Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, pawel k napisał:

Jezus Maria nissio100 miałeś Electro Nemo aw600 ???

Miałem i na jesień jest plan aby ponownie  złożyć cały system Electro z Nemo na czele.  Chyba ze spodoba mi się dzielony system Audia Flight chociaż ciężko jest przeskoczyć Nemo. Chciałem kupić Audie Flight FLS10 ale Nemo  to Nemo i tyle. Taki mam plan?

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Prima 2015 od tygodnia i na razie kilka godzin słuchania za mną. 

Jest bardzo dobrze, a wiem że to dopiero początek mojej przygody.

Definitywnie Dynaudio Emit M20 idzie na sprzedaż. Nie chcę ich krytykować, być może to po prostu ja nie poradziłem sobie z nimi. Ale mam akustykę pokoju jaką mam. Sprzętu też radykalnie nie zmienię. Czas się rozstać. Całkiem możliwe że w innych warunkach, u innego użytkownika, nadejdzie ich czas i pokażą co potrafią. W końcu firma uznana.

Miłego wieczoru!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2020 o 17:52, Horizon44 napisał:

Mam Prima 2015 od tygodnia i na razie kilka godzin słuchania za mną. 

Jest bardzo dobrze, a wiem że to dopiero początek mojej przygody.

Definitywnie Dynaudio Emit M20 idzie na sprzedaż. Nie chcę ich krytykować, być może to po prostu ja nie poradziłem sobie z nimi. Ale mam akustykę pokoju jaką mam. Sprzętu też radykalnie nie zmienię. Czas się rozstać. Całkiem możliwe że w innych warunkach, u innego użytkownika, nadejdzie ich czas i pokażą co potrafią. W końcu firma uznana.

Miłego wieczoru!

 

Byłem pewien ze tak się stanie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem czemu tak w nich dominuje średnica ?

image.thumb.png.ba5f888f10969c5a79eda29c756c33b7.png

Taka jest charakterystyka mid-woofera. I dokładnie to 1-2kHz słychać

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No i co tam u kolegi Rafa? Dźwięk się zmienił? Bo zaczynam się martwić,  czy monitory Prima, nie grają lepiej niż Callas? A cenowo to dwukrotna odskocznia. Nie chcę  tu głośno mówić,bo serce mnie się kraja, bo kocham Opery, ale czy ten tweeter  w Callas nie jest za badziewny, jak na taką kwotę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Wpadłem kilka dni temu na pomysł aby.... wypożyczyć system Abrahamsena v3.0i 2xv4.0 i połączyć go z Ayon CD1 oraz Opera Seconda oz i później z Grand Callas. Jako ze jestem fanem Electrocompanieta I mając jakieś doświadczenie z Norweskim graniem Stało sie? do tego kabelki 2xAQNiagara z DBS i głośnikowe AQ Meteor. Oraz znakomity maluch Kondycjoner Power Roots4 Mam Abrahamsena na dwa tygodnie w druga stronę pojechała moja Audia Flight a wiec wkrótce opis.
pozdrawiam

1 minutę temu, nissio100 napisał:

Witam wszystkich. Wpadłem kilka dni temu na pomysł aby.... wypożyczyć system Abrahamsena v3.0i 2xv4.0 i połączyć go z Ayon CD1 oraz Opera Seconda oz i później z Grand Callas. Jako ze jestem fanem Electrocompanieta I mając jakieś doświadczenie z Norweskim graniem Stało sie? do tego kabelki 2xAQNiagara XLR z DBS i głośnikowe AQ Meteor. Oraz znakomity maluch Kondycjoner Power Roots4 Mam Abrahamsena na dwa tygodnie w druga stronę pojechała moja Audia Flight a wiec wkrótce opis.
pozdrawiam

 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumomowiczow.. Jestesmy na etapie finalizacji zakupu Opera Quinta SE, po odsluchu wybor okazal sie jednoglosny bez prawa odwrotu :) Jednak pojawil sie klopot w doborze wykonczenia powyzszych krowek.. Czarne i biale odpadaja, padlo na wykonczenie naturalne (rowniez jednoglosnie) z tym, ze jak sie okazuje jest kilka opcji. Czy ktos orientuje sie jakie sa kody/numery kolorystyczne? Z tego co sie orientuje jest chyba orzech i wiśnia, ale nie mam pewnosci i ciezko jest to w internecie wyluskac.. Sprawa dosc pilna, poniewaz sprzedajacy czeka na nasza decyzje, ktore wykonczenie sprowadzic do siebie.. czy bylby ktos w stanie podpowiedziec..? Bylabym bardzo wdzieczna.., pozdrawiam Natalia.

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit. Na oficjalnej stronie Opera.pl znalazlam 2 wkonczenia drewnem: Mahoń i Wiśnia. Wiśnie widziałam w sklepie, czy ktoś z szanownego grona Forumowiczów jest szcześliwym posiadaczem koloru Mahogany?

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Natalia Cattiva napisał:

Edit. Na oficjalnej stronie Opera.pl znalazlam 2 wkonczenia drewnem: Mahoń i Wiśnia. Wiśnie widziałam w sklepie, czy ktoś z szanownego grona Forumowiczów jest szcześliwym posiadaczem koloru Mahogany?

Ja posiadam takowe wykonczenie lecz model Seconda OZ. A w czym rzecz? 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Też mam mahoń, też wahałem  się między wiśnią, przez co miałem awanturę  małą z Q21, mahoń wygląda naturalnie,ta wiśnia też bardzo ładna, ale.....No dla niektórych może wyglądać  bardziej nienaturalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nissio100 napisał:

Ja posiadam takowe wykonczenie lecz model Seconda OZ. A w czym rzecz? 

Nie jestem pewna czy to bedzie to samo wykonczenie (mimo koloru) dla przykladu Callas, teoretycznie tez jest w Mahoniu, niemniej jednak zdaje sie byc o niebo ladniejszy - przynajmniej tak twierdzi internet i wloskie strony.. Moze bylbys uprzejmy wrzucic fotki oprawy? 

4 godziny temu, Grutka napisał:

Też mam mahoń, też wahałem  się między wiśnią, przez co miałem awanturę  małą z Q21, mahoń wygląda naturalnie,ta wiśnia też bardzo ładna, ale.....No dla niektórych może wyglądać  bardziej nienaturalnie 

No wlasnie wisnia taka sztucznie pomaranczowa, a ja wiem jak wyglada wisnia naturalna bo niedawno rąbałam ?

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Natalia Cattiva napisał:

No wlasnie wisnia taka sztucznie pomaranczowa, a ja wiem jak wyglada wisnia naturalna bo niedawno rąbałam

Olejowana może nabrać takiej pomarańczy. Nie jest to sztuczne ale nie tak często spotykane. Też może być fajne.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Natalia Cattiva napisał:

Nie jestem pewna czy to bedzie to samo wykonczenie (mimo koloru) dla przykladu Callas, teoretycznie tez jest w Mahoniu, niemniej jednak zdaje sie byc o niebo ladniejszy - przynajmniej tak twierdzi internet i wloskie strony.. Moze bylbys uprzejmy wrzucic fotki oprawy? 

No wlasnie wisnia taka sztucznie pomaranczowa, a ja wiem jak wyglada wisnia naturalna bo niedawno rąbałam ?

 

1 minutę temu, nissio100 napisał:

 

Takie coś! Naturalny fornir klasa sama dla siebie! 

DD932C87-F594-4FEE-A293-4ED15C99D5B8.jpeg

Mam tez Grand Callasy ale ... chwilowo są w pudłach. Covid-19  to i Remont w domu in progress.

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nissio100 napisał:

 

Takie coś! Naturalny fornir klasa sama dla siebie! 

DD932C87-F594-4FEE-A293-4ED15C99D5B8.jpeg

Mam tez Grand Callasy ale ... chwilowo są w pudłach. Covid-19  to i Remont w domu in progress.

O i to jest to.. Remont.. to mi juz nosem wychodzi.., 2 rok.. Fachowcow niet.. ? 

12 godzin temu, Grutka napisał:

No proszę,  dziewczyna czynu, rąbie  drewno  ?

No ba!

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No Panowie i Panie, lub na odwrót ? po 11 miesiącach użytkowania Oper, zmieniły troszkę dźwięk, wygrzały się dopiero? Wysokie aksamitne sie zrobiły i zdelikatniały, nie są aż  tak mega wyraziste jak wcześniej,a bas i średnie głębsze  mięsiste  bardziej, tak dojrzalej brzmią, jeszcze się wsłucham,ale nie wiem czy tamte brzmienie bardziej sprężyste na środku i basie, bardziej mi sie podobało ,dlugo czasu sie wygrzewały co nie?teraz od paru dni zauważyłem dopiero różnicę ,zmianę, to przez epidemie,bo człowiek w domu siedzi więcej i cały dzień  techno trance leci 

Ode mnie dla Was 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Opery sa jak wino..?  Musza odlezakowac swoje, by nabrac mocy urzedowej ?

Nasze juz ustawily sie w kolejce do odpakowania.

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 09:01, Natalia Cattiva napisał:

Edit. Na oficjalnej stronie Opera.pl znalazlam 2 wkonczenia drewnem: Mahoń i Wiśnia. Wiśnie widziałam w sklepie, czy ktoś z szanownego grona Forumowiczów jest szcześliwym posiadaczem koloru Mahogany?

Tak wyglądają mahogany seconda se Screenshot_20200417_210704_com.android.gallery3d.thumb.jpg.06be93b6fff116363c1f44a853fe6b34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Grutka said:

Wysokie aksamitne sie zrobiły i zdelikatniały, nie są aż  tak mega wyraziste jak wcześniej,a bas i średnie głębsze  mięsiste  bardziej, tak dojrzalej brzmią

U mnie też, po 3 miesiącach, zwłaszcza bas wystrzelił. Ale zmieniłem ostatnio kabel głośnikowy na Chord Clearway bez wtyków i (tylko proszę bez komentarzy) bezpiecznik w Dayensie na Verictum X-Fuse. W poniedziałek przyjdzie jeszcze nowy kabel zasilający i na razie koniec zmian.

Zbieram hajs na jakiś fajny DAC z I2S i dwoma coaxami, o ile takowy znajdę.

I tu pytanko: ma ktoś takie cosik:

https://www.audiophonics.fr/en/dac-and-interfaces-for-raspberry-pi/ian-canada-hdmipi-transmitter-i2s-dsd-dop-to-hdmi-p-13982.html

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
13 godzin temu, Natalia Cattiva napisał:

Moze Opery sa jak wino..?  Musza odlezakowac swoje, by nabrac mocy urzedowej ?

Nasze juz ustawily sie w kolejce do odpakowania.

Być może masz rację,  raczej jak wino ,czytałem że inne kolumny też tak długo się wygrzewają, Dynaudio chyba i Chario 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 19:54, Grutka napisał:

No Panowie i Panie, lub na odwrót ? po 11 miesiącach użytkowania Oper, zmieniły troszkę dźwięk, wygrzały się dopiero? Wysokie aksamitne sie zrobiły i zdelikatniały, nie są aż  tak mega wyraziste jak wcześniej,a bas i średnie głębsze  mięsiste  bardziej, tak dojrzalej brzmią, jeszcze się wsłucham,ale nie wiem czy tamte brzmienie bardziej sprężyste na środku i basie, bardziej mi sie podobało ,dlugo czasu sie wygrzewały co nie?teraz od paru dni zauważyłem dopiero różnicę ,zmianę, to przez epidemie,bo człowiek w domu siedzi więcej i cały dzień  techno trance leci 

Ode mnie dla Was 

A ode mnie to. U mnie pełen odlot na Devonach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Krzysieck napisał:

U mnie też, po 3 miesiącach

To ile wy godzin dziennie gracie że tak długo Wam sprzęt się układa?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 4 godziny grania za nami. Wczoraj odpalowalismy, podłączyliśmy i odpłynęliśmy.. mimo iż pokój nie gotowy jeszcze do odsłuchu.. no i polecam : Kayah ,konja mia..”

Oraz Ludovico Einaudi „Four dimensions” uczta dla ucha..

 

 

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Krzysieck napisał:

A jak kolor? Podoba się?

Mahogany, czy sie podoba? Pytasz o wynonczenie kolumn czy to co z nich plynie?

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonczenie jest 'ok'.. :) Nie jest to moje 5/5 i ciezko byloby mi je w tej skali ulokowac.. O niebo bardziej podoba mi sie oprawa Callas, gdyz jest widoczny wiekszy przekroj oraz sloje, no ale z mozliwosci jakie daje Opera jest to najlepsza alternatywa.

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.