Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901

Rekomendowane odpowiedzi

Mija pół roku z moimi Opera Prima 2015.

Wprawdzie nie mam dużego porównania z innymi sprzętami, słownictwo moje też mocno ograniczone w temacie, ale jakbym miał podsumować:

-kulturalne, przejrzyste granie - o klasę lepiej niż Dynaudio Emit M20.

-żadnych problemów z basem, jest jaki trzeba; może to kwestia przedniego bass-refleksu, może nie, nie wiem.

-nie bawiłem się jeszcze w większe przestawianie kolumn, zamianę stron itd., kiedyś się pewnie tym zajmę, ale skoro jest dobrze...

 

Na tym etapie jestem bardzo zadowolony i nie szukam przygód w kolumnach. Bardzo chciałbym do nich podłączyć hybrydę lub wzmacniacz lampowy (Unison Research chodzi za mną), ale na razie nie ma szans na zakup, a niestety nie mam znajomych z takim sprzętem. Tak więc cieszę się tym co mam...i słucham muzyki ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horizon,  bardzo dobry i miły opis, dziękujemy Ci za niego  ? a jaki masz wzmacniacz? Te primy Twoje to ponoć majstersztyk, powalały na kolana podłogówki  innych firm, nie słuchałem ich na żywo,  tylko na tym yotubie są filmy i gra to fenomenalnie!!!!! Jak na Youtube tak gra, to co dopiero w realu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra słuchajcie jest tak, odnośnie tego Pioneer a 70da z Operami, będę pisał konkretnie, bo jestem konkretny człowiek i też nie znam pięknego języka opisowego audiofilskiego, progess dźwiękowo użytkowy, oceniam na 50 procent.

Może zacznę od użytkowej strony- więcej możliwości,  czyli, gałki nie działają  sekwencyjnie, tylko można podnosić sobie stopnie głośności i sopran i basu o milimetry, więc nie ma przeskoku  nagłego, po drugie jest przycisk loudness, on sprawia mega wykopu dostaje wzmacniacz, basu, średnie i wysokie o 100 procent, jest taki mega kop! Gałka głośności kręci się,  ma silniczek,  to jest chyba ten niebieski alps tak? Zajebiste to jest, ale można uznać to za wadę,  bo jak się zepsuje,  to kosztuje trochę grosza. Jest także przycisk o nazwie Attenuator, on scisza moc dźwięku o połowę ,i tu właśnie zaraz do niego nawiąże w opisie o dźwięku. 

Dźwięk- jest czystszy, mniej analogowy i mniej mulisty, sopran to jakbym wziął na +2 w Onkyo, średnica lepsza bardziej zwarta i nasycona, bas duży zwarty, potężny! Przestrzeń czystość przekazu,bez jaskrawości, na bardzo wysokim poziomie, scena 3D urosła, jednak oczywiście ma on wspólne cechy  brzmienia z Onkyo,  bo to ta sama korporacja.

Teraz przejdę do najważniejszej kwestii, ja chyba przestanę już czytać na forum pierniczenia głupot większości osób, a także branży, po pierwsze s4 Home którego szanuje, bo do mnie jako klienta podeszli miło i profesjonalnie, tylko że na forum wypisuje on pewną bzdurę,  że owe Onkyo jest cyfrowe? Jak to cyfrowe? Bo ja czytałem o tym, wzięło się to z klasy D, która od pierwszej litery, mówią na nią Digital, nie ma wzmacniaczy cyfrowych,wszystkie są analogowe, zresztą można przeczytać o tym artykuły  na Google, czyli jeżeli dany wzmacniacz ma w sobie daca, a większość  ma, to tym samym musieli  byśmy o nich wszystkich pisać że są cyfrowe prawda? 

Po kolejne, on ma w specyfikacji napisane że przy 8ohm ma 60wat, a przy 4ohm ma 90 lub 100wat, bo różnie opisują, i tu teraz dochodzimy do sedna sprawy , w nim jest pewna analogia do wzmacniaczy lampowych, że w nich inaczej przelicza się moc,na przykład 2×25 wat w lampowcu,  odpowiada dajmy na to 100 watom w konstrukcji wzmacniaczy ab, to samo jest i tutaj i się wkurzyłem teraz bo oszukują wszyscy,  dlaczego każdy pierniczy głupoty, a nie napisze prawdy, że w klasie D, też inaczej przelicza się moc,  bo on jest impulsowy, a niektórzy tam piszą że liniowy, nie ważne, abstrahując od tego, pojadę do tych salonów i wszystkich kopne ich w d.pe.  Bo sprawa wygląda następująco, ja nie pomyślałem,  dlaczego na wystawie audio show ten wzmacniacz gra z kefami r11, bez żadnej końcówki  mocy itd, gdzie te kefy to duże kolumny i potrzebują  prądu, ano dlatego i to uważam za minus i muszę uważać, mój ten Onkyo ma chyba 120 czy 140 wat na kanał, a tu te 90 wat, to słuchajcie to jakby było po 220wat na kanał!!!! Gałka volume wstawiam zdjęcie,Jest ustawiona na chyba 1/8 a po prostu moc dźwięku jest taka, jak w tym Onkyo na połowie! Dlaczego nikt o tym nie pisze? Nie wiedzą? Nie słuchali? Trzeba bardzo bardzo uważać,  żeby przypadkowo nogą, gałki za bardzo nie ruszyć, lub nie daj Bóg dziecko małe wpuścić, kolumny pójdą z dymem! Jest taka moc, tak ten wzmacniacz trzyma te Opery za mordę, że aż nimi rwie, jakby Horizon podłączył pod swoje primy, to na 1/4 mocy, to by je rozerwało, to jest wzmacniacz do dużych kolumn, i tu dzięki Bogu z pomocą przychodzi wcześniej wspomniany ten przycisk attenuator, który jakby zabierał siłę skali podnoszenia mocy, i można płynnie i bardziej kręcić volume,nie martwiac się o skok mocy,który by uszkodził kolumny, to tyle z mojej strony, kłamcy  kłamcy i po trzykroć  kłamcy, piernicza że za mało mocy, a przychodzisz do domu, a tu aż za dużo  do kolumn danej osoby, trzeba wszystko sprawdzić na własnej skórze.  Kropka ? 

20201031_132734~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa miesiące temu znajomy który jest fanem i wyznawcą japońskiej marki, przyjechał do mnie z tym d70 aby pokazać mi co ten pionier zrobi z moim atollem in 200 signature. Po około godzinnym odsłuchu bordowy jak burak i ze łzami w oczach, oczywiście ze złości opuścił moje lokum. Przyznam że miałem obawy czy atoll da mu radę. Ale na szczęście dla mnie dał i to aż natto. Przestrzeń stereofonia separacja poszczególnych instrumentów zróżnicowany bas. Tu atoll pozamiatał. Pionier był bardziej analityczny a barwa dźwięku taka suchawa, bas niżej schodzący niż w atolu ale bez jego zróżnicowania bardziej taki dudniący. Oczywiście były to odczucia moje i kumpla. Ale jak to z odczuciami każdy ma inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Grutka napisał:

Dobra słuchajcie jest tak, odnośnie tego Pioneer a 70da z Operami, będę pisał konkretnie, bo jestem konkretny człowiek i też nie znam pięknego języka opisowego audiofilskiego, progess dźwiękowo użytkowy, oceniam na 50 procent.

Może zacznę od użytkowej strony- więcej możliwości,  czyli, gałki nie działają  sekwencyjnie, tylko można podnosić sobie stopnie głośności i sopran i basu o milimetry, więc nie ma przeskoku  nagłego, po drugie jest przycisk loudness, on sprawia mega wykopu dostaje wzmacniacz, basu, średnie i wysokie o 100 procent, jest taki mega kop! Gałka głośności kręci się,  ma silniczek,  to jest chyba ten niebieski alps tak? Zajebiste to jest, ale można uznać to za wadę,  bo jak się zepsuje,  to kosztuje trochę grosza. Jest także przycisk o nazwie Attenuator, on scisza moc dźwięku o połowę ,i tu właśnie zaraz do niego nawiąże w opisie o dźwięku. 

Dźwięk- jest czystszy, mniej analogowy i mniej mulisty, sopran to jakbym wziął na +2 w Onkyo, średnica lepsza bardziej zwarta i nasycona, bas duży zwarty, potężny! Przestrzeń czystość przekazu,bez jaskrawości, na bardzo wysokim poziomie, scena 3D urosła, jednak oczywiście ma on wspólne cechy  brzmienia z Onkyo,  bo to ta sama korporacja.

Teraz przejdę do najważniejszej kwestii, ja chyba przestanę już czytać na forum pierniczenia głupot większości osób, a także branży, po pierwsze s4 Home którego szanuje, bo do mnie jako klienta podeszli miło i profesjonalnie, tylko że na forum wypisuje on pewną bzdurę,  że owe Onkyo jest cyfrowe? Jak to cyfrowe? Bo ja czytałem o tym, wzięło się to z klasy D, która od pierwszej litery, mówią na nią Digital, nie ma wzmacniaczy cyfrowych,wszystkie są analogowe, zresztą można przeczytać o tym artykuły  na Google, czyli jeżeli dany wzmacniacz ma w sobie daca, a większość  ma, to tym samym musieli  byśmy o nich wszystkich pisać że są cyfrowe prawda? 

Po kolejne, on ma w specyfikacji napisane że przy 8ohm ma 60wat, a przy 4ohm ma 90 lub 100wat, bo różnie opisują, i tu teraz dochodzimy do sedna sprawy , w nim jest pewna analogia do wzmacniaczy lampowych, że w nich inaczej przelicza się moc,na przykład 2×25 wat w lampowcu,  odpowiada dajmy na to 100 watom w konstrukcji wzmacniaczy ab, to samo jest i tutaj i się wkurzyłem teraz bo oszukują wszyscy,  dlaczego każdy pierniczy głupoty, a nie napisze prawdy, że w klasie D, też inaczej przelicza się moc,  bo on jest impulsowy, a niektórzy tam piszą że liniowy, nie ważne, abstrahując od tego, pojadę do tych salonów i wszystkich kopne ich w d.pe.  Bo sprawa wygląda następująco, ja nie pomyślałem,  dlaczego na wystawie audio show ten wzmacniacz gra z kefami r11, bez żadnej końcówki  mocy itd, gdzie te kefy to duże kolumny i potrzebują  prądu, ano dlatego i to uważam za minus i muszę uważać, mój ten Onkyo ma chyba 120 czy 140 wat na kanał, a tu te 90 wat, to słuchajcie to jakby było po 220wat na kanał!!!! Gałka volume wstawiam zdjęcie,Jest ustawiona na chyba 1/8 a po prostu moc dźwięku jest taka, jak w tym Onkyo na połowie! Dlaczego nikt o tym nie pisze? Nie wiedzą? Nie słuchali? Trzeba bardzo bardzo uważać,  żeby przypadkowo nogą, gałki za bardzo nie ruszyć, lub nie daj Bóg dziecko małe wpuścić, kolumny pójdą z dymem! Jest taka moc, tak ten wzmacniacz trzyma te Opery za mordę, że aż nimi rwie, jakby Horizon podłączył pod swoje primy, to na 1/4 mocy, to by je rozerwało, to jest wzmacniacz do dużych kolumn, i tu dzięki Bogu z pomocą przychodzi wcześniej wspomniany ten przycisk attenuator, który jakby zabierał siłę skali podnoszenia mocy, i można płynnie i bardziej kręcić volume,nie martwiac się o skok mocy,który by uszkodził kolumny, to tyle z mojej strony, kłamcy  kłamcy i po trzykroć  kłamcy, piernicza że za mało mocy, a przychodzisz do domu, a tu aż za dużo  do kolumn danej osoby, trzeba wszystko sprawdzić na własnej skórze.  Kropka ? 

20201031_132734~2.jpg

Jeśli chodzi o ustawienie głośności to z moim Denonem mam podobnie. Słucham maksymalnie na godz. 9.00. Powyżej jest już bardzo głośno. Nawet sobie nie wyobrażam godz. 12.00. I nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,  u mnie detal poszedł w górę,  średnica także, bas mega, ogólnie dźwięk jest bardziej konturowy,  zdyscyplinowany, szczegółowy, nie jaskrawy, nie męczący, nasycony, mikrodynamika bardzo dobra, szczególnie na loudness ,przestrzeń, stereofonia i głębia  ogromna, jestem bardzo zadowolony, ale jest za mocny do Opera Grand Mezza moim zdaniem.Wiesz Paweł K, każdy z Nas lubi inny dźwięk, branża chwali atolla in 100se, a ludzie już dawno piszą,  że to gniot .Każdy z Nas musi sprawdzić na sobie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha  jak w wolnej chwili znajdę ten post,  to Ci wkleję,  bo on jest w archiwalnych już chyba,  będę musiał wyguglować, ale jest to znana tu osoba  ? ja kupiłem w ciemno tego Pionka, po recenzjach i opisach ludzi,  i po tym co go słuchałem na AVS, ale powiem szczerze że gdybym wiedział że on ma taką moc, to nie wiem czy bym go  kupił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lampeczka ma 2 x 20W i słucham na godzinie 8mej ?

Atolla In 100se miałem i to taka efekciarska elektrownia. 

19 minut temu, pawel k napisał:

200 setka w wersji signature to całkiem inny wzmacniacz.

Nie szumi Ci ten wzmacniacz? In 100 se szumiał jak nie wiem co. 

Dźwiękowo in100 se a in200 se to inne światy. Ja żałuję tylko tej sceny wypchniętej do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Krzysiu, dobrze że jest moc , no dynamika razy dwa, ale trzeba uważać z volume. Paweł K, hahahahaha, nie nie mam metrażu i warunków na większe Opery  ? ale ogólnie mordeczki moje Operowe, mam progess 50 procent, idę w hajend, coraz bliżej  ?  teraz jak coś jeszcze, to cd na przykład od Mudy na xlr i może te kabelki sprawdzę i przewody i kondycjoner, to tak z ciekawości,  bo w to nie wierzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawel k napisał:

Ale przyznam szczerze że moim marzeniem jest połączenie moich seconda z Unison research s6. Ale narazie brak monet ?

Weź się chłopie zainteresuj ofertą Sinusaudio. Będziesz miał lepszy wzmacniacz  na markowych podzespołach. A nie taśmę komputerową we wzmacniaczu. Na pewno Unisony będa ładniejsze i lżejsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzysieck napisał:

Moja lampeczka ma 2 x 20W i słucham na godzinie 8mej ?

Atolla In 100se miałem i to taka efekciarska elektrownia. 

Nie szumi Ci ten wzmacniacz? In 100 se szumiał jak nie wiem co. 

Dźwiękowo in100 se a in200 se to inne światy. Ja żałuję tylko tej sceny wypchniętej do przodu.

Nie nic nie szumi i nie brumi. Jak narazie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,  bo wiesz, ja tu kupiłem w ciemno, ale Onkyo i Pioneer to jedna firma i znałem sygnature  ogólna dźwięku,  ale już teraz innych rzeczy w ciemno bym nie kupił,  bo bym już w zachwalanych hajendach,  kasę utopił, bo szedłem na odsłuch,  a tam ciepłe kluchy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było to koledzy wzmacniacze klasy D potocznie zwanymi cyfrowymi maja zasilanie impulsowe. I to jest moim powtarzam moim zdaniem najgorsza rzecz jaka moze być do słuchania Muzyki .IMPULS??? 
Co do entuzjazmu kolegi Grutka to bardzo sie cieszę ze uważasz swój zakup za baaaardzoooo trafiony! Bo tak ma być!!!
Ale bez przesady to żaden High End a co za tym idzie moim powtarzam moim zdaniem przeciętny wzmacniacz.  Nic mu nie ujmując czy dodając. Poprostu słyszałem wiele lepszych urządzeń w tym przedziale cenowym. 
Zawsze uważam  ze ma sie podobać dzwięk osobie ktora inwestuje swoje pieniadze w dane urządzenie. Co do opiewanego Pionka mogę powiedziec( biore pod uwage LINCZ) ???że brzmieniowo jest dostępnych wiele lepszych urządzeń. 
Ale co ja tam wiem????

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz klasy D może być zarówno liniowy z transformatorem jak i impulsowy zwany cyfrowym. Oczywiście wersje z transformatorem zdarzają się znacznie rzadziej na rynku.

 

PS. Za mocny wzmacniacz...tego jeszcze nie słyszałem ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twój wzmacniacz i Tobie ma się podobać.

W klasie D jest wiele dobrych wzmacniaczy, Pioneer A70DA jest jednym z nich. Jak większość wzmacniaczy w klasie D będzie analityczny do bólu, ale Ty lubisz takie granie. 

No i DACa będziesz miał niezłego. Przedwzmacniacz gramofonowy porządny i naprawdę zbalansowany wzmacniacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krzysieck napisał:

To Twój wzmacniacz i Tobie ma się podobać.

W klasie D jest wiele dobrych wzmacniaczy, Pioneer A70DA jest jednym z nich. Jak większość wzmacniaczy w klasie D będzie analityczny do bólu, ale Ty lubisz takie granie. 

No i DACa będziesz miał niezłego. Przedwzmacniacz gramofonowy porządny i naprawdę zbalansowany wzmacniacz ?

Dokładnie kiedyś miałem Cambridge audio azur 851a wytrzymałem z nim 2 miesiące. Zabiła mnie jego analityczność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania  dla Krzysia za posta, on jedyny okazał się tu być moim przyjacielem  ? dzięki Krzysiu  ? tak ja lubię analityczne brzmienie, jak w utworze komar puści bąka,  to ja chcę to usłyszeć, wszystkie ukryte szelesty, smaczki, analityka, klarowność, dziś dziewczyna zrobiła odsłuch i powiedziała, że w porównaniu do Onkyo, teraz jest mega sterylnie  ,Onkyo jednak jest cieplejsze ,jestem bardzo zadowolony, a i jak Krzysiu napisał, i daca na pokładzie mam lepszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój wzmacniacz się już prawie wygrzał. Teraz kończę wygrzewać źródło i będzie bajka przez kilka dni, a później od nowa bo muszę lampy zmienić, jedna cichutko ale słyszalnie odbiera sygnały z kosmosu ?

Po Nowym Roku zamierzam wymienić transformatory na Trafonice.  Cena wzmacniacza się prawie podwoi ale ponoć warto.

Choć w sumie już teraz jest za..ście. Niesamowita scena, separacja instrumentów. Z basem muszę jeszcze powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysieck napisał:

A mój wzmacniacz się już prawie wygrzał. Teraz kończę wygrzewać źródło i będzie bajka przez kilka dni, a później od nowa bo muszę lampy zmienić, jedna cichutko ale słyszalnie odbiera sygnały z kosmosu ?

Po Nowym Roku zamierzam wymienić transformatory na Trafonice.  Cena wzmacniacza się prawie podwoi ale ponoć warto.

Choć w sumie już teraz jest za..ście. Niesamowita scena, separacja instrumentów. Z basem muszę jeszcze powalczyć.

Co to za wzmacniacz? Jak można wiedziec? Sprzedalem Octave V70se i to był błąd. Caly czas ciągnie mnie do lampy. Podobno chiński  Willsenton R8 KT88/EL34  rokuje bardzo dobrze przy odrobinie wkładu .Miał ktos z nim kontakt? 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nissio100 napisał:

Co to za wzmacniacz? Jak można wiedziec?

Dual mono na KT120 SE od Sinusaudio. 2 x 20W. Pisałem o nim chyba stronę wcześniej. 

Teraz negocjuję upgrade do ProAudio. Te same lampy ale zero elektrolitów i transformatory Trafonica. Jak tak dalej pójdzie to będę miał "mezalians" z kolumnami ?

Eeeech, żebym ja miał większe mieszkanie to już Quinty by stały. A tak to muszę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.