Skocz do zawartości
IGNORED

Chromecast Audio - koszmar dramat brak słów


AndrzejPiaseczno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, rd168 napisał:

Zastanawiam się czy płatna coś wnosi-może ktoś używa płatenj?

 

W dniu 14.01.2020 o 23:47, MariuszZ. napisał:

W pełnej wersji nic się nie zmieniło u mnie w tej materii. Jakieś opcje doszły ale mało istotne. Nawet gapless jest w wersji lite. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szubrawiec napisał:

Myślę, że więcej by dało puszczenie sygnału przez zewnętrznego DACa,

Jeśli chodzi o zasilanie za 400 zł to raczej zły (za drogi) pomysł, można ewentualnie kupić moduł impulsiaka z izolacja galwaniczną za 10$ (bardzo niskie tętnienia - sprawdzone na oscyloskopie) wypożyczyć zasilacz liniowy i porównać.

Natomiast zewnętrzy moduł DAC'a jaknajbardziej polecam (taki za 50$) na Ali do wyboru do koloru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Filutek napisał:

Jeśli chodzi o zasilanie za 400 zł to raczej zły (za drogi) pomysł, można ewentualnie kupić moduł impulsiaka z izolacja galwaniczną za 10$ (bardzo niskie tętnienia - sprawdzone na oscyloskopie) wypożyczyć zasilacz liniowy i porównać.

Natomiast zewnętrzy moduł DAC'a jaknajbardziej polecam (taki za 50$) na Ali do wyboru do koloru ?

Wstaw link do do takiego modułu ,jak możesz .Warte sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2020 o 11:19, Filutek napisał:

Jeśli chodzi o zasilanie za 400 zł to raczej zły (za drogi) pomysł, można ewentualnie kupić moduł impulsiaka z izolacja galwaniczną za 10$ (bardzo niskie tętnienia - sprawdzone na oscyloskopie) wypożyczyć zasilacz liniowy i porównać.

Natomiast zewnętrzy moduł DAC'a jaknajbardziej polecam (taki za 50$) na Ali do wyboru do koloru ?

Mi również chromecast audio grał straszliwie, na grupie na fb polecili mi zakup DAC, testowałem 2 Dac magic 100 i SMSL m8. Oba podłączone: Chromecast <- Optyczny Jack --- Toslink -> DAC --- RCA Melodika -- Wzmacniacz. I na jednym i na drugim różnica dźwięku niebo a ziemia:) M8 z tych dwojga zgrał się dużo lepiej, dźwięk miał większą przestrzeń niż w przypadku magic 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam Cambridge Audio CXA 60 i słucham tidal'a master z tv podłączonego optykiem do wzmacniacza. Czy warto w takim układzie kupić Chromecast Audio? Poprawi to jakoś jakość przesyłu? Mam wrażenie, że te same utwory z odtwarzacza cd brzmią lepiej. Czy Chromecast umożliwi przesłanie każdego dźwięku z telefonu do wzmacniacza, np. tak jak by to było po bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2020 o 12:24, Luksme1988 napisał:

Witam,

Posiadam Cambridge Audio CXA 60 i słucham tidal'a master z tv podłączonego optykiem do wzmacniacza. Czy warto w takim układzie kupić Chromecast Audio? Poprawi to jakoś jakość przesyłu? Mam wrażenie, że te same utwory z odtwarzacza cd brzmią lepiej. Czy Chromecast umożliwi przesłanie każdego dźwięku z telefonu do wzmacniacza, np. tak jak by to było po bluetooth?

Wg mnie warto, mam 2 Chromecasty. Audio i tv-hdmi. Jak słucham muzyki przez telewizor (z tv tak jak Ty mam kabel optyczny) to oczywiscie musi on być właczony (telewizor) i mam piekna okladke albumu, natomiast na dacu zawsze przełacza każdy album jaki by nie był opisany w mconnect na częstotliwość 48 khz. Czyli mozna zalozyc ze telewizor kompiluje dzwiek lub do standardu tv, 48 khz. 

Natomiast jak słucham muzyki przez chromecast audio, zalaznie jaka jest częstotliwośc w mconnect, taka sama wyświetla się na dacu.

Wole jak muzyka nie jest komilowana przez tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2020 o 15:52, rd168 napisał:

Czy przez mconnect-a można sterować z tableta z androidem ? Tablet z DLNA ,czy poprostu każdy z androidem ? Mam mały ekran w telefonie .

wg mnie poprostu sprawdz czy sie zainstaluje, nie kazdy program na telefon zainstaluje sie na tablecie. Jak sie zainstaluje to bedzie normalnie dzialal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, K_69871 napisał:

Wg mnie warto, mam 2 Chromecasty. Audio i tv-hdmi. Jak słucham muzyki przez telewizor (z tv tak jak Ty mam kabel optyczny) to oczywiscie musi on być właczony (telewizor) i mam piekna okladke albumu, natomiast na dacu zawsze przełacza każdy album jaki by nie był opisany w mconnect na częstotliwość 48 khz. Czyli mozna zalozyc ze telewizor kompiluje dzwiek lub do standardu tv, 48 khz. 

Natomiast jak słucham muzyki przez chromecast audio, zalaznie jaka jest częstotliwośc w mconnect, taka sama wyświetla się na dacu.

Wole jak muzyka nie jest komilowana przez tv.

I jeszcze jedna sprawa, Chromecast audio ma equalizer (soprany i bass), Chromecast tv nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rd168 napisał:

Tego nie wiedziałem,gdzie szukać tego equalizera.

Wchodzisz w program home (który zarzadza wszystkimi urzadzeniami chromecast).

dalej wchodzisz na dane urzadzenie chromecast audio, i pojawia sie taki obrazek jak nizej.
Te kreseczki w gornym prawym rogu to ikonka equalizera.

Screenshot_20200211-130037.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, K_69871 napisał:

Wchodzisz w program home (który zarzadza wszystkimi urzadzeniami chromecast).

dalej wchodzisz na dane urzadzenie chromecast audio, i pojawia sie taki obrazek jak nizej.
Te kreseczki w gornym prawym rogu to ikonka equalizera.

Screenshot_20200211-130037.png

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Dopnę się do tematu bo mam problem z google home i Chromcastem audio. Podłączyłem dwa tygodnie temu wszystko było ok i od wczoraj mam problem, klikając "prześlij dźwięk" nic się nie dzieje nie odtwarza. Odinstalowanie google home nie pomaga, tak samo usunięcie urządzenia i dodanie na nowo. Chromcast jest połączony z telefonem (android) i widzę go w google home, przesyła dźwięk po pierwszym połączeniu tak samo słychać zmianę natężenia dźwięku. Taką samą sytuację miałem wcześniej na innym telefonie dlatego przeinstalowałem całość na inny i sytuacja się powtórzyła. Może ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać.

Edytowane przez ZbigFrLu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ZbigFrLu napisał:

Witam. 

Dopnę się do tematu bo mam problem z google home i Chromcastem audio. Podłączyłem dwa tygodnie temu wszystko było ok i od wczoraj mam problem, klikając "prześlij dźwięk" nic się nie dzieje nie odtwarza. Odinstalowanie google home nie pomaga, tak samo usunięcie urządzenia i dodanie na nowo. Chromcast jest połączony z telefonem (android) i widzę go w google home, przesyła dźwięk po pierwszym połączeniu tak samo słychać zmianę natężenia dźwięku. Taką samą sytuację miałem wcześniej na innym telefonie dlatego przeinstalowałem całość na inny i sytuacja się powtórzyła. Może ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać.

moze zrestartuj oprocz chromecasta , router wi fi ? Blad moze byc po stronie routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, ZbigFrLu napisał:

Próbowałem wszystkiego ? nie pomaga.

a wziac chromecasta do sasiada, pracy itp. jak tam zadziala to jednak router wi fi, ew. sprzet muzyczny nie odbiera strumienia ?

Inny przypadek jaki znam to w routerze trzeba bylo zmienic region na USA. Inaczej nie dzialal chromecast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, K_69871 napisał:

a wziac chromecasta do sasiada, pracy itp. jak tam zadziala to jednak router wi fi, ew. sprzet muzyczny nie odbiera strumienia ?

Inny przypadek jaki znam to w routerze trzeba bylo zmienic region na USA. Inaczej nie dzialal chromecast.

ok, tylko jeżeli słychać dźwięk przy ustawianiu głośności to dlaczego miał to by być problem z routerem? To tak jak by kliknięcie przycisku" prześlij dźwięk nie wywoływało żadnej reakcji w aplikacji nadal jest wyświetlana informacja nie odtwarzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ZbigFrLu napisał:

Chciał bym odtwarzać utwory z radia internetowego przez dedykowane aplikację.

A jaka to app? to w app klikasz opcje przekierowanie na ChCast. Z okienka Google Home nieda rady radia int. tylko przekierowanie plików z dysku smartfona (przynajmniej u mnie - sprawdzałem)

Edytowane przez Filutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.