Skocz do zawartości
IGNORED

Chromecast Audio - koszmar dramat brak słów


AndrzejPiaseczno

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy o to chodziło ale na Deezer i Apple Music łącze się przez smartfon z Chromecastem w Miboxie, włączam playlistę, wychodzę z aplikacji a muzyka gra dalej. Na pasku smartfona jest ikonka monitora - można zrobić pauzę, stop albo mute. Te same funkcje działają z pilota do Mi który pozwala jeszcze przewijać szybciej daną ścieżkę. Mój osobny pilot na USB typu mysz/klawiatura pozwala dodatkowo na przełączanie kolejnych utworów. Czy Tidal tak chodzi nie wiem bo nie mam teraz abo ale jeśli nie chodzi to raczej jest to problem T.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Też mi to do głowy przyszło. Od razu można spytać czemu nie da się puścić master na chrome, skoro ten spoko sobie radzi z gęstym strumieniem? Tylko ja trochę noga z angielskiego jestem.
 
Na 99% gęste nie chodzą w Tidal przez Chrome. Nie wiem może przez MConnect, który też gra z Chrome ale Mconnect łyka chyba tylko 48 khz - tyle pokazuje przy wysyłaniu na upnp. To ograniczenie Tidala bo ponoć z Qobuza można puszczać nawet 192 khz.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, dzarro said:

Na 99% gęste nie chodzą w Tidal przez Chrome.

Fajna polityka Tidala. Moge puścić master na głośniczku smartfona, a na pełnowymiarowych głośnikach nie .No może  przesadziłem, zawsze moge jeszcze po USB, ale leniwy jestem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, januss73 napisał:

Fajna polityka Tidala. Moge puścić master na głośniczku smartfona, a na pełnowymiarowych głośnikach nie .No może  przesadziłem, zawsze moge jeszcze po USB, ale leniwy jestem ?

Polityka Tidala jest taka, żebyś kupił sprzęt z wykupioną licencją MQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 12:12, salceson napisał:

Zaproponuj coś.

Ależ proszę bardzo. Mówisz - masz. Dajcie sobie spokój z JAKIMKOLWIEK odtwarzaniem muzyki po JAKICHKOLWIEK sieciach, co rodzi tylko stresy, problemy. Co proponuję ? Pliki, ale z fizycznych nośników ( HDD, pendrive,y ). Prosto,pewnie,skutecznie.....Co tu więcej dodać ?

Inaczej te wszystkie Srajdale, Spotychaje i inne Dziurokasty będą dyktować Wam swoje warunki, mieć głęboko w 4 literach i jeszcze kasować za to znacznie ponad realną wartość...

Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę bardzo. Mówisz - masz. Dajcie sobie spokój z JAKIMKOLWIEK odtwarzaniem muzyki po JAKICHKOLWIEK sieciach, co rodzi tylko stresy, problemy. Co proponuję ? Pliki, ale z fizycznych nośników ( HDD, pendrive,y ). Prosto,pewnie,skutecznie.....Co tu więcej dodać ?
Inaczej te wszystkie Srajdale, Spotychaje i inne Dziurokasty będą dyktować Wam swoje warunki, mieć głęboko w 4 literach i jeszcze kasować za to znacznie ponad realną wartość...
Czy naprawdę musisz zabierać głos w każdym aktywnym wątku? Jest tyle aktywności, w których można puszyć się swoją ignorancją. Np. polityka.
Dostęp do milionów płyt w cenie 2/3 jednej płyty i w cenie 2 posiłków w fastfoodzie to rzeczywiście rozbój w biały dzień...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha nie takiej propozycji się spodziewałem ? Mam ponad 500GB muzyki na laptopie i ten jest podłączony optykiem do daka po 24/96, 192 niestety nie idzie nie wiem czemu. Słuchałem tak dłuższy czas dopóki nie spróbowałem tidala + chromecasta. Różnica w wygodzie jest kolosalna. Może i nie ma wszystkiego na tym tidalu (np ostatnio zachciało mi się O.N.A. i po prostu nie ma), ale jeśli chodzi o piracenie to tam to już całkiem nie można znaleźć wielu albumów w bezstratnej. Drogie i niewygodne CD? Nie cofajmy się w rozwoju. Poza tym za 10zl miesięcznie słucham legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dzarro napisał:

Czy naprawdę musisz zabierać głos w każdym aktywnym wątku? Jest tyle aktywności, w których można puszyć się swoją ignorancją. Np. polityka.
Dostęp do milionów płyt w cenie 2/3 jednej płyty i w cenie 2 posiłków w fastfoodzie to rzeczywiście rozbój w biały dzień...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Ktoś cię pytał ?

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dzarro napisał:

Pisz na temat i nie wciskaj w każdą szczelinę swoich "mundrości". Jedz może więcej orzechów, przejdź się po lesie. Byle na odludziu.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Napisałem na temat, tylko trzeba posiadać minimum zdolności pojmowania...tobie obcej. A do lasu idz ty rozkminiac czemu twoj gownocast nadaje się do kosza ? Tak samo, jak twoje mundrości....

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasmarowałem zgłoszenie do działu technicznego tidala en-us, dostałem info od bota że żywy człowiek odpowie w ciągu do 3 dni bo mają dużo zgłoszeń. Mam nadzieję że nie zleją mnie odpowiedzią typu kopiuj-wklej ale rzucą trochę światła na to gdzie szukać powodów takiego zachowania.

W międzyczasie wywaliłem tidala i google home i zainstalowałem wersje z końca 2019, czyli z okresu kiedy mi się to nie rozłączało. Zresetowałem chromecasta do ustawień fabrycznych i skonfigurowałem od nowa. Dalej rozłącza. Więc pozostały dwie opcje. Albo aktualizacja androida do 10 wrzuciła nową wersję aplikacji systemowej "cast" czy jak jej tam, albo samo firmware chromecasta zostało zaktualizowane. Ale te drugie mało prawdopodobne, wydaje mi się że po kupnie było 1.42.172094 i nic się pod tym względem nie zmieniło. Jestem nawet w programie testowania aktualizacji i powinienem otrzymać 1.44.185164 ale z tego co czytam wynika że nikt jej nie dostał. Poszukam telefonu ze starszym androidem i jeszcze sprawdzę co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tvboxa z andkiem 7.1.2 i to samo. Tak więc z nowym rokiem musiała być aktualizacja fw która to zmieniła bo innego wyjścia nie ma. A wraz z nią google spieprzyło jakieś ustawienia API i nie można już wysyłać komend tekstowych do chromecasta bo wszystkie odrzuca, a tym samym nie można wymusić aktualizacji. Wątki na ich forum wsparcia z pytaniem o tą trefną aktualizację są zamykane bez odpowiedzi. Więc tak chyba wygląda zakończenie wsparcia urządzenia wg google. Po prostu zepsuć i ignorować problem. Ostatnia szansa w deweloperach tidala że zrobią jakieś obejście problemu, ale jako że kasiorka z chromecast audio do nich nie płynie, to szanse na to są bliskie zeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest transmitowanie dźwięku z telefonu. Nie wiadomo w jakiej to jakości i jakiej obróbce jest poddawany dźwięk, to po 1, a po 2 telefon nie jest wtedy pilotem dla samodzielnego chromecasta, tylko odtwarzaczem i transmiterem. Bez niego nie działa, no i baterię zżera w oczach. Także pisałem że nie interesuje mnie takie rozwiązanie pokroju bluetootha. Jak na razie pozostaję przy tym co jest, niedogodności są do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jeśli chromecast byłby wbudowany w jakiegoś Naima, Primare czy Arcama to może ma to znaczenie. W przypadku "oryginału" to średniej klasy tablet lub smartfon może być lepszym transportem.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, przmor said:

Wygląda więc na to, że wina leży po stronie Tidal

Też mi się tak wydaje, zwłaszcza, że na spotify nic się nie dzieje. Poza tym to wygląda nie jak odłączenie ChA a jak zamknięcie playera w Tidalu. Ponowne jego uruchomienie jest już bez połączenia. Też pisałem do tidala, napisali, że to wina Chromecast i do jego supportu mam się zwrócić.

W sumie da się z tym żyć. Jak się playlista skończy i tak trzeba sięgnąć po telefon, a potem to już tylko 2 kliknięcia wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, januss73 napisał:

Też pisałem do tidala, napisali, że to wina Chromecast i do jego supportu mam się zwrócić.

O, długo czekałeś na odpowiedź od żywego człowieka? Do polskiego czy angielskiego pisałeś? U mnie od poniedziałku spychologia przez kopiuj-wklej. Najpierw chcieli żeby im podać wersje androida, apki, model sieciowca itd (choć większość tych informacji zawarłem na samym początku), a dzisiaj dostałem maila, że z działu pomocy technicznej (tam wysyłałem) przekazali moje zgłoszenie do działu... pomocy technicznej. 

 

A że po zakończeniu odtwarzania w tidalu znika pasek odtwarzacza i nie można go wyciągnąć, to już widzę od dawna. Po prostu jest czarne puste miejsce. Albo trzeba znaleźć coś nowego do odtwarzania albo zrestartować apkę. A bez tego nie da się wejść w odtwarzacz i połączyć z chromecastem. Więc pewnie ma to związek z rozłączaniem.

 

Możliwe też że to po części wina chromecasta, a raczej braku kompatybilności. Wspominałem że na spotifaju się nie rozłącza, ale najwidoczniej nie interesuje ich gdzie zostawię swoje pieniądze. Bo hehe cwaniak cebulak płaci 60zł za family i korzysta 6 osób rozrzuconych od Polski po Holandię, co to za klient.

Edytowane przez salceson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w sobote napisałem, a w poniedziałek odpisali. Może dlatego, że się nie przyznałem, że z Polski jestem ?

"

"TIDAL support (TIDAL)

Jun 15, 2020, 8:36:25 PM EDT

Hello,

Thank you for reaching out to TIDAL! My name is Danielle with customer support and I would be glad to assist you.

I can help you with these questions!

Chromecast does not support MQA. This is because of limitations set by Google. 

You will want to direct any requests for MQA to be available on Chromecast devices to their support team!

The disconnecting feature as well is one connected to how the Chromecast operates and we do recommend connecting with their support team for help in using the app to best of its abilities. 

If you have any other questions please let us know and I'd be happy to help!"

On 6/18/2020 at 8:32 PM, salceson said:

A że po zakończeniu odtwarzania w tidalu znika pasek odtwarzacza i nie można go wyciągnąć, to już widzę od dawna. Po prostu jest czarne puste miejsce. Albo trzeba znaleźć coś nowego do odtwarzania albo zrestartować apkę. A bez tego nie da się wejść w odtwarzacz i połączyć z chromecastem. Więc pewnie ma to związek z rozłączaniem.

No właśnie tak jak piszesz. Trzeba odtworzyć nową listę i kliknąć jeszcze raz na chrome. Skoro i tak się lista skończyła i muszę sięgnąć po telefon to nie jest aż tak źle, zeby się z tym żyć nie dało. Te dwa kliknięcia więcej aż tak mięśnia palca wskazującego nie nadwyrężą. ? I tak trzeba się cieszyć, że jest tak funkcjonalne urządzenie za praktycznie żadne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem język angielski i że przebywam na terytorium pl. Z resztą co tu kręcić, widzą skąd płacisz i z jakiego ip się łączysz. Napisałem po angielsku z nadzieją że trafię na kogoś kompetentnego, bo pewnie mają jednego polskiego konsultanta który uskutecznia spychologię. Ale na jedno wyszło, chyba całkiem mnie już zlali i odpowiedzi się nie doczekam. Na proste pytanie. Czy to jest feature czy bug. Ale widać że Tobie napisali disconnecting feature więc wszystko jasne. Oby tylko "przypadkiem" nie spieprzyli współpracy z chromecast, jaka by nie była.

Ostatnio się wystraszyłem że wyłączyli logowanie ze starych wersji aplikacji. Bo mam taką starą wersję na bieda-tvbox z androidem 7.1.2 i stamtąd też słucham. Na szczęście okazało się że to blokowanie reklam na routerze coś mieszało, no, ale do czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 20:32, salceson napisał:

O, długo czekałeś na odpowiedź od żywego człowieka? Do polskiego czy angielskiego pisałeś? U mnie od poniedziałku spychologia przez kopiuj-wklej. Najpierw chcieli żeby im podać wersje androida, apki, model sieciowca itd (choć większość tych informacji zawarłem na samym początku), a dzisiaj dostałem maila, że z działu pomocy technicznej (tam wysyłałem) przekazali moje zgłoszenie do działu... pomocy technicznej. 

Naprawdę nie szkoda życia ? :-) Tak się pytam....

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Wreszcie upolowałem Chromecast Audio 🤗 Do tej pory używam Philips AEA2700 i jest naprawdę dobrze, choć to bluetooth tylko (z AAC), no ale skoro można mieć lepiej... 😉

Niestety nie działa mi coś, na czym mi najbardziej zależało.

Otóż w apce Tidal nie można wybrać CCA jako wyjście. Chodzi o iPhone 8, iOS 14.4.2 i Tidal 2.24.0 build:3848. Wszystko aktualne.

Nie ma casta na liści urządzeń. Jest tylko iphone i airplay.

Konfiguracja jest ok, bo w spotify i mconnectlite wszystko jest ok. Mconnect odtwarza z tidala nawet. Na fonie z androidem w Tidal też.

Nie ma tylko w apce Tidal na iOS...

Macie tak w swoich iphonach? Nie mam pomysłu jak to rozwiązać...

 

Pozdrawiam TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 09:11, trotom napisał:

Nie ma tylko w apce Tidal na iOS...

Macie tak w swoich iphonach? Nie mam pomysłu jak to rozwiązać...

 

Pozdrawiam TT

Tak, na wszystkich urządzeniach Apple tak jest. Kup AirPort Express za grosze i będzie śmigać po optyku aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.