Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do kolumn Monitor Audio MR2


lopi777

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

 

no i tak gonię króliczka :) Wymieniłem podłogowe Arcusy TS 600 na podstawkowe Monitor Audio MR2. Teraz myślę o wymianie wzmaka z lat 80. - Denon PMA 520A (Optical Class A). Proszę osoby bardziej doświadczone o porady. Założenia: wzmak używany, uniwersalny, neutralny, może lekko ocieplony, pilot, minimum 60 W na kanał przy 8Ohm budżet około 1000-1300zł. Sporo czytałem na forum na temat Roteli, ale jakieś słabe moce mają, 40W. Dlaczego dają taką małą moc? Jedynie Rotel RA-06 / RA-06SE ma 60W na kanał i taki bym chętnie kupił. Muzyka jakiej słucham bardzo różna, rock, pop, trochę jazzu, wokal. Nie potrzebuję wielkiej mocy do codziennego słuchania, ale rzadko, kiedy w domu nikogo nie ma, lubię np przypierdzielić głośno Metallicę :)

 

Będę wdzięczny za wszystkie porady

 

Ewentualnie może wzmacniacz innej firmy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jesli szukasz lekko ocieplonego, neutralnego wzmacnuacza, Rotel moim zdaniem nie będzie najlepszą propozycją. To bardziej rockowe, eksponujące skrajne pasma brzmienie.

Z mojej strony zaproponowałbym Ci trochę droższy, ale fabrycznie nowy wzmacniacz francuskiej marki Advance Acoustic X-i50BT (http://q21.pl/advance-acoustic-x-i50bt.html). Będzie to rozwiązanie idealne do Twoich kolumn, które w pełni wykorzysta mozliwosci Monitor Audio.

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Masz także możliwość zakupu w systemie ratalnym 0%.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! W tej kwocie zaproponuje Ci dwa wzmaki które slyszałem tj. Harman Kardon hk980 i Nad c326bee. Hk według mnie gra cieplej ale oba są dobre w swojej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jesli szukasz lekko ocieplonego, neutralnego wzmacnuacza, Rotel moim zdaniem nie będzie najlepszą propozycją. To bardziej rockowe, eksponujące skrajne pasma brzmienie.

Z mojej strony zaproponowałbym Ci trochę droższy, ale fabrycznie nowy wzmacniacz francuskiej marki Advance Acoustic X-i50BT (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Będzie to rozwiązanie idealne do Twoich kolumn, które w pełni wykorzysta mozliwosci Monitor Audio.

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Masz także możliwość zakupu w systemie ratalnym 0%.

 

50W na kanał może być, ale wiele czytałem o wspaniałej szczegółowości Rotela na tym i innym forum. Poza tym proszę o wypowiedzi użytkowników osłuchanych w bardziej znanych markach, trochę boję się ryzyka. 1300 zł to już naprawdę dla mnie już górna granica, fajnie jakby udało się kupić taniej. Dlatego stawiam na używany. Z resztą rocka też dużo słucham :)

 

Witaj! W tej kwocie zaproponuje Ci dwa wzmaki które slyszałem tj. Harman Kardon hk980 i Nad c326bee. Hk według mnie gra cieplej ale oba są dobre w swojej cenie.

 

Dzięki za propozycję, proszę też innych użytkowników o porady i wypowiedzi. Jestem mało doświadczony w tych tematach szczegółowość, ciepłej/zimnej średnicy itd itp. Myślę, że mój stary Denon wokal jednak trochę jakby chowa, nie jest tak czysty jakbym chciał. Poza tym szukam dobrego wzmacniacza w całym paśmie, lubię jak bas ma swoje uderzenie i góra jest czysta ale nie męcząca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Rotela a12 i jest taki miękki i wygładzony że nad zagrał bardziej dziarsko. Tyle, że to nowe Rotele, a mocą się nie przejmuj. Rotel solidnie zaniża swoje parametry. Jak piszą że wzmacniacz ma 2x60W/8ohm i 2x80w/4ohm to w rzeczywistości ma 80w i 120w. Możesz też spróbować z NADami poprzedniej serii BEE. Wzmacniacz AMC też będzie na miejscu. Yamaha as701 i w zwyższ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś coś napisać z jakiego źródła np. CD player (jaki), streamer etc.

Ale...

Miałem swojego czasu Advance Acoustic MAP105 w swojej cenie był to dobry wzmacniaczyk w topologi dual-mono, sprzedałem za 1tys, poszukaj na giełdzie hifi.hifi.pl

W cenie do 1tys to dobry wybór, a dziś można go dostać pewno poniżej tysiąca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś coś napisać z jakiego źródła np. CD player (jaki), streamer etc.

Ale...

Miałem swojego czasu Advance Acoustic MAP105 w swojej cenie był to dobry wzmacniaczyk w topologi dual-mono, sprzedałem za 1tys, poszukaj na giełdzie hifi.hifi.pl

W cenie do 1tys to dobry wybór, a dziś można go dostać pewno poniżej tysiąca.

 

Mam CD Marantz 6000 i jakiś tuner Pioneera (kiedyś nie zwracałem na to uwagi bo mało słuchałem radia, jednak teraz to się zmienia i w następstwie przyjdzie czas na tuner)

Do tego mam DAC Prodigy Cube Black Edition, żeby słuchać plików FLAC z komputera. Jednak największą frajdę sprawia mi odsłuch z płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz to ciepło grający player, ale przestrzennie w połączeniu z ciepłym AA MAP 105 może być zbyt gęsto, chociaż u mnie grał z AA MCD 203 II z buforem lampowym i było O.K.

Temat do sprawdzenia, bo dużo zależy od warunków akustycznych twojego pomieszczenia.

W zasadzie nic nie brał bym w ciemno bez sprawdzenia u siebie, salon to salon i ma swoją akustykę różną od twojej jak i każdego tu piszących.

 

Dziękuję za sugestie. A co powiecie na model ROTEL RA-1060. Wart jest uwagi? Bo mieści się w moim końcowym przedziale cenowym

Nie odpowiem z własnego doświadczenia, bo nie było okazji słuchać.

Ale z zasłyszanych opini to przeciwieństwo ciepłego brzmienia, brakuje mu emocji w prezentowanej muzyce, ale to nie moje zdanie.

Poza tym jak pisałem wyżej, trza u siebie sprawdzić i nie kierować się ślepo naszymi radami.

P.S.

Możesz skorzystać z zaproszenia jakiegoś salonu, ale weź pod pachę CDka i łączówkę (interkonekt), wtedy masz już jakieś odniesienie, pomijając wpływ pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mogę w dość dobrej cenie kupić Rotela RA-03 z pilotem. Ale czytałem gdzieś test, że pomimo większej mocy brzmi bardziej sucho, technicznie. Nie wiem za bardzo co to znaczy, czy ktoś miał do czynienia z tym modelem?

 

W zasadzie nic nie brał bym w ciemno bez sprawdzenia u siebie, salon to salon i ma swoją akustykę różną od twojej jak i każdego tu piszących.

..................

Poza tym jak pisałem wyżej, trza u siebie sprawdzić i nie kierować się ślepo naszymi radami.

 

Dzięki, czytałem wielokrotnie na forum, że najlepiej przetestować, ale jak, używane modele z aukcji i różnych ogłoszeń, mam jeździć po całej Polsce z CD-kiem? tych modeli nie ma już w salonach a Konin to też nie metropolia. Z mojej wiedzy jest tu jeden salon HiFi i toz najnowszym sprzętem :(

Dlatego próbuję jak najwięcej wyciągnąć z Waszych opinii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam,

 

no i tak gonię króliczka :) Wymieniłem podłogowe Arcusy TS 600 na podstawkowe Monitor Audio MR2. Teraz myślę o wymianie wzmaka z lat 80. - Denon PMA 520A (Optical Class A). Proszę osoby bardziej doświadczone o porady. Założenia: wzmak używany, uniwersalny, neutralny, może lekko ocieplony, pilot, minimum 60 W na kanał przy 8Ohm budżet około 1000-1300zł. Sporo czytałem na forum na temat Roteli, ale jakieś słabe moce mają, 40W. Dlaczego dają taką małą moc? Jedynie Rotel RA-06 / RA-06SE ma 60W na kanał i taki bym chętnie kupił. Muzyka jakiej słucham bardzo różna, rock, pop, trochę jazzu, wokal. Nie potrzebuję wielkiej mocy do codziennego słuchania, ale rzadko, kiedy w domu nikogo nie ma, lubię np przypierdzielić głośno Metallicę :)

 

Będę wdzięczny za wszystkie porady

 

Ewentualnie może wzmacniacz innej firmy?

Hej znajomy ma na sprzedaż Nada C320 po modyfikacji od Muda. Sam ma.teraz lampę i chce się pozbyć Nada. Gra b dobrze jak na ten budżet. I do MA bardzo pasuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak lekko ocieplony, to nie po wycięciu przedwzmacniacza.

No właśnie gra lepiej niż fabryczny. Ale uważam że to i tak najsłabszy z przerabianych Nad ów że względu na słabe tafo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej znajomy ma na sprzedaż Nada C320 po modyfikacji od Muda. Sam ma.teraz lampę i chce się pozbyć Nada. Gra b dobrze jak na ten budżet. I do MA bardzo pasuje

 

Dzięki za info. Sporo czytam na tym forum i jednak skłoniłbym się w kierunku starszych Roteli z pilotem, RA-02, jeszcze lepiej RA-05 / 05SE. Z tą mocą to jednak widzę za bardzo przesadzam. W pokoiku niecałe 10m2 wzmak HK980 mi się nie przyda a NAD, nie wiem jaka to modyfikacja trochę się boję ryzyka. Czytałem też, że spokojnie Rotel 40W na kanał spokojnie napędzi moje Monitor Audio (podobno te wzmaki mają więcej mocy niż w instrukcji)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info. Sporo czytam na tym forum i jednak skłoniłbym się w kierunku starszych Roteli z pilotem, RA-02, jeszcze lepiej RA-05 / 05SE. Z tą mocą to jednak widzę za bardzo przesadzam. W pokoiku niecałe 10m2 wzmak HK980 mi się nie przyda a NAD, nie wiem jaka to modyfikacja trochę się boję ryzyka. Czytałem też, że spokojnie Rotel 40W na kanał spokojnie napędzi moje Monitor Audio (podobno te wzmaki mają więcej mocy niż w instrukcji)

Modyfikacje robił Muda więc nie masz się czego obawiać co do jakości i trwałości.

Do MA rotela radziłbym posłuchać najpierw bo może być kuku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy pasjonaci, siedzę i siedzę przy przeglądarce i znalazłem gościa z Rotelem RA 05 SE :) Jeśli ktoś ma taki sprzęt to proszę o info czym niby to SE różni się od zwykłego 05. Jednak sprzęt już zarezerwowałem i poważnie myślę o zakupie :)

No i wielkie pytanie czy do Monitor Audio MR2 Rotel, czy NAD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że Rotel 05SE źle zagra z moimi MA? (jeszcze go nie kupiłem). Zastanawiam się też nad tym NADem C320 po modyfikacji, który mi zaproponował venom2000. Ja wiem, że radzicie odsłuchy, ale niestety prawo jazdy zjadły mi psy a pod pachę z tymi dość ciężkimi monitorami, pociągiem po Polsce, to nie uśmiecha mi się :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak QRWA prawo jazdy zjadły psy?!

:)

 

Ano zjadły :D psy nie lubią zapachu piwa i robią się agresywne :)

 

Acha mój pokój jest taki jak na zdjęciu - naprzeciwko sprzętu jest łóżko na którym stałem i robiłem zdjęcie. Widoczny po prawo komputer jest tam chwilowo, będzie jeszcze bardziej po prawo, nie będzie na torze głośników. Łącznie nie mierzyłem, może z 9m2, sufit łamany, z kształtami podwieszanymi. Na standy miejsca brak :( Ale nadal nie wiem, czy brać Rotela, czy NADa? To jk towarzysze pomożecie?

 

coś mi nie wyszło z wstawieniem zdjęcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pokoju i ustawieniu bierz cokolwiek, mówię serio.

 

Nie dziwi mnie Twoja odpowiedź a innego ustawienia nie mam szans zrobić. Chociaż myślałem jeszcze o regulowanych uchwytach montowanych pod sufitem. Na pewno byłby większy rozstaw głośników i większa możliwość regulacji kątów. Ale czy w tej małej klitce ma sens takie coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma, nie odbieraj mnie źle kolego.

Nie kombinuje z podwieszaniem głośników pod sufitem-to było modne w latach 80'

A jak byś się przemeblował i dał ten zestaw na dłuższej ścianie, żeby chociaż baza między głośnikami miała 2m?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie jest dłuższa ściana :) nie przemebluję się bo to mieszkanie przejściowe, nie moje, może na max. rok. Teraz mierzyłem rozstaw głośników to 1m od wewnętrznych ścianek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zbieraj przez rok na coś naprawdę dobrego, a jak pójdziesz na większe to zaszalejesz.

W takim układzie bardziej bym inwestować w system słuchawkowy, zresztą to kwestia podejścia- ja przy 20m też dysponuję zestawem słuchawkowym w ilości szt 3 :)))

 

Jak to się mówi, "ch*jem drzewa nie przerąbiesz" - po prostu słuchaj muzyki i nie przejmuj się zbytnio ustawieniem.

Tyz prowda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Rozjaśniły mi wiele na temat sprzętu i ograniczenia akustyki w moim pokoju. Nie będę ch*jem drzewa rąbał :). Jak coś kupię to się pochwalę i podzielę wrażeniami.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Rozjaśniły mi wiele na temat sprzętu i ograniczenia akustyki w moim pokoju. Nie będę ch*jem drzewa rąbał :). Jak coś kupię to się pochwalę i podzielę wrażeniami.

Pozdrawiam

Sprawdz pw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.