Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

No właśnie bardzo ciekawe, w szczególności  że te c2 kosztują podobnie do grand callas, to ktoś  mógłby wrócić do domu z bólem  głowy lub traumą,musiałby  pójść do psychologa, by go psychicznie pocieszyl, do cyca utopił, po głowie pogłaskał,by  wrócił do normalności sprzed porównania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysieck napisał:

Nie polecałbym basolubom. Wbrew opiniom w Operach jest bas, ale bardzo specyficzny, S4home nazwał go "technicznym". Jest krótki, precyzyjny i nie schodzi nisko. Pewnie dlatego, że 5cio calowe przetworniki i pokój prawie 40m. A z moim Dayensem Menuetto to się jeszcze  ciut pogłębia. Mi to pasuje bo nie ma problemów z dudnieniem. 

Gdyby jednak ktoś wpadł na pomysł aby wspomóc Opery subem to niech się najpierw rozbiegnie, a ściana sama go znajdzie ?

Piszę o Grand Mezzach, bo takie mam. Jestem z nich bardzo zadowolony, ale gonienie króliczka trwa i marzy mi się Seconda albo Quinta za rok albo dwa. Na Callasy za cienki bolek jestem finansowo, wole wzmacniacz zmienić na używaną Tucanę albo Audię.

Czy bas nie schodzi nisko? ?oj potrafi i to jak np w Secondach oz MK1 u mnie potrafi przemeblować pomieszczenie. Ale fakt bas nie jest tłusty jest szybki nie sięga dna piekła ale swoje potrafi! Uważam ze jest nieziemsko zrównoważony. Tak samo w Grand Callasach które posiadam także. Prawda jest technicny? nie nazwałbym go tak jest kulturalny poukładany a nie rozłażący się po podłodze jak 200kg galarety! Jest wtedy kiedy ma być. Jest jeden mały minusik Każdy model Opery potrzebuje jak najlepszej elektroniki Wtedy demonstruje max swoich możliwości i pokazuje konkurencji( przedziały cenowe) gdzie jej miejsce!  

38 minut temu, Grutka napisał:

No właśnie bardzo ciekawe, w szczególności  że te c2 kosztują podobnie do grand callas, to ktoś  mógłby wrócić do domu z bólem  głowy lub traumą,musiałby  pójść do psychologa, by go psychicznie pocieszyl, do cyca utopił, po głowie pogłaskał,by  wrócił do normalności sprzed porównania 

Do c2 nie porównałem Grand Callas ale... miałem SF Olimpica3 i Grand Callasy je zmiotły! W każdym aspekcie. I dlatego Olimpica cieszyjuz kogoś innego a mnie Grand Callasy i Secondy! ?

A przyznam  się bez bicia ze poluje jeszcze na Quinta OZ MK1 ? sluchałem  je z moją  lampką Octave v70se z black boxem i.... piękno samo piękno choć na codzień. Octave grają Secondy to Quinta była ?pełniejsza w przekazie. Dlaczego MK1 ... są piękne!!! ❤️❤️❤️Jak i Secondy MK1 które maja u mnie dożywocie! 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sekondy mogę używać jak OZ lub BR. Faktycznie z zatkanymi wylotami bas jest mniej słyszalny i nie schodzi aż tak nisko ale to nie znaczy że go niema. Ale po wyjęciu zatyczek trzęsie chałupą i basu jest aż natto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - wcześniej byłem w Klubie na "kartę rowerową", czyli bez posiadania.

Dziś doszły, po prawie 2 tygodniach oczekiwania.

Opera Prima 2015.

Pierwsze wrażenie? Nie moje, małżonki: "jakie brzydkie!", "drewno jak z meblościanki z lat siedemdziesiątych".

OK. Kilka oddechów. Przetrwałem pierwszy atak.

Podłączenie.

Sorry, to tak mają brzmieć te kolumny? Jako niewygrzane?

Panowie! Pierwsze słowo jakie mi się ciśnie na usta: KULTURA. Kultura grania!

Jeżeli to jest początek, bez większego przygotowania, bez wymuskania ustawienia itd. to co będzie później?

Jakie stereo! Jaka przestrzeń!

PS. Można nawet pominąć lekko krzywo przybitą blaszkę "Opera" na froncie ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Horizon44 napisał:

No więc tak - wcześniej byłem w Klubie na "kartę rowerową", czyli bez posiadania.

Dziś doszły, po prawie 2 tygodniach oczekiwania.

Opera Prima 2015.

Pierwsze wrażenie? Nie moje, małżonki: "jakie brzydkie!", "drewno jak z meblościanki z lat siedemdziesiątych".

OK. Kilka oddechów. Przetrwałem pierwszy atak.

Podłączenie.

Sorry, to tak mają brzmieć te kolumny? Jako niewygrzane?

Panowie! Pierwsze słowo jakie mi się ciśnie na usta: KULTURA. Kultura grania!

Jeżeli to jest początek, bez większego przygotowania, bez wymuskania ustawienia itd. to co będzie później?

Jakie stereo! Jaka przestrzeń!

PS. Można nawet pominąć lekko krzywo przybitą blaszkę "Opera" na froncie ?

 

 

 

 

Co mogę dodać? Poprostu Opera. 
Zobaczysz jak się wygrzeją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No to gratuluję Horizon, drewno jak z meblościanki? Jaki wziąłeś  kolor? Wiśnia?Panele boczne są  we wszystkich takie same,lakierowane,bardzo ładne, dobrze zrobione. Fakt w niektórych kolumnach,blaszka z logo firmy, może być ciut krzywo przypięta, nie wiem dlaczego,w takich kolumnach, może dlatego że są ręcznie robione?W moich są  równo, ale na zdjęciach w Google widać że jedne mają równo, a w innych ciut krzywo, uznajmy to jako firmowa gafa,ale w takich kolumnach,nie powinno tego być 

prod_large_22_10_2015_61_1200x1200.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grutka napisał:

No to gratuluję Horizon, drewno jak z meblościanki? Jaki wziąłeś  kolor? Wiśnia?Panele boczne są  we wszystkich takie same,lakierowane,bardzo ładne, dobrze zrobione. Fakt w niektórych kolumnach,blaszka z logo firmy, może być ciut krzywo przypięta, nie wiem dlaczego,w takich kolumnach, może dlatego że są ręcznie robione?W moich są  równo, ale na zdjęciach w Google widać że jedne mają równo, a w innych ciut krzywo, uznajmy to jako firmowa gafa,ale w takich kolumnach,nie powinno tego być 

prod_large_22_10_2015_61_1200x1200.png

Dziękuję ?

Nabyłem dokładnie takie jak na zdjęciu - mahoń. Są piękne, ale małżonki prawie zawsze mają odmienne zdanie w kwestiach estetycznych. Trzeba z tym żyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Horizon44 napisał:

Dziękuję ?

Nabyłem dokładnie takie jak na zdjęciu - mahoń. Są piękne, ale małżonki prawie zawsze mają odmienne zdanie w kwestiach estetycznych. Trzeba z tym żyć ?

 

8 godzin temu, Grutka napisał:

No to gratuluję Horizon, drewno jak z meblościanki? Jaki wziąłeś  kolor? Wiśnia?Panele boczne są  we wszystkich takie same,lakierowane,bardzo ładne, dobrze zrobione. Fakt w niektórych kolumnach,blaszka z logo firmy, może być ciut krzywo przypięta, nie wiem dlaczego,w takich kolumnach, może dlatego że są ręcznie robione?W moich są  równo, ale na zdjęciach w Google widać że jedne mają równo, a w innych ciut krzywo, uznajmy to jako firmowa gafa,ale w takich kolumnach,nie powinno tego być 

prod_large_22_10_2015_61_1200x1200.png

No takie same nie są bynajmniej nowe modele sekondy . Występują w kolorze cherry czyli wiśnia w lakierze , mahogany czyli mahoń w lakierze .,czarne drewno w półmacie , czarny połysk i biały połysk. Jak dla mnie najpiękniejsze są w kolorze mahoń i wiśnia w lakierze. 

15 godzin temu, Horizon44 napisał:

No więc tak - wcześniej byłem w Klubie na "kartę rowerową", czyli bez posiadania.

Dziś doszły, po prawie 2 tygodniach oczekiwania.

Opera Prima 2015.

Pierwsze wrażenie? Nie moje, małżonki: "jakie brzydkie!", "drewno jak z meblościanki z lat siedemdziesiątych".

OK. Kilka oddechów. Przetrwałem pierwszy atak.

Podłączenie.

Sorry, to tak mają brzmieć te kolumny? Jako niewygrzane?

Panowie! Pierwsze słowo jakie mi się ciśnie na usta: KULTURA. Kultura grania!

Jeżeli to jest początek, bez większego przygotowania, bez wymuskania ustawienia itd. to co będzie później?

Jakie stereo! Jaka przestrzeń!

PS. Można nawet pominąć lekko krzywo przybitą blaszkę "Opera" na froncie ?

 

 

 

 

Miałem dokładnie takie same wrażenia po usłyszeniu brzmienia tych kolumn. Kultura, przestrzeń i stereofonia. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No ja też mam ten mahoń w grand mezza i nigdy mi by nie przyszło na myśl, że wygląda jak meblo ścianka, no ładne lakierowane boki,wszystko spasowane  elegancko, ni rysy nie ma,hmmm a kobietami żonami to się nie przejmujmy, one przeważnie wybierają wyglądem, czyli są bardziej wzrokowcami niż my,a ponoć to faceci to wzrokowcy, ja mam ten plus że  moja kobieta wierzy uszom, nie patrzy na wygląd tylko słucha, nie raz jeździ ze  mną na odsłuchy i ma mega wprawne ucho, odróżnia  przereklamowanego gniota,od prawdziwego brzmienia i mówi szczerze, to to..... To tamto, lubię ją  za to.Panowie, czas zmienić żony,albo jeździć na odsluchy z kochankami.pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jak chciałem mahoń to też stwierdziła, że meblościanka ?  Poszliśmy na kompromis i mam czarne.

Dzięki temu dzielnie przeżyła zakup kolumn, ale jak później kupiłem jeszcze nowy wzmacniacz to już ją szlag trafił, że tyle hajsu wydaję na zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Krzysieck napisał:

Moja żona jak chciałem mahoń to też stwierdziła, że meblościanka ?  Poszliśmy na kompromis i mam czarne.

Dzięki temu dzielnie przeżyła zakup kolumn, ale jak później kupiłem jeszcze nowy wzmacniacz to już ją szlag trafił, że tyle hajsu wydaję na zabawki.

Co wasze żony mają z tymi meblościankami ??.Może urodziły się za czasów PRLU. Moja na szczęście nie pamięta tamtych czasów, w przeciwieństwie do mnie i zakochała się w tzw. Meblościance ??. Pozdro wariaty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
13 godzin temu, Robert 7800 napisał:

Mojej nie podobają sie Fyne Audio bo maja dziure w głośniku, gdy ostatnio wspomniałem o wymianie kolumn bez jąkania zgodziła się- więc będzie łatwo 

A tu brawa dla żony, dzięki niej pozbędziesz się gniota, jak to było na filmie na Youtube? W technikarium? Fyne Audio, firma szczycąca się długą tradycją, która istnieje od czterech lat  ? ja to bym tonsila wolał, od tego Fyne, co za brzmieniowe dziadostwo,co za kur.. grający  kotlet mielony z bułką,powinny służyć jako drapak dla kota,na opał do kominka,dawno nie słyszałem takiego gów...,nawet ich flagowiec to flaki z olejem, sklepy to chyba maja z 80procent marży  z nich,stoły lakierowane ta firma powinna robić, a nie kolumny,po 800 złotych powinny stać w sklepach,a nie pięć koła, nawet gdyby podłączyć do nich wzmacniacz Andrea Pivetta  Opera Only, nic to nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 07:51, Grutka napisał:

A tu brawa dla żony, dzięki niej pozbędziesz się gniota, jak to było na filmie na Youtube? W technikarium? Fyne Audio, firma szczycąca się długą tradycją, która istnieje od czterech lat  ? ja to bym tonsila wolał, od tego Fyne, co za brzmieniowe dziadostwo,co za kur.. grający  kotlet mielony z bułką,powinny służyć jako drapak dla kota,na opał do kominka,dawno nie słyszałem takiego gów...,nawet ich flagowiec to flaki z olejem, sklepy to chyba maja z 80procent marży  z nich,stoły lakierowane ta firma powinna robić, a nie kolumny,po 800 złotych powinny stać w sklepach,a nie pięć koła, nawet gdyby podłączyć do nich wzmacniacz Andrea Pivetta  Opera Only, nic to nie da.

Eeee nieprzesadzajmy słyszałem gorsze konstrukcje ?

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pawel k napisał:

A tu brawa dla żony, dzięki niej pozbędziesz się gniota, jak to było na filmie na Youtube? W technikarium? Fyne Audio, firma szczycąca się długą tradycją, która istnieje od czterech lat  ? ja to bym tonsila wolał, od tego Fyne, co za brzmieniowe dziadostwo,co za kur.. grający  kotlet mielony z bułką,powinny służyć jako drapak dla kota,na opał do kominka,dawno nie słyszałem takiego gów...,nawet ich flagowiec to flaki z olejem, sklepy to chyba maja z 80procent marży  z nich,stoły lakierowane ta firma powinna robić, a nie kolumny,po 800 złotych powinny stać w sklepach,a nie pięć koła, nawet gdyby podłączyć do nich wzmacniacz Andrea Pivetta  Opera Only, nic to nie da.

Fyne Audio nie przypominają Ci Tannoy ? Interesujesz sie audio?

wszystko się zgadza- najgłośniej krzyczy  ten co naj mniej wie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

To było do mnie? Po co pierniczysz  mi takie głupoty powiedz, co Amerykę  odkryłeś  że to ludzie od Tannoy którzy odeszli, zrobiło Fyne? No to naprawdę blysnales, no nie wiedziałem o tym no,pierwsze słyszę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Robert 7800 napisał:

to po co piszesz  takie rzeczy ???

Tu akurat Grutka żartobliwie ??przytoczył cytat pana z technikarium z filmu na YouTube. U którego 4 lata to długa tradycja ???.

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, ciszyn11 said:

Prowokacja: gram na Tannoy

Ale nie na XTf ;)

22 minutes ago, nissio100 said:

Pan z technikarium ?????

Też widziałem kilka odcinków i kolega youtuber generalnie lubi konkretne rozmiary skrzynek i jak słychać pierd...ecie z głosników dwa piętra niżej/wyżej ;) Poza tym jak się zajmujesz sprzedażą sprzętu to się każdy chwali, a najbardziej ten który zalega na magazynie lub marża jest większa.

I ja nie mam nic przeciwko. Niech sobie każdy gra na tym co mu sprawia radochę, bo o to powinno chodzić. A później odwiedzi kolegę albo pożyczy coś innego i audiocieczka zacznie się od nowa, tak jak u mnie.

Przestańcie się już czubić i piszcie lepiej jakie te Opery wspaniałe są :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzysieck napisał:

Ale nie na XTf ?

Też widziałem kilka odcinków i kolega youtuber generalnie lubi konkretne rozmiary skrzynek i jak słychać pierd...ecie z głosników dwa piętra niżej/wyżej ? Poza tym jak się zajmujesz sprzedażą sprzętu to się każdy chwali, a najbardziej ten który zalega na magazynie lub marża jest większa.

I ja nie mam nic przeciwko. Niech sobie każdy gra na tym co mu sprawia radochę, bo o to powinno chodzić. A później odwiedzi kolegę albo pożyczy coś innego i audiocieczka zacznie się od nowa, tak jak u mnie.

Przestańcie się już czubić i piszcie lepiej jakie te Opery wspaniałe są ?

 

Mądrze powiedziane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.