Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana lamp el34 na kt88 lub kt120 a zmiana dźwięku


maciek36

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać jaką zmianę może dać wymiana el34 na kt88 lub kt120.

Szukam wzmaczniacza dla siebie i aktualnie mam w domu PrimaLuna Dialogue Premium HP i ma wstawione el34.

Bardzo dużo sobie obiecywałem po tym wzmaku i myślałem, że to będzie koniec szukania, ale jednak.

Niestety chyba nie będzie mi dane przetestowanie go z innymi lampami, stąd pytanie, czego mógłbym się spodziewać po wymianie.

 

To co mi przeszkadza teraz to zbyt wypchnięty, zlany dźwięk na przełomie basu i średnicy. Z kilku wcześniej testowanych wzmaków żaden tak nie grał.

Czy mocniejsze kt120 mogą zagrać pod tym wzgledem inaczej ? dać więcej datalu w tym paśmie ?

 

Z odsłuchanych np Octave v70 jeśli chodzi o szczegółowość dziwięku było aż za bardzo, trochę brakowało czaru na średnicy z moim zestawem.

 

Decyzując się na PrimaLuna musiałbym kupić w sumie w ciemno i dokupić lampy np właśnie kt120 i liczyć, że to na tyle zmieni dżwięk. Pytanie, czy można liczyć na to samą wymianą lamp ?

 

thx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat założyłem specjalnie tutaj, obecnie bardzo dużo jest w tej zakładce o wzmaczniaczach lampowych, więc bardziej ogólny wątek o zmianie lamp też może tu być.

W zakładce lampa poziom responsu jest bardzo niski.

a tak poza tym, dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak?

 

Opisz może system, pomieszczenie i gatunki których słuchasz. Cieżko się odpowiedzieć na pytanie czy warto przejść na KT88, wiedząc tak niewiele o całym torze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chciałem się zapytać o ogólny charakter, a raczej różnice jakich można się spodziwać po wymianie el34 na kt120 czy kt88 bez względu na tor i muzykę.

 

Z obecnie wypożyczonym wzmaczniaczem nie podoba mi się to co napisałem wyżej i pytanie, czy wymiana lamp w ogóle ma szansę to zmienić/poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym dokładnie nie znam ale na logikę to jest parę zagwozdek, zagadnień do rozwiązania. Pytanie takie czy ogólnie lampy el34 mają taki charakter gry na przełomie środka a basu, czy może to nie tyle co typ lampy i cecha dzwięku dla typu lamp a cecha dzwięku tego konkretnego modelu el34, może być że nie koniecznie jego ale być może innego elementu jak lampy sterującej o takim brzmieniu czy w końcu wydajności zasilania wzmacniacza . Czy może to po prostu zużycie lampy. Zacząłbym w miarę możliwości te problemy rozwiązywać np jeśli jest możliwość włożenia innych lamp może okazać sie ze taka była przyczyna.

 

A tak na marginesie to hifi to tylko tranzystor :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o modelu przystosowanym do takich lamp, auto bias.

Dlaczego hifi to tylko tran? Wiele się słyszy, ze do 20k to właśnie lampa jest lepszym wyborem.

Z drugiej strony dzisiaj usłyszałem od bardzo kompetentnego Pana, ze lampy tak, ale te stare, z najlepszych lat. Może tylko jaka to kasa:(

 

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem by było to zrozumiane jako żart, nie wstawiłem znaku zapytania. Z kolei tutaj przeczytałem ze lampa tak, ale od 20 tys zł, weź i bądź tu mądry :) Przecież producenci drogiego hifi wsadzają lampy dziś produkowane i jakoś to brzmi, więc nie ma co iść w skrajności, bo równie dobrze można iść w stronę podzespołów wzmacniacza, że jak kondensator to tylko rikke albo jupiter, dwa w cenie wzmaka. Swoją drogą wymieniam na dniach połowę swoich el84, jestem ciekaw zmiany bo te już swoje lata mają i pewnie emisji im uleciało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek36

 

Wskocz w wątek pierwsza lampa kilka pytań i wróć tu za kilka dni...

 

 

Zacznijcie kuźwa czytać forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek36

 

Wskocz w wątek pierwsza lampa kilka pytań i wróć tu za kilka dni...

 

 

Zacznijcie kuźwa czytać forum?

 

Ja można zobaczyć, przez ponad 10 lat na forum nie utworzyłem 500 tematów, więc jak pytam to mam konkretne pytania. Forum czytam, więc jak Ci się nie podoba to nie zaglądaj tutaj, edukuj innych, tudzież wypij drinka na odstresowanie. Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Www.lampyelektronowe pl. Jakoś tak, stronka sklepu, płacisz kaucję i Ci przysyłają lampy do testu

.Gram na KT 120 zapewniam Cię że nie mulą.Kolega ma Prime taką jak Twoja i zamieniliśmy jego 34 na moje 120 ..zrobiła się petarda!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Słowa nie opiszą muzyki.Zainwestuj w kwadrę KT120 ,zachowaj paragon,wygrzej i posłuchaj.Jeśli ci nie podejdą sprzedasz z niewielką stratą.Powinno być energetyczniej,ale dużo zależy od reszty systemu.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jaką zmianę może dać wymiana el34 na kt88 lub kt120.

Szukam wzmaczniacza dla siebie i aktualnie mam w domu PrimaLuna Dialogue Premium HP i ma wstawione el34.

Bardzo dużo sobie obiecywałem po tym wzmaku i myślałem, że to będzie koniec szukania, ale jednak.

Na Twoim miejscu wysłał bym pytanie do producenta. Jestem pewien że oni takie eksperymenty mają już za sobą. Przy okazji będziesz miał pewność, że wymiana nie spowoduje ewentualnych problemów sprzętowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w kwadrę KT120

 

Do tego wzmaka potrzebne jest 8 sztuk lamp.

Przy okazji będziesz miał pewność, że wymiana nie spowoduje ewentualnych problemów sprzętowych.

 

Ten wzmak na 200% przyjmuje takie lampy. Ma przełąnik między el34, a lampami kt. Przed włączeniem przełącza się na kt i reszta działą w trybie auto.

 

Wzmak o którym piszemy poniżej

 

Będę miał lampy kt120, więc będę wiedział co i jak :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że lampy mocy to nie wszystko, "małymi lampkami" też możesz modelowac brzmienie, lampy seryjnie wstawione przez producenta są dobre i tylko tyle, pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Prima Lune Prologue Premium,więc tam są tylko 4 szt lamp mocy, więc nie wiem czy coś pomogą moje 2 zdania... Sam robiłem porównania pomiedzy lampami el34 a kt88 ,120 jak równiez 6550 ,bo ten wzmacniacz bez mrugniecia przyjmuje wszystkie typy tych lamp, co wręcz zachęca do eksperymentow. Róznice bedą ewidentne,bo lampy kt maja zupełnie inny charakter co możesz przeczytać wielokrotnie w opiniach o nich. Ale czy usuną to wypchniecie dzwieku o którym piszesz,to tylko osobiście sie przekonasz i wypożyczenie lamp jest najlepszą droga by samemu to ostatecznie ocenić. Nie jestem pewien czy czasem ten model nie akceptuje lamp kt150 ,musiałbys zapytać u dystrybutora.. niby lepsza od kt120.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w HP możesz upchnąć też 150, tylko wtedy nie ma możliwości założenia "kagańca" jeśli to dla Ciebie istotne.

 

Aktualnie słucham u siebie 120 tung-sola, mam też 34-ki. Oba komplety wygrzane. Jeśli jesteś z Łodzi zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.