Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko masz w sygnaturze, Luxman 505uXII . Nie miałem możliwości posłuchać.

 

Na ten moment co mi się niezbyt podoba to granie głównie średnicą, tą dokładnie środkową (ok 1-2kHz). Mało w tym emocji.

Wysokie tony relatywnie ciche i niezbyt detaliczne, brakuje mikroplanktonu i wybrzmień. Scena mało wyraźna i nie tak głęboka jak mam w Tannoyach. Bas mało różnicuje i ma jakąś taką fakture nienaturalną.

Na ten moment grają mi podobnie jak coś ala Sonus Faber.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rafa napisał:

Wszystko masz w sygnaturze, Luxman 505uXII . Nie miałem możliwości posłuchać.

 

Na ten moment co mi się niezbyt podoba to granie głównie średnicą, tą dokładnie środkową (ok 1-2kHz). Mało w tym emocji.

Wysokie tony relatywnie ciche i niezbyt detaliczne, brakuje mikroplanktonu i wybrzmień. Scena mało wyraźna i nie tak głęboka jak mam w Tannoyach. Bas mało różnicuje i ma jakąś taką fakture nienaturalną.

Na ten moment grają mi podobnie jak coś ala Sonus Faber.

Po średnich z Tannoy dużo kolumn wydaje się grać skompresowanym, mało obecnym dzwiękiem. Przynajmniej ja to tak odbieram. Dlatego po sprzedaży DC10t, znowu kupiłem Tannoye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Krzysieck napisał:

A tak poważnie to nowe kupiłeś? Masz możliwość je oddać?

Ex demo. Chyba bym mógł ale jeszcze nie wiem.

22 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Po średnich z Tannoy dużo kolumn wydaje się grać skompresowanym, mało obecnym dzwiękiem. Przynajmniej ja to tak odbieram. Dlatego po sprzedaży DC10t, znowu kupiłem Tannoye

A moje jeszcze mają zwrotnicę na dobrych komponentach...i pierwsze co pomyślałem właśnie to co mnie podkusiło kupować nie-Tannoye ? 

 

Ale zobaczymy może jakieś jakieś inne interkonekty pożycze. Moje Hijiri są dość ciemne i mogą się nie zgrywać teraz jako całość.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś przez neta to masz dwa tygodnie na decyzję i poinformowanie sprzedawcy, i kolejne dwa na odesłanie. Jak osobiście to niestety po zawodach.

Skoro to exdemo to już się za wiele w brzmieniu nie zmieni, a z tego co piszesz to nie Twoje granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
49 minut temu, Krzysieck napisał:

Jak Grutka to przeczyta  to Cię znajdzie i nic ani nikt Ci nie pomoże ?

A tak poważnie to nowe kupiłeś? Masz możliwość je oddać?

Hahahaha Krzysieck ? może nie wygrzane te monitory Callas? I to dlatego, a po drugie, no Opery grają  średnica detaliczna wypchnieta ,wysokie ciche i niezbyt detaliczne? Hmmmmm,albo niewygrzane,albo wzmacniacz przymula i robi kluske,albo? Albo to nieprawda i ktoś chce zamęt  zrobić, i to jest podpucha  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie trochę i tam jest jakiś magiczny przełącznik w tych kolumnach,  możesz się nim pobawić.

https://m.sklep.rms.pl/opera-callas-kolumny-podstawkowe-2-szt

Ale na zdrowy rozum nie da się nie zauważyć, że rozmiarami są ciut mniejsze od Tannoy XT8f.

Kolejna sprawa, że to monitory raczej bliskiego pola "skonstruowane tak, by mogły być użytkowane z odległości pół metra czy też metra"

Więc nie wiem co Cię podkusiło żeby je kupić, może poza ceną,  bo one będa się zachowywały dużo inaczej niż to do czego przywykłeś z wielkimi skrzynkami.

Kablami aż takiej zmiany brzmienia raczej nie osiągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ciszyn11 napisał:

Może tak być jak Krzysieczek pisze. Monitory jednak grają zwiewniej od podłogówek. Może brakuje im dociążenia?

Dokładnie. Tez tak myśle. Ale z kabelkami można się pobawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysieck napisał:

Poczytałem sobie trochę i tam jest jakiś magiczny przełącznik w tych kolumnach,  możesz się nim pobawić.

https://m.sklep.rms.pl/opera-callas-kolumny-podstawkowe-2-szt

Ale na zdrowy rozum nie da się nie zauważyć, że rozmiarami są ciut mniejsze od Tannoy XT8f.

Kolejna sprawa, że to monitory raczej bliskiego pola "skonstruowane tak, by mogły być użytkowane z odległości pół metra czy też metra"

Więc nie wiem co Cię podkusiło żeby je kupić, może poza ceną,  bo one będa się zachowywały dużo inaczej niż to do czego przywykłeś z wielkimi skrzynkami.

Kablami aż takiej zmiany brzmienia raczej nie osiągniesz.

Skłoniło mnie do tego moje pomieszczenie które ma mocny room gain na 50Hz. Pułapkami strojonymi zbijam kilka dB więc pomyślałem spróbuję monitorów bo nigdy nie miałem. Tzn takich średniej wielkości bo mniejszych co grają w sypialni nie liczę.

Basu nie brakuje, nawet niskiego jest sporo. Wzmacniacz niczego nie przymula gra zwiewnie i przestrzennie. Słuchałem go w kilku innych konfiguracjach. 

To góra mi sie najmniej w nich spodobała.

 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ex-demo więc założyłem że wygrzane są. Ale kto wie...

Gdybym wiedział że świeże lub prawie nic nie grały to bym nawet nic nie pisał. Ale założyłem z góry że są już ułożone. 

Jak zaczną pięknie śpiewać to je przeproszę ? 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa przeszedłeś z takich skrzynek na monitory wjec nie dziwota że gra to inaczej całkiem inna kubatura kolumny. Piszesz że niepasuje Ci góra. Wjęc opiszę trochę moją sytuację z sekonda które zasilane były kablami chord odyssey x w podwójnej konstrukcji na srebrzonych widłach i bananach.Z tymi kablami góra była bardzo  detaliczna ale czasami za ostro ale brakowało mi średnicy. Sprzedałem je i zakupiłem tellurium q black 2. Przy tych kablach średnica lekko wypchnięta do przodu bas ok ale bardzo wyciszyła się górne pasmo. Zamówiłem wjec zworki tellurium Q Silver 2 na górę i teraz wszystko mi gra tak jak trzeba. Wjęc może to co ci się nie podoba w ich brzmieniu to wina okablowania. Opery dosyć mocno reagują na miedź i srebro. Pokombinuj może coś z kabelkami. Pzdr 

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pawel k napisał:

Rafa przeszedłeś z takich skrzynek na monitory wjec nie dziwota że gra to inaczej całkiem inna kubatura kolumny. Piszesz że niepasuje Ci góra. Wjęc opiszę trochę moją sytuację z sekonda które zasilane były kablami chord odyssey x w podwójnej konstrukcji na srebrzonych widłach i bananach.Z tymi kablami góra była bardzo  detaliczna ale czasami za ostro ale brakowało mi średnicy. Sprzedałem je i zakupiłem tellurium q black 2. Przy tych kablach średnica lekko wypchnięta do przodu bas ok ale bardzo wyciszyła się górne pasmo. Zamówiłem wjec zworki tellurium Q Silver 2 na górę i teraz wszystko mi gra tak jak trzeba. Wjęc może to co ci się nie podoba w ich brzmieniu to wina okablowania. Opery dosyć mocno reagują na miedź i srebro. Pokombinuj może coś z kabelkami. Pzdr 

Potwierdzam Opery reagują na okablowanie. Ja naprzyklad  jestem na etapie dobrania RCA odrzuciłem już nordosty blue Heaven Red Dawn. Czekam na Chorda ANTHEM 2 i na Audioquest Niagara RCA. Mam xlr ale Moja Audia Flight zdecydowanie lepiej gra po RCA. Wiec Xlr grają z lampką.  szukając optymalnego rozwiązania proponuje CIERPLIWOŚĆ . 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawel k napisał:

Rafa przeszedłeś z takich skrzynek na monitory wjec nie dziwota że gra to inaczej całkiem inna kubatura kolumny.

Ja nic nie pisałem w związku z tym ? Ja wręcz oczekiwałem zmniejszenia wolumenu niskiego basu ? 

Kable wiadomo ale teraz nic nie jest proste w czasach wirusa.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nissio100 napisał:

Potwierdzam Opery reagują na okablowanie. Ja naprzykrzać jestem na etapie dobrania RCA odrzuciłem już nordosty blue Heaven Red Dawn. Czekam na Chorda ANTHEM 2 i na Audioquest Niagara RCA. Mam xlr ale Moja Audia Flight zdecydowanie lepiej gra po RCA. Wiec Xlr grają z lampką. Więc szukając optymalnego rozwiązania proponuje CIERPLIWOŚĆ . 

Dokładnie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawel k napisał:

Dokładnie tak ?

Nie jest to proste a przedewszystkim czasokasochłonne. ?Jeżeli masz możliwość Rafa pożycz kable Qed Genesis Silver spiral. Dobre kable bardzo niedocenione chodzi o głośnikowe. Sądzę ze Qedy Utemperują  bas. Często wpinam je do Seconda. I jest naprawdę dobrze.Cala składnia jest jak najbardziej bardzo dobra. Nie pisze tu o kablach za pierdylion € za metr. ? To samo przechodziłem z Grand Callas? i teraz jest super. W końcu głośnikowe Audioquest Meteor zgrały się z Grand Callasami i Audią pozostał tylko mały kłopot z RCA. Ale i ten rozwiąże się z czasem.

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, nissio100 napisał:

Nie jest to proste a przedewszystkim czasokasochłonne. ?Jeżeli masz możliwość Rafa pożycz kable Qed Genesis Silver spiral. Dobre kable bardzo niedocenione chodzi o głośnikowe. Sądzę ze Qedy Utemperują  bas. Często wpinam je do Seconda. I jest naprawdę dobrze.Cala składnia jest jak najbardziej bardzo dobra. Nie pisze tu o kablach za pierdylion € za metr. ? To samo przechodziłem z Grand Callas? i teraz jest super. W końcu głośnikowe Audioquest Meteor zgrały się z Grand Callasami i Audią pozostał tylko mały kłopot z RCA. Ale i ten rozwiąże się z czasem.

Oj nissio100 die dość że kolumienki konkrecik masz to jeszcze te audioquest Meteor. ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nissio100 napisał:

Qed Genesis

Miałem. To kable dwie klasy niżej, na pewno bym do nich nie wrócił, bądźmy poważni ? 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafa napisał:

Miałem. To kable dwie klasy niżej, na pewno bym do nich nie wrócił, bądźmy poważni ? 

Wyższa klasa nie zawsze znaczy lepsza Miałem dużo wyższe tellurium i chordy. I wróciłem do wersji black 2.Pewnie ktoś pomyśli jako to. A tak to to ponieważ ich brzmienie najbardziej mi odpowiadało. I tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafa napisał:

Miałem. To kable dwie klasy niżej, na pewno bym do nich nie wrócił, bądźmy poważni ? 

Czasami dwie klasy niżej mogą zagrać trzy klasy wyżej. A i cena nie zawsze jest adekwatna do brzmienia! Ale osąd oczywiście zostawiłem każdemu z osobna. Mam troszkę doświadczenia i z autopsji mogę powiedzieć ze... Nordost Vallhalla dostał lanie od Audioquesta midnight plus hyperlitz w pewnej konfiguracji. Zreszta przykładów jest mnóstwo! Np Kondycjoner Power Roots PR4 za 1000pln rozwalił moje Nordosty quantum QX2 i co. Mam Power Roosta4 a czekam na dostawę PR6 tak samo sieciówki grały u mnie Accuphase 40th aniversary i już są w szufladzie i wpięte są Power Roots Reference series 4 razy tańsze 5 razy lepsze!!! 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Panowie, synergia w audio to pewnie gdzieś z 75% sukcesu. Miałem IC Siltech Princess i kompletnie mi się nie wkomponował więc go sprzedałem a tańszy Hijirii utworzył dużo piękniejszą harmonie. Także znam temat. No ale jak już idziemy po jak najwyższą jakość to trzeba patrzeć na pojedyncze procenty nieraz.

Kolega ma TQ Silver Diamond i je na pewno sprawdzę jak sytuacja pozwoli. Jakieś Harmonixy czy Redwoody też się znajdą tylko dziś mamy paskudnego wirusa ?

 

Mam też wiadomość od sprzedawcy że kolumny nie były zbytnio grane i sugeruje co najmniej 80h je pogonić. Więc to ja błędnie założyłem że były długo używane. 

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rafa napisał:

Oczywiście Panowie, synergia w audio to pewnie gdzieś z 75% sukcesu. Miałem IC Siltech Princess i kompletnie mi się nie wkomponował więc go sprzedałem a tańszy Hijirii utworzył dużo piękniejszą harmonie. Także znam temat. No ale jak już idziemy po jak najwyższą jakość to trzeba patrzeć na pojedyncze procenty nieraz.

Kolega ma TQ Silver Diamond i je na pewno sprawdzę jak sytuacja pozwoli. Jakieś Harmonixy czy Redwoody też się znajdą tylko dziś mamy paskudnego wirusa ?

 

Mam też wiadomość od sprzedawcy że kolumny nie były zbytnio grane i sugeruje co najmniej 80h je pogonić. Więc to ja błędnie założyłem że były długo używane. 

Jestem przekonany Rafa ze Callasy z czasem cię zaskoczą. I to z tej pozytywnej strony. 
 Pierwsze Opery które kupiłem to był zakup z czystej ciekawosci. Model Seconda Oz maja u mnie dożywocie. Drugie Grand Callas to już najwyższa klasa. I pewnie będą ze mna długi czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem głównie o Callas Diva ale odpuściłem ze względu na pokój. Mimo adaptacji akustycznej basu nie da się do końca okiełznać. 

Kolega który je dla mnie posłuchał (bo znam mniej więcej jego gust) też twierdził że góry jest w sam raz i że nie są tak ciemne jak u mnie na początku zagrały. Więc dostają kredyt zaufania i sobie grają cały czas aby się ułożyć.

Ale oczekiwania mam od nich spore - ma być wysokiej klasy dźwięk.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rafa napisał:

Początkowo myślałem głównie o Callas Diva ale odpuściłem ze względu na pokój. Mimo adaptacji akustycznej basu nie da się do końca okiełznać. 

Kolega który je dla mnie posłuchał (bo znam mniej więcej jego gust) też twierdził że góry jest w sam raz i że nie są tak ciemne jak u mnie na początku zagrały. Więc dostają kredyt zaufania i sobie grają cały czas aby się ułożyć.

Ale oczekiwania mam od nich spore - ma być wysokiej klasy dźwięk.

Jestem pewien Rafa że zaskakiwać będą z godziny na godzine. A dźwięk .... myśle ze będzie najwyższej próby. Ja tak miałem z Grand Callasami na początku a miałem wtedy tez SF Olimpica3 i było z czym porównać. Tym bardziej ze napęd był bardzo godny Electro Nemo aw600 i reszta toru Electro. I Opery z czasem zostawiły w tyle SF. Najgorsze ze musiałem dofinansować budowę domu w Kraju i Nemo poszły w świat ale wrócą!!! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, nissio100 napisał:

Jestem pewien Rafa że zaskakiwać będą z godziny na godzine. A dźwięk .... myśle ze będzie najwyższej próby. Ja tak miałem z Grand Callasami na początku a miałem wtedy tez SF Olimpica3 i było z czym porównać. Tym bardziej ze napęd był bardzo godny Electro Nemo aw600 i reszta toru Electro. I Opery z czasem zostawiły w tyle SF. Najgorsze ze musiałem dofinansować budowę domu w Kraju i Nemo poszły w świat ale wrócą!!! ?

Jezus Maria nissio100 miałeś Electro Nemo aw600 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.