Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo UDP-203 4K Ultra HD warto już teraz?


Rafał35

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wystarczy produkować sprzęt z bardzo wysokiej półki. Jeszcze rynek musi to zaakceptować. Jeśli taka sytuacja ma miejsce: zwiększa się biznes i robi kasę, jeśli nie: ogłasza się wycofanie.

 

Przykład Oppo jest akademickim wręcz przykładem nietrafienia w oczekiwania rynku.

 

Bobcat, czy ty pamietasz kiedy OPPO wypusciło pierwsze playery serii 8? Chyba nie. To był chyba rok 2009. Poczytaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To była i jest firma o ugruntowanej światowej pozycji w tym segmencie. Nikt nie robił i nie robi lepszych playerów BD i BD-UHD na rynku. Do tego powstawały rewelacyjne modyfikacje dla audio.

Tylko zachciało im sie wchodzic w audio i to na najwyższą, słuchawkową półkę gdzie producenci słuchawek i wzmaków do nich siedzą tam od dziesiątków lat. A rynek słuchawek rosnie ale jedynie w segmencie mobilnym. I nie wytrzymali konkurencji i ciśnienia.

 

Prawdą jest, że biznes finansowo przestał im sie składać więc podjęli jedyną słuszną decyzję. Mam nadzieję, że moja 203-a doczeka zmiany standardu na coś co będzie następcą BD-UHD w nieokreślonej jeszcze przyszłości.

 

Rynek akceptował BD playery od OPPO przez dekadę. I czy to się komus podoba czy nie, były i są to najlepsze playery w swojej klasie na świecie. A przez moje ręce przeszła większość wszystkich topowych rozwiązań SONY, Panasonic, Pioneer, Denon czy Kenwood w tym czasie. O Koreańczykach nie wspominam bo to najniższa półka cenowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Wkradł się niepotrzebny zamęt. Wszyscy nasi dealerzy są na bieżąco informowani o sytuacji związanej z OPPO. Jeśli chodzi o model UDP-203 - to nie ma jakichkolwiek problemów z dostępnością na dzień dzisiejszy i można je na bieżąco zamawiać. Zarówno u nas jak i u naszych dealerów. Jeśli jakiś dealer twierdzi inaczej – sugerujemy udać się do innego partnera OPPO lub skontaktować się bezpośrednio z nami. Prawdą jest że OPPO faktycznie zrezygnowało z pracy nad nowymi modelami i stopniowo będzie wygaszać swoją produkcję. Najpierw w USA, a później w Europie. W okolicy czerwca ma zostać uruchomiony Europejski oddział OPPO, który będzie odpowiadał za sprzedaż i wsparcie produktów. Produkcja na potrzeby rynku europejskiego według deklaracji OPPO będzie trwała do końca grudnia tego roku.

 

Serwis

Na chwilę obecną serwisujemy urządzenia OPPO wycofane z produkcji 8 lat temu. Zrozumiałe jest, że producenci nie są w stanie produkować na bieżąco nowych komponentów do produktów wycofanych ze sprzedaży wiele lat temu - tylko je magazynują. W przypadku serii UDP, producent ma sporo czasu aby odpowiednio przygotować się do wsparcia serwisowego, więc nic go nie powinno zaskoczyć. Inną kwestią jest, że producenci są zobligowani prawnie do zapewnienia wsparcia do kilku lat od zaprzestania produkcji. Pamiętajmy, że OPPO nie znika ani nie zbankrutowało…

 

Wiarygodność

Dla tych co nie wiedzą, OPPO to nie jest mała firma jak 90% firm z branży Audio. Według danych z zeszłego roku firma zatrudniała około 27 tys. osób… Oczywiście zdecydowana większość z nich pracowała w dziale telefonii komórkowej – która jest głównym źródłem dochodów. I możemy spekulować, że to jest główny powód dla którego OPPO zdecydowało się zrezygnować z działu AV – rentowność. Według niektórych raportów sprzedażowych OPPO pod względem sprzedaży telefonów jest nr 2 na rynkach Azjatyckich, zaś ich model R95 był w 2017r najchętniej kupowanym w Chinach telefonem, „bijąc” nawet sprzedaż iPhone 7 Plus. OPPO przymierzało się od jakiegoś czasu wejść na rynek europejski i amerykański. Krążą plotki, że ma to nastąpić już niedługo. Wyobraźmy sobie teraz sytuację, jaki wpływ na sprzedaż telefonów miałoby wyparcie się przez OPPO serwisowania swoich produktów… byłby to na pewno bardzo zły PR. Nie miałoby to dla OPPO jakiegokolwiek sensu z punktu widzenia ekonomicznego i byłoby mocno nieopłacalne.

 

Co do naszej strony www (oppodigital.pl) – to oczywiście jeśli ktoś wpisze zły adres lub jest chwilowy problem z hostingiem, to się nie pojawimy. Nasza strona nie przestała działać i nie zamierzamy jej usuwać. Awaryjność urządzeń jest na tak niskim poziomie w stosunku do ilości sprzedaży, że nie widzimy tutaj problemów ani kłopotów natury finansowej.

Zainteresowanych zakupem UDP-203 – zapraszamy do nas lub naszych dealerów. Z UDP-205 jest faktycznie chwilowy problem, bo sprzedaż mocno podskoczyła po publikacji „informacji” i wyczyściło wszystkie magazyny. My

czekamy na dostawę i przyjmujemy zapisy na dostawę czerwcową. Niektórych dealerzy mogą mieć na stanie ten model – prosimy kontaktować się z nimi.

 

Pozdrawiamy,

OPPOdigital.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko szkoda, że producent się wycofuje, 203 to naprawdę kawał solidnego sprzętu, dodatkowy plus za ficzer w postaci możliwości dogrania zewnętrznych napisów do płyt z filmami i ich synchronizacji a także zmiany wielkości oraz koloru, czego jeszcze wcześniej nie spotkałem w innych odtwarzaczach. I działa ta opcja znakomicie, napisy jedynie muszą być zakodowane jako UTF8, inaczej pojawiają się inne znaczki w miejsce polskich liter. Może troszkę szkoda, że nie wziąłem wersji regionfree, ale z drugiej strony pewnie i tak niewiele płyt z innego regionu bym nabył, a wydaje mi się, że coraz więcej wydawanych pozycji jest w multiregionie.

 

Jeśli mieliby rzeczywiście wejść z komórkami na rynek europejski, to na pewno się tym zainteresuję.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, czy ty pamietasz kiedy OPPO wypusciło pierwsze playery serii 8? Chyba nie. To był chyba rok 2009.

 

Wyobraź sobie że pamiętam i wiem. Zajrzyj na mój profil. Cambridge Audio Azur 650BD to cóż jest jak nie klon Oppo BDP-80?

 

To była i jest firma o ugruntowanej światowej pozycji w tym segmencie. Nikt nie robił i nie robi lepszych playerów BD i BD-UHD na rynku.

 

Była. Już nie jest. I robił. Już nie robi. Absolutnie nie neguję wysokiej jakości ich produktów. Jednakowoż ostatecznym arbitrem, który weryfikuje słuszność decyzji ekonomicznych jest rynek. I firmę zweryfikował. Negatywnie.

 

Do tego powstawały rewelacyjne modyfikacje dla audio.

 

Zgoda. Ale jakoś klientów nie zdołali tym przekonać.

 

Rynek akceptował BD playery od OPPO przez dekadę.

 

I przestał.

 

I czy to się komus podoba czy nie, były i są to najlepsze playery w swojej klasie na świecie.

 

Tak. Były. Czas przeszły.

 

A przez moje ręce przeszła większość wszystkich topowych rozwiązań SONY, Panasonic, Pioneer, Denon czy Kenwood w tym czasie. O Koreańczykach nie wspominam bo to najniższa półka cenowa.

 

Różnica jest taka, że wymienieni są i wszystko wskazuje że będą (czas teraźniejszy i przyszły), natomiast Oppo był (czas przeszły).

 

Trzeba się z tym pogodzić. Można co najwyżej próbować ożywiać tę trumienkę wianuszkiem zasuszonych nieśmiertelników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownictwo tej firmy ma bardzo niestandardowe pomysły na biznes.

Generalnie promują się na kogoś więcej niż są.

Playery dobre ale nie adekwatna cena (za wysoka )

Rynek ich zweryfikował.

 

A wiecie jak sprzedawali swój telefon 4lata temu bodajże.

Na zapisy i zaproszenia. Jak jakiś unikat na skalę światową.

Później chyba z tego zrezygnowali. Ale znowu, było to działanie nie adekwatne do produktu.

 

Jednym zdaniem można powiedzieć.

"Wyżej ........ niż. ............ mają".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi lepszy player BD i BD-UHD niz Oppo 203/205.

Czy ja coś mówię, sam mam 95 i 105 i jestem bardzo zadowolony ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy produkować sprzęt z bardzo wysokiej półki. Jeszcze rynek musi to zaakceptować. Jeśli taka sytuacja ma miejsce: zwiększa się biznes i robi kasę, jeśli nie: ogłasza się wycofanie.

 

Przykład Oppo jest akademickim wręcz przykładem nietrafienia w oczekiwania rynku.

 

Nie przeczytałeś dokładnie co napisałem. OPPO produkowało najlepsze na świecie BD playery przez dekadę. Wpadło w kłopoty gdy rozszerzyło ofertę o produkty audio.

 

Cena za produkty video wysoka? Ja jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za produkty video wysoka? Ja jestem zadowolony.

 

Zapewne wszyscy użytkownicy byli zadowoleni. Ale jak widać to za mało aby odnieść sukces w dłuższym horyzoncie czasowym i ugruntować swoje miejsce na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że jednak ceny mieli trochę za wysokie. Szczególnie w stosunku do konkurencji, która aż tak bardzo im nie ustępowała. Taki Cambridge Audio robi praktycznie to samo, a cena o połowę niższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który CA jest o 50% tańszy od oppo? ludzie głupoty piszą i sie nawet nie zastanawiają.

Ceny mieli za wysokie w stosunku do konkurencji branżowej?

Marantz i Denon oferowali zwykle 30%-40% funkcjonalności za sporo wyższą cenę - mowa o bluray i porównaniu do 103E/D. Stąd wycofali się, bo nie mieli jak konkurować z oppo, które było tańsze i lepsze. Cambridge Audio to "wykastrowany" UDP203, wyjęta cała sekcja audio i tańszy o ile 200 zł? Powinien być raczej o 1000 zł tańszy... Produkowany z resztą przez oppo, bo ca było zbyt małą firmą aby opracować taki produkt. Poprzednia generacja CA była sporo droższa od oppo poprzedniej serii. Oppo za drodzy w stosunku lge, czy panasonicow z mediamartk - to na 100% się zgadzam.

Czasy sa takie, ze ludzie dla wygody ida w streaming, wiekszosc wybiera taniej i szybciej. Nie trzeba isc do skepu, zamawiac na necie filmow, Klikamy i ogladamy. A taki jest streaming.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Który CA jest o 50% tańszy od oppo? (...) Cambridge Audio to "wykastrowany" UDP203, wyjęta cała sekcja audio i tańszy o ile 200 zł? (...) Oppo za drodzy w stosunku lge, czy panasonicow z mediamartk - to na 100% się zgadzam.

Czasy sa takie, ze ludzie dla wygody ida w streaming, wiekszosc wybiera taniej i szybciej. Nie trzeba isc do skepu, zamawiac na necie filmow, Klikamy i ogladamy. A taki jest streaming.

Z ciekawości popatrzyłem na tego CA (model zdaje się CXUHD) i jednak ja o ok. stówki mniej dałem za Oppo :) I mam opcję z zewnętrznymi napisami do zagranicznych wydań.

 

Co do porównania do Panasoników, Samsungów czy nawet Pioneerów to nie za bardzo mogę się wypowiedzieć. Miałem bądź w sumie nadal mam w domu jedynie budżetówki (np. Pioneer BD-440), więc nie wiem, jak jest z droższymi modelami. W każdym razie te moje nawet nie mają startu do Oppo.

 

Sam używam streamingu i naprawdę jest to wygoda, ale jakościowo płyty BD są daleko w przodzie. Nie wiem jak wydajne musiały by być serwery takiego Netflixa czy HBO GO by zapewnić taką jakość wszystkim użytkownikom.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który CA jest o 50% tańszy od oppo? ludzie głupoty piszą i sie nawet nie zastanawiają.

Rzeczywiście głupoty... CA CXU to odpowiednik Oppo UDP-105. Bardzo zbliżona budowa i funkcjonalność. Oppo ma dodatkowo XLR-y i chyba wyjście słuchawkowe, które nie są mi potrzebne, jest na Sabre, a CA na Wolfsonach. Za Oppo chcą 7400 zł, za CA 3500 zł. Oppo bawiłem się w sklepie, CA mam u siebie - różnic w pracy nie ma żadnych, oba chodzą tak samo szybko i cicho. Jeśli uważasz że za te XLR-y i znaczek Oppo warto dopłacać x2 to Twoja sprawa, dla mnie nie warto.

 

Model CXUHD to zupełnie co innego. Okrojony maksymalnie ze wszystkiego, więc w jego przypadku cena jest nawet wygórowana i tu porównanie z Oppo rzeczywiście wypada już słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że piszesz głupoty. Przecież wystarczy wejść na stronę producenta oppo, aby zobaczyć, że są duże różnice w konstrukcji 103 i 105, 203 i 205. A twierdzisz, że nie ma jakichkolwiek różnic poza "zwykłe xlr". Tym bardziej, że tu nie jest jak u wielu producentów, gdzie wyjścia xlr są spietę do toru niezbalansowanego. Jasne że tak patrząc, to 103 jest połowę tańsza od 105 itd. Natomiast to nie jest to samo, gdyby tak było nie sprzedawaliby modeli 105 i 205. Oppo w ogóle na początku produkowało odtwarzacze dvd dla innych producentów, którzy je brandowali. Tak było przez wiele lat, zanim nie zdecydowali się wejść ze swoją marką. Pamiętam, bo wtedy pierwszy raz natknąłem się na firmę szukając odtwarzacza dvd z progresywnym skalowaniem i wyjsciem dvi. Od tego czasu Oppo nigdy swoich flagowców nie sprzedawało na zewnątrz innym producentom (CA, Goldmund, Ayre, itd.). Tak było z 95 i 105 - ich klonów nie oferowali na zewnątrz. Dawali zawsze do sprzedaży oem tylko modele podstawowe. Po aferze z Lexiconem, który był sprzedawany 10x drożej niż model podstawowy 83 wybuchła wielka afera i w sieci wrzało, że inny producent sprzedaje model Oppo pod swoim brandem naciągając klientów. Po tym każdy następny producent (a wielu było takich którzy kupowali od Oppo i sprzedawało kilka razy drożej), aby móc wybronić się z tego, że sprzedaje model podstawowy oppo znacznie drożej wprowadzał modyfikacje, większe lub mniejsze. Cambridge akurat podmienił chipset dac bodajże Cirrusa na Wolfsona i wprowadził kilka swoich ulepszeń. W zakupie cena tych chipsetów różniła się kilka usd, więc to kosmetyka. Reasumując kupiłeś CXU który był "tuningowanym" odpowiednikiem tańszego modelu 103 - a nie droższego 105. Czyli przepłaciłeś akurat, a nie zaoszczędziłeś jeśli patrzysz w kategorii ceny. Zobacz na necie otwarte urządzenia - 103 / CXU / 105. I zastanów się który do którego jest bardziej podobny. Znajdź sobie pomiary (Audioholics albo hometheaterhifi) torów analogowych niezbalansowanych i zbalansowanych i porównaj parametry - to zupełnie inny tor audio.

105 miał osobny tor analogowy z oddzielną sekcją na Sabre. Zasilacz toroidalny i odseparowane tory audio od video. To że nie słyszałeś różnicy to tylko pogratulować, sporo zaoszczędziłeś. Kupiłeś jednak urządzenia z zupełnie innych segmentów.

 

Moja babcia tez nie widzi różnicy pomiędzy oled 4k, a tanim lcd 1080p ale to nie znaczy że jej nie ma... oba świecą, oba wyświetlają polsat kolorowo - więc po co przepłacać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge akurat podmienił chipset dac bodajże Cirrusa na Wolfsona

Oppo 103 ma 8-kanałowego Cirrusa jak w wielu amplitunerach, a CA - 5 niezależnych DAC-ów stereo Wolfsona. Zdaje się podobnie jest w Oppo 105, tylko tam jest to zrealizowane na Sabre. 103 nie ma wyjścia stereo, są tylko wielokanałowe, CA je ma, tak jak i 205 (brak tylko tych XLR-ów). Nadal nie widzisz podobieństw? Faktem też jest że CXU gra sporo lepiej niż Oppo 103. Jeśli to jak twierdzisz tylko "tuning", to nieźle im wyszedł, przy cenie porównywalnej z tańszym Oppo 103.

Nie pisałem, że nie słyszałem różnicy, tylko że nie jest ona warta dwukrotnej dopłaty. Pisałem o funkcjonalności i "kulturze" pracy - a tu w obu nie było się do czego przyczepić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się podobnie jest w Oppo 105, tylko tam jest to zrealizowane na Sabre.

Oppo 105 na jedną kość ES9018 (8 kanałowa) na wyjścia wielokanałowe a drugą identyczną kość na wyjścia stereo w układzie 4+4 (po cztery przetworniki na jeden kanał). Tak samo jest to rozwiązane w Oppo 95.

 

Faktem też jest że CXU gra sporo lepiej niż Oppo 103. Jeśli to jak twierdzisz tylko "tuning", to nieźle im wyszedł, przy cenie porównywalnej z tańszym Oppo 103.

Istnienie różnic należy zawsze podeprzeć prawidłowo przeprowadzonych pod względem technicznym odsłuchowy testem porównawczym, inaczej słowo "lepiej" może oznaczać tylko np. niewielką różnicę w poziomach wyjściowych sygnału. Oczywiście wiadomo, że to co mamy zawsze gra lepiej od tego drugiego ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo 105 na jedną kość ES9018 (8 kanałowa) na wyjścia wielokanałowe a drugą identyczną kość na wyjścia stereo w układzie 4+4 (po cztery przetworniki na jeden kanał). Tak samo jest to rozwiązane w Oppo 95.

Dzięki za uściślenie. Jest gdzieś opisane jak te 4 przetworniki generują jeden strumień? Dość ciekawe rozwiązanie.

 

Istnienie różnic należy zawsze podeprzeć prawidłowo przeprowadzonych pod względem technicznym odsłuchowy testem porównawczym, inaczej słowo "lepiej" może oznaczać tylko np. niewielką różnicę w poziomach wyjściowych sygnału.

Dobrze, więc moim zdaniem gra lepiej :) Albo bardziej trafia w mój gust... czasem to wystarczy. Poza tym opierałem, się na opiniach z różnych forów, gdzie przeważały głosy właśnie na korzyść CA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś opisane jak te 4 przetworniki generują jeden strumień?

To normalne od lat działanie, łączy się je równolegle. Mam odtwarzacz CD z 1992 roku firmy Sony i też jest ten patent zastosowany. Przetwornik w nim jest 8 krotny, po cztery przetworniki na kanał. W modelu wyższym z tamtego okresu tej firmy były dwa takie przetworniki na dwa kanały stereo czyli przetwornik był 16 krotny.

Dobrze, więc moim zdaniem gra lepiej :) Albo bardziej trafia w mój gust... czasem to wystarczy. Poza tym opierałem, się na opiniach z różnych forów, gdzie przeważały głosy właśnie na korzyść CA.

Nie wierz w słowo pisane, najlepiej sprawdzaj sam, ale zawsze w zgodzie z procedurami obowiązującymi przy porównaniach sprzętowych w domenie słuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w słowo pisane, najlepiej sprawdzaj sam, ale zawsze w zgodzie z procedurami obowiązującymi przy porównaniach sprzętowych w domenie słuchu.

Bez przesady. Prawa jeszcze nie stanowisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPPO to bardzo ciekawa sytuacja.

Nagle nieznana firma wyprzedziła resztę świata.

Może napiszecie komu lub czemu zawdzięczamy sukces jakościowy.

Gubię się czy to Kanada czy Chiny. Kto projektuje a kto wykonuje itp. itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, OPPO to producent znakomitych telefonów komórkowych. Bylem teraz w Chinach, jest ich mnóstwo i to jest baaardzo znany brand i fajnie to wyglada. Biznes AV to malutki procent lub promil ich dzialalnosci. Koncentruja sie tam gdzie jest kasa. Zobaczymy czy i jak wejda do Europy.

 

A w branzy plaerów video nie nagle tylko przez pstania dekadę. Pisałem, najlepsze playery na swiecie.

 

BTW o playerach Cambridge Audio mozna juz zapomnieć. Jak ktoś ma ochotę to nich szybko kupuje OPPO, dopuki jeszcze są.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na odtwarzacz blu ray np. Denon i oppo 103d. To oppo miażdży denka w każdym aspekcie. Od obsługi, szybkości odczytu po jakość obrazu z uwagi na darbee. Przy odtwarzaczu UHD jeśli w końcu wypuści maras lub denon będzie pewnie podobnie.

Również uważam że jest oppo i długo długo nic a dopiero reszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam ciekawość.

Jak to możliwe, że jakaś tam zupełnie nie znana firma OPPO zdeklasowała rynek odtwarzaczy CD/BD/UHD ?

Oczekuję ciekawych informacji o historii OPPO a nie klapania PR-u.

Tak, miałem epizod z OPPO BD i zagrało to to niesamowicie.

Bałem się tylko, że to był skutek znakomitych algorytmów przetwarzania sygnału AUDIO.

Kiedyś napisałem: źródło PCM to surowy/chropowaty sound. Ale dla ortodoksa to jest źródło bez kombinacji. DD robi z tego kompresję danych (nie audio) i jest dobrze. DTS to taki "dziwoląg" ładnie brzmiący i przyjemny dla ucha "Kowalskiego". Ja tego ucha nie toleruję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz.

 

Jak nieznana? Napisałem, na rynku playerów są 10 lat. Popatrz ile dzisiaj powstaje firemek, które brandują sprzęt produkowany w chińskich fabrykach. Z naszego podwórka np. Manta, Kruger & Matz. Ze światowych np. iBasso. Mam ich kilka playerów DAP. Są rewelacyjne.

A ile w ciagu ostatniej dekady popadało znanych światowych firm. Takie czasy.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Recenzja napisana 11 lat temu na serwisie który jest dość popularny. Z tekstu wynika, że powstała w 2004r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal jedynie, że podstawowa cena w Polsce to niemalże 2x ceny w US.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Przecież nikt nikomu nie zabrania zakupów w USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na Marantza i Denona . Panasonic 9000 może jeszcze Pioneer następca 58 oraz 88 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Ciekawa cechą OPPO UDP 203/205 jest też fakt że obsługują dyski 4TB czego Panasonic itd nie obsłuży - tylko do 2TB. Po sieci z DLNA potrafi odtwarzać filmy 100Mbitrate bez problemu np. filmy z kamery wrzucone na serwer DLNA a LG OLED B7 już się przytyka.

Szkoda tylko że niema zaimplementowane Netflix i Youtube - można by od razu na projektor z tym wyjść a tak dodatkowe przystawki pozostają . Konkurencja jest lepsza w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.