Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.07.2020 o 16:42, przemo78 napisał:

Witam wszystkich klubowiczów i fanów kolumn marki opera. Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem kolumn opera seconda mkl i zapewne zostanę z nimi na długo. Jest to mój debiut na wszelkich forach więc nie znam zasad ogólnie na nich panujących. Dla tego proszę o wyrozumiałość dla mnie gdy bym popełniał jakieś gafy?. Od razu zwracam się z prośbą o pomoc w doborze reszty toru audio tzn. będe wdzięczny za wszelkie propozycję. Właśnie sprzedałem yaqina ms30l więc zostałem bez wzmacniacza. Jako źródło w tej chwili robi chrome cast  posiadam również malinę ale to raczej zabawa nie dla mnie. Na tą chwilę chciał bym się skupić na wzmacniaczu. Budżet jakim dysponuję to aktualnie max. 4000pln im mniej tym lepiej. sprzęt raczej używany ale za to wyższej klasy . muzyka różna od Anny Marii Jopek przez yello , pink floyd po AC/DC. O dźwięku nie potrafię za bardzo pisać lubię po prostu dobre granie nie za bardzo nachalne ale fajnie jak  jest  słychać dużo szczegółów , bas w secondach jest  baardzo fajny więc nie chciał bym go po prostu  popsuć. Za wszystkie sugestie będę wdzięczny?

Hejka. 
Dobry wybór Secondy mk1 tez mam i uważam że to naprawde świetne kolumny. Co do Wzmacniacza w tym budżecie ktory wymieniłeś to proponuje Nad S300 grał u mnie (teraz jako rezerwa) z Operami i bylo naprawde super. To bardzo bliski krewny (lepiej zbudowany) Gryphona Tabu . Potężny piec dual mono świetnie się sprawuje w tandemie z Nad s500 połączenie xlr. . Dobra alternatywa to Abrahamsen v2.0 tańszy jak zakladany budżet lub coś ze stajni electrocompaniet Ec3. Jak lubisz cieplejsze brzmienie ale nie z przesadą to może Marantz Pm15s1 lub S2 mozna znaleźc za 4 kzl. To tak na szybko.  Na olx jest ASR Emitter 1 ale troche ponad budżet 5100pln ale naprawde to godny piec! Wręcz bestia. Do tego dobry CD i... bedziesz pan zadowolony. 
Mogę wywołać teraz burze ale pliki wymiekają przy dobrym CD takie info z Autopsji. 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki nissio100 za podpowiedzi na pewno wezmę  te sprzęty pod uwagę. Co do cd to się z tobą zgadzam  ale tidal daje w zasadzie nieograniczony dostęp do różnej muzyki. Cokolwiek mi się przypomni wpisuje wykonawcę i już mam ☺️. A co myślisz na temat chińskich wzmacniaczy typu np. jungson itp. jest to co warte? Yaqina już poznałem i robi bardzo dobre pierwsze wrażenie ale potem brak mu tego czegoś (moje subiektywne odczucie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przemo78 napisał:

dzięki nissio100 za podpowiedzi na pewno wezmę  te sprzęty pod uwagę. Co do cd to się z tobą zgadzam  ale tidal daje w zasadzie nieograniczony dostęp do różnej muzyki. Cokolwiek mi się przypomni wpisuje wykonawcę i już mam ☺️. A co myślisz na temat chińskich wzmacniaczy typu np. jungson itp. jest to co warte? Yaqina już poznałem i robi bardzo dobre pierwsze wrażenie ale potem brak mu tego czegoś (moje subiektywne odczucie). 

Jungson to fajny wzmacniacz chociaż chińczyk ale to mało istotne w tym przypadku nawet przewinoł sie umnie jeden bardzo prądożerny. CA281A jak dobrze pamiętam. Jest jeden na ebay uk ale cena to 1000£ shanling 3.1 też miałem na odsłuchu i był bardzo fajny. Ja na twoim miejscu szukałbym Nada s300 i s 500 albo  troche pokombinował z kasą i zapolował na Gryphona Tabu century?Miałem też shanlinga 3.2 ale to grubo powyżej twojego budżetu o jakim wspomniałeś. Spróbuj tez Abrahamsena możesz być bardzo pozytywnie zaskoczony. Wkoncu Abrahamsen to był mózg electrocompanieta.Może Yamaha AS2000 ebay uk jest za ok 900-£ . Swietna maszyna.Podaje tobie propozycje dosc popularnych wzmacniaczy.  
Jeżeli chcesz cos bardziej wyrafinowanego pisz podrzuce troche propozycji na priv.

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

No Opery się maksymalnie wygrzały przez tyle czasu, teraz wyjeżdżam na wakacje, ale po powrocie,trzeba rozejrzeć się nad bardzo detaliczne i jasno grającym wzmacniaczem, sopran już w Operach wygrzanych, nie jest taki wyrazisty, jak kiedyś wszystko we wzmacniaczu ustawione  było na zero, lub przełączałem na Direct, to teraz jest to nie do przyjęcia, normalnie koc, sopran już mam ustawiony we wzmacniaczu na +3, a bas na -1, brzmienie niewygrzanych Oper, bardziej mi się podobało, zależy co kto lubi prawda? ? może jakiś hegel? Albo Pioneer? Trzeba będzie poczytać i posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grutka napisał:

No Opery się maksymalnie wygrzały przez tyle czasu, teraz wyjeżdżam na wakacje, ale po powrocie,trzeba rozejrzeć się nad bardzo detaliczne i jasno grającym wzmacniaczem, sopran już w Operach wygrzanych, nie jest taki wyrazisty, jak kiedyś wszystko we wzmacniaczu ustawione  było na zero, lub przełączałem na Direct, to teraz jest to nie do przyjęcia, normalnie koc, sopran już mam ustawiony we wzmacniaczu na +3, a bas na -1, brzmienie niewygrzanych Oper, bardziej mi się podobało, zależy co kto lubi prawda? ? może jakiś hegel? Albo Pioneer? Trzeba będzie poczytać i posłuchać. 

Detaliczny szczegółowy i jasno grający miałem taki a był nim Cambridge audio azur 851a. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grutka napisał:

No Opery się maksymalnie wygrzały przez tyle czasu, teraz wyjeżdżam na wakacje, ale po powrocie,trzeba rozejrzeć się nad bardzo detaliczne i jasno grającym wzmacniaczem, sopran już w Operach wygrzanych, nie jest taki wyrazisty, jak kiedyś wszystko we wzmacniaczu ustawione  było na zero, lub przełączałem na Direct, to teraz jest to nie do przyjęcia, normalnie koc, sopran już mam ustawiony we wzmacniaczu na +3, a bas na -1, brzmienie niewygrzanych Oper, bardziej mi się podobało, zależy co kto lubi prawda? ? może jakiś hegel? Albo Pioneer? Trzeba będzie poczytać i posłuchać. 

Zobacz Audia Flight możesz sie zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Jungson to fajny wzmacniacz chociaż chińczyk ale to mało istotne w tym przypadku nawet przewinoł sie umnie jeden bardzo prądożerny. CA281A jak dobrze pamiętam. Jest jeden na ebay uk ale cena to 1000£ shanling 3.1 też miałem na odsłuchu i był bardzo fajny. Ja na twoim miejscu szukałbym Nada s300 i s 500 albo  troche pokombinował z kasą i zapolował na Gryphona Tabu century?Miałem też shanlinga 3.2 ale to grubo powyżej twojego budżetu o jakim wspomniałeś. Spróbuj tez Abrahamsena możesz być bardzo pozytywnie zaskoczony. Wkoncu Abrahamsen to był mózg electrocompanieta.Może Yamaha AS2000 ebay uk jest za ok 900-£ . Swietna maszyna.Podaje tobie propozycje dosc popularnych wzmacniaczy.  
Jeżeli chcesz cos bardziej wyrafinowanego pisz podrzuce troche propozycji na priv.

Jak oceniasz polaczenie opera plus Shanling a3.2. Zgrywa sie to razem? chce kupic ten wzmacniacz. Jak wogole oceniasz jego granie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Jak oceniasz polaczenie opera plus Shanling a3.2. Zgrywa sie to razem? chce kupic ten wzmacniacz. Jak wogole oceniasz jego granie? 

 

Bardzo fajne połączenie. Bardzo muzykalne a zarazem detaliczność na wysokim poziomie. Scena genialna wokale także. Na tym poziomie cenowym to jeden z moich  faworytów.. Cieżko bedzie znależć lepiej grający wzmacniacz. Może spokojnie powalczyć z klockami za 20-25kzł. I może zaskoczyć konkurencje i tą droższą. 
Ja proponuje posłuchać u siebie z Operami? Jeżeli bedzie taka możliwość! 

Jeżeli masz wiecej pytań  to pisz na priv. 
Chętnie podzielę  się dokładniej z moimi spostrzeżeniami. 
Shanling jest wart poświęcenia czasu na odsłuch. I tu nie ma dyskusji na ten temat. 
Ja polecam. 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Bardzo fajne połączenie. Bardzo muzykalne a zarazem detaliczność na wysokim poziomie. Scena genialna wokale także. Na tym poziomie cenowym to jeden z moich  faworytów.. Cieżko bedzie znależć lepiej grający wzmacniacz. Może spokojnie powalczyć z klockami za 20-25kzł. I może zaskoczyć konkurencje i tą droższą. 
Ja proponuje posłuchać u siebie z Operami? Jeżeli bedzie taka możliwość! 

Jeżeli masz wiecej pytań  to pisz na priv. 
Chętnie podzielę  się dokładniej z moimi spostrzeżeniami. 
Shanling jest wart poświęcenia czasu na odsłuch. I tu nie ma dyskusji na ten temat. 
Ja polecam. 

A wiec historia moja jest taka. Chcialem kupowac pylony diamondy 30 z Marantzem pm8006 bylem na odsluchu i bylo super, detalicznie milo ale troche jasno. Kolega mnie namowil przesluchaj jeszcze opery secondy se. Bylem na odsluchu i mnie po prostu zmiotlo!! 

Na odsluchu z seconda se najpierw poszedl unison unico primo i to bylo najlepsze polaczenie jak sie pozniej okazalo. Niesamowita stereofonia, szeroka gleboka scena, wokal w lekkim rocku jakbym byl na koncercie i slyszal wokalistke jak spiewa obok mnie. Kazde westchniecie kazdy wdech, nigdy tego wczesniej nie slyszalem. Ten wokal taki mega organiczny zywy nasycony mega barwami. Na maxa duzo emocji podczas sluchania.

Pozniej byl unico 90 - dzwiek tak jakby studyjny, malo organiczny malo prawdziwy. 

Pozniej unison trioda 25 lampa, jak dla mnie za bardzo slodki, za bardzo zaokroglony dzwiek slabsza dynamika.

Pozniej jakis niemiecki tranzystor za 30 k no i tu dynamika mnie zalatwila ?

Te kolumny idealnie przekazuja charakter wzmaka

Wygraly tez z dynaudio evoke 50(wiecej basu w evoke, ale scena tylko na lini glosnikow, no i srednica z wysokimi lepiej zgrana w evoke)

Tak wiec zamowilem unico primo plus seconda se. Po prostu mnue zmiotlo, jak sluchalem to banan na twarzy

Chce miec tez tranzystor jako drugi wzmak stad moje pytanie. Mozna go sciagnac z chin z przesylka i clami za 7100 nowke.

 Wezme go po prostu do domu na odluchy ja sie juz seconda wygrzeje.

Sluchalem tez quinty se z tymi wznacniaczami i swiadomie wybralem seconde se

Jedyne zastrzezenie do unico primo, moze ciut za malo basu.ale ciut, ale dzieki temu moze ta scena jest taka szeroka i gleboka.

 

Domyslam sie ze na Shanling a3.2 dzwiek nie bedzie taki analogowy, tylko bardziej techniczny ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

A wiec historia moja jest taka. Chcialem kupowac pylony diamondy 30 z Marantzem pm8006 bylem na odsluchu i bylo super, detalicznie milo ale troche jasno. Kolega mnie namowil przesluchaj jeszcze opery secondy se. Bylem na odsluchu i mnie po prostu zmiotlo!! 

Na odsluchu z seconda se najpierw poszedl unison unico primo i to bylo najlepsze polaczenie jak sie pozniej okazalo. Niesamowita stereofonia, szeroka gleboka scena, wokal w lekkim rocku jakbym byl na koncercie i slyszal wokalistke jak spiewa obok mnie. Kazde westchniecie kazdy wdech, nigdy tego wczesniej nie slyszalem. Ten wokal taki mega organiczny zywy nasycony mega barwami. Na maxa duzo emocji podczas sluchania.

Pozniej byl unico 90 - dzwiek tak jakby studyjny, malo organiczny malo prawdziwy. 

Pozniej unison trioda 25 lampa, jak dla mnie za bardzo slodki, za bardzo zaokroglony dzwiek slabsza dynamika.

Pozniej jakis niemiecki tranzystor za 30 k no i tu dynamika mnie zalatwila ?

Te kolumny idealnie przekazuja charakter wzmaka

Wygraly tez z dynaudio evoke 50(wiecej basu w evoke, ale scena tylko na lini glosnikow, no i srednica z wysokimi lepiej zgrana w evoke)

Tak wiec zamowilem unico primo plus seconda se. Po prostu mnue zmiotlo, jak sluchalem to banan na twarzy

Chce miec tez tranzystor jako drugi wzmak stad moje pytanie. Mozna go sciagnac z chin z przesylka i clami za 7100 nowke.

 Wezme go po prostu do domu na odluchy ja sie juz seconda wygrzeje.

Sluchalem tez quinty se z tymi wznacniaczami i swiadomie wybralem seconde se

Jedyne zastrzezenie do unico primo, moze ciut za malo basu.ale ciut, ale dzieki temu moze ta scena jest taka szeroka i gleboka.

 

Domyslam sie ze na Shanling a3.2 dzwiek nie bedzie taki analogowy, tylko bardziej techniczny ?

 

Super połączenie z unico. Możesz troche pomieszać z kablami aby dobić basu. 
 

co do shanlinga nie bedzie za bardzo technicznie. Sądzę że bardziej muzykalne duża szczegółowość ale nie klinicznie. Nie za jasno nie za ciemno ale....

dobry trop. Posłuchaj  u siebie To najlepsze podejście do tematu. 
 

 

U mnie Secondy OZ MK1 grają z Audia Flight One i jest hm super! 
 

Obecnie poluje na wzmacniacz dla moich Grand Callasów. Jaki?

Okaże się są dwa typy?

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Super połączenie z unico. Możesz troche pomieszać z kablami aby dobić basu. 
 

co do shanlinga nie bedzie za bardzo technicznie. Sądzę że bardziej muzykalne duża szczegółowość ale nie klinicznie. Nie za jasno nie za ciemno ale....

dobry trop. Posłuchaj  u siebie To najlepsze podejście do tematu. 
 

 

U mnie Secondy OZ MK1 grają z Audia Flight One i jest hm super! 
 

Obecnie poluje na wzmacniacz dla moich Grand Callasów. Jaki?

Okaże się są dwa typy?

Moglbys cos wiecej napisac o Audia Flight One? Widze ze uzywki chodza po 10 k ? a co planujesz do Grand Callasow jesli to nie tajemnica? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Moglbys cos wiecej napisac o Audia Flight One? Widze ze uzywki chodza po 10 k ? a co planujesz do Grand Callasow jesli to nie tajemnica? ?

Wille Jazz lub CirCle Labs A-200. Trylogy 925 to integry? lub dzielony Electrocompaniet Nemo. Mozliwe tez Dzielona Audia Flight .  Co do Audia Flight One skrobnę wieczorem bo maluje wlasnie pokój odsluchowy?

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2020 o 16:01, nissio100 napisał:

Wille Jazz lub CirCle Labs A-200. Trylogy 925 to integry? lub dzielony Electrocompaniet Nemo. Mozliwe tez Dzielona Audia Flight .  Co do Audia Flight One skrobnę wieczorem bo maluje wlasnie pokój odsluchowy?

Ja tez jeszcze na przyszlosc mysle o Unison Research unico 150 to hybryda z milym cieplym dzwiekiem ale pompuje bas niesamowicie. Cena troche kosmos, ale tam gdzie kupowalem primo i seconde se "Na Temat Audio" spore rabaty daja, mysle zeby unico 150 polaczyc z opera callas diva. Ale to piesn przyszlosci. Slyszales kiedys tego unico 150 lub Callas Diva  ?

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Redaktorzy

Cześć, właśnie zastanawiam się nad wymianą moich od ładnych kliku lat użytkowanych Spendorów SP1/2 na Opera Callas. Zdaję sobie sprawę, że nie osiągnę takiej neutralności brzmienia i w ogóle, ale przyjemności też się liczą, a Opery od jakiegoś czasu chodzą za mną. Nie jestem jeszcze pewien, czy w (dosyć zabałaganionym) pokoju 25 m2 podstawkowe Callas pokażą się z najlepszej strony. Jakieś opinie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W cenie tych callas, możesz kupić grand mezzy, masz te callas ledwo używane na olx za 8500 do negocjacji, to w tej cenie kupisz grand mezzy, ale nie kuś się na te grand mezzy z s4 Home ,co są w ogłoszeniu niby z ekspozycji, możesz przesłuchać  także podstawkowe Prima 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grutka napisał:

W cenie tych callas, możesz kupić grand mezzy, masz te callas ledwo używane na olx za 8500 do negocjacji, to w tej cenie kupisz grand mezzy, ale nie kuś się na te grand mezzy z s4 Home ,co są w ogłoszeniu niby z ekspozycji, możesz przesłuchać  także podstawkowe Prima 

Grand Mezza i Prima a Callas to dwa odrębne Światy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ogólnie rzecz biorąc  tak, tak się pisze i mówi, ale niech przeslucha, niekoniecznie droższe,  będą lepiej brzmiały,  różne  są gusta, niektórzy nie lubią  złota,  chociaż jest droższe,  mnie się podoba bardziej kolor srebrny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Grutka napisał:

Ogólnie rzecz biorąc  tak, tak się pisze i mówi, ale niech przeslucha, niekoniecznie droższe,  będą lepiej brzmiały,  różne  są gusta, niektórzy nie lubią  złota,  chociaż jest droższe,  mnie się podoba bardziej kolor srebrny 

Pisalem z kolegą na Privie. Uwierz mi z jego urządzeniami to jednak dwa modele wymienione przecz ciebie Grutka to byłby dźwiękowy mezalians. W tym towarzystwie to jednak Callasy. O ile się wpasują..
 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2020 o 19:49, jozwa maryn napisał:

Ale jak już go przepracuję, to zacznę się zastanawiać, skąd ludzie biorą standy do swoich Callas? Bo jakoś nie bardzo się natknąłem...

Ja mam na Custon Design FS206. Bardzo ładnie się komponują i są solidne. A z izolacją można kombinować.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, jozwa maryn napisał:

Zawsze można zamówić w JTL, wtedy będzie kosmos jakościowy i obawiam się również cenowy. Ale wysłałem do nich pytanie o podstawki pod ten głośnik, trochę z ciekawości.

Napisz jak dostaniesz odpowiedz.  Pozatym sprytny ślusarz i stolarz mogą zrobic w dobrych dukatach takie podstawki.

 

16 godzin temu, jozwa maryn napisał:

No dobra, zdecydowałem się na te z ogłoszenia, jestem umówiony ze sprzedającym. Raz się żyje.

No koniecznie napisz jakie odczucia.  Jestem bardzo ciekaw jak zagrają ewentualnie z Lebenem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.