania podobnej do Oppo jakości zarówno obrazu jak i audio.

205 z w/w przyczyn bym nigdy nie kupił. 203 też, ale co kto lubi ;-).

Nie wiem z jakiej strony, nie zdążyłem zobaczyć, na światłowodzie pobranie aktualizacji zajęło mniej niż 3 sekundy chyba. Co do ceny 205 to pełna zgoda, poza moim zasięgiem szczerze mówiąc, za 203 dałem z rabatem 3460 zł.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

To dobrze, należy się z tego cieszyć. Pobrało ze strony polskiej czy amerykańskiej ?

U mnie nie ma problemu bo najnowszy model jaki mam to 105 (starszy używany to 95), więc aktualizacji do niego już dawno nie ma, ale mi to nie przeszkadza, może trochę brak odtwarzania "gap less" w drogim odtwarzaczu serii 95. Wiem że na takie firmy jak Oppo nie można już liczyć, będę wybierał bardziej stabilne i co ciekawe dużo tańsze mimo oferowania podobnej do Oppo jakości zarówno obrazu jak i audio.

205 z w/w przyczyn bym nigdy nie kupił. 203 też, ale co kto lubi ;-).

Nie wiem z jakiej strony, nie zdążyłem zobaczyć, na światłowodzie pobranie aktualizacji zajęło mniej niż 3 sekundy chyba. Co do ceny 205 to pełna zgoda, poza moim zasięgiem szczerze mówiąc, za 203 dałem z rabatem 3460 zł.

 

Strona www.oppodigital.pl działa

 

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona www.oppodigital.pl działa

 

Faktycznie działa, ale adres jest inny niż miałem dotychczas, ciekawe dlaczego? Nieważne i tak Oppo to już przeszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona międzynarodowa OPPO działa. OPPO ma w Polsce dystrybutora, a nie swoje przedstawicielstwo. OPPO ogłosiło, że kończy działalność w audio/video i pozostaje jesdynie w obszarze telefonów komórkowych.

 

Dalej jest support i serwis gwarancyjny.

 

Lechu, gdzie Ty widzisz problem?

 

Pokaż mi lepszy player BD i BD-UHD niz Oppo 203/205.

Pokaż mi lepszy player multiformatowy niż Oppo 95/93 czytający wszystko łącznie z DSD oraz SACD ISO wypalonym na DVD-R.

 

Nt. jakości dźwięku nie dyskutuję bo tu są lepsi zawodnicy. Ale jakośc i funkcjonalność toru video w OPPO jest nie do pobicia i sądzę, że 203/205 długo będzie numerem 1.

 

Historia OPPO sie skończyła i miejmy nadzieję, że ktoś będzie to w jakis sposób kontynuował. Nie raz "na gruzach" powstawały fajne nowe firmy i produkty. Szczególnie w audio. A jeśli sądzisz, że koncerny światowe typu SONY, Samsung czy LG zrobią taki player jak OPPO to jesteś w wielkim błędzie. Nie mają w tym żadnego interesu.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś ściema. Zarówno strona www.oppodigital.pl działa jak i bez problemu można kupić UDP-203. W piątek rozmawiałem z 2 dealerami z Warszawy i bez problemów mogli ściągnąć 203 o które pytałem dla kolegi który nie siedzi w temacie audio. Dzwoniłem też do dystrybutora potwierdzić czy to prawda i ten też twierdził, że mają na stanie i nie ma problemu. Zadzwoń najlepiej do innego dealera jak lokalni twierdzą coś innego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakaś ściema. (...) Zadzwoń najlepiej do innego dealera jak lokalni twierdzą coś innego...

 

Cóż, dla mnie to i tak już bez znaczenia, swój egzemplarz mam w domu. Może to ściema, może nie. Ale prawdą jest, że Oppo kończy ze sprzętem AV. Miałem chrapkę na ten model, wolałem kupić wcześniej niż gdyby okazało się, że jest już za późno. Możliwe, że ten odtwarzacz i za kilka miesięcy będzie wciąż jeszcze dostępny.

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy produkować sprzęt z bardzo wysokiej półki. Jeszcze rynek musi to zaakceptować. Jeśli taka sytuacja ma miejsce: zwiększa się biznes i robi kasę, jeśli nie: ogłasza się wycofanie.

 

Przykład Oppo jest akademickim wręcz przykładem nietrafienia w oczekiwania rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.