Skocz do zawartości
IGNORED

projektor + soundbar. Jak to spiąć?


nozek

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

 

Myślę i planuję projektor zamiast TV, przy czym zaznaczam że TV w "starej formie" oglądam okazjonalnie - raczej informacje rano. Wieczoram będzie tam wyświetlany film/ seriale z HBO/Netflixa - filmy no i trochę PS4.

 

Poniżej planowana konfiguracja:

 

dźwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

projektor

OPTOMA HD28DSE (Cena PROMO + OKULARY 3D-ACTIVE-PRO 3 899 PLN Brutto)

 

ekran:

i tutaj pytanie co? - generalnie nie może być duże 16:9 zapewne - między 170 a 190 cm szerokości

 

Budżet na takie to max 9 - 10 tyś pln.

 

Do tego podłączane mają być: Apple TV, Zwykła kablówka (dekoder), PS4 - wszystko pewnie przez HDMI

 

A teraz pytania:

 

- jaki ekran (czytałem że kraftmanny są słabe) ?

- no i ważniejsze pytanie - czy ten/taki soudbar to wszystko "uciągnie" - mając taki sprzęt nie chcę dodatkowych switcha żeby przeskakiwać między urządzeniami a wyczytałem że soundbar może być switchem.

 

generalnie, czy konfiguracja: 3 ww urządzenia przez HDMI wchodzące do soundbara a dalej przez jedno wyjście HDMI do projektora załatwi sprawę? Wam wtedy jeden pilot to projektora (rozwija ekran i wybiera źródło) a potem oglądądam np apple.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa będzie. Ja z projektorem bujałem się z pół roku i padło na benq w1070, przyjechał tydzień temu:)

Jeżeli chodzi o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to ja tego kompletnie nie znam i raczej nie ma tu entuzjastów takich rozwiązań. W temacie klasycznego kina 5.1 znalazłbyś sporo rad.

A co do ekranu to ciągle jestem na etapie poszukiwania, budżet jaki na ekran mam bardzo mały bo ok. 1000zł, a jeszcze miesiąc temu wydawało mi się, że na kawałek materiału to dużo, a tu fajne ekrany to równowartość projektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinasz źródła do soundbara, a na wyjściu dajesz splitter HDMI na dwa ekrany i podłaczasz tv i proja :)

 

Wybierajac projektor zwróć uwagę na kalkulator odleglosci zeby wybrac taki zeby Ci pasował ...

Okulary 3D to chyba sprawa bez przyszłości większej :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.