Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

No ja nie mam przyjacielu we wzmacniaczu  xlr, dlatego się nie wypowiem bo nie miałem styczności, być może masz rację, jesteś doświadczony User, niech się Paweł teraz wypowie, to rozkminimy temat  ?

A to w sumie ciekawostka Myster Nissio  ? proszę RCA lepsze od xlr, a tak mówią że xlr lepsze audiofilskie, czyżby znów mit upadł  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, nissio100 napisał:

Do tego Grutka trzeba dodać okablowanie. (Może trzeba coś zmienić)Ja grając u siebie audioquestem Water xlr z dbs z ciekawości wpielem RCA Nordosta Red Down flat line i ..... szczena mi opadła? Nordost zostaje ??

A jakie masz glisnikowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawel k napisał:

A jakie masz glisnikowe? 

W tym momencie Audioquest Meteor. Ale będę próbował Nordosty Red Down i Nordosty Tyr i SPM może Vallhalla. 

3 godziny temu, Grutka napisał:

No ja nie mam przyjacielu we wzmacniaczu  xlr, dlatego się nie wypowiem bo nie miałem styczności, być może masz rację, jesteś doświadczony User, niech się Paweł teraz wypowie, to rozkminimy temat  ?

A to w sumie ciekawostka Myster Nissio  ? proszę RCA lepsze od xlr, a tak mówią że xlr lepsze audiofilskie, czyżby znów mit upadł  ?

Co do tematu XLR  vs RCA to zależy wszystko od wzmacniacza! Przykładowo NAD S300 gra o klasę lepiej na XLR jednak Audia Flight One odwrotnie. 
co do mitów i legend Polecam Petera V Bretta albo Tolkiena?

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nissio100 napisał:

Dlatego gorąco zalecam odsłuchy u siebie w systemie. Kasę łatwo wydać , najgorzej jest jak się nie trafi. A kabliska jak wiemy wszyscy potrafią rozwalić budżet. 

Obecnie głośnikowe które posiadam to Chord Odyssey X w podwójnej konstrukcji widełki i banany srebrzone . Wcześniej miałem monkey clarity Diamond back , tellurium q black 2 i silver 2 , nordost flatine. I przyznam że najbardziej odpowiadał mi black 2 i zamierzam do niego wrócić. Zasilający kabel to furutech PC triple c TCS 31 do tego rodowane i złocone gniazda ścienne furutecha. Niestety póki co moim źródłem jest TV oled sony a8f. Zbieram na jakiegoś strimera.Ale tak jak podejrzewałem kolumienki i wzmak grają non stop od 48 godzin i zaczyna się bardziej klarować góra pasma średnica przepiękna. Bas ok ale wiem że z tellurium q black 2 będzie dużo lepszy. Ponieważ nie jest to przewodnik srebrzony a czysta miedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pawel k napisał:

Obecnie głośnikowe które posiadam to Chord Odyssey X w podwójnej konstrukcji widełki i banany srebrzone . Wcześniej miałem monkey clarity Diamond back , tellurium q black 2 i silver 2 , nordost flatine. I przyznam że najbardziej odpowiadał mi black 2 i zamierzam do niego wrócić. Zasilający kabel to furutech PC triple c TCS 31 do tego rodowane i złocone gniazda ścienne furutecha. Niestety póki co moim źródłem jest TV oled sony a8f. Zbieram na jakiegoś strimera.Ale tak jak podejrzewałem kolumienki i wzmak grają non stop od 48 godzin i zaczyna się bardziej klarować góra pasma średnica przepiękna. Bas ok ale wiem że z tellurium q black 2 będzie dużo lepszy. Ponieważ nie jest to przewodnik srebrzony a czysta miedź. 

Pożyć od kogoś dobry CD zobaczysz co potrafią Opery. 
A jaki wzmacniacz? Bo mi coś umkneło?

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Horizon44 napisał:

Dobry wieczór.

Za kilka dni mam nadzieję dołączyć do klubu. Zakup dokonany, czekam na przesyłkę, o ile obecna sytuacja nie skomplikuje dostawy.

Opera Prima 2015.

Nie mogę się doczekać.

 

 

Witam i gratuluje zakupu! Z czym będą grały u ciebie opery? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, nissio100 napisał:

Witam i gratuluje zakupu! Z czym będą grały u ciebie opery? 

Nie jest to "high end".

Wzmacniacz - 25 letni Denon PMA-1080R

Streamer - Bluesound Node 2i

DAC - Moon 100D

Gramofon - Rega RP1

CD - staruszek Luxman D90

Kable głośnikowe - Oyaide Explorer 2.0

 

Czy to ma szanse zabrzmieć dobrze? Oczywiście wiem że ostateczną wyrocznią będą moje uszy i "trzewia"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Horizon44 napisał:

Nie jest to "high end".

Wzmacniacz - 25 letni Denon PMA-1080R

Streamer - Bluesound Node 2i

DAC - Moon 100D

Gramofon - Rega RP1

CD - staruszek Luxman D90

Kable głośnikowe - Oyaide Explorer 2.0

 

Czy to ma szanse zabrzmieć dobrze? Oczywiście wiem że ostateczną wyrocznią będą moje uszy i "trzewia"... 

Myśle ze będzie dobrze! Denon co całkiem fajny wzmach! ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, nissio100 napisał:

Myśle ze będzie dobrze! Denon co całkiem fajny wzmach! ????

Primy będą u mnie porównywane (w tym zestawie) do Dynaudio Emit M20. Zobaczymy jaki będzie rezultat.

Któreś pójdą na sprzedaż.

I na ten moment chciałbym aby rywalizację przegrały Emity, bo nie jestem z nich do końca zadowolony.

Opera nadzieją na "nowe otwarcie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Horizon44 napisał:

Dobry wieczór.

Za kilka dni mam nadzieję dołączyć do klubu. Zakup dokonany, czekam na przesyłkę, o ile obecna sytuacja nie skomplikuje dostawy.

Opera Prima 2015.

Nie mogę się doczekać.

 

 

Miałem podobnie ?

Godzinę temu, nissio100 napisał:

Pożyć od kogoś dobry CD zobaczysz co potrafią Opery. 
A jaki wzmacniacz? Bo mi coś umkneło?

Wzmacniacz Atoll in200 signature. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kolego Horizon 44 a to to możesz być pewny,  że zagrają lepiej niż Dynaudio, posłuchaj to są świetne monitory, nawet u dystrybutora bardzo je chwalili,że powalają na kolana sporo kolumn podłogowych i tym bardziej monitorów, nie namawiając  do zakupu ,kupiłeś  nowe czy używane? Napisz za ile, bo poszły coś w górę ceny ostatnio, i wypadłem z obiegu cenowego.Zakupu nie gratuluję narazie, bo będziesz testował najpierw z możliwością zwrotu,więc dopiero pogratuluje gdy zostaną  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, pawel k napisał:

Niestety póki co moim źródłem jest TV oled sony a8f.

To tak masz gdzieś na pół gwizdka możliwości systemu. Dobre źródło to podstawa.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawel k napisał:

A masz jakiś sprawdzony cd do tych oper ? 

Był i jest u mnie Nad S500 Obecnie korzystam z dwóch CD. Mianowicie AYON CD 1 i AUDIA FLIGHT ONE CD . Ale żeby nie rujnować domowego budżetu to spróbuj NADA S 500 lub M5. I będzie naprawdę fajnie! Jak byś znalazł nada M5 svoboda to już jest cacko. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w przeciągu ostatniego pół roku miałem okazje słuchać Opera Grand Mezza, i Opera Secondo, raz z Cyrusem One- po drodze z jakimś DAC ( nie pamiętam ), i raz z Cyrusem One HD. Bardzo podobają mi się konstrukcje Opery. Przypada mi do gustu Opera Secondo, lecz to duży mebel, Opera Mezza zgrabniejsza. Mam w planie - długo terminowym - kupić którąś z nich. Lecz zastanawiam się nad wyborem. Metraż to 20m2 (kiedyś będzie więcej) wzmacniacz Cyrus One HD. Do jakiego metrażu nadają się te obie konstrukcje? Z czym można porównać Operę, jaka jest konkurencja? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert 7800 napisał:

Witam, w przeciągu ostatniego pół roku miałem okazje słuchać Opera Grand Mezza, i Opera Secondo, raz z Cyrusem One- po drodze z jakimś DAC ( nie pamiętam ), i raz z Cyrusem One HD. Bardzo podobają mi się konstrukcje Opery. Przypada mi do gustu Opera Secondo, lecz to duży mebel, Opera Mezza zgrabniejsza. Mam w planie - długo terminowym - kupić którąś z nich. Lecz zastanawiam się nad wyborem. Metraż to 20m2 (kiedyś będzie więcej) wzmacniacz Cyrus One HD. Do jakiego metrażu nadają się te obie konstrukcje? Z czym można porównać Operę, jaka jest konkurencja? 

 

Jakiś czas temu miałem Sinus Faber Olimpica 3. Porównałem u siebie. Opera Grand Callas i jaki rezultat? SF pojechały do innego domu a zakupiłem Grand Callasy. Mam także Opery Seconda OZ MK1 porównywałem j np z Sonus Faber Venere 3.0 i Opery zostały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafa napisał:

To tak masz gdzieś na pół gwizdka możliwości systemu. Dobre źródło to podstawa.

No wiem wiem. Muszę odłożyć trochę monety. A to nie takie proste ?

2 godziny temu, Robert 7800 napisał:

Witam, w przeciągu ostatniego pół roku miałem okazje słuchać Opera Grand Mezza, i Opera Secondo, raz z Cyrusem One- po drodze z jakimś DAC ( nie pamiętam ), i raz z Cyrusem One HD. Bardzo podobają mi się konstrukcje Opery. Przypada mi do gustu Opera Secondo, lecz to duży mebel, Opera Mezza zgrabniejsza. Mam w planie - długo terminowym - kupić którąś z nich. Lecz zastanawiam się nad wyborem. Metraż to 20m2 (kiedyś będzie więcej) wzmacniacz Cyrus One HD. Do jakiego metrażu nadają się te obie konstrukcje? Z czym można porównać Operę, jaka jest konkurencja? 

 

U mnie Secondy grają na 18 metrach i jest super. 

36 minut temu, nissio100 napisał:

Jakiś czas temu miałem Sinus Faber Olimpica 3. Porównałem u siebie. Opera Grand Callas i jaki rezultat? SF pojechały do innego domu a zakupiłem Grand Callasy. Mam także Opery Seconda OZ MK1 porównywałem j np z Sonus Faber Venere 3.0 i Opery zostały. 

No te grand callas są niesamowite. Pozazdroszczę Ci ich. Niestety nie na moją kieszeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Grutka napisał:

Kolego Horizon 44 a to to możesz być pewny,  że zagrają lepiej niż Dynaudio, posłuchaj to są świetne monitory, nawet u dystrybutora bardzo je chwalili,że powalają na kolana sporo kolumn podłogowych i tym bardziej monitorów, nie namawiając  do zakupu ,kupiłeś  nowe czy używane? Napisz za ile, bo poszły coś w górę ceny ostatnio, i wypadłem z obiegu cenowego.Zakupu nie gratuluję narazie, bo będziesz testował najpierw z możliwością zwrotu,więc dopiero pogratuluje gdy zostaną  ?

Kupiłem nowe. Przymierzałem się sporo czasu, szukałem używek ale nie było. Jak cena nowych zeszła do 5700 zł z 6600 zł to się zdecydowałem. Zwrotu raczej nie przewiduję, bo na pewno ich nie wygrzeję w 2 tygodnie. Najwyżej sprzedam ze stratą. Ale jestem dobrej myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Horizon44 napisał:

Kupiłem nowe. Przymierzałem się sporo czasu, szukałem używek ale nie było. Jak cena nowych zeszła do 5700 zł z 6600 zł to się zdecydowałem. Zwrotu raczej nie przewiduję, bo na pewno ich nie wygrzeję w 2 tygodnie. Najwyżej sprzedam ze stratą. Ale jestem dobrej myśli ?

Będziesz zadowolony też miałem spore obawy. Ale nie żałuję ich kupna ani trochę. Choć wiem że jeszcze nie pokazały całkowicie swoich możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pawel k napisał:

No wiem wiem. Muszę odłożyć trochę monety. A to nie takie proste ?

U mnie Secondy grają na 18 metrach i jest super. 

No te grand callas są niesamowite. Pozazdroszczę Ci ich. Niestety nie na moją kieszeń ?

Powiem tak. Z Autopsji!!! Dzisiaj może nie dasz rady z Callasami ale zawsze może się poprawić! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Horizon 44, nic ich nie sprzedasz, w tej cenie,a nawet i drozszej, nic lepszego nie trafisz, ja posluchałem trochę monitorów , spora ilość  z nich to żenada, a najbardziej te co są polecane, będziesz mega zadowolony, pic  w Operach polega na tym, że są bardzo uniwersalne i w brzmieniu detaliczne i naturalne, za bardzo nie ma odpowiednika  do nich, kolumny Opera się kupuje przez to na długie  lata,bo nie masz na co ich zamienić, możesz wymienić w między czasie wzmacniacz, czy streamer, czy cd,a kolumny zostają, ja któregoś dnia tak sobie przemyslałem to wszystko, i doszedłem do wniosku że kolumny Opera  są dla świadomego dojrzałego słuchacza, wiedzącego czego chce,trochę  już osłuchanego, który nie gra do kotleta, który nie zmienia co chwilę, i traktuje świadomie  ten zakup na długie lata,a nawet gdyby chciał zmienić, to za bardzo nie ma na co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Grutka napisał:

Horizon 44, nic ich nie sprzedasz, w tej cenie,a nawet i drozszej, nic lepszego nie trafisz, ja posluchałem trochę monitorów , spora ilość  z nich to żenada, a najbardziej te co są polecane, będziesz mega zadowolony, pic  w Operach polega na tym, że są bardzo uniwersalne i w brzmieniu detaliczne i naturalne, za bardzo nie ma odpowiednika  do nich, kolumny Opera się kupuje przez to na długie  lata,bo nie masz na co ich zamienić, możesz wymienić w między czasie wzmacniacz, czy streamer, czy cd,a kolumny zostają, ja któregoś dnia tak sobie przemyslałem to wszystko, i doszedłem do wniosku że kolumny Opera  są dla świadomego dojrzałego słuchacza, wiedzącego czego chce,trochę  już osłuchanego, który nie gra do kotleta, który nie zmienia co chwilę, i traktuje świadomie  ten zakup na długie lata,a nawet gdyby chciał zmienić, to za bardzo nie ma na co.

Niech się spełni co napisałeś.

Mnie nie bawi wieczna gonitwa. Jak trafię na swoje to nie szukam wrażeń gdzie indziej.

Poprzedni komplet miałem 25 lat. Dopiero niecałe dwa lata temu wszedłem trochę przez przypadek z zestaw Rega Brio 2017 + Dynaudio Emit M20 i gdyby wszystko było OK, to pewnie następne ćwierć wieku bym spędził z takim graniem. Ale nie było OK i od tego tak naprawdę zaczęło się moje głębsze zainteresowanie tematem. Brio już sprzedane, a teraz Emity na wylocie...a Opera w drodze ? 

Edytowane przez Horizon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Horizon44 napisał:

Niech się spełni co napisałeś.

Mnie nie bawi wieczna gonitwa. Jak trafię na swoje to nie szukam wrażeń gdzie indziej.

Poprzedni komplet miałem 25 lat. Dopiero niecałe dwa lata temu wszedłem trochę przez przypadek z zestaw Rega Brio 2017 + Dynaudio Emit M20 i gdyby wszystko było OK, to pewnie następne ćwierć wieku bym spędził z takim graniem. Ale nie było OK i od tego tak naprawdę zaczęło się moje głębsze zainteresowanie tematem. Brio już sprzedane, a teraz Emity na wylocie...a Opera w drodze ? 

Opery zaczynają brzmieć tak dobrze że póki co kończę odwieczną gonitwę w poszukiwaniu kolumn. Przyznam że troszkę sceptycznie i z obawą podchodziłem do opinii grutki i nissio 100 którzy wypowiadali się w samych superlatywach o tej marce . Ale w końcu nadszedł ten dzień w którym mogłem sam na własne uszy usłyszeć przepiękne i naturalne brzmienie tych oper . I wszystko to co piszą o nich koledzy z  tego forum potwierdzam w stuprocentach. Pozostaje mi podziękować chłopakom i koledze Grzegorzowi z S4home. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, pawel k napisał:

Opery zaczynają brzmieć tak dobrze że póki co kończę odwieczną gonitwę w poszukiwaniu kolumn. Przyznam że troszkę sceptycznie i z obawą podchodziłem do opinii grutki i nissio 100 którzy wypowiadali się w samych superlatywach o tej marce . Ale w końcu nadszedł ten dzień w którym mogłem sam na własne uszy usłyszeć przepiękne i naturalne brzmienie tych oper . I wszystko to co piszą o nich koledzy z  tego forum potwierdzam w stuprocentach. Pozostaje mi podziękować chłopakom i koledze Grzegorzowi z S4home. 

Nic dodać nic ująć. Opery w swoich przedziałach cenowych ...pokazują konkurencji miejsce w szeregu a i droższym konstrukcją niejednokrotnie! To naprawdę świetne kolumny.

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecałbym basolubom. Wbrew opiniom w Operach jest bas, ale bardzo specyficzny, S4home nazwał go "technicznym". Jest krótki, precyzyjny i nie schodzi nisko. Pewnie dlatego, że 5cio calowe przetworniki i pokój prawie 40m. A z moim Dayensem Menuetto to się jeszcze  ciut pogłębia. Mi to pasuje bo nie ma problemów z dudnieniem. 

Gdyby jednak ktoś wpadł na pomysł aby wspomóc Opery subem to niech się najpierw rozbiegnie, a ściana sama go znajdzie ;)

Piszę o Grand Mezzach, bo takie mam. Jestem z nich bardzo zadowolony, ale gonienie króliczka trwa i marzy mi się Seconda albo Quinta za rok albo dwa. Na Callasy za cienki bolek jestem finansowo, wole wzmacniacz zmienić na używaną Tucanę albo Audię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.