Skocz do zawartości
IGNORED

Flac 24bit na HDCD


Jarosław_63374

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam pytanie jakim programem nagrać płytę HDCD, posiadam odtwarzacz arcam odtwarzający format HDCD, szukałem w internecie ale nic nie znalazłem, musi to być rip hdcd czy zwykły falac 24bit ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy plik w formacie bezstratnym (flac, alac, Monkey Audio - ape Wavepack - wv) i każdy program do nagrywania płyt audio. Kod HDCD jest dodawany w postaci szumu cyfrowego w paśmie poza progiem słyszalności człowieka, a następnie dekodowany w odtwarzaczu. Co ciekawe standard HDCD jest dziś własnością Microsoft.

Miłego słuchania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..tak naprawdę wystarczy 16-bit i próbkowanie z częstotliwością 44 100 Hz.Tak własnie jest zrealizowana płyta CD,jeśli jest dobrze nagrana ,to nie trzeba nic więcej. Po co szukać dziury w całym?A te bity , czy częstotliwości to można schować, wiadomo gdzie...Na koniec powiem o czymś innym,jesli wiekszość audiofilow nie odróznia mp3 -320 kbit/s od CD ,to jasne staje się ,że tym bardziej nie odróżnią 16-bit od 24-bit/Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do działania jest dekoder i to, że działa na zwykłej płycie 16/44,1. Czyli wypalasz normalna płytę z kodem HDCD . Bez dekodera działa jak normalna płyta, a z dekoderem uruchomiony jest proces HDCD. Wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby kolega zrozumiał rozmiar format 16/44.1 to napiszę tak: Jedna próbka dźwięku to 16 bitowa liczba równa 65 536 znaków / informacji.

każda taka próbka jest zapisywana z częstotliwością 44 100 próbek na każdą sekundę, razy 2 kanały daje 1 411 200 bit/s informacji.

 

Próbka 24 bit to liczba 16 777 216 znaków. Ogarniasz ogrom danych?

Tak duże liczby są potrzebne do obróbki cyfrowej nagrania, tzw. masteringu aby ostatecznie uzyskać satysfakcjonujące 16/44.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej mówiąc to tak jakby wybierać głośniki z szerszym pasmem przenoszenia powiedzmy do 100khz...to jest bez sensu, bo musiałbyś być delfinem, żeby takie dźwięki usłyszeć.

 

Niedawno natknąłem się na taki artykuł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do działania jest dekoder i to, że działa na zwykłej płycie 16/44,1. Czyli wypalasz normalna płytę z kodem HDCD . Bez dekodera działa jak normalna płyta, a z dekoderem uruchomiony jest proces HDCD. Wszystko.

 

nie rozumiem tego, to mam zagrać flac 24bit i to będzie hdcd, czyli w nero wrzucam plik do audio cd i wypalam, czy może flac hdcd wypalam w nero jako audio cd, a może zwykły flac 16bit bo nie będzie różnicy w dzwięku ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło o to, ze dekoder będzie robił upsampling na normalnej płycie, ale nie jestem pewny... Tak czy inaczej to nadpisywanie nagranej już muzyki... Oprócz tego nagrywanie płyt domowym sprzętem nigdy nie da rezultatów z dobrego studia. Fajnie się pobawić, ale cudów bym nie oczekiwał. Podobnie jest z sacd, shm itd...Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tu nic - się pomyliłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarosław_63374

 

o ile wiem do zdekodowane hdcd to 20 bit. to prawda, że można zdekodowaną płytę cd przechowywać w plikach flac 24 bit, ale 4 bity są nieużywane i kompresor flac to widzi. te "20 bitowe" pliki flac są niewiele większe od normalnych 16bitowych.

 

to czego potrzebujesz to jakiegoś programu, który przygotuje ci 20 bitowe pcm, a następnie stworzy 16 bitowy pcm z warstwą hdcd.

rzecz w tym, że hdcd to nie jest otwarta technologia więc nie wiem czy o ogóle program do tego jest dostępny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę wam moi mili koledzy inaczej. 90% waszych systemów (i pewnie mój) nie potrafibw pełni wykorzystać walorów zwykłej taśmy magnetofonowej, a gdzie CD i 24bit... Daje do myślenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, to wszystko. Nie da się w domowych warunkach zrobić płyty z kodem HDCD. Plik flac musi powstać z płyty, która ów kod posiada. Jest w sieci mnóstwo takich plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.